predators

Wrestler mě docela zklamal. Ano, bohužel, je to tak. Ale abych nepředbíhal, povím vám o hlavních důvodech, které mě vedly k usvědčení se o průměrnosti tohoto filmu. Začnu tím lepším a to je zde již několikráte opěvovaný M. Rourke. To, co předvádí na pódiu i mimo něj, je obdivuhodné a zaslouží si potlesk na otevřené scéně. Jenže, když jste sám na celý příběh, dá to vašemu srdci zabrat a ani sám velký The Ram na všechno nestačí. A tady narážíme na kámen úrazu, kterým je citová vyprahlost a plitkost děje. Nehlo se mnou v podstatě nic. Randyho život je prostě jedna velká nuda, nikdo jej nemá rád a jediné, co mu zbývá je parket mezi gumovými lany. Ale ani tady mi jej nebylo líto... :-( 65% ()

Slartibarkfast

Mickey Rourke se opět vrací do ringu. Z boxerského přesedlal na wrestlingový. Syrový příběh o vysloužilém wrestlerovi na sklonku kariéry. Náhled do jeho života a všeho, co jej provází. Zákulisí profesionálních zápasů a rodinné drama v jednom. Mickey se mi tu moc líbil a zahrál svou roli dokonale. Nominace na Oscara to jen potvrzuje. Vřele doporučuji, protože tenhle příběh má něco do sebe. 85% ()

nascendi

Rozmýšľal som, ako v hodnotení a v komentári vyjadriť, že Wrestler je profesionálne dobre nakrútený film, že wrestling je pre mňa odpudivá činnosť a pre fanúšikov, ktorí mu umožňujú prežiť tiež nenachádzam dobrého slova, že Mickey Rourke je na vrchole mojich najneobľúbenejších hercov, že ... A potom mi zrak padol na komentár gudaulina, pretože ten sa dlhodobo nachádza na inom vrchole - na vrchole mojich obľúbených užívateľov. A bolo všetko jasné. Nenapísal by som to lepšie. ()

Němi

Mickey Rourke je jediná povšimnutíhodná záchrana pro film, od kterého se čekalo něco extra. Aranofsky je skvělý režisér, dokázal to i bez efektního vizuálu s naprosto běžným příběhem. Právě... naprosto běžný příběh je to, co film sráží z místa "nezávislé" Hollywoodské extratřídy. Tolikrát omleté, přežvýkané, a vyplivlé, až to pěkné není. Film o chlápkovi, který vyniká v jediné věci na kterou už nestačí a vše ostatní se mu rozpadá pod rukama, to už snad každý někdy viděl minimálně dvakrát. Je jedno, jestli je zabalen do hávu wrestlingu, protože o něm je tolik, jako Zuřící býk o boxu. A krom hlavní atrakce v téhle one man show snad ještě stojí za povšimnutí jen pohled do zákulisí "okresního" zápasu. Ostatní - nefunkční až žádný vztah s dcerou, snaha o uvadající krásku ze striptýz baru, tvrdý dopad do tuctové životní reality - si jentaktak udrží pozornost a nic nového nepřináší. Rocky Balboa se vrátil podobně, ale měl za sebou tradici, která všemu dodávala jakous "hloubku". Wrestler ji nemá a není nic víc než jen umně natočeným průměrným bijákem z kterého po pár dnech v hlavě nezůstane vůbec nic. ()

PetrPan

Skvělý Michael Rourke a zároveň jen Michael Rourke. Aronofsky zdokumentoval "stalkerovskou" kamerou příběh jednoho stárnoucího herce -zápasníka ( rozuměj wrestlera), který nenajde cestu z ringu. Civilně podané drama s občasnými střepy emocí, které mne výrazněji nepořezaly. ()

cukorek

Podobný životný príbeh ako Gran Torino s podobným hlavným hrdinom, mužom ktorý sa svojím spôsobom vyrovnáva so všetkými neresťami a problémami, ktoré ho v živote obklopili a stiahli do dramatického ovzdušia v ktorom sa ťažko dýcha, napriek tomu odvážne bojuje s osudom aj keď jeho čas už je už spečatení. Prevedenie a spracovanie filmu úplne reálne (skutočne pôsobivé zábery, vystihujúce pocity jednotlivých osôb) a dôveryhodné v ktorom Mickey Rouke výnimočne "zasadil ránu svojim hereckým kolegom vo filmovom ringu a svojim výkonom dostal celé javisko". Každopádne film nezabudnuteľný, prepracovaný do posledného detailu s primeranou hudobnou atmosférou a istou motiváciou pre ďalších tvorcov. 100% ()

Arsenal83

Kvôli odporu voči tragikomickému športu (alebo hre?), wrestlingu, som dlho odolával ponuke pozrieť si tento snímok. Nakonies som bol prekvapený, a to príjemne. Rourke naozaj výborný a vzťahová línia bola skutočne zaujímavá a dramatická. Vyzdvihol by som ešte Marisu Tomei, táto nenápadná herečka sa mi pozdávala už vo viacerých filmoch, tu bola pre mňa herecky najvýraznejšia. ()

Tomco

Pamätám sa na to, ako teraz.. Pravidelne každý piatok večer čakačka na ukončenie vysielania Cartoon network a potom dve hodky dobrého Wrestlingu. Obdivoval som tajomného Stinga s pomalovaným ksichtom, naplno som prežíval rozdrbané stoličky na chrbtom a skoky z lana.. Vtedy som bol však na istom, že sledujem reálne súboje a nie nejaké fake exibície :).. K filmu. Rourke skvelý a na nespoznanie! Marisa neskutočne rajcovná! Aronofsky, ako vždy silný vo všetkých smeroch. Parádny výber hudby, dobre riešený scenár.. U mňa skoro fullka. 90% ()

Slarque

Dřív než jsem stihnul začít reptat, že ten film je úplně jiný než předchozí Aronofského počiny, tak mě ten příběh strhnul a Darren mě tedy znova dostal. Mickey Rourke vypadá, že The Rama ani nemusí moc hrát, že podobně vyřízeným bijcem přece je. Marisa Tomei je mu dobrým protějškem z branže, také se živí tím, že se předvádí před platícími diváky, jen ji to řemeslo vydrží živit ještě kratší dobu. Ať se na to koukám jakkoli, vypadá to vyloženě jako typicky osmdesátkový film: dějem, kamerou (i když ta trochu vypadá jako z filmu od bratrů Dardenneových), hudbou... a občas tyhle návraty v čase nejsou na škodu (90%). ()

Bachy

Ještě několik hodin po promítání nemám úplně srovnáno v hlavě, jak tento film vystihnout a zároveň ho po zásluze ohromně pochválit. Po dlouhé době je to film, kde si pamatuji naprosto každou scénu. Příběh se mi pořád dokola točí v hlavě, ač pravda dějový linie nikterak vyjímečná není, což je zde ovšem kladem. Wrestler mi sedl naprosto vším. 1) Téma - pamatuji si, jak jsem jako malý bulel, když mi oznámili, že wrestling (hodně jsem ho tenkrát sledoval) je předem domluvený. Kam se hrabalo zklamání z Ježíška. 2) Obsazením - Mickey Rourke nehraje Randyho, on jím prostě je se vším všudy. 3) Hudbou - 80tá léta opravdu vládnou filmu a Bruce Springsteen složil na závěr mistrovský kus. 4) Vším ostatním až na jednu vyjímku. Nevadí mi krvavé wrestlingové bitky (ač jsem při Necro Butcherovi trošku přivíral oči), nevadí mi, že se Aronofsky pustil do něčeho "jiného" či "obyčejného" ( Co znamená u Aronofského slovo "jiné" a "obyčejné" je zde hodně diskutabilním výrazem), ale moc mi vadí, že Wrestler nebyl ještě delší. Klidně bych zvládl ještě hodinu. Jsem nadšený, silně mě Wrestler zasáhl. ()

Happens

Aronofski je kouzelník, je to genius, tady se to prokázalo, netušil jsem, že návrat Rourka na scénu bude moct být až tak brilantní, ale byl jsem v slzách dojat a velice mile překvapen, navíc Wrestling je pro mě srdeční záležitost. Nutně 100%. ()

Chrustyn

Standardní drama o muži, jehož jedinou vášní a životní prioritou je sport (v tomto případě wrestling)? Ani náhodou! Ve filmu sice jsou aspekty viděné v žánrově podobných filmech (stárnoucí zápasník, který musí své řemeslo pověsit na hřebík, rozpory s dcerou, hledání lásky) ale vše je natočeno tak citlivě a brilantně, že jsem z filmu po celou dobu nespustil oči. I když by se to možná ani nezdálo příběh vypadá naprosto civilně a hl. hrdina je úplně obyčejný chlápek, kterého můžete potkat na ulici. Snímek má v sobě tolik citu, že by mu to mohlo závidět jakékoliv drama. Zásluhu na tom má samozřejmě skvělá režie, ve které vůbec nejsou náznaky předchozích Aronofského snímků vyjma dokonalé vizuální stránky, jelikož film vypadá jako životopisný dokument a hrdinu neustále sleduje skvělá ruční kamera. Pro akční fandy je zde pár reálně natočených zápasů ale ty jsou zde jen jakousi kulisou. Samozřejmě se nesmí zapomenout na hlavní hvězdu Mickeyho Rourkea, který zde "na stará kolena" předvádí to nejlepší co od něj můžeme vidět. Jeho postava vypadá tak neuvěřitelně reálně, že mu uvěříte cokoliv řekne a udělá a rozhodně by si zasloužil minimálně nominaci na jakoukoliv filmovou cenu. Doufejme, že si nepokazí reputaci další trapnou rolí, kterými nás v poslední době bombardoval (nepočítám komiksového Marva ze Sin City). Po dlouhé době výborné drama plné skvělých scén. ()

FrodoF

Komorním příběhem o stárnoucím wrestlerovi mě Aronofsky dost překvapil. Jeho filmy se mi vždycky líbily hlavně po stylové stránce, která skvěle sloužila příběhu. V tomto filmu však pro žádné vizuální exhibice není místo a Aronofsky se je tam nesnažil cpát, což je jedině dobře, ale možná proto z něho nejsem tak nadšený. Je to prostě normální již několikrát viděný film o odepsaném starém chlapovi, který má nejlepší léta za sebou a tak je k tomu třeba i přistupovat. Na druhou stranu je fakt že z tohoto nepříliš originálního tématu toho tvůrci dokázali vytřískat hodně a Rourke v hlavní roli nemá chybu a minimálně nominaci na oscara by si zasloužil, protože ten smutek v očích wrestlera Rama by jen tak nikdo zahrát nedokázal. ()

klerik

"Hej, vyzeráš ako Vin Diesel." Aronofsky sa stal konečne dostatočne slávny, aby si mohol dovoliť natočiť "obyčajný" film. Napriek svojej jednoduchosti má však Wrestler vnútornú silu stojacu na charizme Mickeyho Rourka. Jeho postava je vykreslená vďaka každodenným drobnostiam a vie vyvolať ten správny pocit smútku a spolupatričnosti. Film, ktorý má presné tú skvelú atmosféru ako mali prvé dva filmy o ROCKYM... Inak všimnite si ako pôsobí prvý nezaujatý zápas nudne, pri ďaľších si už budete hrýzť peru... ()

dopitak

Citově vyčpělé, nepovedené, už prožité a hlavně viděné. Sběratel klišoidních scén. Klady: Mickey Rourke, výborně uchopená "dokumentární" kamera, díky níž (a také poměrně syrovému střihu) jsme i mi diváci ve hře. Wrestler asi mnoho tuzemských fandů pro wrestling nezíská, nicméně Mickey to pro tentokrát ukecal (a hlavně uhrál) slušně. ()

SeBig

Wrestling mě nebere, ale tenhle příběh byl fakt zajímavej. Nevim jestli je to dle skutečného příběhu, ale natočený je to fakt dobře. Rourke je týpek. ()

bassator

Pro mne nebyl nikdy Mickey Rourke hercem, nebo byl spíš parodie na něj, ale po tom co tu předvedl bych musel jen smeknout, hluboce se uklonit a říci, že jsem se strašně mýlil. Nejpřekvapivější herecký výkon posledních let (né jen jednoho roku), ve filmu který jsem kvůli tématu málem zatratil, ve filmu který mě okouzlil, ve filmu který mě málem odrovnal... - 2009 - 90% ()

korbitch22

v ramovi jsem se doslova našel.ať je to láska k starým časům,nebo schopnost posrat všechno na co šáhnete,ač jsou to pracovní,osobní či vztahové situace.většinu života žiju minulostí a bránim se čemukoliv novýmu,jinýmu,nemám chuť se kvůli nikomu měnit ani omezovat,sem jakej sem a buď to lidi vemou,nebo ne.při sledováni osudů Rama,ve vynikajícím podáni mickeyho rourka,jsem se prostě poznal a i více či méně našel.skvěle odsýpající drama,boží song bang your head od skupiny Quiet Riott a postava mi podobná až to bolí,udělali z wrestlera opět jeden z nejúžasnějších filmů,které jsem kdy viděl. ()

Jirka_Šč

Velmi pravdivý životní příběh, velmi pravdivá bolest a osamění. Velmi se mi líbil realistický pohyb ruční kamery. ■ Dobré komentáře: Enšpígl, Radek99. ■ 85% ()

Marze

Wrestler je film o tom, že můžete nosit elasťáky a melír, a přitom mít stále svou důstojnost. Můžete mít zadek rozpíchaný od injekcí steroidů, ale pořád nebýt agresivní psychopat. Život nemusí stát skoro za nic, ale taky nemáte povinnost ho odžít nějak dlouho. Pouze se není třeba litovat. Z této fysis vyčteme jako z mapy kvanta cílené fyzické námahy takřka přebité flámováním, fetováním a nepovedenými plastickými operacemi. Div, že ten člověk ještě drží pohromadě. Každý jeho pohyb a gesto budí směsici lítosti a náběhu k výsměchu, zhruba tak, jako se díváte na cirkusovou zrůdu. Režisér Darren Aronofsky (Pí, Requiem za sen, Fontána) na kontrastu mezi přiznanou iluzivností a neučesanou realističností postavil celé vyprávění. Film je z velké části snímaný ruční, dokumentárně působící kamerou, která hrdinu sleduje z blízkosti při pohybu - a z chladné dálky, když se zastaví. Zračí se v tom zkoumavý pohled pod pokličku iluze i maximální napojení na někoho, kdo je jinak pouhá ikona, idol a přelud, akční figurka, chlápek z plakátu, dávno zašlý stín své bývalé slávy. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis