poster

Sinsegye

 • Jižní Korea

  신세계

 • Slovensko

  Nový svet

  (festivalový název)
 • USA

  New World

Drama / Krimi / Thriller

Jižní Korea, 2013, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetrPan
  ****

  Korejský film s velkými koulemi. (věnováno shushee)(24.7.2014)

 • Philcze
  ****

  Lahůdková gangsterka bodující jak vynikajícím obsazením, tak skvělými náznaky brutální akce. Zdaleka nejlepší jsou ale docela běžné dialogové scény, kde se zkrátka baví dva chlápci v zapadlým skladišti nebo na fotbalovým stadionu a napětí při nich vystřeluje vzhůru. Škoda, že po mocném gradování ve dvou třetinách ještě následuje pomalejší konkluzivní dvacetiminutovka. I s ní je ale Sinsegye perfektní korejskou žánrovkou. 85%(13.8.2013)

 • RasputincZ
  ***

  Volavka, Protégé mixnutá s Kmotrem a tvorbou Scorseseho. Korejci opět dokazují, že umí točit žánrové filmy (obzvlášt ty gangsterské) perfektně, ale zjevná fascinace výše zmíněnými filmy je tak výrazná, že jsem během sledování spíš nostalgicky vzpomínal na ambiciozního Michaela Corleoneho, než-li věnoval pozornost zdejším postavám. Hoon-jung Park, selhává tam, kde jeho kolegové Chan-wook Park nebo Joon-ho Bong vítězí, a to v přenesení cinefilské radosti z oblíbených filmů do filmů svých. Navíc bych od scénáristy Viděl jsem ďábla čekal peprnější násilnou stránku (ačkoliv uznávám, že to je silně subjektivní požadavek). Sinsegye je fan-made snímek oslavující klasiky žánru, nikoliv film, který by z nich otevřeně čerpal a snažil se jim vyrovnat nebo je dokonce předčít. Tohle mi nestačí.(25.7.2013)

 • Superpero
  *****

  Boj o moc uvnitř gangsterské organizace. Nešetří se intriky ani násilím. Má to opravdu moc hezky vystavěný příběh a celou stopáž to dokáže překvapovat. Výborná práce.(8.11.2014)

 • eraserhead666
  ***

  Takové nemastné, neslané, dlouhé, místy nudné, neakční. V závěru trošku přetwistováno, až to kazí celkový dojem. 2.5*(17.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace