Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

filmmovier

Mě tenhle díl bavil stejně jako oba předchozí. Joel Schumacher má sice jiný styl a celkově pojal tuhle sérii tak trochu jinak, ale mě se to líbilo i přes absenci správné atmosféry, ale zase tady je víc vtipu. Jsou tady mí dva oblíbení záporáci - Two Face a Hádankář. Jim Carrey je správně vyšinutý a svůj komediální talent tady dost využil. Poprvé vidíme i Robina. Takže moc výhrad k filmu nemám, celkově moc dobrá dojem. ()

mr.kliky

vánoční zasneženou poetiku a úžasné vizuálno střídá regulerní helloweenské cybertechno v čele s monstrózním jimem carreym, který je ale bohužel spolu s docela padnoucí odpudivou atmoškou prakticky jediným kladem filmu. tommy lee jones jako two face působí jako vysmaženej pasák a se svojí partičkou neschopných pohůnků s hračkovými samopaly je místy až otravný, nicole kidman působí jako že si odehraje svý, vezme honorář a bude se věnovat něčemu valnějšímu, což se ale dá přejít díky katastrofálnímu kilmerovi a o'donnellovi, kteří zasazují direkt přímo do očí diváka a definitivně sráží film na hodně šedivý (místy pastelový, místy fosforový) průměr. ()

Motinski

TV Film s minimálnym rozpočtom v ktorom malo štúdio požičané masky a kulisy od krachujúceho divadla by nevyzeral inak. Gýčová somarina. To že sa úplne vytratila temnosť a aspoň ako taká reálnosť dvoch predchádzajúcich častí ani nemusím písať, to si podľa mňa všimol každý po prvých dvadsiatich minútach. Jim Carrey hraje to čo v každej svojej komédií. Grimasy nasilu, divné pohyby. Val Kilmer ako Batman je katastrofa a nemá potrebnú charizmu na utiahnutie takejto postavy. Tommy Lee Jones bol síce fajn, no prišiel mi ako fake Joker z Aliexpressu a nie ako Twoface. Scenár je tuctový a predstavenie Robina ako kultovej postavy odfláknuté. Schumacher nie je zlý režisér, no nie každému sadne všetko. Jemu Batman nesadlo takmer vôbec a vytvoril podpriemerný film pre deti ktorý pochoval to o čo sa Burton snažil. ()

Avathar

Čo toto akože malo byť? Po geniálnej dvojke som bol namlsaný ako malé decko, ale toto som ledva zvládol dopozerať. Gotham sa stal neónovým cirkusom a Kilmer ako Batman totálne zlyhal. Najväčšie sklamanie mi však pripravili Tommy Lee Jones a Jim Carrey. Jones nie je desivý ani charizmatický, ale svoju postavu degradoval na úplného klauna. Carrey rola je o niečo lepšia. Opäť sa k slovu dostanú jeho povestné grimasy, ktoré sem však vôbec nezapadajú. Aj keď jeho oblek a celkovo postava je výborná, o herectve nemôže byť ani reč. Chris O'Donnell môže zaujať maximálne pubertiačky, alebo dôchodkyne a preto najlepšie hrajúcou zostáva krásna Nicole Kidman a Michael Gough ako Alfréd. V štvorke by však filmu nepomohla ani svätená voda. ()

Stegman

Tento díl Batmana je můj nejoblíbenější (samozřejmě vedle těch Nolanových filmů). Sice je pravda, že oproti minulým dílům ubylo temné atmosféry, ale přibylo vtipu - a já myslím, že to bylo víc než příjemné osvěžení (Burtonův batmanovský styl mi stejně přišel tak nějak podivný, nudný a strojený.). A ještě musím vyzdvihnout T.L.Jonese, J.Carreyho a N.Kidman. ()

ivan_drago

Obsazení Vala Kilmera do role Batmana byl jeden z největších omylů v historii obsazování. Pouťové ztvárnění Gotham City je otřesné a po Burtonově klasice přichází hořké zklamámí v podobě mizivé atmošky. Tu zachraňují pouze záporáci v podání skvělých Jimma Carreyho a Tommy Lee Jonese. Jinak je to hrůza. ()

Jizni Tlapa

U Batmana navždy vidím jako fatální chybu obsazení V.Kilmera do hlavní role, který zde opravdu nezvládá a nevěřím mu jediný moment. Jak ho mám rád tady mu to opravdu nesedlo. Naopak skvělě to sedlo J.Carreymu, který zde exceluje. Svůdná N.Kidman je sexy jako vždy a T.L.Jones zahrál svůj skvělý průměr. Tři * a ani o netopíří chlup víc.-) ()

Dado

V niektorých scénach znesiteľné, v iných naopak vyzerajúce skôr ako nie príliš vydarená paródia na Batmana než dôstojné pokračovanie Burtonovej dilógie. A som rád, že názov nie je doslovný a Val Kilmer nie je Batmanom navždy, pretože v tejto role bol katastrofálny. Rovnako neslávne je na tom aj naivný príbeh, otrasná vizuálna stránka a ksicht Tommy Lee Jonesa v úlohe Two-Facea. Jediné, čo tento snímok aspoň sčasti zachraňuje, je vynikajúca zvuková stránka a šialený Jim Carrey, ktorý si z každej scény, v ktorej sa objavil, robil prakticky One Man Show. (40%) ()

lennyd

Proti Batmanovi (Val Kilmer) se tentokráte spojí dva zločinci, pan Dvětváře (polovinu obličeje má znetvořenou kyselinou, má rozdělené na dobro a zlo) a Hádankáře (bývalý zaměstnanec Waynových závodů, který byl odmítnut se svým geniálním nápadem). Dvětváře dodá peníze, Hadankář mozek a spolu sprovozní zařízení, které se přes televizní vlny dostává do mozků široké masy, včetně Bruce Wayna.. A aby v tom Batman tak sám (a měl koho zachraňovat), má k pomoci krásnou Chase (Nicole Kidman) a Robina (mladý artista, kterému Dvětváře zabije rodinu)... Výrazný kvalitativní pád Batmana oproti předchozím dílům (Burton si s sebou odnesl svoji ponurou atmosféru Gothamu, a Schumacher ji svoji "veselostí" nedokázal doplnit). Navíc Kilmer se moc na tuto roli nehodil, bylo tu i pár chyb ve scénáři (spíš rozdílů oproti předchozím dílům - nic velkého, ale stejnak), takže dávám tři hvězdičky, ale jen za skvělé padouchy Tommyho Lee Jonese a Jima Carreyho! ()

T-pack

Jéje, co se vám na tom nelíbí. Dobře, už to neni ten Burton, ale Kilmer je prostě třída batman, ten z předchozích mi přišel takovej... prkennej. No tak já jsem, pravda, byl asi unešen opičkama Jima Carrey(ho?), a zloduchem Tommy Lee Jonesem, no co, stejně je to můj nejoblíbenější batman... ()

ywo666

Do Nolana najlepší batman. Neviem čo sa vám na tom nepáčiloje pravda, že už som to dobrých 10 rokov nevidel, ale voľakedy to patrilo k mojím najobľúbenejším filmom. V roli batmana mi viac sedí Kilmer ako Keaton. Mám rád všetkých batmanov až na jednu vínimku. Najväšiu radosť mi samozrejme robí Nolan, ale batman navždy u mna stále ostáva ako dobrý film. ()

neoBlast

[Shodný komentář i pro druhý Schumacherův film] Musím potupně přiznat, že po zhlédnutí originálního Batmana z roku 1966 mi tyhle Schumacherovy bizarnosti připadají už přece jenom "patřičnější" (stále se ale bojím použít slovo "vhodnější") než dříve a trochu vlastně i dávají smysl v batmanovském megauniversu okleštěném o Millera, Burtona i Nolana. Ale nenechte se zmýlit, stále jsou to filmy maximálně stupidní, s neuvěřitelně vysokou koncentrací WTF momentů na palec čtvereční filmového materiálu, snímky hnusně vypadající (i když výprava je stále velkolepá) a zúčasnění slavní herci se musí stydět do konce života, že přijali nesmrtelnost od toho, překvapivě ne německého, Ďábla. Přiznávám bez mučení, že i přes skutečnost, že Schumacherovi Batmani jsou sračky, jsem zvláštním způsobem k nim přitahován, a reruny v televizi pravidelně sleduji. Doporučujete mi léčení? Myslím vedle terapie z přivoděné epilepsii... 30 % ()

noriaki

Batman Forever má víc společného s Westovým Batmanem z roku 1966, než s verzí Tima Burtona. Občas jsem měl pocit, že ho Joel Schumacher pojal jako parodii. Záporáci jsou úchylní, ale ne děsiví. Scénář je sice plný bezduzdného násilí, ale i přes přepálenou osudovovst motivů vyznívá většina scén absurdně. Akce působí těžkopádně, což je ovšem znak doby. Na ladné pohyby bojovníků a propracovanou choreografii mlátiček si diváci museli ještě pár let počkat. Zaujal mě výborný zvuk a výtvarná stylizace. Na temnou atmosféru ovšem zapomeňte. Jim Carrey zahrál skvěle, i když se hodil spíše do komedie, Tommy Lee Jones nechutně přehrával a působil jako šašek. Nicole Kidman je alespoň nádherná, a jak se může někdo dívat na Val Kilmera takovým pohledem plným obdivu, tak to do smrti nepochopím. ()

JohnSmith

No tenhle Batman na mě byl trochu moc.Kilmer špatnej,Carrey trapnej,Jones divnej,Kidmanová mdlá.No prostě nic co by stálo za opětovný vidění. Nejsem si jistej, jestli Schumacher netočil parodii na Batmana. Nejen,že je to strášně kýčovitý,hraje to všema barvama a vypadá to jak ten televizní seriál z padesátejch let,ale hlavně je to příšerně natočený. ()

sskrblik

Opravdu ujetý Batman, změna režiséra se na tom rozhodně podepsala. Schumacher se nevydal příliš šťastnou cestou - výběr herců sice skvělý, ale scénař u kterého vážně zůstává ten otazník co je v logu filmu. ()

Imune

Sice už to není ono, je tam znát ta změna režiséra, ale pořád je to ještě celkem dobře zpracovanej batman. Hudba mi tam občas trochu neseděla, ale ty herecký výkony to všechno vynahradí. Jim Carrey, Tommy Lee Jones, Val Kilmer a hlavně neodolatelná Nicole Kidman to zvládli prostě na jedničku. 70% ()