Kryšpín

Citlivý příběh o tvrdém životě chlapa, pevného jako skála. Vždycky jsem mohl vidět wrestlery v televizi a jako dítě mě fascinovalo tohle "nesmyslné násilí". Jenže kouknout se do zákulisí těchto lidí jsem měl možnost až teď. Aronofsky nezklamal. Jeho režie je prvotřídní a pro mě prostě nejlepší (hned pro Kubrickovi). Z herců dostal vše co se dalo a díky tomu jsem měl možnost po dlouhé době mít slzy v očích. Většinou se mi je podařilo potlačit, ale tentokrát ne. Tekly mi po tváři a vůbec jsem se za to nestyděl. Na druhou stranu mě překvapila žánrová odlišnost od předchozích Aronofskyho filmů. Jako by to nebyl jeho film. ()

TheDarKnig

USA, USA, USA, USA.. :-) zivotní vyznání jednoho stareho zapasnika, ktery zjistuje, ze vse ostatni ztratil a jedine co zustalo, je ring.. Mickey Rourke neskutecne ruluje a je velka skoda, ze na neho, stejne jako na Eastwooda, pri oscarech zapomneli (pravda, ten Eastwood me stve jeste trochu vice, na neho se vykaslali absolutne..).ale co se da delat, stejne to spolu s vykonem drsnyho harryho budou dva nejlepsi vykony starych pak v roce 2008. Aronofsky tedy prekvapive odbocil od svych obraznych a psycho filmů a natocil pro jednou zivotopis.. ovsem jeho styl a jeho um zde zustavaji stejne.. kvuli par malym chybickam a chvilkove nude davam lepsi 4 btw: zanedlouho se chystam na Crazy Heart, a jelikoz tady mi trochu vadil ten wrestling samotny,.. i kdyz uznavam, ze byl vlastne velmi dobre zmapovan (ale me se ani Rocky nikdy moc nelibil, prestoze treba po technicke strance, mozna i dejove, byl dobrej, samotnej box byl zlej :-)), tak u tohohle asi budu v Nirvane... a doufam ze Bridges toho oscara dostane i tim trochu smaze ten prohresek proti Rourkeovi.. PS: ta pisnicka od Springsteena je masterpiece.. ()

Brouk

Tedy Mickey Rourke je zjev, co se jen tak nevidí, to se musí nechat.... Neskutečně syrový a ponurý příběh s excelentním Mickeyovo a Marisynino hereckým výkonem..... 90% ()

TeeAge

Film o osude vrcholných športovcov, s ktorými život nezaobchádzal v rukavičkách. O luďoch, ktorí nedali dopustiť na GnR :) Mickey Rourke je asi najenergickejším článkom celého mechanizmu, silnejším, než hociktorá iná oskarová postava z konkurenčných filmov. Celkovo to však na mňa pôsobilo dokonale radšej v zmysle monotematického videoklipu, než špičkového celovečerňáku. A tak som mohol zdvyhnúť klobúk len pred Rourkom, a nie pred filmom The Wrestler. ()

Aluska88

Wrestler je herecky silným a obdivuhodným snímkem, ale po zpracování obsahové a emoční stránky pro mě dost uzavřený a chladný. Nedokázal mě zasáhnout tak hluboko, jak jsem čekala. Některé scény a dialogy mi přišly, že sklouzly až k patosu. Říkala jsem si, že toto přece nemůže být Aronofsky. Opět jsem byla okouzlena Evan Rachel Wood, která sice nedostala tolik prostoru, jak jsem si přála, ale jakákoliv její přítomnost ve filmu mě vždy potěší. Mickey válí naprosto úchvatným způsobem a zcela bez diskuse dominuje příběhu o stárnoucím namakaném chlápkovi Randym, kdysi špičkovému wrestlerovi, domláceného životem, jehož kariéra po letech pohasla a on se snaží přežívat ze dne na den. Mickey Rourke, sám ztrhaný boxem, drogami a alkoholem, jehož sláva začala upadat, jakoby dostal ve Wrestlerovi jedinečnou možnost, jak se opět postavit na nohy. Nikdo jiný by jeho postavě nedokázal vtisknout tolik osobitosti a autenticity, jako právě on. Wrestler je Mickeyho návrat na vrchol. Je to jeho příběh. Pokud by jeho roli ztvárnil někdo jiný, film by nejspíš spadl o hodně níž, kde by zůstal jen jako další sportovní drama. Toto je Mickeyho Wrestler a jeho boj... ()

genetique

Aronofsky natočil film o tvrdom, chlapskom športe a o tvrdom, zlomenom mužovi s (chorým) srdcom. A podľa môjho dal jednoznačné KO aj slávnemu 'Raging Bull'. Téma wrestlingového zápasníka, ktorý je dávno za zenitom určite nie je určená do rúk len tak hocijakému režisérovi. Obzvlášť nie, ak z toho má byť seriózna dráma o uvedomení si životných hodnôt a v tom je Aronofsky zdá sa jednotka. Kamera má niekedy jemne dokumentaristický nádych, čo len umocňuje pocit reálnosti príbehu a poslednou mocninou je skvelý záver, ktorý by dojal aj držiteľa víťazného pásu WWE. Kto videl dokument 'Beyond the Mat', musí skonštatovať, že tvrdé wrestlingové zápasy naozaj nie sú žiadne divadielko a že (často krehké) životy týchto vyslúžilých tvrďasov nemajú od toho Ramovho naozaj ďaleko. Rourke tu hrá navyše úplne spásonosne a dúfam, že akademici vezmú na vedomie jeho herecký prednes, nie koľko liftingov tváre si dal kvôli filmu spraviť. 95%. ()

TheRaven

Darren ani tentokrát nezklamal, i když jsem se na začátku obával jemné předvídatelnosti, nestalo se tak. Vždy mě dokázal znovu překvapit. Ani jsem si nevšiml kdy se to stalo, ale na konci jsem byl do příběhu natolik vžitý, že jsem zapomněl na vše kolem sebe a soustředil se jen na děj. Opravdu bravurně natočený příběh lidské stránky wrestlera, kterého běžný fanoušek nedokáže vidět z jiné stránky než jako zápasníka. Dokonce ani on se nevidí jinak než jako "The Ram", ale hodnoty bude možná bude třeba přehodnotit. Závěr zařídil pátou hvězdu. ()

Hakha

Naprostá fantazie, Mickey Rourke naprosto famózní výkon, Marisa Tomei překrásná a Darren Aronofsky opět výborná práce s postavami a s příběhem, které dokázal tak podat, že jsem se do filmu vžil a nevnímal nic jiného. Je málo, co by se Wrestlerovy dalo vyčíst, snad jen pomalejší tempo, které mě naopak připadalo k věci. Mistrovský film s vyčerpávajícím závěrem, u mě jasných 5 hvězdiček… jasný příklad toho, že v jednoduchosti je síla… ()

Hellboy

Příběhová struktura není vůbec ničím objevná, ale film o Wrestlerovi jsem žádnej nikdy neviděl a tohle stálo za to! No to je na tom taky ta nejzajímavější věc. Že je Mickey Rourke dobrej herec vim, že je Darren Aronofsky dobrej režisér taky vim, ale bohužel se i v tomhle podařenym filmu najdou nejrůznější klišé. ()

Botič

Nostalgie po zašlých čase, kdy všechnu slávu odvál vítr a je na čase si přiznat, že teď už nezbylo nic jen podepisování starých fotek na srazech veteránů. Randy „The Ram“ Robinson - wrestlerská hvězda osmdesátých let zestárla a je stále těžší si tento fakt přiznat. Klouby bolí, tělo dosluhuje ale nemůže se vzdát, protože „divadlo především“. Alkohol a prášky proti bolestem se stali jeho nejlepšími přáteli, zůstal sám na pokraji společnosti ve svém karavanu. Velká hvězda ztracená a zapomenutá v prachu své existence. Čím dál tím více se začínající podobat jeho odrazu v podobě malé plastikové figurky. Wrestler je malý-velký film s dokonalým hereckým obsazením a géniem stojícím za kamerou řídícím tuhle one man show. Darren Aronofsky si s Wrestlerem hezky pohrál a i když scénář nepřináší nic nového, díky formální stránce se mu jej podařilo vyzdvihnout o řád víš. Nechci tím tvrdit, že forma zvítězila nad obsahem to by bylo až příliš mylné. Kamerové úhly a hrátky s obrazem jsou velmi působivé a vychytávají tak drobné nedostatky příběhu. Kdo by to byl tušil, že Darren Aronofsky natočí místo filmu věnovanému wrestlingu poctu Mickey Rourkovi. Neboť Mickey Rourk v roli wrestlera Randy The Rama jakoby hrál sám sebe, cokoliv udělá či řekne do puntíku reflektuje jeho kariéru. Zašlá sláva a snaha dostat se zpět na vrchol. The Wrestler je příjemně nostalgický snímek stojící na dvou skvělých hereckých výkonech, který dokáže strhnout svou syrovou atmosférou a zimním laděním představující jistý druh beznadějnosti starého zápasníka - smutného klauna potřebujícího k životu potlesk stejně tak jako kyslík. 8,5/10 ()

