Zlé královně (Julia Roberts) se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna (Lily Collins) se však svého výsostného práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu. Sněhurka ožívá v novém dobrodružném příběhu plném lásky, ale i žárlivosti a zrady. (oficiální text distributora)

RelaxMan

Pohádka, od které jsem nic nečekal a opravdu velké nic jsem od ní také dostal. Já se tedy neskutečně nudil a pořád přemýšlel o starých dobrých českých pohádkách. Ty amíci, teda až na pár výjimek, tak ty pohádky prostě točit fakt neumí. Tady mi neskutečná chyběla nějaká atmosféra. Marně jsem čekal na chvíli napětí, povedený humor a i trošku té romantiky, která k dobré pohádce prostě patří. Lilly Collins sice vypadala na kameře dobře, ale hezká tvářička z ní dobrou herečku ještě nedělá. No a Julia Roberts ? Kde jsou její časy " Pretty Woman a Nothing Hill " ? Co bylo, to bylo. To nejlepší má prostě už dávno za sebou. Nikdy z ní nebude herečka kvalit Meryl Streep, na to si všichni musíme rychle zvyknout. Těšil jsem se tedy na závěrečné titulky, odpočítával jsem minuty do finální scény a pak to přišlo. Závěr ala Bollywood, tak to už byla jen poslední tečka tohoto paskvilu. Jediný důvod proč jsem nedal v mém hodnocení rovnou odpad, tak byla výtvarná stránka tohoto veledíla, která se mi místy docela líbila. Co říci na závěr: To si radči 2x do roka budu pouštět konkurenční " Sněhůrku a Lovec " než si dát ještě jednou tento výtvor. ()

ScarPoul

Tak toto je ďalší úžasný počin Tarsema Singha, ktorý ma už nasral svojim Immortals. Mirror Mirror sa snaží hrať na kvázi vtipnú komédiu, parodujúcu pevné základy veľmi známej rozprávky, ale nedarí sa jej to. Roberts v úlohe čarodejnice je neuveriteľne neznesiteľná a Collins je predsa len skôr pekná tvárička, než herečka schopná utiahnuť celý film. Trpaslíci nenadchnú a väčšinu času lezú na nervy a chudák Nathan Lane si môže na svoje konto pripočítať ďalší film, ktorý mrhá jeho potenciálom. Ale asi najväčší WTF moment bol čínsky drak na konci. Jediná svetlá stránka filmu je Sean Bean po ktorého nástupe ako kráľa vo filme zarezonoval silný herecký prejav a nebyť toho že si ho užijeme len posledných 7 minút, vytiahol by s príbehu aj to čo sa vytiahnuť nedalo. Mirror Mirror je prostoduchá rozprávka, príliš digitálna, príliš neosobná a bez známky invencie. Dobre sa na to pozerá, ale rýchlo sa na to zabúda. Hlavne sa nejedná o príbeh u ktorého by režisér chcel v divákovi zanechať niečo pamätné. Niektoré pasáže z filmu pôsobia strašne amatérsky, možno preto že ich tlačil čas a štábu sa nechcelo už opakovať po stý krát beh cez les. Pre mňa podpriemerné, nezaujímavé a skrz naskrz nedotiahnuté. ()

Lacike odpad!

Klasicka strelena adaptacia rozpravky. Kto ma rad rozpravky, tak to v pohode dopozera. Neviem presne preco som dostal chut na tento film, kedze tento zaner ide mimo mna, ale po pol hodine som to totalne znudeny vypol. A predstavitelka Snehulienky ma tak zarastene obocie, ze si nechcem ani predstavit ako to u nej vyzera tam dole. ()

Tommassi3

"Vy nejste tak nemožný slaboch, jak jsem si myslela.." - "To je to nejhezčí, co jste mi kdy řekla !!" ;) To Tarsem určitě není !! Pokud stějně fantastický jako nedoceněný režisér Tarsem Singh - Ta podobnost se stejně invenčním krajanem M. Nightem Shyamalanem a jeho tvorbou, vlastně tedy paradoxně vyjma diváckých ohlasů a pochopení, se zdá být až neskutečná.. - bude i nadále okouzlovat svým přístupem k žánrovým konvencím a těmi osvěžujícími formalistickými hříčkami, myslím, že se není třeba bát, že by šel vyloženě ve stopách Shyamalanových, totiž vzhůru dolů.. Alespoň v mých očích rozhodně ne !! Tahle v pravém smyslu slova nová Sněhurka nakonec při bližším pohledu platí za opravdu velmi silné (nad)žánrové dílko, jehož jednotícím prvkem se stává právě ta ironie, vtipná a inteligentní, která jej prostupuje jako málokterý jiný (zdánlivě) mainstreamový snímek.. ()

Avalon820

Už samotný trailer naznačoval, že Sněhurka (mimochodem - skvělý překlad, nikdo z nás by určitě nepochopil, o čem film s názvem "Zrcadlo, zrcadlo" asi tak bude) nedopadne příliš slavně... A vlastně se i celkem trefil. O to smutnější je poznatek, že Julia Roberts, která byla v traileru tím nejnevtipnějším prvkem, se ve filmu samotném stala tahounem a tím nejvtipnějším, čím snímek disponuje. I tak bych se ale musel pořádně lechtat, abych docílil něčeho víc, než jen občasného pousmání. Ne, toto skutečně nebyl můj šálek kávy - byla to nehorázná nuda, všudypřítomný kýč byl naprosto bezpředmětný a hlavní postavy (vyjma zmíněné Julie Roberts) byly zcela nevýrazné. Věřím, že na televiznách obrazovkách v neděli odpoledne bude Sněhurka trhat peoplemetry, ale jít na ni do kina? To opravdu ne. ()

Terva

CITÁT - Bylo nebylo. V jednom dalekém království se narodila holčička....dostala jméno Sněhurka....... To protože nepřišli na nic lepšího. Zlá královna, odvržená princezna, nahý princ a sedm obřích trpaslíků. Julia Roberts je nádherná a sluší jí to, ale Sněhurka je hezčí, hečte. Ale zlá královna má silného a hladkého spojence. Zrcadlo. Jenže zrcadlo je pěkně škodolibé. CITÁT - Za chvilku se mě zeptáš, kdo je na světě nejkrásnější a odpověď se ti n e b u d e líbit..........Vizuální pastva pro oči, krásné a zajímavé barvičky, příjemný hudební doprovod, metafory, ironie, vtip a dokonce i ti odporní obři mají smysl pro humor. CITÁT - Vyšším, jak jeden metr, vstup zakázán.......... Příjemná a tak trochu jiná pohádka o lásce a štěstí. CITÁT - Jste přepadeni!!! Chceme prachy a.....povlečení!!......... Nemá to zrovna konec osvědčený publikem, ale co je komu do toho. Hlavně, že to dobře skončí, a nebo jsem se spletl? CITÁT - Co by jsme chtěly? Zlato, jídlo, pivo a....ženy....odpovídá sedm trpobrů. Ti se ve filmu jmenují: Butch (Boural), Napoleon, Wolf (Vlk), Grub (Žrout), Chuckles (Chechta), Grim a Half Pint (Půl Prst). Film je na památku a z lásky věnován kostýmové návrhářce Eiko Ishioce. ()

MrCreosote

Tahle verze notoricky známé pohádky mi neskutečně sedla. Ultrakýčovitá stylizace je jen další vrstvou humoru, kterým je Sněhurka prošpikovaná a ani za akční sekvence se film nemusí stydět. Tarsem Singh je možná blázen, ale pořád je mi milejší tohle sebeuvědomělé autorské vidění, než další sterilní patlanice bez jakékoli osobitosti. ()

JohnCZ

Tarsem Singh je unikát, který z každého filmu dokáže udělat vizuální veledílo, ačkoli se nemusí trefit každému úplně do vkusu. Nejinak je to i tady. Vizuálně paráda, scénář bych si ale dokázal představit o něco méně infantilní. Komediální scény jsou takové eh, princ je tu trochu debil, ale miloučká Lily Collins a sympatická trpasličí parta mnohé zachraňuje. Bollywoodské wtf finále mě vzhledem k celkové stylizací kostýmů snad ani nepřekvapilo, ale jestli se mi líbilo tak nějak nedokážu úplně určit. Bylo... jiné. ()

Pegas1632

Příjemný barevný příběh pojatý zase tak trošku jinak. Pobavilo a hlavně finální scéna byla příjemnou vsuvkou. Hitovka to asi nebude, ale příjemný film plný krásných kostýmů na víkendové odpoledne - určitě ano. ()

Hoyt

Po nudném a nezajímavém traileru přichází hodně milé překvapení. Od Singha jsem před tím viděl jen Celu, která byla hodně zvláštní, ale tohle se dost povedlo. Ve filmu je mnoho nových nápadů, nádherných kostýmů a skvělý vizuál. Určitě tomu prospěla i vtipná Julia Roberts v roli zlé královny. Jo a přidávám se k těm, kterým poslední pěvecko-taneční scéna vůbec nevadila. ()

corpsy

To, že sa sprasila ďalšia rozprávková klasika, je už aj zbytočné pripomínať. Aj keď je to iné a uletenejšie, ako ostatné prepisy tohto námetu, nevyhnem sa prívlastkom, ako nudný, či trápny. Ešte, že je Snehulienka hot. ()

Hem.m

Pravý soupeř pozná, kdy je poražen a příjme svou porážku a když z posledního výdechu udělá svůj poslední výpad oběma soupeřům je jasné, že tento výpad bude smrtelný pro poraženého, jelikož nemá sílu a cítí, že je poražen, ale aby si zachoval ještě část své cti, nevzdá se, ale umře. Naprosto stejný případ má Sněhurka, jenže posledním výpadem bylo jablko, které skončilo, tam kde skončit mělo. Ano toto je naprosto jiný příběh Sněhurky, ten který neznáme a který je dosti povedený. Roberts hraje tu mrchu, kterou by měla, vše dělá dobře a jednoho dne prostě dostane strach z něčeho o čem nevěděla, stane se. Lily jako krásná mladá dáma hraje, taky jak má, přeci jen je to pohádka. A závěrečná písnička ještě si mě dostala. Sněhurka aneb těžká cesta samuraje. ()

Lama.Lama

Celkem koukatelné, ale nijak mě to neoslovilo. Postrádá to kouzlo a ani Julia Roberts to nezachrání, i když v roli zlé královny válí. Plus ubírám hvězdu za ten odporný bollywoodský konec, který je tam jako pěst na oko. ()

ConanVJ

taková zvláštní předělávka pohádky o popelce. Příběh je pochopiteně stejný, ale styl filmu je takový zvláštní. Trpaslíci jsou zde zlodělové, princ je většinu filmu svlečený do půlky těla a oběví se tu písnička, které by se hodila spíš na diskošku, než do pohádkového příběhu. Ve filmu je spousta i humoru, takže jsem se u filmu pobavil. Celkově vše funguje a za mě hodnotím 75% :) ()

F.man

Tak kdo myslíte že vyhrál? Kreativita Tarsema Singhta nebo ziskuchtivost studia? Já bych řekl že to skončilo remízou. Studio vydělalo a Singht dostal do značně vyčerpaného námětu spoustu svojí invence. Tím pádem vlastně můžou být spokojeni i diváci. Mají klasický příběh v zajímavém prostředí s Julií Roberts v hlavní roli. Víc toho ale Mirror Mirro nenabízí a za mě tak průměr tří hvězd. Neurazí, nenadchne. It's important to know when you've been beaten. Yes? ()

Tryskomyš

Z téhle pohádky jsem absolutně unešená. Je nádherná. Nejhezčí, kterou jsem za poslední dobu viděla. Co je tam teda trochu úlet je tak závěrečná písnička. Je vyloženě v bolywoodském stylu. Nicméně je i tak dost super. Úchvatné jsou ty klobouky ( labuť, cvrček...). Sněhurka mi trochu vzhledem připomíná Nastěnku. ()

Kryton

Tak dneska je móda dělat vše temnější, realističtější a na pohádky nahlížet jinak. Tak se tedy stane, že v jeden rok tu máme dvě Sněhurky a ani jedna není od Disneyho a kejchal není ten rozkušný trpajzlík k zulíbání. Tato sněhurka je akorat barevná pastelová dutá čokoláda za pár korun, která té čokolády moc nemá. Navíc pokud má něco čím zaujmout a tím je Julie Roberts, tak se raději zaplácá náhražkami a tunou nepotřebných věcí, které jen odvádějí pozornost. Hlavně je královna daleko daleko krásnější než sněhurka, která je pravnučkou Leonida Brežněva (!!!) a herecky na úrovni dítěte (nebo co má to neustálé padání znamenat?). Stejně jako tato hlavní hrdinka je tedy celý příběh dutý, hloupý a nudný. Tarsem Singh si vyhraje s barvou a záběry, ale opět dostal do ruky totálně děravý a prázdný scénář. Narozdíl od Války Bohů zde není Mickey Rourke, který vytáhl film z bahna. Zrcadlo, zrcadlo řekni mi , který film je ještě více hloupější než tento? ()

hous.enka

Americká parodie na Sněhurku je sice docela dobře koukatelná, ale to je asi tak všchno. Je to kýčovítá snaha natočit pop film s herečkou a la Audrey, která ke konci křepčí na I believe in love jak Madonna. ()

schizmo

Vypustit ve stejnou dobu dva filmy na motivy světoznámé pohádky Sněhurka, tomu se fakt říká smůla :D. Z mého pohledu je Mirrror Mirror trochu neprávem upozaděno před jeho souputníkem Sněhurka a lovec, a popravdě moc nechápu proč, když v pomyslném souboji vyhrává minimálně o 666 trpaslíků. A to nejen v tahu na branku, které jeho zpracování má, ale také díky důvtipu i vtipu, se kterým je servírován. A to nemluvím o dech beroucích kostýmech, za který jestli nebylo nějaký ocenění, tak pak už nevím za co... Překvapení! ()

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

25.02.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012