• Krátkometrážní

Hra o trůny (2011) (seriál)

Dlho som premýšľal nad hodnotením Game of Thrones, ale nakoniec som sa musel rozhodnúť takto. Ukameňujte ma, moji štvorhviezdičkoví a päťhviezdičkoví kamaráti, ale nemôžem inak. Síce je celá George R. R. Martinova séria Song of Ice and Fire skvelá, seriál v sebe obsahuje prïliš veľa rozdielov, ktoré sa mi nepáčili. Sú tu síce aj dobré (napríklad zvýšenie veku mladších hrdinov), no sú aj také, ktoré z maximálnych 5 bodov sklamania dostali 6. Asi je pravda, že keby nečítam predtým knihy, hodnotil by som lepšie, ale tých takmer 4000 strán a týchto približne 240 minút sa nedá porovnať. Moje hodnotenie ale nie je konečné, som zvedavý, ako si poradia s piatou sériou (a treťou a štvrtou knihou), a ak budem milo prekvapený, hodnotenie má šancu ísť nahor. A obľúbena postava? Je ich viacero, napríklad Tirion Lannister, Barristan Selmy alebo Margaery Tyrell (a Coldhands a hlavne Lady Stoneheart! ale kto nečítal knihy tak to radšej nehľadajte na nete hehe). Sean Bean - Eddard 'Ned' Stark /:/ Michelle Fairley - Catelyn Stark /:/ Maisie Williams - Arya Stark /:/ Sophie Turner - Sansa Stark /:/ Richard Madden - Robb Stark /:/ Isaac Hempstead Wright - Bran Stark /:/ Kit Harington - Jon Snow /:/ Lena Headey - Cersei Lannister /:/ Peter Dinklage - Tyrion Lannister /:/ Nikolaj Coster-Waldau - Jaime Lannister /:/ Charles Dance - Tywin Lannister /:/ Emilia Clarke - Daenerys Targaryen /:/ Jack Gleeson - Joffrey Baratheon /:/ Stephen Dillane - Stannis Baratheon /:/ Iain Glen - Jorah Mormont /:/ Rory McCann - Sandor 'The Hound' Clegane /:/ Alfie Allen - Theon Greyjoy /:/ John Bradley - Samwell Tarly /:/ Aidan Gillen - Petyr 'Littlefinger' Baelish /:/ Conleth Hill - Varys /:/ Julian Glover - Grand Maester Pycelle /:/ Mark Stanley – Grenn /:/ Josef Altin - Pyp /:/ Gwendoline Christie - Brienne of Tarth /:/ Ian McElhinney - Barristan Selmy /:/ Kristian Nairn – Hodor /:/ Sibel Kekilli - Shae /:/ Rose Leslie – Ygritte /:/ Daniel Portman - Podrick Payne /:/ Natalie Dormer - Margaery Tyrell /:/ Finn Jones - Loras Tyrell /:/ Liam Cunningham - Davos Seaworth /:/ Nathalie Emmanuel - Missandei /:/ Carice van Houten - Melisandre /:/ Michael McElhatton - Roose Bolton /:/ Kristofer Hivju - Tormund Giantsbane /:/ Hannah Murray - Gilly /:/ Jacob Anderson - Grey Worm /:/ Dominic Carter - Janos Slynt /:/ Thomas Brodie-Sangster - Jojen Reed /:/ Iwan Rheon - Ramsay Snow /:/ Jason Momoa - Khal Drogo /:/ Owen Teale - Alliser Thorne /:/ Gethin Anthony - Renly Baratheon /:/ Eugene Simon - Lancel Lannister /:/ Mark Addy - Robert Baratheon /:/ Pedro Pascal - Oberyn Martell /:/ Kate Dickie - Lysa Arryn /:/ Robert Pugh - Craster /:/ Nonso Anozie - Xaro Xhoan Daxos /:/ Roger Ashton-Griffiths - Mace Tyrell /:/ Ciarán Hinds - Mance Rayder /:/ Richard Dormer - Beric Dondarrion

Pan Nikdo (2009)

Súhlasím s komentárom Civala. Film bol síce zaujímavý, no nakoniec človek zistí, že bol pridlhý a navyše úplne zbytočný. Nevravím, že to bola strata času, ale vylepšovať by sa toho dalo veľa. Ešte aj Diane Kruger mi prišla škaredá (čo vo zvyku obvykle nemá). Preto pre mňa najväčším (a asi aj jediným) potešením bol Rhys Ifans. Jared Leto - Nemo /:/ Sarah Polley - Elise /:/ Diane Kruger - Anna /:/ Linh Dan Pham - Jean /:/ Rhys Ifans - Nemo's father /:/ Natasha Little - Nemo's mother /:/ Toby Regbo - Nemo age 15 /:/ Juno Temple - Anna age 15 /:/ Clare Stone - Elise age 15 /:/ Allan Corduner - Dr. Feldheim /:/ Daniel Mays - Journalist

Zmizelá (2014)

Až pri tomto filme som si uvedomil koľko má David Fincher fanúšikov, hlavne medzi mojimi obľúbenými. A myslím si, že zaslúžene. Gone Girl bol úplne fantastický film, ktorý ma v kine dokázal udržať celý čas v napätí. Ben Affleck je fajn herec (absolútne mi nevadí, že bude hrať Batmana v novom Batman vs. Superman) a Rosamund Pike bola tiež klenotom filmu, no hlavne Emily Ratajkowski waaaaaa. Škoda len trošičku nešťastného záveru, ktorý však mňa sklamal o čosi menej ako ostatných (súdim podľa reakcií troch rôznych ľudí). Ben Affleck - Nick Dunne /:/ Rosamund Pike - Amy Dunne /:/ Neil Patrick Harris - Desi Collings /:/ Tyler Perry - Tanner Bolt /:/ Carrie Coon - Margo Dunne /:/ Kim Dickens - Detective Rhonda Boney /:/ Patrick Fugit - Officer Jim Gilpin /:/ Emily Ratajkowski - Andie Hardy /:/ Casey Wilson - Noelle Hawthorne /:/ Lola Kirke - Greta /:/ Boyd Holbrook - Jeff

Na hraně zítřka (2014)

Zaujímavé. Vysoké hodnotenie (momentálne 87%) spôsobilo, že som sa na film celkom riadne tešil. A síce sa opakujem, že Toma Cruisa príliš rád nemám (napísal som to naposledy v Oblivion), v Edge of Tomorrow bol celkom fajn. I keď na Emily Blunt rozhodne nemal! Ale ani dvojica hlavných hrdinov nebola taká dobrá, ako príbeh, ktorý obsahoval všetko, čo správne sci-fi obsahovať má. A i keď je v závere priestor k viacerým nezodpovedaným otázkam, film strata času rozhodne nie je. Tom Cruise - Cage /:/ Emily Blunt - Rita /:/ Brendan Gleeson - General Brigham /:/ Bill Paxton - Master Sergeant Farell /:/ Jonas Armstrong - Skinner /:/ Tony Way - Kimmel /:/ Kick Gurry - Griff /:/ Franz Drameh - Ford /:/ Dragomir Mrsic - Kuntz /:/ Charlotte Riley - Nance /:/ Noah Taylor - Dr. Carter

Sprosťárny (2013)

Oceňujem skvelý námet. Jason Bateman sa postupne prebojuváva do mojej TOP10, a aj vďaka postave Guya Trilbyho ho mám zase o kúsok radšej. Na filme som sa zasmial viac ako som čakal, dĺžka perfektne sadla (keby to malo dve hodiny alebo viac, už by to bolo príliš), a aj keď sa viac hodí do skupiny filmov trojhviezdičkových, ja hodnotím o trochu lepšie. Už len kvôli tomu, že ma film milo prekvapil a v danej chvíli, keď som film pozeral, som dúfal v presne niečo takéto. Jason Bateman - Guy Trilby /:/ Kathryn Hahn - Jenny Widgeon /:/ Rohan Chand - Chaitanya Chopra /:/ Philip Baker Hall - Dr. Bowman /:/ Allison Janney - Dr. Bernice Deagan /:/ Rachael Harris - Eric Tai's Mother

Transcendence (2014)

Myšlienka pekná, ale film sa mi nepáčil. Príliš dlho som musel čakť, kým sa začne diať niečo zaujímavé, a keď sa už niečo zaujímavé aj udialo, bolo to len na pár minút, a nuda pokračovala. Nepatrím medzi Johnny Depp nadšencov, takže ani jeho prítomnosť vo filme vo mne nevyvoláva endorfíny. Johnny Depp - Will Caster /:/ Rebecca Hall - Evelyn Caster /:/ Paul Bettany - Max Waters /:/ Cillian Murphy - Agent Buchanan /:/ Kate Mara - Bree /:/ Cole Hauser - Colonel Stevens /:/ Morgan Freeman - Joseph Tagger /:/ Clifton Collins Jr. - Martin

Zloba - Královna černé magie (2014)

Síce Elle Fanning nehrala vílu, jej úsmev bol asi najčarovnejší a zároveň aj najlepší z celého filmu. Inak to celé stálo zaprd. Možno ešte Maleficent od odpadu zachránilo to, že po traileri som očakával kúsok iný príbeh, ktorý v skutočnosti aj tak bol o ničom, ale aspoň prekvapil. Počas celého pozerania filmu som prežíval jedinú emóciu: bál som sa, čo mi povie brat keď dopozeráme, pretože film som vyberal ja. Angelina Jolie - Maleficent /:/ Elle Fanning - Aurora /:/ Sharlto Copley - Stefan /:/ Lesley Manville - Flittle /:/ Imelda Staunton - Knotgrass /:/ - Thistletwit /:/ Sam Riley - Diaval /:/ Brenton Thwaites - Prince Phillip /:/ Kenneth Cranham - King Henry

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Toto bol pre mňa jeden z trojice najočakávanejších filmov roka (spolu s Guardians of the Galaxy a Hobbit: The Battle of The Five Armies). Zatiaľ čo prvý nesklamal, o Days of Future Past sa to povedať nedá. Nejde ani tak o príbeh, ktorý bol rovnako kvalitný ako v ostatných Marvelovkách, alebo o chýbajúcu akciu či efekty, dokonca aj škála hercov bola rozmanitejšia ako pierka páva. Mňa však zmrazil záver, ktorý dodal všetkých predchádzajúcim filmom zbytočnosť. Nuž, je neradno sa zahrávať s časovou líniou, pretože sa to všetko môže veľmi jednoducho pokaziť. Potešila však klasická potitulková scéna, ktorá (dúfam) odkazuje na X-Men: Apocalypse. Hugh Jackman - Logan/Wolverine /:/ James McAvoy - Charles Xavier/Professor X /:/ Michael Fassbender - Erik Lehnsherr/Magneto /:/ Jennifer Lawrence - Raven/Mystique /:/ Halle Berry - Storm /:/ Nicholas Hoult - Hank/Beast /:/ Ellen Page - Kitty Pryde /:/ Peter Dinklage - Dr. Bolivar Trask /:/ Shawn Ashmore - Bobby/Iceman /:/ Omar Sy - Bishop /:/ Evan Peters - Peter/Quicksilver /:/ Josh Helman - Maj. Bill Stryker /:/ Daniel Cudmore - Colossus /:/ Bingbing Fan - Blink /:/ Adan Canto - Sunspot /:/ Booboo Stewart - Warpath /:/ Ian McKellen - Erik Lehnsherr/Magneto /:/ Patrick Stewart - Charles Xavier/Professor X /:/ Famke Janssen - Jean Grey /:/ Mark Camacho - President Nixon

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Druhé pokračovanie ma oslovilo hlavne trailerom, ktorý vyzeral celkom k svetu. FIlm už až taký dobrý nebol, povedal by som, že úplne rovnaký ako Amazing Spider-Man alebo ostatní Spider-Mani predtým. Jedine, čo ho zachránilo od horšieho hodnotenia, je záver. Jednak sa mi páčilo, že bolo zobrazených viacero oblekov pre Spider-Manových protivníkov, no viac sa mi páčilo, že tvorcovia asi uvideli ošiaľ spôsobený seríalom Game of Thrones a umieraním postáv. Inak Andrew Garfield je asi najhorší herec na svete, a aj Sally Field by som rád už v iných filmoch nevidel. Andrew Garfield - Spider-Man/Peter Parker /:/ Emma Stone - Gwen Stacy /:/ Jamie Foxx - Electro/Max Dillon /:/ Dane DeHaan - Green Goblin/Harry Osborn /:/ Colm Feore - Donald Menken /:/ Felicity Jones - Felicia /:/ Paul Giamatti - Aleksei Sytsevich /:/ Sally Field - Aunt May