poster

Sinsegye

 • Jižní Korea

  신세계

 • Slovensko

  Nový svet

  (festivalový název)
 • USA

  New World

Drama / Krimi / Thriller

Jižní Korea, 2013, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ghatos
  ****

  Jsem rád, že se na jihokorejce můžu spolehnout. Vždy se u nich každý rok dají najít velmi kvalitní filmy a New World není vyjimkou. Naopak potvrzuje stabilní precizní filmařinu. Scénář, herci, kamera, hudba, střih...vše je super. Boj o vládu v mafiánské organizaci ze vším všudy...82%.(30.9.2013)

 • Qitek
  *****

  Absolutní lahůdka pro všechny, kteří rádi zajímavé postavy, uvěřitelné dialogy, herecké výkony a skvělej scénář. Prostě vše dle mého gusta.(23.7.2013)

 • Philcze
  ****

  Lahůdková gangsterka bodující jak vynikajícím obsazením, tak skvělými náznaky brutální akce. Zdaleka nejlepší jsou ale docela běžné dialogové scény, kde se zkrátka baví dva chlápci v zapadlým skladišti nebo na fotbalovým stadionu a napětí při nich vystřeluje vzhůru. Škoda, že po mocném gradování ve dvou třetinách ještě následuje pomalejší konkluzivní dvacetiminutovka. I s ní je ale Sinsegye perfektní korejskou žánrovkou. 85%(13.8.2013)

 • Superpero
  *****

  Boj o moc uvnitř gangsterské organizace. Nešetří se intriky ani násilím. Má to opravdu moc hezky vystavěný příběh a celou stopáž to dokáže překvapovat. Výborná práce.(8.11.2014)

 • genetique
  ****

  Kórejci mi vytreli zrak a bodujú na celej čiare. Bez prikrášľovania nám totiž ponúkajú jednu z najlepších novodobých gangsteriek. Je trošku cítiť inšpirácia trilógiou Infernal Affairs, ale The Godfather je tomuto filmu trošku vzdialený. Scenár bol bezchybný a tak trošku mi pripomínal ruskú matriošku, pod každou dejovou líniou so svojim zvratom bola ďalšia a ďalšia a dokopy tvorili jeden bezchybný celok. Najmä príbeh je svižný, napätie by sa v mnohých scénach dalo krájať a keď scenáru dochádza dych, tak struhnú nejakú tradičnú brutalitku, ktorú divák ešte dlho rozdycháva a ide sa ďalej. Réžia bezchybná, každá scéna má svoj význam. Stále sa za tie roky ešte neviem vcítiť do hereckých výkonov ázijských filmov, ale myslím, že sa na to dalo pozerať, aj keď miestami si mohli odpustiť tú teatrálnosť (apelujem najmä na Jeong-min Hwang-a). 85%.(28.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace