triscimy

Ačkoliv obrovský milovník sportu, paradoxně mě příliš filmy se sportovní tématikou neberou. Tohle je ale výjimka potvrzující pravidlo. Třeba si ale taky položit otázku, dá-li se to za film o sportu považovat. Vždyť wreslting je předem zrežírovaný divadlo. No ale to koneckonců není podstatný, důležitý je, že příběh vás vcucne a hlavní hrdina v podání Mickeyho Rourka donutí držet mu všechny palce, emotivní film. ()

Kowl3r

za prvé strašne dobre sa na to pozerá,to bezpochyby. no to je z mojej strany asi tak všetko, nijak ma to nechytilo a na wrestlera som zabudol vzápetí po poslednej scéne... ()

Jasmín

Co je to za život, když kromě mlácení se v ringu na efekt na vás nikomu jinému nezáleží? Jak je možné, že wrestlingový šampion z 80´ let teď po padesátce živoří v dodávce (dopadl by takhle třeba Hulk Hogan?:-) )? Na to film vlastně neodpovídá, je to jen syrová podívaná na člověka bez pořádného osobního života, živořícího mezi lahůdkářstvím a zápasy, který jisté (leč trapné) zadostiučení získává jen, když vleze do ringu. Trošku mi po dokoukání zůstala na jazyku taková pachuť. Nevím, asi to nebylo to co jsem čekal... Je to hnusný svět, dokonce jsem začal opovrhovat těmi "fanoušky", ke kterým jsem kdysi dávno sám patřil. Jo, to bylo ještě za časů Bret "Hitman" Harta, Undertakera, Yokozuny, Lexe Lugera, Shawn Michaela, Razor Ramona, Tatanky, Macho Mana, Bam Bam Bigelowa,.... pane jo, těch vlastně bylo. ()

Smoldo56

Ďalší dôkaz že Micky Rourke nepatrí do starého železa. Pravdivý príbeh wrestlera "trosky" ktorý nemá nikoho. Dcéra ho odvrhla a jediný kto ho dokáže pochopiť je kamarátka kurvička. On už však neni to čo býval, ale stále ho baví wrestling. Aj napriek varovaniu doktora je rozhodnutý bojovať ďalej, aj za cenu vlastného života. Príbeh ktorý sa na nič nehrá a hlavne zaujme a nepustí. A za životný výkon Mickeymu minimálne jedného oskara. ()

sbinda

Co dodat? Botulo-Miki je vskutku přesvěčivým maňáskem v téhle krvavě-psychologické baladě. Role a vůbec celý film je zvládnutý na výbornou a to i přes fakt, že je postaven na tématu, na kterém se snadno sklouzne k patosu a idealismu. Tahle bych si představoval poslední díl Rockyho, Ramba, Spidermana... :-DDD. 80% Sláva holt není všechno. ()

Pukancek

Viac menej miestami trošku sado maso :) niektoré scény sa mi nepáčili. Dejovo to bolo dobré aj keď sa tam toho mohlo aj viac rozvinúť. Koniec bol tročku predvídateľný. Dopadlo to tak, ako som aj predpokladala. No film sa mi napriek tým pár negatívam páčil :) 3* ()

Plgy

Tenhle film se mi opravdu moc líbil,sice se ve wrestlingu nevyznám ani mu neholduji,ale tento film je opravdu moc povedený a doporučuji ho shlédnout. ()

ManiacJack

Příběh stárnoucího člověka, který celý život zasvětil jen wrestlingu. A teprve když ho zradilo zdraví, začne se rozhlížet kolem. Snaží se objevit hodnoty, které celý dosavadní život jen pošlapával. Neuvěřitelně citlivě ztvárněný příběh, ne o člověku, ale člověka. Každý záběr, každá scéna dýchá lidskostí. Mickey ani koutkem oka nepřehrává. Každý jeho vzdech, zakašlání, posmrknutí dokonale zapadá. Je prostě skvělý. S takhle přímočarým scénářem natočit tak skvělý film je mistrovství okamžiku. Záběr za záběrem čím dál tím víc cítím Randyho bolest a úděl. Do žádné postavy z moderních filmů jsem se nedokázal tolik vžít. Mimo jiné ukazuje svět wrestlingu v syrové opravdovosti. Každý, kdo nadává že to ti "svalovci jen předvádí", by měl povinně shlédnout tento film. A všichni ostatní také. ()

Zrcadleni

Po dlouhé době vidíme Mickeyho v plné síle. Věřil jsem mu každičkou vteřinu bolesti, kterou prožíval. Žasl jsem nad napětím, které sálalo s Marisy Tomei...je to sakra kost:-) Nesnáším Wrestling, nerozumím tomu a příjde mi to jako naprosto zbytečná zábava, ale film mě bavil. Nějak jsem doufal v příběh comebacků a nalezení ztracených jistot, místo toho jsem dostal typickou Aronofskyho pouť temnot. Kdo tvrdí, že tady nejde poznat Darrenův vliv, tak se plete. Už jen ta kamera je levou rukou režie a jde to cítit každou vteřinu. Dávám 4, protože film nelze stavět na hercích a na kameře, něco tomu prostě chybí, je to tak nějak prázdné. ()

babuca

Budem prísny ! Mickey Rourke nepredviedol žiadny úžasný výkon, ani nemohol on nie je pán herec, tu mu skôr napísali postavu na mieru. Neznášam wrestlin a vizuálne bol Rourke doslova odporný ako aj celé stvárnené prostredie biednych sociálnych pomerov...práve toto by som premietal ľuďom, ktorí prichádzajú do Ameriky s tým, že je tam úžasný život. Za povšimnutie tu však bola Marisa Tomei. ()

yenda1

Můj vztah k tomuto filmu se nerodil zrovna přímou cestou. V prvních sekundách po zhlédnutí bych ho ohodnotil jako čistý průměr. Výrazně mě nepohoršil, ale taky ani hlouběji nezasáhl. Červíček začal hlodat až pozorným nasloucháním Springsteenově titulnímu songu. V hlavě sem si při jeho tónech přehrával v paměti nejvýrazněji otištěné scény. Ráno po probuzení rezonance trvala. "Dám čtryři hvězdy", říkám si pro sebe, ale víc ani ťuk. Po několik dalších dnů sem film nemohl dostat z hlavy. Osud Randyho mi začal korelovat s životním příběhem Rourka. Právě díky jeho výkonu a pro mě jeho naprostým ztotožněním se s postavou mne donutili dát hodnocení nejvyšší. Uteklo pár dalších dní a já už uvažuju o přiřazení filmu do mé osobní topky. Film na mne zapůsobil mnohem víc než Requiem a je pro mne Aronofskyho jedničkou. Díky všem tvůrcům za skvělý pocit, který sem z filmu už dlouho neměl. ()

blikac

Mickey Rourke - tenhle chlápek mne chytil za srdce již v Angel Heart a, jak teď zjišťuji, nepustil. Prošel si v životě různými peripetiemi a jeho Randy „The Ram“ Robinson je proto asi tak uvěřitelný, jak je mu ve skutečnosti podobný. Výborný, nesentimentální film, založený především na Rourkeho herectví a jednoduchých filmových prostředcích, které o to spíš nechávají vyznít "reálný" příběh člověka v tak "fake" zábavě, jakou je wrestling. ()

visokeYQ

Tak toto ma fakt dostalo, nečakane. Myslel som si, že to bude nejaká wreslingová somarina odohrávajúca sa prevažne v ringu, ale mýlil som sa. Tu o wresling až tak nešlo. Mickey Rourke mi nasadil poriadného "ram jama" a ja som sa nechal s radosťou knockoutovať! :)) Je možné natlačiť do tak "obyčajného" filmu ešte viac emocii?! Snáď už ani nie! Bolel ma každý jeden úder do toho zlomeného a slabého srdiečka Randyho Robinsona...A ten záver?! Tam v ringu to síce všetko bolo "fake", ale práve tam "The Ram" jednoducho patril a tam bol hrdina. Toto bol skutočne on. Tomu to sa jednoducho vraví: POCTIVÁ FILMARINA! ()

Fixa

Příběh vyprávěný jako dokument o životě zbytečného starého wrestlera. Je smutný a je smutný tak vykonstruovaně až jsem si říkal, že režisér pominul nějaké vedlejší veselé aspekty. Ale oni by se tam opravdu nehodily. Wrestling samotný, je pro mně něco jako klauni v šapito a nemám je rád. Film se však zabývá RAMem, když sejme masku a odchází opuštěný do svého karavanu. Kupodivu nejsilnější momenty ve filmu, pro mně nebyly fiasko s dcerou, nebo se striptérkou, apod. Nejsilnější byly takové momenty, jako když ho vedoucí supermarketu vyhodí za dveře, aby nejdřív zaklepal. Hora svalů poníženě udělá, co mu ten mrzkej ubohej šéfíček poručí - to by z toho jeden vyskočil ze židle. No, film mi celkově přišel jako průměr, ale má tu schopnost dozrát jako víno a útočit na vás naplno až po skončení a to je možná víc... ()

Sshiva

Film který se dotkl mého srdce. Není možná tak divácky atraktivní jako např. Requiem za sen či Aranofskyho nový vynikající počin Černá labuť, ovšem to mu na kvalitě neubírá. Přestože zde režisér zobrazuje život dá se říci ztroskotalého strarého a smutného chlapa, který není schopen navázat vztah ani s vlastní dcerou, film nepůsobí depresivně. Naopak ukazuje vnitřní sílu jednoho člověka, nenechat se zlomit a postavit se opět na vrchol. Přestože se ve filmu objeví pár scén, které by mohly svádět k lehkému patosu, naštěstí se tak nestalo, o což se samozřejmě zasloužili vynikající herci (Rourke, Tomei, Wood), kteří do filmu vnesly opravdivost, lidskost a duši. Nikdy bych si nepomyslela, že budu tak opěvovat film, který se točí okolo sportovního prostředí. Už jen díky nezapomenutelnému závěru se diametrálně liší od většiny filmů s podobnou tématikou. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis