Největší korejská kriminální organizace 'Goldmoon' získává na moci. Velitel policejního oddělení Kang (Min-sik Choi) nařídí policistovi v utajení Ja-Seoungovi (Lee Jeong-jae), aby se zapojil do operace 'New World' a pomohl zničit 'Goldmoon'. Během plnění úkolu Ja-Seoung stojí před rozhodnutím, jestli se řídit rozkazy jako policista, nebo přeběhnout a zůstat loajální Jeong Cheongovi (Jeong-min Hwang), šefovi 'Goldmoonu'. (Redi)

ScarPoul

Rozjazd pomalý, zvyšok výborný. New World je konverzačka z prostredia kórejských gangstrov, ktorá viac, ako na explicitnosť a krvavosť vsádza na charaktery a konverzácie medzi nimi. Nejedná sa o žiadny veľký Mindfuck akým bola napríklad Volavka. Ale cítiť z toho určitú noblesu. Sú mi strašne sympatické filmy, ktoré dokážu vytvoriť taký ten pocit high class sveta, ktorý ale zároveň pôsobí odpudivo. Herecky bezchybné, hudobné skvelo podfarbené - len tým babám sa mohol dať väčší priestor. Finálny zvrat očakávateľný, ale je podaný veľmi neočakávateľne. Takže paráda. ()

Lacike

Perfektná gangsterka, ktorá síce v jednotlivostiach pripomenie viacero klasík žánru, ale napriek tomu dokáže neustále prekvapovať a výsledné pointy nepôsobia vykonštruovane. Z L. A. Confidential si to berie snahu polície ovládnuť podsvetie, len nie kvôli chamtivosti ale kvôli tomu, aby ich udržali na uzde. Z Infernal Affairs zase hru s krtkami infiltrovanými v podsvetí. Kitanov Outrage mi zase trochu pripomenula snaha jednotlivých gangsterov dostať sa cez mŕtvoly v rebríčku vyššie. No a ústredným predobrazom je jednoznačne The Godfather o vzostupe nového Capo di tutti capi. Jeho cesta je rozhodne strhujúca a prerod pôsobivý. Pre mňa do tej doby neznámy Jeong-jae Lee sa neskutočne vytiahol. Za zmienku stoja aj ďalší herci ako Min-sik Choi, ktorý je síce na správnej strane, ale zároveň by ste ho najradšej zabili. Najväčším prekvapením pre má bol ale Jeong-min Hwang, ktorého síce považujem za kvalitného herca, ale nemám ho rád. Aj tu si zahral takého skôr otravného gangsterského frajera, ale práve jeho vzťah s hlavným hrdinom mi strašne pripomenul Wooovky (hlavne Killera) v ktorých sú chlapi ochotný položiť svoj život pre svojho pokrvného brata bez ohľadu na to, že pôvodne stáli na opačných stranách zákona. Piatu hviezdičku filmu nedám len kvôli tomu, že ich línia nemala väčší priestor, ale som rád aspoň za tú krátku záverečnú koncovku. Pre mňa zbytočná nebola a som rád, neskončila v strižni ako si niekto prial. :) Akčných scén a brutalít tu veľa nie je. Je to hlavne spletitá pavučina vzťahov medzi ganstermi a policajtmi, ktorá sa pomaličky rozplieta, ale v druhej polovici neskutočne graduje a aspoň tá jedna tradičná hromadná bitka stojí za to vrátane bitky v obmedzenom priestore výťahu. Výsledkom je gangsterka s vyústením, ktoré som si vždy prial vidieť a tak som rád, že sa mi to splnilo. 8/10. ()

BoPo

Na prvú dobrú sa ponúka prirovnanie k filmu Skrytá identita. Keby som mal rozsúdiť tento súboj tak vyhráva reprezentant USA. Hlavným dôvodom je skutočnosť, že aj keď má NW o 20 minút menej, tak má pomalšie, menej pôsobivejšie dejové tempo. V čom však New World víťazí, tak je premyslenosť príbehu. Má v sebe viacnásobnú záplatku, ktorá vôbec nepôsobí prekombinovane. Klobúk dole. Užil som si túto bezcitnú šachovú partiu. ()

Ouwen

I když to má špičkovej audiovizuál a jednu působivou akci v podzemní garáži / ve výtahu, nějak mě to nechalo chladným a nedokázal jsem se na děj upoutat. Napětí jsem pocítil jen chvilkové, občas jsem se zasmál nad nějakou hláškou, během pár dní však na New World zapomenu. Nedokoukáno. ()

Padme_Anakin

Zafungovalo to na mne hned od začátku, zajímavě napsané rozporuplné postavy i hutná atmosféra lží, prostě řečeno měla jsem naladěno.. Mýma očima jedna z nejlepších kriminálek, co jsem kdy viděla a ten naprosto nepředvídatelný vývoj mě moc bavil, filmová překvapení mám ráda a já neměla vůbec tucha, jak to celé dopadne.. Herecký ansámbl výborný, všichni ve svých rolí uvěřitelní, natočené je to skvostně, příběh strhující a finále bere dech.. Král je mrtev, ať žije král! ()

RasputincZ

Volavka, Protégé mixnutá s Kmotrem a tvorbou Scorseseho. Korejci opět dokazují, že umí točit žánrové filmy (obzvlášt ty gangsterské) perfektně, ale zjevná fascinace výše zmíněnými filmy je tak výrazná, že jsem během sledování spíš nostalgicky vzpomínal na ambiciozního Michaela Corleoneho, než-li věnoval pozornost zdejším postavám. Hoon-jung Park, selhává tam, kde jeho kolegové Chan-wook Park nebo Joon-ho Bong vítězí, a to v přenesení cinefilské radosti z oblíbených filmů do filmů svých. Navíc bych od scénáristy Viděl jsem ďábla čekal peprnější násilnou stránku (ačkoliv uznávám, že to je silně subjektivní požadavek). Sinsegye je fan-made snímek oslavující klasiky žánru, nikoliv film, který by z nich otevřeně čerpal a snažil se jim vyrovnat nebo je dokonce předčít. Tohle mi nestačí. ()

agentmiky

Korejci nechtěli být až druzí, a proto se vytasili s filmem podobně laděným jako čínská Volavka. Jasně, najde se zde hodně odlišností, ale základní premisa infiltrace policisty mezi jádro té nejvetší korejské mafie s přídomkem Goldmoon tu divák najde. Sinsegye po stránce kastingu patří mezi strop, větší hvězdy by člověk v Koreji nepohledal. Možná někoho může odradit pomalejší tempo, což se místy zejména v první polovině projevuje, nedá se to řadit mezi jejich klasické adrenalinem našlapané rubačky, kde se krví nešetří. Ale jednou za čas je za mě fajn si pustit film, kde se důraz klade hlavně na dialogy. V druhé půlce dojde i na pár akčnějších scén (scéna ve výtahu TOP) a závěr se vytasí s nečekaným rozuzlením, kde jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Jo, Korejci se v krimi vodách plaví jako nebojácní predátoři, to se musí nechat. Za mě dávám 7,5/10 P.S. Jeong-min Hwang mě coby záporák svým jedinečným vystupováním dost bavil :D ()

Philcze

Lahůdková gangsterka bodující jak vynikajícím obsazením, tak skvělými náznaky brutální akce. Zdaleka nejlepší jsou ale docela běžné dialogové scény, kde se zkrátka baví dva chlápci v zapadlým skladišti nebo na fotbalovým stadionu a napětí při nich vystřeluje vzhůru. Škoda, že po mocném gradování ve dvou třetinách ještě následuje pomalejší konkluzivní dvacetiminutovka. I s ní je ale Sinsegye perfektní korejskou žánrovkou. 85% ()

AffectedFace

"Z policajta jsem se stal největší boss mafie, tady koukej jak!" Kdybych to viděl v datum vydaní, vůbec bych si nevšiml týpka ze Squid Gamu. Super příklad toho, jak má vypadat kvalitní gangsterka, která nemá moc akce, ale naopak je založená na hodně silném scénáři, kterej nepředvídatelně dodává různý možnosti konce (a že vás kurva překvapí). Akce je tam téměř jenom jedna a stojí za to (scéna ve výtahu excelentně natočená). První půl hodina filmu je taková hodně matoucí, kdežto na zbytek stopáže nezapomenete. ()

Martin741

Reziserska prvotina Hoon jeong parka,a musim napisat, ze ide o takmer genialny film. S kludnym tempom, dialogmi, ktore sa dali pocuvat, namakanou atmosferou. Scenaristicky na urovni, ba dokonca ked hrozi zvolnenie tempa, taxi herci zvesela zastrielaju - amne sa to videlo, akcne sceny posobia drsne, vobec nie samoucelne. Jo a su tu aj moje milovane intrigy medzi hercami, takze som si konecne prisiel na svoje - verbal cosi spomina o prdeli, no, asi takto. Moze sa v panskej spolocnosti hovorit o nohach do X alebo do O, moze sa hovorit ci ma dotycny pan krk alebo nie /Villaggio krk nemal, to bola hlavohrud, nic v zlom/ / a malo by sa/ o bicepsoch, tricepsoch, namakanych hrudnikoch, kvalitnych lytkach ...... dokonca poniektori pani potrebuju brutalne namakane stehna na mrtvy tah povedzme. No ale hovorit v panskej spolocnosti o panskych zadkoch - to si nejeden urobi hodne , ale fakt hodne velke problemy a ne ze ne : 89 % ()

C0r0ner

Nakonec to nebylo tak záživné, jak jsem čekal. Příběh to byl sice zajímavý a dost reálný, ale stačilo by mi toho tak hodinu a půl. Takhle tam bylo dost keců a zbytečného protahování a tím se celý děj hodně rozmělnil. Korejci nicméně opět ukázali, že nejsou užiteční jenom na výrobu mobilů, ale že i za kamerou mají co ukázat. 70% ()

zette

Reziser Hoon-Jung Park po masakru Videl jsem dabla natocil kvalitni kriminalni thriller. Co ubral na brutalite, pridal na propracovanosti scenare, zaver filmu je vyborny. Velmi dobre natoceno a s dobrymi hereckymi vykony. Tento zanr Korejci proste umi. ()

Cedr

Jak už zde bylo v několika komentářích řečeno New World je korejskou verzí mixu Infernal Affairs a Godfathera. A to verzí velmi povedenou. Dokonalé kvality Infernal Affairs sice New World nedosahuje ale skvělé charaktery, napínavý příběh a povedená filmařina (myšleno tuna vymazlených a velmi koukatelných záběrů) přesto bohatě stačí na to, aby si New World zajistil pzici jedoho z nejlepších asijských filmů posledních pár let. Co mi udělalo největší radost je, že film prakticky vůbec neobsahuje milostnou podzápletku, kterou autoři krimi/thrillerů mají tendenci vždy násilně do svých scénářů za každou cenu šroubovat. ()

Qitek

Absolutní lahůdka pro všechny, kteří rádi zajímavé postavy, uvěřitelné dialogy, herecké výkony a skvělej scénář. Prostě vše dle mého gusta. ()

marvan

Autor scénáře psychopatického nářezu I Saw the Devil tentokrát i za kamerou. Gangsterský film, ve kterém je zlo i dobro relativní, protože v tomto světě vítězí, slovy jednoho z hrdinů, pouze síla. ()

haj

Gangsterka s poctivě budovaným, i když pomalejším příběhem, zajímavými a skvěle zahranými postavami a působivým zakončením. ()

VasaX

Jako hlavní večerní film jsem si zvolil asijskou gangsterku. Má očekávání byla střední. A proto mi vyletěl mozek z hlavy, obrazně, samozřejmě, ač je to k tématu docela příhodné. Korejci umí! Naprosto parádní příběh, skvěle koncipovaná zápletka a velmi příjemně plynoucí děj. Herecké výkony jsou špičkové, a stejně jako herci tak jsou skvělé i jejich charaktery. Morální šeď je tu hustější než Rákosníčkova mlha, akce naprosto direktivní a efektní, úroveň brutality, černého humoru a komických prvků krásně vybalancován. Tenhle žánr mám moc rád, ač Hollywood poslední dobou nabízí buď naprosté banálnosti či naopak absolutní temnotu duše. Evropa se zase snaží být až moc inovativní, kreativní či prostě jiná, a to je risk který se povede minimálně jednou z deseti pokusů, ne li hůře. Ale New World je opravdu nový svět. A já se cítil jako člověk, co má rád saláty všeho druhu, ale v práci na svačinu koupí v kantýně jen vlašák, šopák a pak takový ten absolutní zeleninový mix, kde je více druhů zeleniny, než by bylo slušné. A najednou si dá pořádný Caesar. Ta svěží, lehká, nová chuť, co vás nutí pokračovat a s posledním soustem vás mrzí, že už je dojedeno. To je New World mezi gangsterkami. Doporučuje deset z deseti přeživších gangsterů. ()

ghatos

Jsem rád, že se na jihokorejce můžu spolehnout. Vždy se u nich každý rok dají najít velmi kvalitní filmy a New World není vyjimkou. Naopak potvrzuje stabilní precizní filmařinu. Scénář, herci, kamera, hudba, střih...vše je super. Boj o vládu v mafiánské organizaci ze vším všudy...82%. ()