Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

BobStClar

Podle výše uvedených komentářů jsem očekával podprůměrnou komiksovou béčkovinu. Nedočkal jsem se:) Zprvu jsem neměl ponětí o co běží.. Vše od začátku-ne,velmi solidní pokračování. Tvařme se, že filmy jako Superman III a IV nikdy nevzikli a máme na světě více než solidní trilogii. Brandon Routh je podařený Reevesův nástupce. Hackman-Spacey? Dobrá volba. Že se píše rok 2006 a divákovi to lítání připadá líbivější..to byl účel, ne..Děj 2/10..Psychologie(na komix)8/10..Bylo to fajn.Dalšího dílu se možná za pár let dočkáme, ale díky sviňskému rozpočtu to nebude zítra. Ale Superman bude celou dobu poblíž:) ()

PogoJoe

Tenhle film měl velký handicap - zpracovává něco, co už tu mnohokrát bylo (a nejedná se jenom o původní Supermany). Čím zaujmout? Co nového vymyslet? Co takhle herecké obsazení? To shledávám v pořádku. Co takhle neotřepaný problém hoden řešení samým Supermanem? No, tady už je to horší. Tenhle super maník je nepřemožitelný a všechno se mu daří :( A to mě trochu štvalo, ne že by se mu třeba něco nepovedlo, že by někoho například nestihl zachránit (jak originální by to bylo), ne - on byl všude včas, až to nudilo. První půka filmu ještě šla - zmatkující Kent se vrací do redakce, Luthor rozjíždí své plány... Ale film je moc dlouhý a mě zkrátka přestal bavit. Pár vtípků pobavilo - ale ztratily se jako zrnka písku v oceánu. Je to velkolepé - určitě Bigger, Longer a hlavně more expensive než staří Supermani, ale nemají jejich charisma. Vím, tvůrci se snažili a mohlo to dopadnout hůře. Rozhodně to není propadák, je to průměrný, většinou bezkrevný blockbuster. Hlavně, prosím - už ne další nastavovanou kaši! Režie: ****, Scénář: ***, Herci: ****, Výprava/Efekty: ****, Hudba: *** ()

FilmFan24

Film, který má obrovské srdce ale bohužel mu místy dochází tep! S obrovskou láskou a pokorou Brianem Singerem realizovaný komiksový biják, který má vše co fanoušek žánru očekává. Jen mu chybí trochu víc akce. Naštěstí na herecké představitele je radost se dívat a výtvarná stránka na nádherně koncipovaných záběrech je pohlazením pro oči. ()

salalala

Všechny výtky, které jsem tu četl, beru jako naprosto legitimní, jenže Singerův přístup mě tak nějak dostal a Superman Returns považuji za další z nedoceněných komiksových filmů. Z celého fimu sálá obrovská láska k předloze a pieta k Donnerovu snímku z roku 1978. Singer ale nenatočil otrocký remake, ale vybral si, co potřeboval a přišel i s vlastními motivy (i když zrovna linie s Loisiným manželem a synem působí malinko vykalkulovaně), což je jedině dobře. Romantická linie funguje výtečně, stejně jako vztahy mezi postavami, které jsou bravurně vykreslené a divák se s nimi může sžít a strachovat se o ně. Obsazení výborné - Routh překvapivě vynikající (záměrně připomíná Reevea), Bosworth solidní, i když ne tak výrazná a Spacey jakožto Lex Luthor famózní. Sice občas přehrává, ale to se dá s klidem přejít. Technická stránka taktéž výborná a ač tu není moc akčních scén, všechny stojí za to. Hvězdičku ubírám za přehnanou délku, která mohla být o deset až patnáct minut kratší, někdy zbytečně samoúčelné záběry a pasáže, které byly jen ukázkou velkého rozpočtu a už zmiňovanou zbytečnou "přidanou hodnotu" s Loisinými nejbližšími. Superman Returns je důstojným pokračovatelem ságy a je jen škoda, že Singer nedostal příležitost k dalšímu dílu, protože ten by mohl být mnohem lépe přijímán. 75% ()

higuain

Podceňovaný, ale vůbec ne špatný film. Pokud je to pokračování prvních filmů s Reevem, tak je to asi nejlepší díl série a to i přesto, že Brandon Routh není žádná výhra. Naopak Kate Bosworth je jasně nejlepší představitelka Lois, tohle je snad vůbec první Superman, kde mě její postava nevadila. ()

marleyy

65% Nevyužitý potenciál, zvláště od takového režiséra jakým bezpochyby Bryan Singer je. Dokonce bych nevěřil, že sám Kevin Spacey nebude v roli Lexe Luthora nic moc. Velmi chválím scénu záchrany letadla. ()

Aleee89

Tak právě jsem se vrátila z kina a jsem ještě plna dojmů a zážitků, takže vám musím hned napsat názor. Nevěděla jsem moc, do čeho jdu. Sice Supermana zná asi každý, ale já osobně neviděla žádný film, takže třeba nemůžu srovnávat. Ale na druhé straně jsem nebyla na pochybách, že peníze investuju špatně. Vždyť tolik chvály od kritiky a diváků a navíc označení hit léta spolu s Piráty, to přece nemůže dopadnout špatně! A taky že ne. Film se mi líbil moc. Chválím je za výběr hlavního hrdiny. Dobrý nástupce s patřičnou dávkou sex-appealu a navíc vypadal tak skvěle supermanovsky! I Louis byla vybrána dobře. Navíc všichni herci odvedli hodně slušné výkony. Režie a příběh taky skvělé. Bylo to dojemné, napínavé, poutavé, scény tak skvělé, že nejlépe si je vychutnáte právě v kině. K hudbě taky nemám co dodávat. Možná jedny malé chybky jsou pro mě až moc přitažené za vlasy scény, ale toho bylo minimum. A konec trošičku zdlouhavý a nakonec tam pořádný konec není, pořád se to přelévá, umírá, pak ho zachrání...a furt dokola. Ale to jsou u mě nepodstatné věci, které nijak neovlivní jinak skvělý a nezapomenutelný zážitek. Film vřele doporučuju a těch peněz litovat určitě nebudete, fakt! Pěkný nástupce, který původním filmům vzdal krásný a upřímný hold! ()

Tygrys

První polovinu filmu sledujeme jak holohlavý Lex Luthor (mě teda spíš připomíná trochu zašlého Jeana Luca Picarda) pořád něco kutí s křišťály a evidentně se baví tím, že způsobuje celkem velké výpadky elektřiny. Nic proti tomu. Asi půl hodiny před koncem dochází konečně k setkání Supermana s Luthorem a já doufal, že aspoň ten střet bude zajímavý když už nic jiného. Bohužel nestalo se. Ke konci pak Superman vyhodí obrovské křišťálové hovno stvořené Luthorem do vesmíru a málem zahyne, ale nebudu vás tady strašit, vylíže se z toho, vždyť je to Superman. Z těch 260 milionů mohlo taky jít něco na scénář, možná by potom nevznikla tahle "o ničem" slátanina. Doufám, že se Superman vrátil naposledy. ()

Fanucci

Super efekty, ale za ty skoro 3 hodiny se toho až moc nestane. Příběh je celkem nudný a Lois navíc hraje protivná herečka, kterou scénárista nenechá ani jednou kouřit:-) Takže podle mne X-meni a Batman nadále neohroženě trůní komiksovému žánru. ()

Chrysopras

Tenhle návrat se opravdu nepovedl. Jediný pozitivní dojem zanechal právě Superman, tedy BR, kterej mi byl sympatickej. Všechno ostatní se ale hroutilo jak Krypton. Nejhorší snad Lois - ta mi nesedla vůbec. Kevin, jak ho mám rád, mě tady zklamal. No a příběh byl tak trapnej, že jsem chvíli váhal, jestli nejde o parodii! Žel ztráta času. ()

Huntelaar

62 % je hnusný výsměch. I s odstupem 6 let a možností porovnání s mnohem větším počtem filmů s komiksovou předlohou. Ten film má jedinou chybu, a to pořádnou závěrečnou konfrontaci mezi Kal-Elem a Lexem Luthorem. Jenže ona to mezi nimi nikdy nebyla pořádná řežba už v původních filmech. Singer v každém záběru dokazuje, jak velkým fanouškem předlohy je a volbu herců mu taky nemůžu zazlívat. Když si k tomu přičtu scénu s letadlem, budu se hádat s každým, kde chce dát míň jak 70 %. Holt až Generál Zod to mu dá pořádný grády. ()

maverick10

Priznam se, ze kdyz jsem sel do kina na supermana, mel jsem trochu strach. Protoze jsem uplne miloval supermana od Richarda Donnera s charismatickym Christopherem Reevem.Proto jsem mel obavy, aby tento pokus o navrat supermana, nebyla jen kupa velkolepych akci s priblblym dejem. Bryan Singer nastesti tento film natocil s citem, nechtel se moc odchylovat s predchozich supermanu(myslim pochopitelne z jednicky a dvojky, na ty ostatni radeji rychle zapomenout), ale udelal to po svem, po X-menovsku. A myslim ze to nadmiru funguje. Ve filmu se zabyva otazkou, jestli lide supermana vubec potrebuji. No a vysledek? Ten uz urcite tusite. A jako bonbonek na dortu.....supermanuv syn?Proste fandove supermana musi byt nadseni. A rikam, ze doufam, ze Bryan Singer natoci i pokracovani.Pac ten konec si o to vyslovene rika ()

Cl3ricK

Vychytralý plán Lexe Luthora... nevyšel. Chudák měl to tak "promyšlené". Superman se vrací mi připadá jako Superman 20. století. Směšná elastická kombinéza, laciné triky, nudná hudba. Scénář je taky hovadina jako kráva. Neříkám že Ocelový muž byl kdovíjak chytrý film, ale oproti tomu tam šel vidět každičký dolar a skoro všechno bylo naprosto epické a tak nějak se mohlo opřít o komiksové předlohy. Tady Lex nějak okrade starou babku pak náhodou najde Supíkovu pevnost dostane krystaly plus nějaké ty 2 epické záběry, zbytek nuda. Nechápu jak tohle režisér skvělých X-Menů mohl tak zpackat. 4/10. ()

MartinNDL

Superman se vrátil a vůbec nezestárnul. Je to už pět let, co pan Úžasňák opustil obyčejné lidi, Lois Laneovou a Lex Luthor sedí ve vězení. Nebo nesedí? Ne, zase krade a vraždí. Proto se Clark Kent opět vydává zajistit mír. Spíš něž pokračování sledujeme remake původního filmu. Singer při natáčení utratil 250 amerických míčů a je to znát. Také je znát jeho orientace, protože hlavní postava působí ale neskutečně gay. To ovšem nic nemění na tom, že film je dobrý. Je to natočeno ve starým stylu 70. let se vší naivitou. Místy se pan režisér nechal až moc unášet svým vzorem, což působí dosti kýčsky. Pro mě ideální film do kina. ()

balba

Připomíná mi to spíše parodii na Supermana.Je to docela zábavná komedie.Kdo se chce zasmát tak ať si pustí film Superman se vrací. ()

lekr

Čekal jsem mnohem víc. Málo akce, ohraný příběh a hlavně nevýrazný Brandon Routh. Jedniným kladem je vynikající Kevin Spacey, kterému role zporáka sedla. Slátanina, která má ke skvělému Supermanovi s Reesem hodně daleko. ()

raffspIn odpad!

Vrací se superhrdina? Ano vrací, dej bůh, že naposled! Pozitivní věci bych mohl nějaké vyzvednout... Superman se stal lidštějším, trpěl, "zemřel". Ale kčemu proboha tu 10 minutovou závěrečnou scénu? Kdyby jen ukázali prázdnou postel, bez polibků atd. to by bylo romantičtější. To jediné co mohlo tento film v mých očích zachránit byl drsný Spacey. Nezachránil. V okamžiku kdy se L.L. dostane do jeho spárů se celý děj začne odvíjet nějak chaoticky, scény se na sebe lepí zmateně, superman zachraňuje co se dá, naprosto nesmyslně se tomu věnuje obrovské množství času a vypadá to nerealisticky. Další věc co se mě nelíbí: L.L. vlastně celou dobu svého přítele podvádí, lže mu o synovi, miluje supermana a přitom je to podána jakoby to tak bylo správně! A snad ještě: Nezapomnělo se na konci tak trochu na Clarka Kenta? Celkově na mě působí zcela nesmyslně, pateticky a trapně. Obrovské zklamání. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013