Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majitel velké zbrojařské firmy a vynálezce speciálního obleku Iron Mana, odmítá snahy vlády o vydání své technologie pro potřeby armády a tvrdí, že nepřátelé státu jsou ve vývoji o mnoho let pozadu. K jeho velkému překvapení se na závodech v Monze objeví podivný muž, který ve velmi podobném obleku vyvolá nejdříve autonehodu závodních formulí a následně napadne Starka. Útočníkem je Ivan Vanko, zneuznaný potomek ruského vědce, který kdysi pomáhal Tonyho otci založit Stark Technologies. Z vězení ho unese Tonyho konkurent Hammer, který chce, aby mu tajně vyrobil obleky Iron Mana. Jenže Vanko začne pracovat na takzvaných drondech - válečných robotech. Pro sebe si vyrobí svůj vlastní oblek Iron Mana a na výstavě technologických válečných novinek pomocí svého tajného softwaru a robotů napadne diváky a Tonyho... (TV Nova)

Signore

Spravedlivé hodnocení by možná byly tři ***, ale nemohu nesrovnávat s první dílem, a pak se finální hodnocení nabízí samo (na druhém dílu jsou dobří jen herci a Monaco, a to je na tak ambiciózní projekt příliš málo). ()

StereoHearts

Hodnotenie oproti predošlej časti - postavy zlepšené, aj herecky aj charakterom, menej predvídavý dej ako v jednotke, aj keď všetkým bolo jasné že ho porazí, no nemal som tu toľko momentov kde som vytušil čo presne bude nasledovať. ()

ondra.p

Velké očekávání, které jsem do snímku vkládal se naplnilo tak z poloviny. Tony Stark a jeho supersoučást Iron Man jsou konfrontováni s krutou realitou. Líbí se mi nápad, ukázat Tonyho oproti jedničce jako zranitelného a do značné míry vykolejeného člověka. Po tom co se stal Iron Manem, hledá další smysl pokračování, a to nejen Iron Mana, ale samotného žití Tonyho Starka. Ukazuje nebezpečí neskrývaného hraní si na neotřesitelného hrdinu a tvrdý pád do reality. Film má však poměrně dost mezer. Hloupé až bláznivé chování Tonyho, SHIELD se drží oproti tomu co předvádí v dalších filmech v povzdálí a dělá ze Starka idiota, ani Ivan Vanko v podání Mickeyho Rourka se mi moc nelíbil. Sice z něj nakonec vyplave poměrně těžký protivník, ovšem trošku bez toho pověstného "něčeho navíc", co by se mělo u hlavního záporáka dostavit. Další kdo mě přímo vadí je Pepper, její věčný negativismus a ubrečenost v konfrontaci s velkými problémy, které řeší Tony. Díky super akci, kvalitní filmařině a charisma Tonyho Starka/Iron Mana, mě film stejně baví. Dokonce můžu říct, že i přes všechny nedokonalosti ho mám rád. A lístky na Stark Expo už mám zamluvené! 80% pro pokračování Iron Mana. ()

Michal118

O něco málo slabší dvojka než předchozí počáteční díl. Méně propracovaný příběh narozdíl od jedničky. 83% ()

KuceraJohny

Skvělé pokračování úžasné jedničky. Zápletka filmu je opět zajimavá. Hlavní postava zůstala stejně bláznivá. Vše co bylo dobré na prvním iron manovi je i v díle druhém. Ale o proti prvnímu dílu jsou ve dvojce nové zajimavé postavy. Asi nejvýraznější novou postavou je Black Widow. Scarlett Johansson je ve své roli úžasná. Robert Downey Jr. je skvělý jako vždy, celkový obsazení je podle mě zvládlé na jedničku. Jediné co mě mrzí je změna herce ztvárňujícího Rodeyho. Nemám rád když se mění herci, ale díky skvělému příběhu se to dá přehlédnout. Na filmu se mi ještě líbí různé odkazy na ostatní hrdiny. ()

Mistr119

Líbí se mi, že v této sáze je kromě akce taky narážka na "dobře fungující" politiku (nejen) Ameriky, které nejde o mír, ale jen o nové zbraně. Ten konec potom ale teda trošku očekávaný a až moc předvídatelný... :) ()

soukyd33

Dobro vždy zvítězí, ale dá to občas zabrat. Trošku jsem se v tomto filmu ztratil, ale účel zaujmout to splnilo. Pokračování Iron Man 2 se ale vůbec nedá srovnávat s nadcházejícím Iron man 3. O co tam vlastně šlo, ukázat větší klacek než ten druhý? Tento film mě moc nezaujal. Z New Yorku by moc nezůstalo. Hvězdiček 3*** ()