Arachneuss

Aronofsky se vrátil, tentokrát ubral na svém osobitém stylu a přidal na "jako ze života". Za minimální rozpočet předvedl "one-man show" Mickeyho Rourkea v takovém rozsahu, že ani nyní hvězdičkové hodnocení nestačí. Za skvělý herecký výkon považuji film, kde nespatřím herce, ale jeho postavu. Po celý průběh příběhu o lásce, útrapách života a velkém návratu jsem viděl pouze Randyho "The Rama" Robinsona, ne Rourkea. Zlatý glób je po dlouhé době opravdu právoplatný, už nyní volám na Akademii "Dejte mu sošku!", protože jeho výkon je do nebevolající krása, ať už se jedná o usmiřování s dcerou či finální ringovou scénu. O genialitě hlavní postavy bych mohl psát do nekonečna a i přesto bych jí plně nevystihl, proto také musím složit hold Darrenovi, který potvrdil svůj status jednoho z nejlepších režisérů všech dob a nejtalentovanějšího tvůrce současnosti. Film nikam nežene, nesnaží se vymačkat z diváka emoce a celý průběh vede něžně, jako kdyby tvořil novou Mona Lisu. Pokud tohle není jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) filmů roku, tak už opravdu nevím. ()

3DD!3

Zničující a pěkně depresivní drama. Že život zápasníka není žádný med člověk tak nějak podvědomě celou dobu tuší, ale Aronofsky zatlačil na pilu a "The Rama" nechal klesnout z vrcholu až na samotné dno a pak ještě níž. No a díky vynikajícímu Mickeymu Rourkeovi to působí někdy intenzivněji než by bylo zdrávo. Sakra místy jsem se cítil špatně i já. Co pak teprve Randy? ()

Le_Chuck

Slušné, ale vidím tam málo Aronovského. Vlastne nebyť titulkov tak to tipnem na sezónnku nejakého mlaďasa zo Sundance Festu. 80% ()

hellstruck

Aronofsky umí!:-) Sice si u mě po výborném Requiemu Černou labutí trochu pokazil reputaci, ale Wrestler je tak úžasné dílo, že nejde jinak, než mu odpustit. Uvěřitelné, reálné, na nic si nehrající a přesto poutavé. Hlavního hrdiny, který neumí nic jiného než wrestling a v ostatním se tak nějak plácá, občas litujete, jindy nad ním kroutíte hlavou a někdy vás fakt dokáže naštvat. Tenhle melancholický film se mi zkrátka už napořád vryl do paměti. Jinak musím vyzdvihnout herecký koncert Mickeyho Rourka a Marisu s Evan Rachel,už kvůli nim to stojí za to:-) ()

Kaka

Snaha o maximálně syrovou výpověď se nepovedla. Velmi okaté a velmi nekompaktní. Strhující herectví Rourka, ruční kamera a zrnitý obraz jakožto pozitiva, nepřesvědčivé a nezajímavě podané zákulisí wrestlingu a relativně sterilní a svým způsobe klišoidní obsah jsou hlavními negativy. Překvapil mne i fakt, že Aronofsky nemá tak dobře zmáklou režii jak se očekávalo a sem tam sám neví co má být vlastně hlavní strunou. Zda-li osobní vazby, oddanost svému stylu života, rodina apod. Million Dolar Baby strhne svou upřímností a jemnějším hlavním hrdinou. Rourke není tak sympatický charakter a Aronofsky nemá takový cit a hlavně "to nemá v ruce" tak jako velezkušený Eastwood. ()

Spiker01

Mickey Rourke je úžasný, Darren Aronofsky překvapující a ne tolik deprimující. Vůbec nechápu, jak se kdy mohlo spekulovat o Nicku Cageovi, jelikož to je naprosto jiný typ než perfektní Rourke a zřejmě by z filmu vzniklo něco naprosto jiného. Vše sice neskončí dobře, ale onen poslední záběr, kdy se Ram už schyluje ke skoku na soupeře je prostě bombový. Vše mezitím je buď wrestling či domluva na něj (ano vše musí být pečlivě promyšlené) nebo velice lidské drama o jednom špatném otci, který se po klasicku na sklonku života a kariéry snaží vše uvést do správných kolejí. Vše samozřejmě od kvalitního filmaře, takže oscar zasloužený, jelikož když už ho mají dostávat civilní dramata, tak bych ho i já osobně dal právě Wrestlerovi..75% ()

Lavran

Aronofsky se překvapivě vzdal režijního manýrismu a výsledkem je opravdu nenápadný a civilní snímek se specifickou atmosférou nostalgického "zapětprsťáku", který podobně jako jeho tragický hrdina bazíruje na odváté minulosti. Celý film je točený takříkajíc "z ruky", zcela obyčejně, aby na sebe styl nestrhával zbytečnou pozornost. Jediným výraznějším formálním prvkem, který se opakuje, je zabírání hlavního hrdiny zpoza jeho zad a ramen (obvykle v chůzi, což v jedné scéně zdařile využito jako paralela cesty do ringu...). Výrazné je též utlumení barevné škály do velmi nevlídných, studených a vybledlých odstínů, které jen podtrhují všeprostupující melancholii. ()

Krouťák

To je přesně jedno z těch dramat, které Vás vtáhne do děje a nepustí... Před samotným promítáním jsem si o životě Mickeyho Rourka něco přečetl a nutno dodat, že jeho životní příběh dodal filmové roli doslova duši. Darren Aronofsky šel opět velice průhledně na divákovy emoce a vyplatilo se, protože tohle vážně umí . Nevím, co bych k tomu ještě dodal ... snad jen, že závěrečný song mě dorazil a mohu vřele doporučit :) ()

Falko

BAFTA Awards - 1: Herec v hl. ulohe Mickey Rourke + 1 nominacia: Herecka vo vedl. ulohe Marisa Tomei _______ V tomto filme ma Mickey Rourke prekvapil, kedze som bol na neho zvyknuty na ine charaktery hrdinov, aj preto si myslim, ze si Zlaty Globus alebo nominaciu na Oscara zasluzil, ale rovnako ma prekvapil aj reziser Aronofsky, od ktoreho by som prave takyto film nikdy necakal po tom, ako som videl FONTANU (2006) alebo REQUIEM ZA SEN (2000). Som rad, ze som mohol Mickeyho vidiet aj vo filme, kde mohol ukazat svoj herecky talent - nestastny kontakt s dcerou alebo zaujem o stripterku Marisu Tomei, ktoru som mimochodom spoznal v skvelej ulohe ako odbornicku na auta v komedii MOJ BRATRANEC VINNY (1992), za ktoru dostala Oscara. Len skoda toho zaveru, pretoze to skoncilo prave vo chvili, ked som chcel vediet, ako to pojde dalej, ale nevadi. Skvela drama. _______ Mickey Rourke - (Randy) +++ Marisa Tomei - (Cassidy) +++ Evan Rachel Wood - (Stephanie) +++ Mark Margolis - (Lenny) +++ Todd Barry - (Wayne) +++ Wass Stevens - (Nick Volpe) +++ Produkcia: Darren Aronofsky +++ ()

castor

O Mickey Rourkeovi, který se i v reálu nejednou ocitl v provazech, už bylo napsáno leccos. Po všech drogových a alkoholových výstřelcích se vrátil a mnohé nadchnul ve Šňupu a Sin City, jenže až Aronofského čistý, skromný a nenápadný projekt o lidských strastech i radostech mu nabídl postavu, kterou se doslova stal. Napřed se jen tak šuškalo, nakonec jasná nominace na Oscara (jen pro zaoceánské akademiky je zřejmě hercova minulost až příliš kontroverzní). Komorní a formálně úsporná story o jednom zjizveném wrestlerském osudu v ošoupaných kulisách, která může děkovat režisérově žánrové neomezenosti (kdo by takové „stáhnutí do postraní“ od tvůrce Fontány a Requiem za sen čekal?) a právě představiteli ústřední role stárnoucího chlapíka, jenž toliko miluje křik publika. Rourke je hlavní atrakcí, které se kamera nemůže nabažit, a každou jeho slzu si rozhodně zapamatujete. Sám moc dobře ví, co se asi odehrává v nitru Randyho 'The Rama' Robinsona. Prosté věci, seč zatraceně pravdivé, se holt dají vyprávět i zcela odzbrojujícím způsobem!! P.S.: Marisa Tomei musí těšit.. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis