Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

Chen

Bryan Singer mě trošku naštval, že se nepustil do dalších X-Menů, ale vztek vyprchal, když jsem měl možnost vidět jeho další comicsové "dítko" Superman se vrací. Je jasné, že Singer originál zbožňuje, takže se stylově neodkláněl. Je problém, že dnes už je hůře skousnutelné, že obyčejní smrtelníci ve filmu Supermana doprovázejí tleskáním a téměř slzou v oku při každém jeho činu a romantiky je tu možná až trošku moc. Ale jsem v podstatě spokojený. Mimochodem, Brandon Routh byl zvolen na výbornou. ()

Hees

Superman sa vracia je rozhodne tam kde má byť (v hodnoteniach).Niektoré scény Supermana sú na vysokej úrovni a iné zasa trocha zaostávajú.Príbeh nie je vôbec zložitý.Človek má možnosť nechať sa viest až do konca príbehu bez toho aby musel premýšlať.Nadčlovek mení jednu postavu za druhú.A to sympatického okuliarnatého novinára za superhrdinu.Čo myslíte ktorá rola mu šla lepšie? ()

Rabina

Čekal jsem na Supermana až na DvD, to pak kamsi zapadlo, a tak jsem si ho pustil dva dny poté, co jsem po několikáte viděl perfektní Singerovy Xmen. Superman mne nikdy nebral. ALE Singerův film velmi překvapil, je to čistá mytologie, pocta tomu, co comics od 80.let demytizuje. Routh je více Superman, než Reeves, omlouvám se mu, jen Bosworthová mi příliš neseděla, snad kvůli jisté asexuálnosti. Z původního Supermana mi zůstala jen melodie a Superman je pro mne Singerův Superman. ()

Joe321

Singer představil Supermana jako ztrápeného a osamělého, který se díky svým schopnostem a poslání cítí odcizený a stále zavázán společnosti. Tedy tak, jak zatím filmově ztvárněn nebyl. Jedná nesobecky, i když ho odmítá jediná věc, po které po letech stále touží. Ke konci si uvědomí, že od některých věcí se prostě musí upustit. Jeho milované a bývalého domova Kryptonu. Neješitně položí život za svůj adoptivní svět. A na konci vidíme sebejistějšího hrdinu. Singer tímto filmem postavu Supermana poctil. Polidštil ho. Je to cítit hned z úvodních titulků, z výtečných proslovů Marlona Branda a dalších mnoha odkazů. Scéna, kdy z něj parta grázlů na zemi málem vymlátí duši, dostane kryptonitem do zad a leť... působivě syrová a opět neviděná. Když si představím, že tohle měl být úvodní film do dalších dílů, které mohly být daleko akčnější, protože už nepotřebují představovat dějovou situaci skvěle vytyčenou zde. Velká škoda. Brandon Routh sedí náramně. Ťukám si na čelo, když čtu komentáře srážející hodnocení kvůli rozpočtu. Batman, Dark Knight a Superman Returns je to nejlepší z komiksových filmů. Pokaždé se líbí. ()

Martin741

Superman Returns zhltol neuveritelnych 260 mil. USD a ja sa cudujem, kam to vobec slo, okrem kulis a trikov. Scenar je priemerny a to v tom zmysle, ze Superman hlada sam seba a nie je za neomylneho zachrancu. Hlavny herec Supermana Routh mi je po tomto filme totalne ukradnuty, xichtom je mozno sympatak, ale herecke schopnosti tejto osoby sa daju charakterizovat ako katastrofa. Na povodneho Supermana Christophera Reeva podla mna nema. Aspon ze sexica Kate Bosworth tam hrala a to dost obstojne. Kevin Spacey ako zaporak mi bol akurat na smiech /prilis sladky a vo fasistickych cizmach .... LOL/. Reziser Bryan Singer je sice zrucny reziser, ale o Donnerovych vysinach tiez moze len snivat a rozhodne na Donnera nema. No nic, uz sa asi Superman nikdy nepriblizi kvalite povodnej jednotky z roku 1978. 51 % ()

bogomira

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Už předem jsem se obrnil před tím strašným hudebním motivem, kterej fakt z duše nesnáším a byl jsem připravenej i na to, že ještě v žádným Suprákovi nehrála opravdu krásná ženská. Byly hezký, jako je i Bosworth, ale ne krásný a to by v tomhle druhu filmu bejt podle mě měly. Ale to je všechno, co bych vytknul, kdybych nebyl připravenej. Je to samozřejmě veliká podívaná, okořeněná skvělým Spaceym a i novej Suprouš byl fajn. Třešničkou na dortíku jsou v první půlce záblesky pěkně černýho humoru (pejsci, průvodčí, Lexovy hlášky). Celkově dost koukatelný. ()

marcek

Na to, jaké byly všude reklamy, bilboardy a trailery pro mě docela sklamání. Neříkám, že to nebylo zajímavé, ale je to u mě jako s novým batmanem - mnoho efektů, ale starý je lepší ()

DrBuznička

I přes svoji silnou antipatii ke komiksovým filmům, mně tento snímek příjemně překvapil - nebo aspoň jeho první polovina. Druhá polovina byla utahaná s opravdu hodně nepovedenými momenty - např. supermanův syn, supermanova smrt - a nadšení vystřídal shit... ()

Petoss1

Nikdy som ho nejak neobľuboval, hoci seriál som sledoval (bol som menší) a toto mi celkom padlo vhod ako také vymanenie sa z bežného života. 60% ()

Jino

Obrovský rozpočet neznamená hned úspěšný snímek. Zvlášť když ty peníze nejsou tak dobře vidět jako v ostatních filmech. Originálního Supermana s Revesem jen tak asi nikdo rychle nepřekoná... a možná je to i dobře.50% ()

S.W.A.T

Nejlepší Superman od toho prvního.Singer natočil intimní film a vůbec mi to nevadilo.Příběh plyně navazuje na první dva,i když někdy jde mimo.Herecké obsazení je opravdu skvělé - Brandon Routh je jako Superman skvělí,i když Christopher Reeve z nej ještě není.Kate Bosworth svoji Lois pojala životněji a je lepší a hezčí než Margot Kidder,a nakonec Lex Luthor v podání Kevina Spaceyho je nejlepší postava filmu,hodně se podobá Genu Hackmanovy,ale překonalho scénou na lodi,kdy Lois potká v županu a čistí si zuby,ta scéna je geniální.Další postavy byly vybrány také dobře,jen Marlon Brando hrál stejně - proč asi?Singer natočil svého Supermana s láskou,která je z filmu cítit a myslím,že se dokázal udržet na uzdě,narozdíl od Petera Jacksona a jeho King Konga,který je proti Supermanovi špatný film.Délka je podle mě uměrná a je skoro stejně dlouhý jako první,jen trochu delší,ale ani mi to tak nepřišlo.Jen bohužel první Superman zůstává lepší,ale tento díl ho následuje a doufám že Singer uskuteční svoji trilogii. ()

Trainspotter

People of Earth! The Man of Steel is back! Superman Returns to your cinemas in a great style! Bryan Singer natočil velmi zdařilé volné pokračování dobrodružství idealistického superhrdiny, který po průzkumné cestě napříč vesmírem, kdy hledal zbytky své rodné planety Kryptonit, se vrací zpět na Zemi, aby konal dobro, ale také aby znova spatřil svou osudovou ženu, ale zjišťuje, že věci se za tu dobu pohly pro něj neočekaváným směrem. A navíc mezitím arcipadouch Lex Luthor spřádá nekalé plány na ovládnutí světa... Snímek je sám o sobě velice působivý a z plátna dýchá nefalšovaná síla už jen při úvodních titulcích, které jsou převzaty z původních filmů Donnerova Supermana s hudbou, která byla nominována na oskara. Vše co následuje jen stupňuje vyjímečný zážitek. Akční scény nepotřebují komentář a nečekaný vývoj vztahu Lois Lane a Supermana v podobě ratolesti posouvají další možné budoucí osudy hrdinů jiným směrem. Dalším plusem je také nebývale zdařilý záporák s tváří Kevina Spaceyho. Sám režisér Singer, který zrušil režírování třetího a posledního pokračování ságy X-Men, jen aby vytvořil svůj vysněný projekt, říká o svém filmu, že je o Mesiáši, který se vrací zpět, ale není vítán s otevřenou náručí. V dnešní době módních komiksových adaptací je snímek Superman se vrací jedním z nejzdařilejších počinů. ()

Crawler-D

Pro mě letošní nejlepší blocbuster (dalo-li by se to tak nazvat). Vedle nudných a nepovedených X-Menů a přeplácané Truhly mrtvého muže působí Superman se vrací jako zázrak. Mnou od začátku podceňovaný, Bryanovou úchvatnou režií zachráněný a omamnou hudbou podkreslený film si mě získal jak v klidných pasážích (které ale byly ve své podstatě dramatické), tak v akčních scénách, které přebíjejí vše z obou zmíněných. ()

starbrejkr

Rozhodně je to povedený sequel, dost se drží v linii prvních dvou Supermanů, naopak se vyhnul trapnosti třetího. Bohužel mám dost výtek. Tou první je délka, které je na nenáročný komiksák nesnesitelná, je tam prostě hodně pasáží, kdy se nic neděje. Už jenom rozjezd snímku je velmi vláčný. Taky mi dost vadí ten strašně digitální vzhled. Pokud to mám srovnat s Batmanem, ten se s 21. stoletím vyrovnal dost lépe a nejsou to takové digitální orgie, které prostě nemusím. Co se týče hlavního představitele, myslím, že docela ok....snad mi jen přišel docela mladý. Kevin Spacey je jako Lex Luthor geniální, však on když hraje záporáka s holou hlavou, tak nemůže zklamat:-)) Celkově tedy máme v návratu Supermana kvalitní, místy temnou, leč bohužel trochu utahanou zábavu. ()

Kwaichi

Typický prípad, kedy zvučné meno nie je zárukou vysokej kvality. Neviem, možno som starého Supermana videl už toľko krát, že pri tomto filme som sa sústredil skôr na každý detail a hľadal chyby namiesto toho, aby som sledoval film a vychutnával si príbeh, ()

C0r0ner

Superman je postava totálně o hovně. Nezranitelný (vyjma kryptonitu), létající, s rentgenovými očima, když foukne, tak porazí strom, kulka z kulometu se mu rozplácne o oko, utáhne padající letadlo a pak je schopen pít ze skleničky, aniž by jí rozbil. No, pro mě je prostě Superman špatná postava a tím pádem filmy s ní jsou předem určeny k neúspěchu. 50% ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013