Diplomová práce

• Španělsko Tesis (více)

Thriller o studentce filmové fakulty, která si jako téma diplomové práce vybrala násilí v audiovizuálním průmyslu, je prvním filmem tehdy 23letého španělského režiséra Alejandra Amenábara. Angela v té chvíli ovšem ani netuší o existenci tzv. "snuff" filmů. Svět, ve kterém se nedopatřením ocitne, se před ní otevře ve chvíli, kdy je v projekční místnosti nalezen jeden z jejích profesorů - shodou okolností vedoucí její diplomové práce - mrtev. Angele se dostane do ruky kazeta s filmem, který pan profesor sledoval těsně před svou smrtí. Ve chvíli, kdy ji vkládá do videa, ještě netuší, že se stane svědkem něčeho strašnějšího, než si kdy dokázala vůbec představit. A že po stejné kazetě už pátrá někdo jiný. Někdo, pro koho je důležitější než cokoliv jiného a kdo se nebude ohlížet na nic a nikoho. Bude mít Angela dost důvtipu a duchapřítomnosti, aby unikla? (oficiální text distributora)

johnnie78

Poněkud zklamání. Amatérsky udělaný film, který vypadá, jako by byl z roku 1976, a ne z roku 1996, jenže se táhne jako žvýkačka a ve kterém se všechny postavy chovají absolutně nelogicky a pitomě (kam se na tohle hrabou béčkové slashery), mě zaujal prakticky jen jednou věcí: už několikrát to vypadá, že víte, kdo je vrah, a pak zase nevíte, každopádně ve chvíli, kdy se skutečný vrah odhalí, rozhodně nebudete ani trochu překvapeni. The Den, který si zahrává s trochu podobným tématem, mě zaujal rozhodně mnohem víc. ()

ekzorcist

Film som videl dvakrát s časovým odstupom viac než desať rokov. Myslel som si, že si pamätám, kto je dobrý a kto zlý, ale počas filmu som názor desaťkrát zmenil. Je to nadpriemerný thriller s veľa 90-ties účesmi a vkusnými mrkvákmi a pre mňa predstavuje vzor, ako by mohlo vyzerať kino alternatívneho resp. náročného diváka. Nie je to inteleguánsky žvást, ale normálny a použiteľný pútavý film, ktorý má úvod, jadro, záver, zopár plot-twistov a nejaké to posolstvo na záver. ()

WUTEN

Španěláci byli tentokrát až moc průhlední. Po půl hodině už začnou docela jasně naznačovat kdo je pachatel a potom po hodině se snaží diváka zmást na jinou stopu a překvapit, jenže ono se to nepovedlo. Martinez to občas nějakou hláškou pobavil když byl s tou mladou žábou Torrentovou. Jí opravdu napsali tupě text, oproti Martinézovi ten se pořád choval jako realista a argumentoval a ona byla zmaštěná už od začátku. Čekal jsem víc od Španělů ale nemůžu říct že mě to nějak zklamalo. Příběh je nějak nedomyšlený a bez nějaké hlubší pointy na konci, profesor si jde půjčit kazetu s násilným obsahem na žádost žáby Angely pro studijní účely, jenže profesor nevěděl co je na té kazetě, měl dálnici na trenkách tak to rychle zapakoval do tašky. Videokazeta je v nalezena v nějaké půjčovně v budově školy kde byla rádoby tajná místnost volně otevřena a tam leželi kazety, tohle je opravdu promyšlené asi tak jako naše zákony. Dávám za Noriega, Martineze, ty dva tam jediní předvedli dobrý výkon, sem tam nějaké to napětí, film o snuff filmu a že těch není moc, a tohle všechno dohromady je za mě na 3*. ()

Saxos

Lepší téma na diplomovou práci, jak ministerská o vyměšování králíků. Starší film, trochu otravná hudba, ale k stylu vhodná. Vše moc otevřené bez atmosféry. ()

moriero

Miluju španělské snímky. Jsou nekompromisní, mnohavrstevné a podmanivé. Tady bych jasnou přímočarost snad i odpustil. Na Anu Torrent se moc dobře koukalo a skoro se mi nechtělo věřit, že hrála ošklivou královnu Kateřinu Arragonskou v The Other Boleyn Girl. Ale.. (SPOILER)...osoba, na kterou hlavní vina ukazovala tisíci způsoby každých 10 minut... se ukázala nakonec vrahem??? Konec jasné zklamání, které srazilo vcelku povedený film. ()

SpicyNugget

Mladá studentka Angela pracuje na své diplomové práci na téma “Násilí v audiovizuálním průmyslu”. Aby lépe pochopila podstatu věci, zajde za spolužákem, kterému téma “snuff” není cizí. Další den se ale její profesor najde mrtvý. Před smrtí sledoval zvláštní kazetu, na které je vyobrazena brutální vražda studentky. Angela kazetu tajně ukradne a se spolužákem ji zkoumají. Ovšem v tu dobu již po kazetě pátrá její autor… Tohle byl super film. Napínavý, herci sympatičtí, děj velice propracovaný. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je oním autorem. Postupně jsem tipovala všechny, ale netrefila jsem se ani jednou. Jednu hvězdu musím srazit za konec. Byl prostě odfláknutý. Jako kdyby si rejža řekl: “Saaakra, už je to moc dlouhé, tak to nějak utni a jdem domů.” Přesně tohle se stalo. Tolik budované napětí prostě na konci pohřbili. Ale jinak to byl skvělý film. ()

Gazzy

I za pár let když uvidíte že jde v TV Diplomová práce budete vědět o co šlo, možná víc než ve vlastni diplomce na VŠ a to se v záplavě okamžitě zapomenutých filmů cení. ()

montel

Vysokoškolačka Angela (Ana Torrent) pracuje na diplomové práce na téma audiovizuální násilí. Poprosí proto svého profesora, jestli by si nevypůjčil z knihovny videokazetu s nějakým materiálem na dané téma. Profesor se při prozkoumávání knihovny dostane do podivných, předtím uzavřených míst za kotelnou, kde objeví rozsáhlou sbírku tajemných videokazet a jednu z nich sebere. Druhý den najde Angela profesora mrtvého v promítárně, ale podaří se jí kazetu schovat dříve, než dorazila policie. Kazetu vezme ke svému spolužákovi Chemovi (Fele Martínez) a společně si ji pustí. Na ní je k vidění brutální umučení mladé slečny, v které Chema pozná svou spolužačku, která je již dva roky nezvěstná. Oba se společně pouštějí do pátrání po majiteli této nahrávky...Velmi temný a napínavý španělský thriller s vyníkajícími hereckými výkony. Podoba s 8MM tam bezesporu je i když se děj točí kolem odlišných postav. Vidět takový film je pak radost. 75% ()

Lihusiatko

Španielsko ponúkalo vždy kvalitu či už sa jednalo o thriller, drámu či horor...Na vtedy 23 ročného režiséra veľmi vyzretý a kvalitný výkon. Miestami som však mala pocit, že Angela bola až moc preafektovaná dokonca až moc histerická....70% ()

JimWalker007

V čase svojho vzniku to mohol byť celkom originálny a napínavý film, ale... Hlavná hrdinka pôsobí ako vypatlaná pracka, dej zbytočne naťahujú ako žuvačku v snahe o umelecký dojem, miestami je to dosť predvidateľné. Klobúk dole nad miestom vzniku a vekom režiséra. ()

lajkus

Tady je hezky vidět co se stane když píšete píšete a píšete scénář, pak jste hotovy ale jste debil a nepřečtete si to po sobě a neuvědomíte si, že jste debil a scénář je, jak kdyby to psal debil a pak si divák říká je debil on nebo je debil scénárista a pak jde debil divák na csfd a ptá se jestli je debil... ()

Mina230692

Nějak moc tam vypadával proud. Téma je zajímavé, sem tam nevíte koho podezřívat,což je super... Celý film se tak nějak pomalu a plíživě vlekl, takovým přijatelným tempem ne tím nudným zdlouhavým. A překvapivě i já, strašpytel prvního kalibru, jsem to zmákla bez problémů a většího strachu dokoukat. ALE herecky nevím. nějak mě to nedokázalo vtáhnout do děje, protože když byl někdo z hlavních aktérů v životuohrožujícím nebezpečí, bylo mi to celkem šumák. ()

mlock

Ve Španělsku musí to vysoký školství teda vypadat, jestli tam vemou každou takovou blbku jako byla tahle hlavní hrdinka. Vůbec chování postav v tomhle kousku byla větší hrůza než veškerej snuff co ta banda za svou kariéru stihla natočit. ()

Drussus

Filmový bratr díla 8mm. A pro mě dlužno říct, ten hezčí sourozenec. Větší napětí, lepší práce s kamerou. Ano s kamerou XT-500 ()

lusota

Vlastně mě to neustálé hledání potencionálního padoucha moc nebavilo. Jediný klad oproti ostatním podobným filmům byly neokoukané ksichty. Ale že by mi byly supersympatické, to ani ne. Španělské thrillery mám ráda a většinou mě odzbrojí svojí originalitou a skvěle vystavěnou zápletkou, tohle mě nedostalo. ()

Snakefinger

Snuff je prostě pořád TABU téma. Tohle téma nakopnul jednoznačně film 8mm, který byl bezesporu geniální dílo a snad poslední dobrý film s Nicolasem Cagem. Tenhle není zdaleka tak temný, ale je hodně scénaristický zajímavý, i když tady se žádných TABU scén v podstatě nedočkáte. ()