Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majitel velké zbrojařské firmy a vynálezce speciálního obleku Iron Mana, odmítá snahy vlády o vydání své technologie pro potřeby armády a tvrdí, že nepřátelé státu jsou ve vývoji o mnoho let pozadu. K jeho velkému překvapení se na závodech v Monze objeví podivný muž, který ve velmi podobném obleku vyvolá nejdříve autonehodu závodních formulí a následně napadne Starka. Útočníkem je Ivan Vanko, zneuznaný potomek ruského vědce, který kdysi pomáhal Tonyho otci založit Stark Technologies. Z vězení ho unese Tonyho konkurent Hammer, který chce, aby mu tajně vyrobil obleky Iron Mana. Jenže Vanko začne pracovat na takzvaných drondech - válečných robotech. Pro sebe si vyrobí svůj vlastní oblek Iron Mana a na výstavě technologických válečných novinek pomocí svého tajného softwaru a robotů napadne diváky a Tonyho... (TV Nova)

castor

Iron Man nám nějak vadne. A to už je tu podruhé, takže by divák čekal, že se nic moc nebude vysvětlovat, ale pojede se na hodně slušné obrátky. Vyjma vkusné a velmi dobře natočené sekvence ze závodiště v Monaku, tu máme jen pár nepříliš nápaditých momentů, nudné finále a zbytečně upozaděné vedlejší postavy. Jednička taktéž nehýřila nějakou realistickou akcí nebo inteligentním scénářem, nicméně pokud dobře pamatuji, byla alespoň dynamická. Dvojka nudí dlouhými dialogy a čekáním na nic.. I ten šovinistický narcis Tony Stark se nějak vytratil. Takže mi, pokud něco, v hlavě zůstal démonický Mickey Rourke a jinde a jinými kritizovaná scéna "Scarlett mlátící několik týpků z ochranky.." ()

Rex Mundi

Iron Man 2 dokázal, že pokiaľ ide o humor, akciu aj efekty, stále má čo ukázať. Bola to pecka, výborná blokbasterová zábava s neodolateľným polo-komickým, polo-tragickým hrdinom, na akého ľudia vždy zaberú. Má charizmu, peniaze aj štýl - no zároveň pečať smrteľnej choroby - a pritom ešte dokáže byť vtipný a nad vecou. Možno ho nemilovať? :-) Jeho protipól v podobe nemenej tragického a nemenej charizmatického záporáka je podľa mňa lepší ako v jednotke. Ešte som nevidela Wrestlera a nepoznala na vlastnej koži nový imidž reinkarnovaného Mickeyho Rourka, ale musím uznať, že niečo na tom chlapovi je. Jeho Whiplash je kvalitný komiksový zloduch, škoda, že to už nikam nedotiahne ;-) ()

D.Moore

Větší, lepší... Iron Man 2 je více než důstojné pokračování se stejně bezchybným Downeym Jr., prďáckým Rourkem (ten jeho nástup na scénu v Monaku - no panejo!), kouzelnou Paltrow, výborným Rockwellem, vůbec ne zbytečnou Johansson, několika našlapanými akčními scénami, které stojí za to, skvělými triky a - juchů - inteligentním i vtipným scénářem s dialogy, které nejsou nablblé. Nuda se rozhodně nekonala. Plecháč může přiletět potřetí. ()

Spooner

Iron Man je zpátky, bohužel ještě ukecanější a méně akční než posledně. To by samo o sobě nevadilo, kdyby ty dialogy byly stejně vtipné a celé to odsejpalo stejně rychle jako jednička. Což se nestalo, dialogy už jsou většinou opravdu o ničem, vtipné scény se zredukovaly na minimum a už to není celé natočené z takovou lehkostí. Nejvíce je to vidět na vztahu Tonyho a Pepper, mezi kterýma to v jedničce fakt jiskřilo, jenže tady se díky špatně napsaným dialogům jenom furt hádaj a křičí na sebe. Vlastně už nevím, kdy naposledy se mi chtělo v kině tak moc spát. Z polospánku mě vytrhnula až závěrečná akce, která byla spíše průměrná, ale i tak dokázala zabavit více, než většina předchozího děje. Na ten film se vlastně vyplatí kouknout pouze díky bezchybnému hereckému obsazení. Downey Jr. opěr vládne, Gwyneth Paltrow má sice méně prostoru, ale sympatická je stejně a pořád u mě má více bodů než hodně sexy Scarlett Johansson, která neměla moc šanci se předvést. Sam Rockwell si to vyloženě užívá, Don Cheadle výborně nasedl do již rozehrané postavy a Mickey Rourke je jako záporák opravdu výborný. Vlastně jenom kvůli obsazení dávám tu slabší třetí hvězdičku, jinak totiž opravdu není o moc stát a Iron Man se tak přesouvá do hodně průměrných comicsových vod.50% ()

Davies182

Předem chci poděkovat všem těm nejrychlejším divákům v ČR, kteří film poslali do modré barvy zde na ČSFD - čekal jsem totiž špatný film! Jaké bylo mé překvapení, když jsem po titulcích v sedadle vrněl blahem, spokojenější, než po prvním dílu! A ony výhrady k režisérovi? Za co? Mít pověst Favreaua a natočit tak zábavnou akci, ve které se hláškuje o život, plus navíc se špičkovými herci, asi bych jako tvůrce cítil obrovskou spokojenost! Dle mého na sebe může být Jon klidně hrdý - i kdyby jen za to, jak trefně vkládá do celé stopáže s citem ty všemožné popkulturní hlášky a odkazy na The Avengers. Šel jsem na cituji "konverzační komedii s deseti minutami akčních scén" a dostal jsem zatím nejchytlavější film roku, se kterým se druzí Transformers nemohou zdaleka měřit. Pro upřesnění: té akce je tu mnohem více, je vážně parádní, a i když se tu většinu času opravdu spíše kecá a vtipkuje, tak mi to vůbec nevadilo. Protože dva výbuchy smíchu v kině nepamatuji (I got him!!!), jsem spíše "tichý divák" :-). Co více dodat? Iron Man 2 velmi zdařile zahájil letní nášup blockbusterů a díky scénce po titulcích na konci bravurně navnadil na [PŘEKVAPENÍ]. ()

petero

Iron Man 2 pokračuje v šablóne nastolenej Iron Man 1. Pár OK akčných scén vyplnené žvástami, len to obsadenie mi prišlo možno ešte lukratívnejšie. Hlavne čo sa herečiek týka. Proste pozlátko slušne zahrané, ničím výnimočné, možno len zas Mickey Rourke si spravil očko rovnako ako Scarlett Johansson svojím lookom a akčnými scénami. A Samuela L Jacksona i keď ho mám strašne rád, ho sem pchajú úplne zbytočne. ()

Xmilden

Snad jen o nepartný ždibíček slabší druhý díl, který přináší ovšem mnohem jiné druhy rozkoší než jednička. Zaprvné je zde všeho tak nějak více. Více humoru, více postav, více Iron Mana. Nevěřil jsem že vynikající Jeff Bridges půjde nahradil, povedlo se. Sam Rockwell dokonale rozehrál svou vlastní show. Ono celkově se podařilo sehnat možná nejlepší možnou sestavu. Vždyť duo Rockwell a Downey na nás prakticky začíná čímdál více útočit. Dneska by je snad chtěl ve filmu každý režisér. Velice se mi líbil impozantní nástup Ivana Vanka při závodě v Monaku. Takové vygradování před akční scénou se jen tak nevidí. Jak jsem již podotknul druhý díl mě příjemně překvapil. Nemůžu si z stěžovat na nedostatek akce, protože možná právě v tomhle dělají druhé díly velkou chybu. Najednou je požadavek více akce na úkor příběhu. Tady to naštěstí nějak neplatí a dvojka si bude žít svým stylem života. PS: Největší šok mi přichystali hned po prvních sekundách, kdy se ozvala z plátna čeština. Přitom byly jasně na internetu i v programu napsány titulky. Dabing určitě velmi ubral na síle hlavně Downeymu. 80% ()

FlyBoy

Pokračovanie workoholickej jednotky je prchavé ako desať minút otvorený lak na nechty. Stále použiteľné, ale vzhľadom k vytýčeným cieľom na môj veru nerozhodné. "The trouble is": 1. Komiksové schéma v sebe ututláva prioritné postihnutie k čomu cennému sa chce vlastne dopátrať. Má na to aby sa retrospektívne obzerala za počínaním "Stark Industries" a vzápätí z toho vytrieskala seriózne nadviazanie na "kúzelne uzavreté montovanie v dielni" (kľudne aj s reflexiou na nadmerné zbrojenie milície)? Alebo má za lubom (pyrotechnikmi neobávaný) ohňostroj s raketkami, robotmi či revolvermi, popri ktorom si R.D.J. znovu zvolá seminár s výukou improvizácie? Asi sa tomu na kĺb nedostanem. Jediné čo ma napadá je, že "Marvel" spí na vavrínoch a budíček nezvoní. 2. Istina zložená na účet R.D.J. nesie svoje ovocie, aj keď je zapletený do "middle cool" konverzačky (to zhovadilé dabovanie radšej preskočím), jeho doteraz nadobudnuté "PR" má v mojom rajóne aj naďalej status "pushing" vyjednávača/výkveta. Zo záletníkov Scarlett/Samuel si každý hľadí svojho postu a nevybočuje z rady. Sam slizký had ako sa patrí, Gwyneth pravá učitelnica a zužitkovanie znamenitých mien sa zdá fayn. Omyl, Mickey-šéf záporu-demoláciou (okrem Monte Carla) nečinný, ako hrozba číslo jedna pomerne málo zakomponovaný, navlečie robo-oblek a tým jeho angažovanosť končí. Slabota. 3. Taký ten typický syndróm dvojok (česť výnimkám), kde sa toho akože veľa odohráva, ale rafinovanosť prvých dielov kvôli nemiestnej recyklácii a stagnácii mizne. Jon neskús trojku. 2,5* ()

