Zlé královně (Julia Roberts) se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna (Lily Collins) se však svého výsostného práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu. Sněhurka ožívá v novém dobrodružném příběhu plném lásky, ale i žárlivosti a zrady. (oficiální text distributora)

iampatrik

25% Žádný vtip, otřesný vizuál kulisy prostředí , tupé dialogy, podivně upravený příběh, nulová atmosféra. Já se tak nudil, že se až divím, že jsem se díval až do konce. ()

Angelino

bizardné kostýmy, pár nápadov ako od jakubiska, jedno zvučné meno a tým to končí. Marketingovo poňatý brak bez zaujímavejšieho nápadu či vtipu. Ešte že sú aspoň tie Vianoce, inak by ma to rozladilo viac... ()

Luff

Co to je? Celou dobu se mi honí hlavou- obočí, obočí, OBOČÍ!!! Ona by byla tak pěkná, kdyby ji vyškubali ten hnus. O filmu nemůžu nic napsat, protože jsem ho přes to její černé uhlí nad očima neviděla. ()

Zyne

má to vtip a nadhled, je to hravé, je to pohádkové, vypadá to dobře i když se to odehrává jen v jednom zámku, v jednom lese a v jedné vesnici. Lily krásná, Julia si to užívá, Armie průměr, trpajzlíci fajn. bollywoodský závěr je docela ok, k náladě filmu se hodí, ale ta písnička teda hrozná (: ()

lukasd

Pro mě dost příjemné překvapení. Žádná sladkobolná pohádka se nekoná, Tarsem Singh si hodně hraje s žánrovými klišé, překrývá to vrstvou jednoduchého (ale účinného) humoru a do toho to vizuálně, jak jsme u tohoto režiséra zvyklí, vypadá pěkně. Nadsázka mě bavila, i když závěrečné muzikálové číslo už bylo trochu přehnané. Příjemným překvapením byla i Lilly Collins, která byla hodně jiná než typické filmové princezny. 75% ()

sona123

Vizuálně - bravo, ale po čase se to přejí. Robertsová jako zlá královna, no to jí rozhodně jde. Ale je tu prostor i pro něco jiného než vrásky na čele a honosné kostýmy? Chybí tomu lehkost a vtip. Sněhurka je jako Nastěnka a závěrečné bollywoodské hrátky - hm....trochu rozpačité. Nevyužitý potenciál, mohlo to být drsné drama, nebo skvělá komedie, takhle stěží něco mezi a vzhledem k tomu, že letos vyrazily do kin Sněhurky dvě, přijde mi to málo. ()

simply

Tarsem Singh je pro svo dobu nedoceněný. Nemůžu si pomoc, ale mě se jeho vizuální zpracování filmů strašně líbí. Nejinak je tomu i u Sněhurky, je to nápadité a hlavně originální. ()

kamigava

Čekal jsem alespoň průměrnou podívanou. Sněhurka mi přišla až moc velký chudák, který na sebe stahuje samou lítost. Julia Roberts to trochu oživila, ale také žádná sláva. Každý jistě ví, jak to skončí, ale že uvidím sněhurku zachraňovat prince s mečem ruce? To fakt ne. Závěrečná písnička byla pojata trochu moderním zoůsobem, ale budiž. :) Netradiční konec toto. ()

aLPaC

Mě osobně se líbili obě verze Sněhurky z roku 2012. Zde Sněhurka není válečnice, ale spíše emancipovaná, nýbrž zároveň křehká dívčina. Není to taková akční jízda, v podstatě jsou zde jen dvě akční scény, obě jsou nicméně povedené, zvláště ta první šermířská. Julia Roberts mě jako královna neuchvátila tolik jako Charlize, ale to je dáno i povahou obou snímků. Trochu mě akorát zamrzel ten bollywoodský závěr, podle mě byl zbytečný a režisér si ho mohl odpustit, přesto 75%. ()

Magika82

Ani pro děti, ani pro dospělé. Ani pohádková komedie, ani z pohádky proměněné akční drama ve stylu Sněhurka a Lovec, či Lovec: Zimní válka. Tedy ani kočka ani pes. Nebýt excelentní herecké připravenosti léty prověřenými v podání Julie Roberts, a několika málo humorných scén, nejmocnější filmové/pohádkové zrcadlo by se v tomto podání Sněhurky rozlétlo na tisíce střepů nad útrpně zpracovaným snímkem... 40%, 2 hvězdy a více zabředávat do tohoto rozkládajícího se kočkopsa již nehodlám.... ()