Bogrant

Nečakal som nič a prakticky som nič nedostal. Úplne rovnaký scenár ako pri jednotke. Tentokrát proti Iron Manovi stojí viac protivníkov, ale to nie je nič, s čím by si nemal poradiť. A to je zásadné. Hneď je všetkým jasné ako to dopadne. Chcelo by to väčšiu kreativitu a nápad. Ani nejaký ten plecháč navyše to nevylepšil. ()

maxELfilmy

Musíme rovnou na Iron Mana 2, protože Hulka nemám. Takže Iron Man 2. 1 mám rád, vím, že má chyby, ale já jí mám rád a něco takvýho si myslím i o 2. Záporák není lepší než v 1. To, že Vanko je docela vtipný, ale přesto je nudnýýýýý a nezajímavý. Hamer je ještě nudnější. Akce je dost dobrá. Hudba z jedničky je lepší, ale 2 jí má taky skvělou. Humor, jestli vám nevadil v 1 tak ve 2 nebude. Rhodes mě bavil víc jak v 1. Paper byla hodně otravná. Je tam prostě až moc dějových linek!!!!!!!!!!!!!!!!!! Celkově je to horší jak 1, ale pořád jsem se bavil. Hodnocení: 6/10 neboli 3/5. ()

Jaroslaw

6/10  Po úspěchu Iron mana se studio rozhodlo,že vezmou prvního Iron mana a vše co tam fungovalo,vynásobí dvěmi,což znamená,že dvojka je rozmáchlejší a bohužel příběhově děravá.Film drží nad vodou hlavně charisma Roberta Downeyho Jr. Whiplash má cool momenty,ale to je snad vše pozitivního na tomto záporákovy a Justin Hammer a jeho tanečky taky nic moc.Na druhou stranu film si užijete,pokud vypnete mozek. ()

MegaBite

První věc, co mě napadá je: Jak je ku*va možný, že může člověk jenom tak prostě vzít Starkovi oblek anižby by mu v tom nějak zabránil systém (např. shutdownem při skenu oční rohovky, cokoliv...)? To si tam jako Stark nedal pojistku? Co kdyby ho vykradli? Další věc je záporák, který se prostě objevil odnikud a v podstatě na něm vůbec nezáleží, jen nějakej Rusák s mindrákem z dětství (na dnešní dobu dost sedí). Poslední věc, kterou musím vytknout je nudná závěrečná bojová scéna. Nevěřím, že nebyly peníze na pořádný fight, když byly peníze na zbytečné výbuchy. Na druhou stranu je zajímavé sledovat Tonyho vývoj osobnosti, celkově vzato jsou téměř všechny postavy věrohodně zahrané a působí to jako solidní film. 6,5/10 ()

Tongo

Já si myslím že tohle je úplně stejně dobrý jak předchozí díl . No dobře asi to nemá úplně doslova stejnou šťávu jako první díl ale to mi vůbec nevadilo a úplně žeru tohohle novýho padoucha " chci sveho papouska ,kde je muj papousek !?"ale i tak za mě dobrý film . ()

LukStar

Skvělé dialogy, Robert Downey Jr. Nezklamal, stejně jako Sam Rockwell, Scarlett Johansson a Gwyneth Paltrow.. Škoda jen jedné zdlouhavé pasáže kdy film asi na 10-15 minut ztratil mou 100% pozornost.. ()

Katty Avok

Kino - dabing - takže prozatím u mne za 3* a opravdu doufám, že se to změní. Proti jedničce až příliš korektní - krev akorát když se Tony píchne do prstu; sex v narážkách tak zastřených, že nevidět jedničku, tak člověka ani nenapadne; hlavní padouch má velmi pěkný nástup (v Monaku - obšlehnutou provizorní laboratoř aka jeskyně z jedničky nepočítám),ale pak nějak vyšeptá a je pro mne těžké uvěřit mu jak jeho genialitu, tak jeho slepou touhu po pomstě... Hlášky místy pěkné - pepřák, jahody, ... vtipné scény typu demolice sídla a mažoretky taky pěkný (kde je sakra ale ta scéna s helmou, pusou a vyskočením z letadla?!? - jestli po titulkách, tak tomu promítači, co to předčasně vypnul, půjdu dát osobně pár pohlavků). Scénu s kufříkovým modelem obleku považuji za zabitou - žádné WOW se u mne nekonalo - a u Hammerových monologů jsem pomalu, ale jistě usínala. Počkám si na originální znění a pak doufám svůj první dojem přehodnotím :) kalhoty nestahuji, brod je stále daleko. ()

finest

Sic jsem první díl neviděl, rozhodl jsem se jít na dvojku, která mě zaujala už při prvních snímcích traileru. Znova nezklamal můj oblíbenec Robert Downey Jr., který v celém filmu hýřil svým charisma. Na to, že film trval necelé 2 hodiny, opět mě mrzelo, když se rozezněla písnička k titulkům - Highway to hell, která byla perfektně vybrána a úplně se hodila k atmosféře filmu. Vizuální efekty a triky nezklamaly, byly dokonale propracované a myslím si, že tomuto filmu by vůbec nevadila 3D projekce. Film by neztratil by na své kvalitě. Vtipky zde byly, jen jich bohužel bylo méně než v jedničce, kterou jsem viděl hned další den. Hodnotím - 5 stars!!! ()

Zahanator

O něco slabší než jednička. Proti komediálnímu ražení nic nemám, ba naopak, ale finále by tedy rozhodně mohlo být o něco řachóznější. Čekal jsem o trochu víc, ale pořád je to ještě velmi dobrý film. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (více)