• Krátkometrážní

Oggy a škodíci (2013)

Popri učení na štátnice som si potreboval trochu oddýchnuť, a tento film bol k tomu dokonalý. Pôvodný seriál som ako malý rád pozerával, a pred pár týždňami som si ho znovu pustil a znovu som sa zasmial. A rovnako tomu bolo aj v tomto filme. Vtipy sú parodické a nezmyselné, grafika je veľmi zaujímavá, zvuky sú dzivé a príbehy sú šialené, no práve o tom je Oggy. Ja som sa zabavil, páčili sa mi všetky príbehy a aj zakončenie.

Nevědomí (2013)

Minulý rok bol plný postapokalyptických sci-fi (After Earth, Elysium, World War Z, Hunger Games 2, ...) a Toma Cruisa moc nemusím, preto som Oblivion nepozeral. Na odporúčanie môjho brata som si to včera konečne pustil, a bol som milo prekvapený (od filmu som totiž čakal málo aj napriek červenej farbe tu na CSFD). Morgan Freeman mi viac pripomínal Riddicka ako seba samého. Prïbehovo to celkom ušlo, najviac sa mi páčil záver, no medzi obľúbené filmy ho isto nezaradím, a nie je ani veľká pravdepodobnosť, že Olga Kurylenko nebude jediná, ktorú z celého filmu budem odporúčať. Tom Cruise - Jack /:/ Morgan Freeman - Beech /:/ Olga Kurylenko - Julia /:/ Andrea Riseborough - Victoria /:/ Nikolaj Coster-Waldau - Sykes /:/ Melissa Leo - Sally

LEGO® příběh (2014)

Škoda, že väčšina tých lepších vtipov bola už v traileri. Takto ma film ničím extra neoslnil, a aj keď som sa občas zasmial, čakal som viac. Najviac ma prekvapilo, že sa vo filme objavil skutočný Will Ferrel a najviac rozosmiala prítomnosť LEGO® Shaquilla O'Neala. Chris Pratt - Emmet /:/ Will Arnett - Batman /:/ Elizabeth Banks - Wyldstyle /:/ Liam Neeson - Bad Cop/Good Cop /:/ Morgan Freeman - Vitruvius /:/ Channing Tatum - Superman /:/ Alison Brie - Unikitty /:/ Charlie Day - Benny /:/ Will Ferrell - Lord Business/The Man Upstairs /:/ Dave Franco - Wally /:/ Jonah Hill - Green Lantern

Godzilla (2014)

Toto je jedna z najväčších magorín, na akej som kedy bol v kine. Ďakujem užívateľovi filip_snb, že aspoň to bolo zadarmo. Už klasický príbeh o Godzille ma príliš nevzal, ale do kina som išiel s otvoreným názorom - bol som pripravený nechať sa Godzillou presvedčiť, že film je dobrý. Nestalo sa. Príliš veľa vecí sa mi na filme nepáčilo, najviac asi výber Aarona Taylor-Johnosona do hlavnej role (on pre mňa navždy bude Kick-Ass a do "vážneho" filmu sa mi nehodí), alebo tehličky na bruchu Godzilly. Ako pozitívum beriem, že sa mi do filmového povedomia dostala Elizabeth Olsen. Ale inak je to pre mňa sklamanie a len dobré efekty zachránili tohto jaštera pred jednou hviezdičkou. Aaron Taylor-Johnson - Ford Brody /:/ Ken Watanabe - Ishiro Serizawa /:/ Bryan Cranston - Joe Brody /:/ Elizabeth Olsen - Elle Brody /:/ Carson Bolde - Sam Brody /:/ Sally Hawkins - Vivienne Graham /:/ Juliette Binoche - Sandra Brody /:/ David Strathairn - Admiral William Stenz /:/ Richard T. Jones - Captain Russell Hampton /:/ Victor Rasuk - Sergeant Tre Morales

Já, padouch 2 (2013)

Despicable Me si už nejako extra nepamätám, ale viem, že sa mi celkom páčil. To je asi najväčší rozdiel oproti Despicable Me 2, ktorÿ ma takmer vôbec nebavil. Opäť to bolo robené viac pre deti ako pre dospelých, a i keď tomu by som sa nemal čudovať keďže sa jedná o rozprávku, aj tak by som si prial niečo lepšie (keď to šlo napríklad vo Frozen alebo Wreck-It Ralph, prečo nie aj tu?). A k tomu sa pridala mne nepríjemná Lucy Wilde. Môj názor našťastie zachránili skvelý dabing Steva Carella a väčší priestor pre žltých minionov. Steve Carell - Gru /:/ Kristen Wiig - Lucy /:/ Benjamin Bratt - Eduardo/El Macho /:/ Miranda Cosgrove - Margo /:/ Russell Brand - Dr. Nefario /:/ Ken Jeong - Floyd /:/ Steve Coogan - Silas /:/ Elsie Fisher - Agnes /:/ Dana Gaier - Edith /:/ Moises Arias - Antonio /:/ Pierre Coffin - minions /:/ Chris Renaud - minions

Mládeži nepřístupno (2013)

Takúto smršť som teda nečakal. Jednotlivé príbehy sa predbiehali v tom, ktorý bude vtipnejší. Škoda, že to sa im darilo len zo začiatku, pretože po čase mi to pripadalo ako na silu robené vtipy. Jednoznačne najlepší boli Hugh Jackman, Emma Stone a Chloë Grace Moretz. Asi by som nadával, keby na tento film idem do kina, ale v deň, keď som odovzdal bakalárku a potreboval som si oddýchnuť od akejkoľvek mozgovo namáhavejšej činnosti je toto ideálne zabitie času. The Catch: Hugh Jackman - Davis /:/ Kate Winslet - Beth /:/ Homeschooled: Jeremy Allen White - Kevin /:/ Liev Schreiber - Robert /:/ Naomi Watts - Samantha /:/ The Proposition: Anna Faris - Vanessa /:/ Chris Pratt - Jason /:/ J.B. Smoove - Larry /:/ Jarrad Paul - Bill /:/ Veronica: Kieran Culkin - Neil /:/ Emma Stone - Veronica /:/ iBabe: Richard Gere - Boss /:/ Kate Bosworth - Arlene /:/ Jack McBrayer - Brian /:/ Aasif Mandvi - Robert /:/ Superhero Speed Dating: Justin Long - Robin /:/ Jason Sudeikis - Batman /:/ Uma Thurman - Lois Lane /:/ Bobby Cannavale - Superman /:/ Kristen Bell - Supergirl /:/ John Hodgman - Penguin /:/ Leslie Bibb - Wonder Woman /:/ Will Carlough - Riddler /:/ Middleschool Date: Christopher Mintz-Plasse - Mikey /:/ Chloë Grace Moretz - Amanda /:/ Happy Birthday: Gerard Butler - Leprechaun /:/ Seann William Scott - Brian /:/ Johnny Knoxville - Pete /:/ Esti Ginzburg - Fairy /:/ Truth or Dare: Halle Berry - Emily /:/ Stephen Merchant - Donald /:/ Beezel: Elizabeth Banks - Amy /:/ Josh Duhamel - Anson

Špinavý trik (2013)

Od filmu som čakal niečo v štýle Ocean's Eleven, možno trošku slabšie, ale zato príjemnejšie čo sa týka kostýmov. A i keď záver reputáciu napravil, film ma príliš nebavil. Bol asi až pridlhý na to, že sa tam nič zaujímavé neudialo. Podľa môjho názoru ale Jennifer Lawrence mohla získať Oscara, minimálne si ho zaslúžila omnoho viac ako za jej minuloročnú rolu v Silver Linings Playbook. Iní herci sa mi tiež páčili, napríklad tučný Christian Bale, alebo na Elvisa učesaný Jeremy Renner. No ani vďaka nim som si film neobľúbil a keďže bol iba zčasti postavený na skutočných udalostiach, čakal som viac. Christian Bale - Irving Rosenfeld /:/ Bradley Cooper - Richie DiMaso /:/ Amy Adams - Sydney Prosser /:/ Jeremy Renner - Mayor Carmine Polito /:/ Jennifer Lawrence - Rosalyn Rosenfeld /:/ Louis C.K. - Stoddard Thorsen /:/ Jack Huston - Pete Musane /:/ Michael Peña - Paco Hernandez/Sheik Abdullah /:/ Shea Whigham - Carl Elway /:/ Robert De Niro - Victor Tellegio

Životní šance (2013)

Po prvom vzhliadnutí traileru ma to nijako neočarilo, avšak prítomnosť Jamesa Cordena vo mne vzbudila štipku záujmu. Tak som si film teda pozrel aj napriek mojej neobľube v opernom speve. Možno práve preto ma film príliš neoslovil, pretože tam kde iní hovorili, že majú zimomriavky od jeho spevu, ja som sa tešil kedy zavrie ústa a posunieme sa v príbehu ďalej. Inak James Corden sa mi o dosť viac páčil vo Wrong Mans, ale zase Colm Meaney bol asi najlepšia postava s občas naozaj vtipnými hláškami. Príbeh bol super, o Paulovi Pottsovi som predtým nepočul (asi začnem čítať Aktuality.sk alebo Diva.sk), ale ničím neuchvátil, takže priemer. James Corden - Paul Potts /:/ Alexandra Roach - Julz /:/ Julie Walters - Yvonne /:/ Colm Meaney - Roland /:/ Mackenzie Crook - Braddon /:/ Valeria Bilello - Alessandra /:/ Jemima Rooper - Hydrangea /:/ Miriam Lucia - Signora Fiorentino

Ona (2013)

Pravdepodobne by som si mal pred pozeraním filmov nejako zakryť hodnotenie, pretože akonáhle vidím červenú farbu, čakám od filmu veľa. Na Her som sa riadne tešil, no výsledný dojem bol o ešte kus horší než vo Walterovi Mittym. Síce Joaquin Phoenix bol celkom fajn a téma bol zaujímavá, film ma po celý čas nedokázal zaujať. Dokonca ani sexi hlas Scarlett Johansson, ani pekná Rooney Mara alebo Olivia Wilde. A odrazu tu bol koniec a ja som bol rád, že film už skončil. Škoda. Však viki03? Joaquin Phoenix - Theodore /:/ Scarlett Johansson - Samantha /:/ Amy Adams - Amy /:/ Chris Pratt - Paul /:/ Rooney Mara - Catherine /:/ Olivia Wilde - blind date /:/ Kristen Wiig - SexyKitten /:/ Laura Kai Chen - Tatiana

Hořící keř (2013) (TV film)

Po vyše polmesačnej pauze som tu späť s novým komentárom! Tentokrát je to na film, ktorý som spočiatku mierne zavrhoval, keďže česko-slovenská tvorba mi až na pár výnimiek vôbec nevonia. No už v prvej časti ma Agnieszka Holland presvedčila, že režijne to je asi to najlepšie, čo som v rámci domácej tvorby videl. Príbeh bol tiež super, ja ako historický ignorant som o Palachovi nikdy nepočul, a i keď mi trošku chýbalo zaujímavejšie a lepšie zakončenie, verím tomu, že film sa držal historických faktov a inak to byť nemohlo. Z hercov vyzdvihujem jednoznačne skvelú Táňu Pauhofovú aj s jej češtinou, Ivana Trojana, Vojtěcha Koteka a aj toho sviniara Igora Bareša. Je fajn, že konečne sa zrodil aj nejaký dobrý a zaujímavý film popisujúci česko-slovenskú históriu. Tatiana Pauhofová - Dagmar Burešová /:/ Jaroslava Pokorná - Libuše Palachová /:/ Petr Stach - Jiří Palach /:/ Vojtěch Kotek - Ondřej Trávníček /:/ Patrik Děrgel - Pavel Janda /:/ Martin Huba - Vilém Nový /:/ Igor Bareš - major. Dočekal /:/ Adrian Jastraban - Vladimír Charouz /:/ Jan Budař - Radim Bureš /:/ Ivan Trojan - major. Jireš /:/ Denny Ratajský - por. Boček /:/ Jenovéfa Boková - Vladka Charouzová /:/ David Novotný - JUDr. Sýkora /:/ Emma Smetana - Hana Čížková /:/ Taťjana Medvecká - MUDr. Ziková /:/ Ivana Uhlířová - JUDr Řezníčková /:/ Stanislav Zindulka - JUDr. Sládeček