Čapkovy kapsy

Krimi / Komedie / Povídkový
Česko, 2011, 5 h 36 min (Minutáž: 19–41 min)

Předloha:

Karel Čapek (povídka)

Ondřej Pšenička, Oldřich Vízner, Karel Heřmánek, Jiří Strach, Tomáš Töpfer, Johanna Tesařová, František Němec, Václav Postránecký, Viktor Preiss, Naďa Konvalinková, Kateřina Burianová (více)

Epizody(12)

Pod názvem Čapkovy kapsy se skrývá projekt České televize, v rámci kterého mladí a talentovaní režiséři točí klasické povídky zkušených scenáristů, například Ivana Klímy či Václava a Věry Šaškových. Každý z příběhů připomene velké autorské i myšlenkové mistrovství Karla Čapka. Zajímavé pro diváky jistě bude srovnání s předešlými televizními verzemi povídek, které vznikly ještě v době Československé televize. Autoři Čapkových kapes nechtějí s předlohami příliš experimentovat, mnohem důležitější je pro ně „vdechnout život“ klasice. (Česká televize)

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

R.Drson

Básník ** - slabé herecké výkony (hlavně Ondřej Pšenička ), silně televizní vizuál, do očí bijící doslovnost. Jako celek to působí dost zmateně. Zmizení herce Bendy *** - celou povídku drží výborné herecké obsazení (Preiss, Töpfer), jinak se jedná o průměr. Nezvládnutá mizascéna (hlavně při exhumaci). Jasnovidec ***- propracovanější vizuál, nechápu účel scény, kdy státní zástupce (Martin Myšička) na ulici praští opilce, nebo když holí nohy své služebné. Tyto scény jsou dost samoúčelné a mění celkové vyznění povídky. Po herecké stránce asi nejvyrovnanější obsazení. ()

mishka.k

Čapkovy Povídky z jedné a druhé kapsy mám hodně ráda, víceméně je znám nazpaměť, a nejnovější zpracování se mi prozatím docela líbí, ale proč byla proboha v povídce Jasnovidec ta scéna s holením nohou, vážně nechápu... ()

giacobbe

Stačilo zapátrat v archivu, všechno už bylo natočeno a lépe. Jan Hartl v Soudu pana Havleny opět, po třiceti letech. ()

Hungrycats

Klobouk dolů před mladými režiséry, skvělý televizní počin. Kvalitní herecké obsazení a dobová věrohodnost. Kéž by takoví talentovaní tvůrci dostávali více příležitostí! ()

endemit

Některé z těchto povídek už byly zfilmovány dřív s jinými herci a lépe. Toto je studené jak psí čumák. Čekal jsem lepší zpracování. ()

thymus

Mám velikou radost, že Česká televize nově zpracovala Čapkovy povídky a možná i z toho důvodu přehlížím některé nedokonalosti nebo nelogičnosti ve scénářích. Možná hodnotím dost brzo – po uvedení prvních tří povídek – ale bylo pro mě potěšením zase vidět pár našich vynikajících herců. ()

ja.prvni

Pět minut sledovat jak se Arnošt oblíká je prostě nuda. Ale jak přece chcete udělat scénář na půl hodiny z povídky, kterou přečtete za pět minut, ne ? ()