DuanBerry

Byly to liché obavy, s nimiž jsem ke Sněhurce přistupoval. Intro v podání Julie Roberts s několika pokusy o vtip sice hraničilo s trapností, oku však lahodila poměrně povedená animace. Jakmile se film z animáku překlopil do hraného snímku, nebylo míst, která by byla vyloženě slabá. Sem tam se vydařila i nějaká ta hláška, visuální efekty byly perfektní, uniká mi však hudba. Vlastně si ani neuvědomuji, že by ve filmu nějaká byla. Samozřejmě byla, musela být však tak nevýrazná, že mě nezaujala. Největší výtku musím vznést vůči "písničce" v závěru filmu, která jej lehce dehonestovala:) Přesto vřele doporučuji. ()

B_EyE

Zamerikanizovaná pohádka, oškubaná o původní poetiku, zato se slušnou porcí sebereflexe a nadhledu. Autoři tentokrát dokázali přijít i s nečím novým a divákovi odhalili potenciál zlé královny, která tahá tenhle film lehce nad průměr svým cynismem a sakrastickými komentáři. Bohužel, ale Julie není na plátně sama a filmu v mnoha okamžicích začne trochu docházet dech a snaží se hrát chvíli trochu vážněji, což bohužel příliš nefunguje. Přes všechnu kritiku, jsem se chvílemi opravdu skvěle bavil a pár gagů mi utkvělo v paměti. 65% ()

Martinius

film so svojim minimom scenerii, obmedzenym poctom hercov a nevkusnymi kulisami i kostymami posobil skor divadelne, ak nie lacno. trpaslici ako zbojnici, sialena kralovna, princ "charming" magor, snehulienka s obocim ako teo weigel, kralovstvo s piatimi strazami, desiatimi poddanymi a najskaredsim hradom v dejinach kinematografie. singhova snehulienka je predsa len trochu netradicna a strhujuco gycova. nebyt excelujucej julie roberts (ktora v podstate taha cely film) a zopar sarmantnych momentov s trpaslikmi, snimok by nelutostne sklzol na dno kanalizacie. korunovaciou je samozrejme bollywoodsky zaver ako vysity, pri povode rezisera vsak niet divu. neodporucam divakom nad 10 rokov. ako som sa dostal do publika? hmm, nuz, no comment... PS: snehulienku som vzhladom na jej popularitu uz ako dieta povazoval za jednu z najslaboduchejsich rozpravok od bratov grimmovcov. jej x-te sfilmovanie je preto pre mna prejavom priam sizyfovskej agonie - aj ked som celkom zvedavy na tohtorocnu hororovu verziu s charlize theron :) ()

LuccinyFilmy

Sympatická překopaná verze klasické pohádky; takové pěkně barevné, lehce vtipné, trochu moc dlouhé a s bollywoodským tanečkem na konec. Nevím, jak se to líbí dětem, ale mně se to v rámci žánru celkově zamlouvalo. Bohaté obočí protagonistky bylo zmíněno už řádkou kritiků, takže si to ani já nemůžu odpustit. Alespoň jsem se díky téhle Sněhurce dozvěděla, že pro celkový dojem obličeje dělá tvar a především hustota obočí opravdu hodně. ()

Greg25

Bizardní přehlídka vznešených kostýmů, která se zoufale neumí rozhodnout zda je parodií nebo moderně pojatým pohádkovým kýčem. Ve výsledku je to stejně jedno, protože Sněhurka nenabízí nic – vizuální forma není ani omylem tak přesvědčivá jako třeba v Alence říši divů od Tima Burtona a zároveň tento film potírá veškerá klasicky pohádková vyprávěcí schémata, staví na čemsi, co se pohybuje mezi trapností a snahou o nadsázku nad pohádkovými klišé, což se díky prkennému scénáři a vydatně přehrávajícím hercům nedaří ani na okamžik. Nucené dialogy a pár snah o slovní humor vyznívá poněkud ztraceně asi jako kdyby scénaristovi při vymýšlení replik lezly oči z důlků ve snaze něco kloudného vyplodit. Film zneužívající dobré Sněhurčino jméno. A ten pěvecký výstup na konci? Jak z nejlacinějšího filmu pro teenageery. Nabubřelost není na místě, byť se film tak místy tváří. 40% ()

Gore

I když je to jiný žánr, tak se tu stejně nabízí srovnání se Sněhurkou a lovcem ze stejného roku, který i přes své nekvality a výtky jen vyšel o něco lépe. Zde se lépe povedla režie a rovněž je triumfem i překvapivě Julia Roberts, která v konkurenci výrazně šlape na paty Charlize Theron z konkurenčního projektu, ostatní herecké výkony již za zmínku ani nestojí. Celý příběh je takový odlehčený a váhal jsem mezi třema a dvěma hvězdami, ale bollywoodský konec to nakonec rozseknul na to horší hodnocení. ()

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

25.02.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012