Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

carly

bolo to dobré. naozaj. aj keď tomu trochu chýbal príbeh. ale nechýbala akcia a emócie. a efekty samozrejme. víťazná hudba a skvelé výkony. Parker Posey bola neodolateľná a Kevin Spacey démonicko sarkastický. a Brandon Routh je superman a zároveň Clark Kent a ešte aj fešák. Bryan Singer holt robí filmy podľa môjho gusta ()

Wormboy

Bryan Singer je macher, to je uplne jasne. Novy Superman mohol byt uplne uzasnym filmovym zazitkom, ak by sa udrzala latka nasadena v prvej polovici filmu a postupne neupadala a film sa tak nestal beznym komixovskym blokbasterom. 3,5/5* ()

Dannysek4U

Vizualne prenadherne prazdne nic, v nemz se zcela nepochopitelne pere badguy s psychologickym profilem nadcloveka, cimz dochazi k rozmelneni a destrukci obou zapletkovych smeru. A ted mi reknete, proc to nekdo natocil... ()

BUD-SFIS

Ano to je můj starý dobrý superman. Nepřemožitelný konající dobro a letající se slušivé pláštěnce. To je on, který je vždy pobíž. ()

Fallen_One

Vizuální stránka v pohodě. Aby ne, film schramstl 250 miliónů dolarů. Občas nechápu na co to všechno potřebujou... Jinak nic nového nám Supermuž nepředvádí. Vlastně jo. Klišovitou zamilovanost, staré triky a to, že herec představující bananamana (rozuměj Supermana) byl v časopise pro gaye označen za nejvíc sexy klučinu pod sluncem :-/ Scéna s hapajícím letadlem byla dobrá, Kate to seklo (fakt pěkná) ale film je prostě průměr i s takovým ohyzdným množstvím peněz co vytrávil. A Kal Penn jako záporák? :-DD ()

pakobylka

Já vím, že Supermanův návrat mohl být lepší. Trpí především přehnanou ikonizací, která z dnešního pohledu může působit až trochu směšně. Možná už jeho éra skončila a nahradili ho jiní komiksoví hrdinové ... Nebo se Bryan Singer prostě jen příliš snažil - ostatně jeho rukopis se nezapře. Ovšem superhrdina mohl taky dopadnout daleko hůř. Mohl skončit v propadlišti dějin zapíchnutý kusem zeleného šutru - kdyby ho dostal do rukou někdo jiný. Takový Brett Ratner například ... A tak přes všechny své chyby tenhle film představuje důstojný návrat nesmrtelného chlapíka v červené pláštěnce v očekávaném napínavém souboji dobra a zla s trochou romantiky, dobrými triky a se zachováním ducha příběhů s Christopherem Reevem v hlavní roli. Ty původní, dnes už legendární filmy si dneska netroufám hodnotit - uběhlo příliš mnoho vody ve všech řekách světa od chvíle, kdy jsem měla tu čest Supermana poznat. Ne že bych ho nějak zvlášť milovala, řekněme, že není zrovna můj typ, ale uznávám, že byl vždycky třída - a tak jeho filmový návrat můžu brát zároveň jako pozvánku k oprášení jeho starých příběhů. ()

Martrix

Restart? Novej chlápek ve starých trenkách...tzn. Superman, opět se vším tím cirkusem okolo. Snaha o odskautíkování se sice počítá, ale dokud neuvidím Supermana přeletět nad přechodem na červenou, nebo nebude svým superzrakem šmírovat u dámských kabinek v obchoďáku a celé to nepodpoří nějakou peprnou nadávkou(a nemyslím tím nic jako: "a je to v kryptonitu") tak je to pro mě postava/film pro děcka. ()

zette

Krome postavy Supermana, ktery je zzenstily vice nez obvykle film nema co nabidnout. Zoufale parazitovani na predloze plny nesmyslu. Zbytecny film. ()

emo

Neviem o čo sa presne snažil Singer týmto filmom... Príliš veľký dôraz kladie na atmosféru, vizuálne atraktíne blbinky, ale dejovo je film strašne chudobný a o nejakej epickej akčnej scéne nemôže byť ani reč. Najväčším pozitívom filmu tak ostáva sympatický Brandon Routh(v niektorých scénach Clarka až na nerozoznanie od Christophera Reeva) a geniálny Kevin Spacey ako Luthor(lotor :))). Nkdy som však nečakal, že sa pri sledovaní jedného z najočakávanejších blockbusterov(a najdrahšieho filmu všetkých čias) od jedného z najtalentovanejších režisérov svojej generácie budem v kine nudiť... Rozhodne sklamanie... ()

Davosh

Povedený film, z něhož mám však pocit, že Superman se už do 21.století nehodí a měl by přenechat štafetu Spidermanovi a ostatním. ()

Šimpy

Jak jsem mohl dát 4 hvězdičky? Tohle je tak tři a půl a to ještě ta jedna je z původní hudební motiv. Kddyž začnu u supermana....B. Routh není prostě dostatečnej sympaťák, ani takový herec, aby tuhle roli uhrál. A pak.....při představě L. Luthora v roli K. Spaceyho jsem se třásl nedočkavostí a i když mám Spaceyho velmi rád, tentokrát mě zklamal. Roli Lexe totiž vůbec nepochopil. Neubráním se srovnání s Hackmanem. Lex totiž není chladnokrevný zabiják, který z duše nenávidí Supermana. Je to spíš vypočítavý padouch, který nechodí pro hlášky daleko a Supermana spíš nechápe než čistě nenávidí. V okamžiku Supermanova zabití jsem mu nefandil, zato Hackmanovi jsem zkrátka držet palce musel. Ještě že je tu pár efektních triků na úrovni. ()

Mol

Docela nuda. Pěkný byly akorát scény se Supermanem a s Loise a hudba k nim. Jinak bohužel CGI efekty jsou používány snad už ve všech scénách, je to moc vidět a kazí to dojem z filmu. ()

BoXBe

Bryan Singer to tak možná chtěl, ale natočil retro pohádku v paletových barvičkách s líbeznými úsměvy a (se vší úctou k rolím Kevina Spaceyho) s debilním záporákem, který mi ten film prostě a jednoduše kazí. Kazí mi ten hračičkovský dojem, bourá ho a byť jsou obrázky létajícího Supermana hezké a všichni lidé jsou tam hezcí, přeci jen se nehodí založit zápletku na vyhlazení miliardy lidí stupidním chlápkem v bílém obleku. Navíc je děj strašně naroubovaný nepřirozenými švy a když jsem jej viděl podruhé, opravdu jsem měl nutkání pořád to posunout ten děj nebo změnit nebo něco, ale nenechat v této pozvolné křeči. Snad příště....muž z oceli do starého železa jistě nepatří. Musím zmínit, že ve filmu pořád něco padá, lidé pořád čekají až to spadne, pak to spadne, ale vždycky vedle....promiňte, není to důvod k haně, ale film mě díky těmto scénám vyloženě nudil. ()

Plangi

Donnerův Superman z roku 1978 je pro mne zcela esenciální dílo na poli superhrdinských snímků. Jednak proto, že jsem jej viděl jako první a hned z toho byla láska na první zhlédnutí (mluvím stále o filmu) a jednak proto, že jde o snímek mnohovrstevný, zábavný, obsahující psychologickou hloubku i milostnou linku a přesto ne kýč. Velká škoda, že to v dalších třech pokračováních šlo postupně, s prominutím, do sraček. Bryan Singer, který předvedl už ve svých X-men, že má cit pro komiksové adaptace, vzkřísil Supermana přesně tak, jak si jej pamatuji a jak jsem si představoval, že má důstojné pokračování vypadat. Ta míra nostalgie, spojená s se spousou odkazů na Donnerovo dílo, krásně zahřála na srdci. Navrch perfektní casting v čele Routhem a Speceym, ale maličko jsem měl problém s Kate Bosworth, jejíž Lois spíš Lois nebyla. Za ten návrat ad fontés po stránce obsahové jsem Singerovi vděčný, i když to studiu, vzhledem k očekávání dnešního publika, nevyneslo kýžené tržby a mě tak připravilo patrně o další možné pokračování pod taktovkou Singera. 95% ()

WolfR

Superman se vrací! Ve filmové podobě, po 20 letech a v ději po 5 letech hledaní pozůstatků své domovské planety Krypton. Bude ovšem muset znovu zachránit svět před hrozbou jménem, Lex Luthor (Kevin Spacey), který spřádá nový ďábelský plán na ovládnutí lidstva. A do toho se samozřejmě plete ještě jeho vztah s jeho bývalou láskou Lois Laneovou (Kate Bosworth). Děj zní parádně komiksově, ovšem po tolika letech, bych od Supermana čekal nějaký posun kupředu. Čekal bych, že se to z krásné, naivní fantasty pohádky přesune k vážnějšímu sci-fi. Ale nestalo se. Superman je pořád tou pohádkou, kterou jsme milovali pro její kouzlo. Ovšem to kouzlo, tak nějak zmizelo. K projektu se postavil, mladý talentovaný režisér Bryan Singer, který se zasloužil o výborné první dva X-Meny. O kvalitního režiséra bylo tedy postaráno a myslím si, že to nebyla ani tak jeho vina, že se nový Superman, až tak nepovedl. Dále pak nový představitel Supermana Brandon Routh, prostě není Christopher Reeve (RIP), ikdyž předvedl solidní výkon. Nový Lex Luthor, je ovšem výborný a charakterní, ale Gene Hackman v originálu, byl ještě o třídu výše. Co se týče ostatních herců, tak většina z nich, podává dostačující výkony, ikdyž žádná sláva to není. Jinak akční scény, tak ty jsou v celku dobré, ovšem čekal bych něco víc. Žádny posun se prostě, nekoná. Mimochodem digitální efekty jsou skvělé a vůbec se nedivím tomu balíku, co byl do tohoto filmu investován, ale myslím, že ty peníze šli využít i lépe. Ale abych jen nekritizoval, tak film solidně přispívá do Supermanovy mytologie v celku propracovanou psychologií postav a taky dějem. Ovšem, kdo čekal nějaký super výjimečný blockbuster je na omylu. Romantická sci-fi s pár akčními scénami, další zářez do ságy o muži s oceli, který hravě překonává filmovou trojku a čtyřku, ovšem na původní dva kousky nemá. Je tady prostě vidět, ta Singerova láska k původním filmům a právě proto je Superman se vrací, nepřekoná, protože je to jen pocta originálu, ne snaha o překonání. 3 hvězdy. PS: Supermanova pláštěnka je sice tmavší, ale Supermanova hudba, pro něj typická, zůstává :-). ()

campix

Je vidět jakou cestu ušly blockbustery především po technické stránce směrem k dnešní době. Singerův Superman byl ve své době asi celkem zklamáním, ale po technické stránce byl výborně zpracovaný a i dnes to celkem funguje po vizuální stránce, ale to obecně Singer uměl vždycky. Bohužel ostatní filmové aspekty nejsou úplně ukázkou něčeho světoborného. Obsazení působí docela zajímavě, ale to hlavní nefunguje, jelikož Routh a Bosworth jsou naprosto toporní. Těžký průměr. ()

Radiq odpad!

Kdyby tenhle film byl nahá ženská, tak mi snad ani nestoupne. A jestli jo, tak se určitě neudělám. Do role Supermana vybrali herca, kterej mi dost připomíná Christophera Reevese, nejen vzhledem, ale i mimikou. Už ze začátka mi bylo jasný, v jakým smyslu se ten film ponese. Takže: "natočíme film o Supermanovi, to je slavný jméno, to přiláká lidi, řekneme, že to bude drahej megafilm a přiláká to ještě víc lidí. A raději tam neukážeme žádný mrtvoly, natož pak krev, aby přišla celá rodina. Na tom nejde prodělat. Dáme do toho pořádně megaorchestrální hudbu, aby ty akční záběry měly pořádnej náboj. Lidi si pak ani nevšimnou těch trapnejch digitálních efektů a nebudou se zlobit, když příběh bude o hovnu." Když jsme u toho hovna, tak jsem si všiml zajímavého úkazu. Superman se jako dítě jmenoval Kálel a Lois je lejnová. A když jsme u té Lois, tak nezaujala. A vůbec všichni - ach ty jemné klaďasácké americké tvářičky. A furt tam kua omílaj ten článek, až je to trapný. Jedinej zajimavej kamínek v ohni (krystálek) byl Kevin Spacey, jehož plešatej Lex Luthor měl aspoň trochu charisma. (pěknej dialog s jeho starou: "Co mi vždy říkával můj otec?" "Že ti slezou vlasy." "A před tím?" "Vypadni!") Škoda, že to prohrál. Zajímavej nápad byl ten s rotačním gulometem. Když jsem se po hodině a dvaceti minutách podíval, kolik ještě zbývá do konce, byl jsem zoufalej... A měl jsem být proč - trpěl jsem až do konce. Chtěl jsem dát aspoň 1 hvězdu za snahu, ale nezaslouží si to. Není tam jediná věc, co za to stojí. ()

Sabrewulf

Totální zklamání. Nechápu, jak si mohl Singer vybrat do celovečeráku tak obyčejnou zápletku, jakou je jen "nějaký šutr v moři". Tohle by možná sedlo v 15. díle 3. série TV seriálu..... ()

cinemag

SUPERMAN RETURNS se mi líbil a Brandona Routha považuji za důstojnou náhradu za Christophera Reeva. Ač se film prezentuje jako pokračování filmových příběhů z 80 let, tak mě k nim prostě nezapadal. Raději jej považuji za zcela samostatný film. Možná, že by bývalo lepší jej restartovat, tak jako u Batmana či letos u Spider-Mana. Je to jednoduché s novým hercem jakoby začíná nový děj či série. Takže Superman trpí neduhem přeobsazení hlavní herce, tak jako kdysi Batman Navždy. Vizuální efekty jsou fantastické. Je vidět, že do toho byly investované pořádné peníze. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013