Phobia

Hvězdný Toník je nemocný, má depku a proto se chová jako chuj; takto stručně lze shrnout děj druhého Železného Chlapa. Naštěstí nad jeho blahem a příčetností bdí černý kyklop, afroamerická obdoba mistra Youdy, chrlící moudra a disponující armádou kladných rytířů, ochotných sloužit Světlé straně síly a potírat zločinné vědce i jiné teroristy. Není tedy překvapením, že arogantní Tonda překoná své slabé chvilky, upgraduje se a ukáže odpudivému wrestlerovi, zač je toho big bada BUM! Kromě obvyklého berany-berany-duc všemožných plechových panáků diváka nemine ani burácení silných motorů a vnadná ženská těla... teda až na ten brutal casting error v podobě anemické panny Gwyneth, která do své role seděla jako prostatik s parkinsonem na závodním kole. Než komiksová podívaná v tomhle stylu, tak 1000x radši dospělejší varianty "Sin City", "Watchmen" nebo "Constantine". 50% EDIT o 7 týdnů později: marvelovské filmy jsou dokladem, jak momentální nálada může ovlivnit stejný film k různým výsledkům. Orgasmus se nekoná, žádnou ze svých námitek neberu zpět a přece se mi "Iron Man 2" na druhý pokus trefil do správného duševního rozpoložení (hrdinsko-dětinské) a můžu mu pár procent přihodit... tedy 5 párů: 60% ()

lesumir

Jednička byla one man show Downeyho, který se pro tu roli narodil. Favreau ho dokázal perfektně zkrotit a vznikla stylová podívaná plná hlášek. Ale tady tohle? To je krkolomná jízda na vlnáých prvního dílu. Scarlett těžce marná, co na ní všichni vidíte? Už dávno není hezká. Rourkova postava nepropracovaná, Rockwell, ač mu role sedla, nepředvedl nic. _ Hloupé, nevěrohodné, těžce nudné. ()

Gimp

Všude z okolí slyším a čtu, že Tony Stark je alkoholik. Alkoholikem je ten, kdo se opije na své oslavě narozenin? ()

kinej

Ve druhém Iron manovi jsem si ještě více uvědomil, jak moc mi nesedí režijní styla Johna Favreau. Konkrétně mi vadí jeho práce s herci, kdy je nechává neustále žvanit jednoho přes druhého, což se hodí možná do romatnické koverzační komedie, ale v komiksovém filmu mi to tak nějak překáží. Na jednu stranu je za tímto stylem záměr působit co možná nejvíce realisticky, na straně druhé taková postava Whiplashe je i se svým papouškem trapně plochá. Řekl bych, že má Favreau více štěstí než umu. Konkrétně s tím, že Iron man je prostě docela dobrá postava a pak s tím, že tato postava našla svého představitele v Robertu Downeyem Jr. Ani scénář není úplně zlý, ale trochu by to chtělo zapracovat na tempu filmu, protože je zde zoufale mnoho nadbytečného kecání a tomu neúměrne málo akce. ()

Jamal

Bavil jsem se po celý film, akčních scén tam není příliš, ale podle mě to vůbec neubírá, Robert Downey Jr. zahrál opět famózně, stejně jako ostatní, Scarlett to seklo i jako brunetce v latexu, málem jsem na to šel v dabingu, což by asi nebylo dobré .... vydržte a nezapomeňte se kouknout za titulky. ()

paascha

Uáááá, zív, cože už to skončilo? Hurá. Silně nepovedená dvojka celkem povedené jedničky mě tedy vůbec nedostala. Ještěže aspoň pod titulkama na konci hráli AC/DC:-) ()

nunka

Tak ako úvod, ani pokračovanie Iron Mana nesklamalo. Tentokrát s novým "sympatickým" záporákom, o kúštik invenčný, v celku plynulý prechod komixovkou, kde nadhľad, vtip, akcia a výborní herci tvoria presne to, čo divák chce dostať- nablýskanú, iracionálnu a odľahčenú filmovú zábavu. ()

Fiftis

Tony Stark je narcis, arogantný namachrovanec a miliardár. Po jednotke sme chceli byť ako on. Po dvojke by sme ho poslali do polepšovne. Ruskom cvrnknutá zápletka o tom, že copyrighty nie sú nikdy premlčané a že keď začnete príliš vlčit, dá vám život po papuli, sa nerozbieha márne. Celé je to však podobne mdlé ako Quantum of Solace. Veľa peňazí, hviezd, veľkých ambícií, ale skutok utiekol. Čo je dvojnásobná škoda, pretože práve Stark by mohol fungovať ako skvelá super-alternatíva k britskému super-špiónovi. Takto je to len celkom dobré. Čo je v škole trojka u mňa aj dôvod premýšľať o zmene režiséra. Tá by Iron Manovi rozhodne prospela. Aspoň formula a Rourke potešili. ()

filmfanouch

Tvrdit, že je Iron Man 2 jako Temný rytíř by bylo přehnané. Celkem účelové však Iron Man 2 jde do kostí Tonyho Starka a jeho konfliktu se sebou samým. Jeho jedinou slabinou je..... že to prostě není Temný rytíř.. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (více)