viperblade

Use my leg! -Use his leg!!! Od Aronofského mám zhlédnuto už Requiem za sen a Fontánu. Oběma filmům jsem dal plný počet. Navíc, když jsem si pročítal komentáře u Crazy Heart, tak několikrát jsem tam viděl napsáno "něco jako minulý rok Wrestler". A proto jsem se na Wrestlera tak těšil. Ale bohužel, tomuto filmu místy dochází dech stejně, jako docházel Randymu. Paradoxně nejvíce mě bavily scény mimo wrestling (vztah s dcerou). Co mě vyloženě naštvalo, byl konec. Ne, že bych potřeboval vědět, co se stalo s Randym, ale spíše jsem se těšil na nějaké uzavření vztahu mezi ním a (opravdu vynikající, mimochodem) Marisou Tomei. A ono nic… První půlku jsem byl rozhodnut, že více jak za tři nedám, naštěstí to ta druhá zachránila a i přes ten dost nejasný konec, dám čtyři. Ale upřímně, čekal jsem od toho o něco víc… ()

ClintEastwood

Mickeyho Rourkea si od teď už navždy budu spojovat s touto rolí. Jakmile ho v nějakém jiném filmu uvidím, už to pro mě navždy bude ten starý, zlomený wrestler, který prožívá těžké období svého osobního i sportovního života. Tato role mu opravdu sedla a on se jí zhostil skvěle. Vypadá to, že snad ani nehraje, že skutečným wrestlerem je. Zajímavě natočeno, pěkně podáno a naservírováno. Mrzí mě jen absence hudby, která zazní opravdu minimálně, i když skladba při závěrečných titulcích je velmi dobrá. ()

Rex Mundi

Podobne ako tron som čakala niečo iné. Niečo viac "vau", keď ho vyhrávalo ceny a fascinovalo toľko ľudí. Neviem čo presne som čakala, ale určite nie takúto omletú story plnú klišé a kvázi hlbokých myšlienok o živote. Je to pekne nakrútené, to nikomu neberiem - za to si tie slušné 3* zaslúži. Je to dojímavé, má to fajn atmosféru aj dobre vykreslené charaktery. Ale ak to mám porovnať napr. s Avatarom, ktorý je podľa mnohých jeho odporcov totálne archetypálne klišé a preto ho nenávidia - tak rovnaké dôvody by mohli uviesť aj pri Wrestlerovi - je to síce iný súdok vína, ale rovnaká odroda ;-) ()

MM_Ramone

Smutný príbeh vyslúžilého, stárnuceho wrestlera Randy Robinsona. Pre problémy so srdcom musel predčasne ukončiť svoju kariéru. Dni jeho najväčšej slávy, keď bol hviezdou burácajúceho obecenstva, má dávno za sebou. Žije prakticky bez peňazí, nemá stálu prácu, nemá rodinu, nemá nič len spomienky na dni, keď si hovoril The Ram a bol kráľom ringu. Uvedomuje si, že sa z neho stal unavený, chorý, stárnuci muž, ktorý premárnil svoj život. Do istej miery mu rozumiem. Zapôsobilo to na mňa. Ešte nikdy som nevidel Mickey Rourkea tak skvele hrať. Obdivuhodný výkon. Jeho životná úloha. ***** ()

D.Moore

Klasický a mnohokrát viděný příběh bez špetky čehokoliv navíc, ale Mickey Rourke hraje omšelé monstrum s citlivou duší dobře a Aronofskyho režie nabídne pár opravdu zajímavých momentů - například příchod k pultu lahůdek ve stylu nástupu do ringu. Že by to bylo něco výjimečného, to se opravdu říct nedá, podruhé se na Wrestlera také téměř jistě nepodívám, ale rozhodně je lepší než třeba Černá labuť a vlastně je to podle mého názoru po Fontáně druhý Aronofskyho film, u kterého jsem se nekousal nudou. Dvě a půl hvězdy zaokrouhluji nahoru za závěrečnou píseň Bruce Springsteena, která o rok později vyšla na jeho albu Working on a Dream a která to, nač film potřeboval téměř dvě hodiny, řekne během čtyř minut. ()

kulyk

Obával jsem se, že půjde o poctu pro přehrávající steroidmany, kteří se potácejí po amerických tatami a dávají lidem pocit svěží, intelektuální zábavy, hodné obyvatele pupku světa. Naštěstí se nám to zvrtlo v solidní truchlivý příběh odcházení. Odcházení sil, mládí, zdraví, entuziasmu. A v připomínku toho, že občas duch vítězí i nad hmotou. Na chvilku. ()

JANARYBA

Tak tohle bylo MR ušito přímo na míru. Vynikající film z atraktivního prostředí pro mě naprosto nepochopitelné chlapské zábavy a mimo to i univerzální příběh o frajerovi, jehož bývalá sláva vyhasíná a který se snaží na poslední chvíli vybudovat nějaký trvalý vztah, kterého už ale není schopen a tak odchází se vší parádou. ()

Spooner

Darren Aronofsky se po intelektuální Fontáně, která mě osobně moc neoslovila, trochu zklidnil. Natočil tak civilní film s trochu pomalejším tempem, který se vám ale i přesto vryje po kůži. Aronofsky totiž vůbec nešlape na plyn, jeho vizuály jsou pryč a přicházi spíše taková klidnější cesta do hlubin wrestlerovy duše, v podání famózního Mickeyeho Rourkea. Ten si snad za tento výkon odnese sošku, aspoň já bych mu jí moc přál. Právě díky jeho výkonu a neselhávájící režii jsem se do jeho postavy dokázal ponořit na plno a ke konci jsem mu držel palce. Wrestling samotný je tady, jak už jste asi z předchozích vět a ostatních komentářů pochopili, až na druhé koleji. Tady jde opravdu jen o to, že život samotný dokáže dávat ostřejší a bolestivější rány než kdejaký soupeř v ringu. I když zápasy jsou taky dobře natočené. U mě tedy hodně velká spokojenost, protože tahle emocemi nasáklá podívaná se mě vážně dotkla na tom správném místě. Teď jenom doufám, že se zalíbí také Akademii. ()

Ded@M@tes

Životní příběh jednoho z nejznámějších wrestlerů. Touha dovede i přes nepříznivé zprávy lékařů legendu zpět do ringu. Jedinečné životopisné drama. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

JAn

-Use my leg. -Use his leg! USE HIS LEG! Všechno podstatné už zmínil Adrian, takže já už přidám jen svých pár slov do pranice. The Wrestler skutečně není ničím novým, jen jedním z řady lidských (sportovních) dramat. Ale je tu něco, čím se odlišuju, čím je vyjímečným. Darren Aronofsky zkusil něco nového a s potěšením můžu říct, vyšlo to! Stále úchvatná režije je tentokrát podepřená (a teď nepřeháním) monumentálním Rourkem a jedinečnou (a opět nahou) Marisou Tomei, působivou handy kamerou, díky níž povětšinou vidíme Mickeyho záda a neustále se za ním někam plížíme, zmíněmým zázemím hlavního hrdiny a vyprávěním, které filmu vtisklo jedinečnou atmosféru a náladu pesimismu. A v neposlední řadě tu máme taky nadupaný soundtrack s peckama od AC/DC začínaje, přes Accepty a Springsteenem konče. Mansella je tu sice poskromnu, ale za to opět ve formě. Vyšlo to taky dík závěru a Aronfského decentnosti a síle říct stop. Ze sálu ´sem odcházel pln dojmů a nadšení. Ale kdo ví, možná to bylo jen tou atmosférou a opilostí z města na vodě. Přesto přese všechno bych uvítal, kdyby se pan režisér raději vrátil k filmům jako The Fountain. [La Biennale di Venezia 2008] ()

