lesumir

Že by Mickey Rourke dostal poslední (a životní) šanci? __ Darren vždycky dokázal člověka rozložit, takhle to nesvede ani náš Pattrick z místní diskuze, to mi věřte! :-) __ Marisa Tomei je vážně hot! ()

kinej

Darren Aronofsky má našlápnuto do síně slávy, kam patří jen ti nejlepší z nejlepších. Všechny filmy se jeden druhému podobají tím, že připomínají jakýsi nekomprosmisní pochod směrem k pochmurnému konci. V případě filmu Wreslter přišel Aronofsk s novým a pro něj neobvyklým vizuálním stylem. Zatímco předešlé snímky byly esteticky vytříbené, Wrestler působí poněkud syrově a partyzánsky. Kameraman mu vtiskl punc nízkorozpočtového filmu. Jeho záběry působí chvíli dokumentárně, chvíli epicky, což jen umocňuje bídu života Randyho a výsledek je absolutní realismus filmu. Ve Wrestlerovi je několik scén, na které rozhodně nezapomenu. Například ta scéna, kdy Randy prochází chodbami, jež je doprovázena jakýmsi neurčitým šumem, který postupně přejde ve skandování jeho jména a skončí příchodem do řeznictví za přepážku, je velice působivá. Skvělá je i volba skladeb. Rozhodně se nejedná o můj šálek kávy, ale psíně fungují skvěle. Dokreslují dojem z života v buranských maloměstech, kde se příběh odehrává. A herce si nechávám nakonec. Mickey Rourke, parádní comeback a Marisa Tomei, také úžasný a hlavně odvážný herecký výkon. ()

cheyene

Možná jsem čekal trochu víc.. ale i přesto je Wrestler zdařilé sportovní drama, které má poměrně silný závěr, jenž však divák dlouho dopředu očekává. ()

paascha

Smutný a k uzoufání je život osamělé hvězdy za zenitem své slávy. Randy "Beran" , který nechce slyšet své skutečné jméno, nechce žít ani skutečný život. Raději zemřít jako muž, než žít jako baba. Rozumím mu:-) ()

lamps

Bezchybné, ale strojové. Krásně se na to kouká a Mickey Rourke exceluje, ale Aronofsky by měl točit spíše příběhy, kde není každý zvrat nevyhnutelný a převzatý z ostatních žánrových filmů. Wrestler diváka párkrát kopne, ale nezasadí mu žádnou tvrdou ránu jako Warrior, Rocky nebo i sentimentální Těžká váha, a to je škoda... ()

Jacinda

Vůbec nepoznávám Aronofskyho rukopis. wrestling se mi zdá příliš brutální a proto tohle není film pro mě. Umím ale ocenit vynikaící herecké výkony ()

Boogeyman

Wrestler je film až nechutně závislej na ústřední postavě a jejím představiteli. No a vzhledem k tomu, že Mickey Rourke se vynořil z béčkových hlubin a vyšvihl svůj nejvíc nejlepší výkon, nemá smysl dávát nižší hodnocení než 4*. A ačkoli je to možná nesportovní, přidám hvězdičku pátou a to čistě a jen za to, že Marisa Tomei je prostě neuvěřitelná! ()

sheen

Moc povedené drama z (nejen)sportovního prostředí, dovolilo mě nahlédnout na můj ne zrovna oblíbený sport. Je to jedna velká show, tak jako tento film. Ukazuje nám slasti a zároveň bolesti tohoto ShowBusinessu. Micky Rouke je zpět, jak to tak vypadá. A té ženské, že je 44? nevěřím. ()

Beckett51

Po třetím shlédnutí naprosto odzbrojující a neskutečný film. Vážně přemýšlím, jestli Aronofsky neni mimozemšťan, protože filmy jako Fontána a Wrestler nemohl natočit člověk. A závěrečná píseň od Bruce Springsteena měla dostat Oskara. 95%.... " I just want to tell you, I'm the one who was supposed to take care of everything. I'm the one who was supposed to make everything okay for everybody. It just didn't work out like that. And I left. I left you. You never did anything wrong. I used to try to forget about you. I used to try to pretend that you didn't exist, but I can't. You're my girl. You're my little girl. And now, I'm an old broken down piece of meat... and I'm alone. And I deserve to be all alone. I just don't want you to hate me. " ()

Stegr

60% - Wrestler, aneb co všechno je člověk schopen podstoupit a ztratit pro sport, který miluje. Mickey ze sebe vydal to nejlepší a bylo to znát. To samé však nemůžu říct o ostatních aspektech filmu. Zápletka byla taková obyčejná, nepřekvapující a beze šťávy. Vůbec jsem Randyho příběh neprožíval tak, jak bylo autory zamýšleno, za což nemůžu snímek ocenit vyšším hodnocením, než které dávám... ()

Disk

Konečně jsem mohl tuhle famózní záležitost (český distributor sucks) a jsem absolutně unešen. Darren Aronofsky poskytnul Mickeymu Rourkeovi jedinečnou přílžitost a ten ji využil maximálně. Rourke je sympaťák k pohledání a charisma z něj prýští do všech stran. Bylo vidět, že si postavu Randyho užívá. Životní role. 10/10 ()

Aky

Chtěl jsem původně dát 80%, ale pak jsem se zamyslel, za co bych vlastně tu pátou hvězdu měl strhnout, a zjistil jsem, že o ničem takovém nevím. Velmi zajímavé drama z prostředí, do kterého jsem rád nahlédl, už proto, že jsem zjistil, že wrestler zřejmě bývá většinou hodný člověk, což je zřejmě podmínkou toho, aby takovou profesi, v níž má vypadat, že se chová jako hovado, mohl trvale dělat. Jednoduchý příběh je vedený pěkně, čistě, přímočaře a ani předvídatelnost závěru nevadí, neboť pointa je skutečným organickým vyústěním životního názoru, který se popisuje a o kterém se to celé hraje. ()

Cappuccino

Dobrá atmosféra, klasický príbeh, avšak príliš predvídateľný a pomerne klišovitý. No nevadí, vďaka Mickeymu sa dá aj story, ktorá neprináša nič prevratné a moc si z nej divák neodnesie, skvelo vychutnať. ()

HAL

Životopisné filmy mě nudí, starší filmy Darrena Aronofskyho mě nezaujaly, nesnáším wrestling. A přesto je Wrestler vynikající film - pro mě zatím asi to nejlepší co jsem z loňského roku viděl. Civilní opus o krutosti života a jeho sklonku, bez příkras a zjednodušení filmovými klišé... jen prostý, ale hluboký pohled na jednu zdaleka ne dokonalou lidskou duši. Díky bohu to ani není jen další životopisný film, žádné klasické a nezajímavé vyprávění o cestě z nuly na vrchol a zase zpátky. Jen krátký úsek z doby, kdy už vůbec o nic nejde, nedá se už nikam šplhat... jen držet se posledních věcí, které člověku ze života zbyly - bez poselství, bez oslavování, bez doslovného konce. 9/10 ()

Satan

Rocky potřeboval 30 let a 5 dílů, abychom tu jeho osobu patřičně oplakávali a vnitřně nás drtilo, že nemůžeme být u něho při jeho cestičce k ringu a poplácat ho po zádech. Wrestlerovi stačila hodina. Aronofsky po nafiflené Fontáně opět sáhnul po civilním tématu a opět se zadařilo na výbornou. Lví podíl má samozřejmě ďábelský Mickey Rourke, který sahá po akademickém ocenění všemi svými bicepsy. Je až k neuvěření, jakou pokorou kolem sebe Wrestler sálá, jak si hraje s patosem a jak krásně využívá klišé všech sportovních dramat. Rocky Brambora umocněný na druhou ve všech ohledech. Brutálnější, nekompromisnější, uvěřitelnější, melancholičtější, hřejivější. [Přesná stopáž: 109 min] ()

Rudovous

Darren Aronofsky vytvari filmy ktere se proste jen tak z pameti divaka nevytrati. Pro nekoho v tom dobrem smyslu slova, pro druhe v tom opacnem. Musim rict, ze jsem prekvapen Aronofskeho remeslnou flexibilitou. Snad trpim nostalgii po americkych socialnich dramatech sedmdesatych ci osmdesatych let ... . Requiem bylo mozna nejinovativnejsi, ale Wresler pro me bude vzdy srdecni zalezitost. Nebudu si hrat na to, ze jsem byl treba jen trochu zklaman. Uzasny film, pro me asi vrchol dekady. ()

kingik

Tenhle příběh wrestlera Randyho "the Rama" Robinsona nebyl až tak výjimečný, ale byl to spíše docela obyčejný příběh o jednom konci zářivé kariéry a paradoxně v tom je jeho síla. Mickey Rourke mně tady ani nepřišel moc "down". Pečoval o sebe, dobře se oblékal, nějaký prachy si sem tam vydělal a to, že lidi přestal bavit a holky už po něm taky tolik nešílely a na autogramiádu skoro nikdo nepřišel anebo že mu to neklapalo s jeho dcerou ani v milostných vztazích, tak to měl blbý. Herecký trojlístek Rourke, Marisa Tomei a Evan Rachel Wood šlape na jedničku, ale troufám si tvrdit, že to, co obě dvě sehrály na daleko menším prostoru, vůči Rourkeovi, který nepřetržitě nesleze z plátna, je obdivuhodné a výrazná (i nahá) Marisa Tomei coby striptérka i zodpovědná matka zaslouží Oscara. Avšak film jako celek mě ani nezklamal ani výrazně nenadchl. Konec byl takový divný a můžu se jen domnívat, jak to celé dopadlo. Pravdou však je, že tenhle film chtěl být od počátku tak strašně jiný než ostatní. Nejsem si jistý, jestli se mu to úplně podařilo. A kromě tohohle filmu neznám žádný jiný o wrestlingu a to se taky počítá. 50% ()

Šakal

Nebýt osoby jménem Darren Aronofsky, určitě bych o snímek pod výmluvným názvem The Wrestler zcela jistě ani náznakem nezavadil. To už je větší pravděpodobnost, že bych absolvoval 3 hodinové baletní představení či seminář o háčkování a vyšívání..... Ještěže jsem si nakonec ale cestu k tomuto snímku našel, jeho ignorováním bych se o mnohé připravil. Tento snímek není ani tak o wrestlingu. Místo hlavní postavy Randyho " The Rama " Robinsona by snímek s trochou nadsázky mohl být klidně o popeláři Fandovi. Je to vlastně příběh o každém z nás o hledání si toho svého místečka na tomto světě.... Jednoduchý příběh, brilantní kamera, citlivá ( upozaděná ) místy až dokumentární režie Darrena Aronofskyho, který dobrovolně ustupuje ze scény a přenechává prostor Mickey Rourkeovi. Mám dojem, že Mickey si huntoval tělo, právě pro tuto roli. Darren si do role Randyho nemohl vybrat lépe! Jistá paralela s životním osudem M. Rourkea ho přímo předurčovala k této roli. Mám silný pocit, že Mickey nemusel ani " moc hrát " spíše se " pouze " vcítil do svých pocitů a " zahrál si " SÁM SEBE. Výsledkem je neskutečně UVĚŘITELNÝ výkon. Nemám nic proti S. Pennnovi ( ba právě naopak ), ale myslím, že toho oscara by si Mickey zasloužil. Jako třešínka na dortu moje oblíbenkyně Marisa Tomei, která je zde neskutečně HOT a ještě k tomu jentak mimochodem odvádí výborný herecký výkon. Hvězdičku navíc za tu nádhernou závěrečnou píseň mého oblíbence Bruce Springsteena. 4+1/2*! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis