Největší korejská kriminální organizace 'Goldmoon' získává na moci. Velitel policejního oddělení Kang (Min-sik Choi) nařídí policistovi v utajení Ja-Seoungovi (Lee Jeong-jae), aby se zapojil do operace 'New World' a pomohl zničit 'Goldmoon'. Během plnění úkolu Ja-Seoung stojí před rozhodnutím, jestli se řídit rozkazy jako policista, nebo přeběhnout a zůstat loajální Jeong Cheongovi (Jeong-min Hwang), šefovi 'Goldmoonu'. (Redi)

Badel

Utahaná překombinovaná nuda, kde nevíte, který Jeuong je který. Některé zápletky rozplizlé, jiné zkratkovité. Chování postav nelze pochopit, např. jedna postava vidí řepáka, jak na něj jde asi z deseti metrů pomalu s kudlou, střih, postava má v ruce bouchačku, ale v břiše nůž. To zatím posvačil nebo proč se nechal kuchnout? A celje plán zlounských poldů je za vlasy přitaženej a museli očekávat, jak to asi skončí. ()

agassi68

Mňam! Po Old Boy zrovnateľná chuťovka. Žeby kvôli Min-sik Choiovi? Trošku problém je zo začiatku sa vyznať, kto je s kým lebo šikmookí sa mi zlievali no po chvíli sa zorientujete a užívate si gangstersko-policajtské šachy až do konca. Samozrejme nechýba korenie pre silné žalúdky a v závere síce odhadnuteľná no predsa emočne vybrúsená pointa. ()

Radek.SCH

Ženy odsunuty na druhou kolej (v podstatě se tam vyskytnou jen dvě [SPOILER] - jednu zabijou hned ze začátku a ta druhá potratí, přičemž se z ní stane jen nepodstatná dějová odbočka). Zvraty ne tak dementní, jako ve ´Viděl jsem ďábla.´ ()

Hapretor

Kupodivu koukatelný film z východu, kde se jen nekuňká, nemáchá rukama, nekope, nestřílí, ale pokouší se o zápletku jak ve kvalitnějších, záživnějších thrillerech "ámerické" produkce. Tady se to celkem daří a zahrané je to dobře. Málokdy se totiž stává, že v těchto snímcích rozeznám jednotlivé postavy/charaktery - oni jsou jeden jako druhý - ne, nejsem rasista, jen po této stránce nemám cvičené oko. ()

Doomedx

New World pusobi hollywoodsky, chladne, exoticky a přitom zabavne bez jakekoliv zbytecne dejove omáčky navíc. Plno dejovych zvratu, velice na oko prijemne herecké vykony hlavne Jeong Cheong (Jeong-min Hwang) hral sympaticky a jeho postava tak take pusobila a dale jiné zajimave postavy ve kterych sem obcas tapal a musel sem film zkouknout radsi na safe 2x abych se vyznal kompletne o kom se zrovna v ten dany moment jedna (snad sakra nejsem jedinej, kterej v tech postavach a jejich jmenech aspon trochu tápal) s luxusním twisted fucked up koncem. Kazdopadne bylo to dobre ke konci jsem mel takovy dobry pocit z filmu celkove; pres to vse ale filmu k dokonalosti jeste neco malo chybelo. 88% ()

strikeman

Korejská gangsterka, ve které jsou policajti vlastně jen mafiáni s odznakem. Napínavý kousek s několika pamětihodnými momenty a vcelku originální pointou :-) 80% ()

bararich8

Mazec, pokud to vezmu ve zkratce: první polovinu by to chtělo zkrátit, místy je to zbytečně rozvláčné, kdo sleduje tento žánr, ví, k čemu se schyluje a co bude následovat. Možná to vypadá na jednoduchý příběh, ale věřte, že se to pěkně zamotá a občas možná budete mít problém stíhat, ale není to nijak přehnané, tak to má prostě vypadat. Známé tváře v obsazení snad nemusím zmiňovat. Scéna ve výtahu je jedna z nejlepších akčních scén, co jsem v poslední době viděl, velké plus. A jako třešnička po tom všem? Konec, ten se opravdu povedl, ač jsem něco podobného čekal, překonalo to mé očekávání. 4* ()

goni

Drsny korejsky thriller o policajtovi, ktory sa infiltruje do zlocineckej skupiny a zubami nechtami sa snazi prezit kazdy dalsi den. Polovicu casu sa obava odhalenia a tu druhu sa snazi presvedcit policajtov aj mafianov, ze stoji prave na ich strane. A ako to uz v tychto filmoch byva zvykom, krv tecie potokmi a drsni mafiani sa predbiehaju v brutalite akou mucia a zabijaju svojich odporcov a nepriatelov. Urcite odporucam pre milovnikov cinskych filmov [61/2013]. ()

Stíba

Povedená a stylová moderní gangsterka vystavěná na dobrém příběhu a hereckých výkonech. Nebojte se délky, uteče to jako voda. ()

KUFI

Nejhorsi na asijskych filmech je, ze nez si clovek zapamatuje jmena a xichty postav, tak je film skoro u konce. Akorat Min-sik Choi je vyraznej herec a dokazete ho odlisit od ostatnich. Hudba byla docela ok, jinak normalni korejska kriminalka. Ale ja na tyhle filmy moc nejsem, takze me to nedokaze oslovit jako ostatni. ()

Ygnor

Pro mne nejlepší zářez od dob Wu Jian Dao. Maximální herecké výkony, hudba, obsazení, střih. Nutno vidět. Amíci mohou jen závidět. ()

Franc1s

No já čumím jak puk! Šikmé očka umí!! I když tohle má dvě hodiny a něco, začátek je takový pomalejší, tak je tu tolik zvratů, ze kterých mi padala čelist, ani jsem si nedokázal domyslet co bude následovat, co bude dál. Prostě policajt nasadí svýho hocha do nějaký organizace a chce ji uplně zrušit za každou cenu, jde i přes mtvoly. No ale pak začne ten správnej kolotoč... Do toho jsem se dočkal i pár vtípků a nesměla chybět správná hromadná bitka s nožema a baseballkama..A při tom všem perfektní hudba, stahuju hned! Miluju tyhle krimi-thrillery.. 9/10 ....."Je na čase si vybrat stranu"... ()

Sykon

V jádru jednoduchá, ale správně atmosférická gangsterka o mocenském boji v kriminální organizaci po smrti dosavadního vůdce, do které je zavlečen i nastrčený agent policie v utajení. Herecké výkony jsou tu dobré, akční scény (i když těch je tu minimum) také stojí za to a třešničkou na dortu je soundtrack, který možná sám o sobě nijak nenadchne, ale do filmu sedl perfektně. I přes delší stopáž a trochu pomalejší rozjezd je to výborná žánrovka. ()

jojo-Jozin

Korejskou kinematografii rozhodně stojí za to, poslední dvě dekády sledovat. Nejedná se jen o počiny režisérů typu Ki-duk Kima, které můžou být pro někoho těžce stravitelné, např. režisér Chan-wook Park je znám i širší divácké obci, anebo přinejmenším jeho filmy. Korejská tvorba se svým pojetím často přibližuje holywoodské - nejde jen o komorní nízkorozpočtové snímky, ale často jsou poměrně spektakulární. Syrový thriller o mocenském boji uvnitř zločinecké organizace je společně s Dalkomhan insaeng (A Bittersweet Life) nejzdařilejší snímek z tohoto prostředí, které jsem měl možnost shlédnout. Překvapující pro mě bylo závěrečné rozuzlení, kde se nabízí dvojí motiv konání jednoho z hlavních hrdinů (policisty v přestrojení) a o tom, který je ten pravý se lze jen dohadovat, ale tak už to i v reálném světě často bývá. ()

JohnyTrava

Na ceste k trónu proti svojej vôli? Alebo kde končí a začína už nová hranica. Ja som čakal, že to bude taký kórejský akčniak s nejakým tým mafiánskym zázemím ako býva na Kórejcov zvykom a možnože potlačia tak trošku na atmosféru aby sa nepovedalo. Ale poviem vám, zatlačili poriadne a atmosféra bola fakt hustá. Samozrejme to samotné film k výšinám nevynesie, veď takých dobrých thrillerov sa nájde. Tak čím to je? Tým, že to točili Kórejci a tí neváhajú pridať vždy čerešničku nakoniec. Očakávam všeličo ale tentokrát ma film naozaj presvedčil "Takto to neskončí" a predsa! Prekvapenie s potešením na mojej strane. ()

Ashnobe

Slovy Chiefa Kanga: "What a twist." (i když se to dalo čekat). Děsně mě fascinujou takový ty asijský bitky, kde je spousta lidí s různejma nožema, mečema, tyčema a bůhví čím, ale nestřílí se (snad není moc velkej spoiler, když prozradím, že v tomhle filmu taková je). Protože mi to vrtalo hlavou, tak jsem hledal - podle všeho má Jižní Korea jednu z nejpřísnějších politik držení zbraní na celém světě, zbraň prý běžně nenosí ani značná část policejního sboru. Takže se člověk i něco zajímavého dozví :). ()

Shanen29

Výborně zpracovaný thriller,který se mě zadřel pod kůži.Kvalitní scénář a režie dává filmu autentičnost,která v podobných snímcích není vidět. ()