Zuřící býk od uznávaného režiséra Martina Scorseseho je životopisným snímkem boxerského šampiona střední váhy Jakea LaMotty, jemuž se během jeho krátkého pobytu na výsluní přezdívalo Býk z Bronxu. První, co se LaMotta v životě naučil, bylo krást a rvát se – být drsnější než ostatní. La Motta, který byl od přírody samotář a nikomu nevěřil, používal svou agresi v boxerském ringu jako prostředek k potlačení svých hluboce zakořeněných obav a emocionálních úzkostí. Jeho odhodlání a zuřivost, díky nimž se z mladého násilníka stal mistr světa ve střední váze, však zůstaly mimo ring neovladatelné. LaMottův vášnivý zápal pro vítězství mu nakonec zničil osobní život a miliony dolarů, které vydělal, promrhal svým nezřízeným životním stylem a pletkami s ženami, jejichž city sahaly jen tam, kde byla jeho peněženka. LaMottu nakonec opustila jeho krásná manželka Vicki, která už měla plné zuby nekonečného fyzického i duševního zneužívání. Dokonce i jeho bratr Joey, který boxera vždycky obdivoval, byl nyní znechucen. A když pak LaMotta přišel o svůj titul, začal se nezadržitelně řítit ke dnu. Ze zápasníka ve špičkové kondici se tak rázem stal odulý vepř, který skončil jako uvaděč striptérek ve špinavém nočním klubu – a nakonec i jako vězeň ve floridském nápravném zařízení. (Cinemax)

TOMASINI

Nikdy jsem nefandil na 100% Rockymu a pořád jsem přemýšlel, proč mi tak nesedí, když hodně lidí pěje chválu. Až jsem se bál, nejsem-li divný. Ale po Zuřícím býkovi to vím - Zuřící býk alias Jake LaMotta, alias Robert De Niro - jsou představení bez příkras. Reálně. S negativním akcentem. A to se mi líbilo. Žádné oslvané chóry, ukázka toho, jací mohou ve skutečnosti být ti, ke kterým mnozí z nás vzhlíží. A Robert De Niro po zestárnutí - asi bych ho nepoznal. ()

Lips Tullian

Box je vděčné téma...Ale tenhle film je zatraceně dobrej!! Tak vyhchytaná kamera se nevidí. Joe Pesci jakožto vyšlechtěný herec scorseseho sice hraje všude stejně ale má to šťávu....asi jako krvavej steak!!! Celej tenhle film je krvavej obrovskej steak! už jen kvůli scéně kde de Nirovi dělá jeho žena právě takovej! Dost dobrý!!! ()

IvanM

Hnusné italské testosteronové hovado, zahrané sice úžasně přesvědčivě, ale proto se na to se nedá dívat. ()

K.e.a.n.e.80

Na filmy s podobnou tématikou se vždycky moc těším, protože bojové sporty jsou můj koníček a tím pádem jsem zvědavý, jak se s tím tvůrci poperou. Zuřící býk je naprostá špička tohoto žánru, kde nejde jen o box, ale i o život chlápka, který kvůli žárlivosti neváhal slušně proplesknout vlastního bratra, ztratit svoji lásku, svoji čest a svým způsobem i celý svůj život. Herecký koncert De Nira je pak kapitola sama pro sebe. 5* ()

Matejus

Mnohými črtami film pripomínajúci Casino. Od vzhliadnutia Wrestlera som sa veľmi dlho premáhal pozrieť si film s takouto podobnou tématikou, no nesklamalo. Miestami ma film pobavil, častokrát som ostal s otvorenými ústami, čo ten DeNiro dokáže zo seba vydať a ako ma dokáže jeho postava presvedčiť. Príjemne mi v ušiach zaznela aj hudba k tomuto filmu. ()

Chobotano

Tenhle film jsem sháněl docela dlouho a zdaleka nenaplnil moje očekávání. Mám rád De Nira i Scorseseho, ale ani excelentní herec s takřka převtělovacími schopnostmi a po několikaměsíčním tréninku i s boxem lepším než mnozí profíci nemohl spasit slabý scénář se spoustou hluchých míst a nudných pasáží bez šťávy. Bohužel, ale opravdu nechápu tu adoraci zrovna tohoto filmu, pro mě stěží tři hvězdy. ()

stuj

LaMotta byl vůl. Teda alespoň ve filmu. A De Niro frajer - jednou nařachanej sportovec a pak oplácanej tlouštík. Film má svůj styl. Souboje jsou udělaný perfektně (kam se hrabe Rocky), De Nirova proměna též. Jinak jde ale vidět, že čas pokročil a trhák to mohl být spíš tenkrát. Dnes už se točí jinak a není-li člověk filmovým odborníkem pitvajícím záběry, bude se místy možná i nudit. Aktualizace z r. 2021: Jo, mám furt podobný názor. ()

JARDAHONDA

Robert de Niro v roli Jakea La Motty podává nejlepší výkon své herecké kariéry. De Niro představuje boxera, který své psychické a sexuální problémy vybíjí v boxérském ringu i mimo něj. Extrémně násilný i poetický film z prostředí boxérských zápasů získal 2 Oscary. U mě dobrý **** ()

MOVIE_MAN

V konečnom dôsledku vyhráva bozkávanie a fackovanie. Tá dejová motanica a prístupy od pána Režiséra pôsobia uspokojivo. V oblasti športového filmu ide o spomalené tempo, kde je radosť si vychutnávať to čo sa deje. Nabudúce ale...viac tradičného, alebo krajší odklon od tradičnosti, viac momentov čo ťažia a šokujú, kratšia stopáž. ()

phoenix9

Vymakaný film o boxerovi a jeho živote , je to top film , a dialogy super , tiež herecké výkony DeNira a Pesciho , ktorý sa tu akoby pripravoval na záchvaty zúrivosti , ktoré predvedie v mafianských filmoch režiséra Scorseseho. Scéna s biftekom a tiež ´´hit me´´ nemajú chybu...90 % ()

ferrari2

Áno film je to bohový. R. De Niro super. Kariéra ojedinelého boxera zaujímavá. Všetko uznávam, ale natočiť taký film o takom chu.o.y akým bol La Motta v súkromí, potom si ho pozrieť a neostať potom nasratý sa nedá. Debil, ktorý všetko rieši bitkou a krikom a vyhrážkami... Neuznáva nič a nikoho. Vrchol. Myslím, že v dnešnej dobe by si ani nevrzol. Skazilo mi to dojem z dobrého- ozaj dobrého filmu jedného z najlepších režisérov. Takže záver? Už nikdy to nechcem vidieť. Joe Pesci vinikajúci... ()

Rathe

Páni, ten boxer byl ale debil. Ani nedokážu uvěřit, že ho hrál věčně sympatický Robert De Niro. Pokud se ve skutečnosti choval jako hlupák, který si myslí, že může mít vše, nechápu, jak to lidé v jeho okolí mohli vydržet. Boxerské zápasy v ringu se mi moc líbili, ale kolikrát jsem doufal, aby LaMottovi pořádně rozbili hubu. I tak to byl zajímavý útržek z jednoho zářícího života. ()

PORTER44

Povedený snímek s boxerského prostředí sice pro mě osobně o něco lepší je Rocky ale tenhle se Scorsesemu taky povedl,R,D.Niro zvládl svoji roli bravůrně a ke konci se maskéři vyřádily pěkně ho oplácali. ()

StaryMech

Bylo to možná na premiéře "Zuřícího býka", kdy se dnes už zesnulá slavná kritička při pohledu na bratry La Mottovy, častující se navzájem zasranými blbci, v duchu ptala, proč tu vlastně sedí a dívá se na ty dva zasrané blbce. Chápu ji. Jako průkazní materiál v procesu s italoamerickým mačismem by film posloužil výtečně ; vydržet s ním od začátku do konce a nepoložit si přitom podobnou otázku vyžaduje tak trochu hroší kůži. Ani Scorsese, ani De Niro - oba ukázkoví profesionálové - nikdy nepatřili k mým oblíbencům. Způsob, jakým zde (i leckde jinde) vypovídají o pilířích mužské totožnosti, mi připadá omezený a omezující. Klasickou hudbu v "Zuřícím býkovi", jakkoli pěknou, i závěrečný citát z Bible vnímám jako ozdoby, které se příčí (předstíranému ?) duchu díla, a vůbec - celý film k Čechovi ve mně moc nepromlouvá. Co se týče skutečnosti, že hvězda byla kvůli roli schopna přibrat pár desítek kilogramů, nevidím na ní nic obdivuhodného - takové hry patří k podstatě věci, zvlášť v prostředí, kde jde o víc než na nějaké okresní scéně. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

23.08.2017

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (více)