Davies182

Ze začátku jsem byl mírně řečeno v rozpacích. Mohlo mi dojít, že když jedna z postav zmiňovala Gibsonovo Umučení Krista, následující drsné scény budou tomuto snímku podobné. Jenže ona brutalita tak přesvědčivě vtahuje do světa wrestlingu, že jsem pak na tu spoustu "hrané" krve koukal s pusou dokořán. Pak už chybělo jen málo, abych si po zbytek filmu nenuceně užíval velmi dobré drama o obyčejném člověku, jehož životní cestou je tak netypický sport... Aronofsky nezklamal, ale předchozí dílka nepřekonal. No a jako poslední tečku na závěr je důležité zmínit, že Mickey Rourke pro mě na hodně dlouho zůstane onou postavou, se kterou se v tomto dílku tak parádně oháněl. Brilantní herecký výkon. ()

petero

Tak ako nám THE PRESTIGE priniesol pohľad na to ako kúzelníci robia svoje triky tak aj THE WRESTLER prináša pohľad do zákulisia wrestlingu, nečakajte žiadne podvody veľkých firiem toto je proste malý príbeh hviezdy ktorá po dvadsiatich rokoch svojej kariéry neustále prináša fanúšikom zábavu napriek početným zraneniam ktoré ohrozujú jeho zdravie a všetko čo to obnáša a mimo to si nejako privyrobiť, porozprávať sa so sympatickou striptérkou ale aj dať do poriadku vzťah s dcérou, ktorá zdá sa nie je ako ostatné. Pohľad na zápasy sú napínavé napriek tomu že viete o čo ide (Rourke veľké +) a keď Aronofsky chce, tak vás zničí scénkou kde sa krája šunka a to tak, že budete vrieskať od bolesti !!! ()

gogo76

D. Aronofsky je majster takýchto komorných drám, ale obsadením M.Rourka do hlavnej úlohy bolo asi božím prikázaním. Ten sa pre ňu asi narodil. Kedysi veľká wrestlerská hviezda, dnes samotár, ktorý ledva naškrabe na nájom. Samota ho ubíja, chce to zvrátiť, ale náhly infarkt mu dá ešte väčšiu facku. Scéna autogramiády bývalých hviezd wrestlingu je podľa mňa najlepšia. Tam sa láme film a hlavný hrdina si letmým pohľadom po miestnosti plnej unavených, starých a už pre nikoho nezaujímavých bývalých wrestlerov uvedomuje, ako je na tom zle. Cez to všetko svinstvo, ktorým sa brodí, zisťuje že wrestling a bývalá sláva je to jediné čo má...Nasrať na infarkt...Záverečná reč pred publikom je výborná. 90%. ()

Mahalik

"Dobrý den, čím posloužím, sluníčko nejjasnější??"....Mickey Rourke nehraje toho typyckého vesnického balíka, kterému je jedno, že jeho dcera o něj nejeví zájem, fluše na chodníky, fetuje, ožírá se...Ne. Hraje poctivýho Randyho, kterej ohmatavá dno své duše pěkně dlouho, ale on chce vstát a nabušit všem zadky.__ Aronofski! Ten chlap je zvláštní pavouk. Jeho filmografie by předčila svou odlišností a nevyzpytatelností i leták z Tesca (toť dementní příklad, ctihodný pane). Po destrukci mozku, fetování, filozofování přichází z tématem tak zajímavým, až se člověku zdá klišovitý. "The Ram" dříve tajfun a hráč (dobré odpoledne L.V.) je nezkaženej člověk, do jisté míry. Sledujeme jeho závěrečný -fight- a držíme mu palce, které se v závěru zatínají do vaší dlaně hlouběji a hlouběji... Když povstává ve svitu reflektorů nad svého protivníka a skáče vstříc otevřenému konci, máte zase skleněný oči. Darren opět dostává diváka do kolen, boduje a neskutečně mu to přeju. Stejně jako Mickeymu, který si svůj comeback zaslouží víc, než kterýkoliv jiný herec...věřím v Oscara pro něj. 85% ()

Reiniš

Mickey Rourke, s ním film stojí i padá. Z jednoduchého příběhu dokázal Aronofsky vykouzlit filmařský klenot a dát hlavní hvězdě jednu z nejlepších rolí kariéry. Rourke do toho šel s upřímností a naplno. Skvěle mu přihrává i Marisa Tomei, ve stejně odvážné roli. Škoda občasné klišovitosti a nenápadné snahy hrát na efekt. ()

Xmilden

Hej … Slyšíš je? Sem patřím. Musím jít. -Randy „The Ram“! PS: Kdo očekává film v duchu minulých Aronofskyho filmů bude možná trošku zaražen. Nicméně Wrester je úžasný, ale určitě to není film pro širokou veřejnost. ()

Arbiter

I ty nejjasnější hvězdy vyhasnou. Ty tušíš, že to příjde. Nejistota. Uklidnující. Ikdyž tvé světlo pohasíná, existuje místo, kde vždy znovu plňe zazáří. Spíše silou vzpomínek. Jen hvězdy jako ty, si zaslouží pohled kamery přes rameno. A to nejenom když vychází z backstage do středu světa, kam se upírají zraky všech. Ale vždy když jdou na plac. To je tvá výsada. Zapomínáš ale na něco důležitého. Nebe je plné hvězd. Stejně velkých, menších i těch úplně nepatrných. A ty vyhasínáš. A ty je teď najednou potřebuješ. Abys odpustil sám sobě? Abys napravil co se dá? Ale ony se k tobě obrací zády. Tím kým jsi byl si nezasloužíš pozornost těch menších a tím kým jsi teď ani pošetile krátkozrakých, stále silně zářících. Ale na jak dlouho. I ony časem pochopí, že jejich čas se nachýlil. Že na jejich místě oblohy už pro ně není místo. Na to už je ale pozdě, viď. Ty jsi se totiž snažil. Pár zasranejch dnů z celýho tvýho hvězdnýho života jsi se snažil a to ti dává právo vědět, že to nemá cenu. Je jediná cesta. Vydat se znovu do středu světa. Budeš zářit. Shoříš. ()

Phobia

Už římští císaři věděli, že ke spokojenosti plebsu je nutno zajistit chléb a hry, krvavé hry především. Američané pokračují v bohulibé tradici brutálním divadlem o názvu wrestling. Pro diváka cokoliv: zbijeme se, zkopeme se, pořežeme se, necháme o sebe přerazit židli a pokud chce soupeř použít nastřelovačku, budiž, pro jásot davu si klidně necháme i ufiknout varle motorovkou! Obecenstvu je třeba se líbit, necháme si tedy jako správní chlapi narůst heavymetalové háro ála "Máňa se ráno neučesala", utratíme spoustu chechtáků za kadeřnici, za solárko, necháme se depilovat a protože jen cvičení je únavné, snídáme anabolika, obědváme steroidy a večeříme anabolika se steroidy. Rodinnému životu tenhle druh existence úplně nesvědčí a tělo se nám brzy odmění infarktem, ale co - důležitá je jedině show! Dobrý film o blbém sportu (leč připouštím, ty ukázky drsné akrobacie mě fascinují) a hlavně o lidech, co se v něm a kolem něj melou. Mickey Rourke byl slizký hnusák už zamlada a věk mu dodal zajímavé charisma - potkat ho v opuštěné slepé uličce, hodila bych mu šrajtofli a skočila hlavou do zdi. Palec hore - 81%. ()

-bad-mad-wolf-

Rourkův Randy je ten nejpřesvědčivější ztracenej madrfakr, jakýho jsem za poslední léta ve filmu viděl a Aronofsky si u mě definitivně napravil reputaci. Režijní exhibici nahradilo neotřelé prostředí kontroverzního "sportu", ve kterém je vyprávěn de facto standartní příběh o ztrátě životní síly. Fixace života k jedinému bodu zaručuje cestu do pekla v momentě, kdy onen bod pomine, a Randy "The Ram" to zjišťuje v té nejryzejší formě. Některé scény jsou takřka geniální - například Randyho první příchod do prodejny lahůdek za pomyslného skandování diváků, nebo konec ---pozor, možná SPOILER---, který je, jak už tu někdo podotkl, zdařilou variací na slavný "Butchcassidyovský" poslední záběr. Vážné momenty fungují naprosto skvěle - viz rozhovor s dcerou u moře. Sentimentální výlevy působí jinak v podbízivém dojáku a jinak v takto pojatém filmu. O neuvěřitelně upřímně působícím projevu Mickeyho Rourka netřeba mluvit.. 9/10 + Marisa Tomei a Evan Rachel Wood = 10/10. Mimochodem, díky věrně působícím zákulisním scénám se po Wrestlerovi možná budete trochu jinak dívat i na samotný wrestling... a to rozhodně neznamená málo. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis