sepp

Velmi vtipny a velmi optimisticky film s jako vzdy preciznim J.Deppem o tom, jak nezdolny muze byt tvurci duch. Skoda ze nekdo s takovym nadsenim nemel vic talentu :) A navic z nej plyne jedno dulezite ponauceni pro vsechny: "Ti baptisti jsou tak hloupi!" ;) ()

lesumir

Byl by to určite další průměrný životopisný snímek o nejhorším režisérovi všech dob, kdyby nebyl někdo jako Tim Burton, režisér, který dokáže vytvořit takovou realistickou atmosféru jako nikdo. Potemnělou, kouzelnou, magickou, jakoukoliv. Mohl by klidně natáčet hodinku prodavačku v Tescu za pokladnou, a bylo by to napínavé, vzrušující a úspěšné, ten chlap prostě umí! Tady to nebyla prodavačka, ale Ed Wood jr., jedna z nejzvláštnějších postav hollywoodu, do které se na dobu natáčení reinkarnoval Johnny Depp, famozní herecký koncert je nezapomenutelný stejně jako celý film. Mrazivý Martin Landau dosahoval stejného výkonu, jeho uhrančivé pohledy, mystický hlas a pohyby rukou zdokonalovaly temnější atmosféru, která i přes to působila pozitivně a kouzelně. Ed Wood je asi nejlepší biografie vůbec. ()

kinej

Jednoznačně to nejlepší od Tima Burtona. Film o dojemné lásce k filmu. Johny Depp zde opravdu září, ale největší hvězdou tohoto filmu je samozřejmě Martin Landau, jeho Lugosi je geniální. Celý příběh je také skvělý, je protkán úžasnými zápletkami a fakticky ujetými postavami. Wood si ale opravdu uměl vybrat společnost. Tento film patří mezi top 200 zcela zaslouženě. ()

paascha

Geniálně pojatý životopis nejhoršího režiséra v dějinách Hollywoodu. My máme své Trošky a Soukupy, takže ojedinělou vyjímečnost lze Edovi směle upřít, ale nelze mu upřít, že své nesmysly točil s velkým entusiasmem ve zlaté éře Hollywoodu, že ukecal Bélu Lugosiho, což je teda něco, že to prostě udělal. Tim si pohrál s divákem i tím, že kopíruje Edův styl, Johnny Depp, jako vždy výtečný, hraje tak, že skutečného Eda ani znát nemusím. ()

juta

Tak teď už vím, proč tento fim chtěl Tim Burton natočit... To mi neříkejte, že za 70 000 dolarů nejde udělat slušný film a ještě k tomu v té době :D Opravdu zajimavý život měl Edward D. Wood, Jr., i když byla zobrazena jen jeho část. ()

ajuska

Už jen pro to nadšení, které z Eda Wooda sálá, si to musíte zamilovat. Tim Burton a Johnny Depp jsou mí oblíbenci a tady jim to spolu jde náramně, ale ani ostatní nijak nezaostávají (především vynikající Martin Landau jako Bela Lugosi). Výborná biografie nejhoršího režiséra se skvělou atmosférou hollywoodu 50.let. ()

lamps

Po Ospalé díře nejlepší film od Tima Burtona, a to už o něčem vypovídá. Je sice pravda, že ne všude mě jeho hravý a nezávislý styl dokonale sednul, ale právě Ed Wood je snímkem, který by bez té Burtonovy lásky, silné osobnosti a hlavně bohaté fantazie nikdy nebyl tak úchvatný a kouzelný, jak bezpochyby je. Edward Wood byl vlastně Timu Burtonovi hodně podobný, miloval filmy a byl pro ně ochotný udělat naprosto cokoliv. Jediný rozdíl vězí v tom, že on filmy prostě točit neuměl, neměl na ně peníze, používal ty nejpříšernější rekvizity a vybíral si ty nejpodivnější herce, zatímco Burton o něm natočil úžasný příběh s nádhernou dobovou atmosférou, působivou černobílou výpravou a s jistotou jménem Johnny Depp, jehož zasněný úsměv mluví v podstatě za vše, co nám chtěl Burton svým majstrštykem sdělit. Já si odnesl především to, že filmařina je strašně návyková droga a že není žádná ostuda, když do ní člověk zabředne až po uši. I když totiž neví o filmování skoro nic, může se svým zápalem a dobrotou udělat díru do světa- a to pořádnou..100% ()

filmfanouch

Ed Wood je i dnes nadále označován jako režisér jedněch z nejhorších filmů všech dob a sám se dodnes dočkává označování nejhoršího režiséra všech dob. Jde o významné jméno v oblasti brakových filmů, který si i přes nekvalitu svých snímků dokázal získat mnoho fanoušků. Za fanouška Ed Wooda se označil i Tim Burton, který ve finále v roce 1994 o Woodovi natočil biopic. A opět u toho byl Johnny Depp, který již předtím měl s Burtonem za sebou úspěšného Střihorukého Edwarda. Ve Woodově biopicu se Burton opět neobešel bez svého speciálního vizuálního stylu a jeho záliba v bizarních postavách a černém humoru též našla v životopise Ed Wooda své místo. Z dnešního pohledu je Ed Wood dost možná nejlepší Burtonův film, kdy jen takový podivín jako Burton mohl natočit film o takovém podivínovi jako Ed Wood.   Ed Wood je sice příběhem filmaře, který je z dnešního pohledu terčem posměchů, přesto je Ed Wood mistrovské vyznání lásky filmařině. Celkově vlastně Burtonův Ed Wood spíše Wooda oslavuje. Což ovšem automaticky neznamená, že by se tento biopic bál řešit kontroverzní témata jako byla Woodova záliba v dámských šatech. Film je úmyslně natočen černobílé, aby tak evokoval dobu, kde se film odehrává a Burton se skutečně projevuje jako fanda brakové kinematografie. Filmů, kteří vzdávají lásku kinematografii vzniklo už mnoho, jen málokterý z nich je ovšem tak osobitý jako Burtonův Ed Wood.   Z Ed Wooda je cítit neskutečná radost z filmařiny, kdy má Burton nejen skutečně nakoukáno a vesele odkazuje, ale skutečně je to opět ten kreativní Burton s jeho specifickým vizuálem a specifickým humorem. Ve srovnání s jinými Burtonovými filmy se možná tak trochu drží zkrátka, právě v případě Ed Wooda je to ovšem jedině dobře. I tak je ovšem na filmu poznat Burtonův rukopis.   Johnny Depp tu má dost možná nejlepší roli ve své kariéře. Deppův přepálený herecký styl naprosto bravurně seděl k Woodově osobnosti, lepší casting si Burton dovolit nemohl. Stejně tak zásadní je ovšem ve filmu Martin Landau v roli maďarského herce Bely Lugosi. Landau za ztvárnění Lugosi získal Oscara a to naprostým právem. Ve své nejslavnější roli je Landau naprosto fenomenální a to především v interakcích s Deppovým Ed Woodem. I dohra jejich vztahu je silná a krom výtečného humoru je tak Ed Wood v součtu dostatečně plný i silných emocionálních momentů, kterým občas dopomáhá i působivý soundtrack Howarda Shorea.   Retro atmosféra, neskutečná porce zábavy, dva boží hlavní herci (a zástup vedlejších jako Bill Murray, Sarah Jessica Parker či Vincent D´Onofrio jako Orson Wells, tvůrce Občana Kanea) a Burtonův uklidněný a přesto dostatečně výrazný rukopis. Ze všech Burtonových filmů je Ed Wood nejspíš skutečně nejzásadnější, společně s Karlíkem a továrnou na čokoládu a Dumbem též dost možná nejoptimističtější. Biopic Ed Wooda skutečně mohl sázet na vyložený posměch Woodově osobnosti, Burton mu ovšem v součtu udělal naprosto důstojnou poctu, která je dojemná, vtipná i neskutečně milá. Král filmových braků by měl nejspíš radost..... () (méně) (více)

JohnnyD

Vynikajúca biografia plná lásky k filmu a čím viac máte radi kinematografiu, tým viac sa zabavíte. Na štýle práce Eda Wooda a jeho spolupracovníkov sa proste nemožno nebaviť ("Scenár nemáme, ale máme plagát!"). Osobitú pozornosť si zaslúži osud Belu Lugosiho, čoby skrachovanú na drogách závislú psychicky narušenú padlú hviezdu. Skvelý film, ale akosi som čakal viac. Jeden z horších Burtonov ... pravdaže, Burtonova latka je postavená veľmi vysoko. ()

Rover

HUDBA: Howard Shore - padne jako ulitá do atmosféry filmu, tedy se dá říct, že svůj účel splnila Film: perfektní ()

hippyman

mno, dějově ani obsahově pro mě osobně nikterak strhující, ale herecký koncert Johnnyho Deppa film posouvá kamsi do Outer Space... :-) 80% ()

Stegr

90% - Jeden velký filmový antitalent zvěčněný v kouzelném díle Tima Burtona. Johnny Depp a Martin Landau jsou tahouni k nezaplacení. Doporučuji filmy Eda Wooda zhlédnout až po tomto snímku, dostane se vám úplně nového rozměru nazírání... ()

Aky

Zajímavě pojatý autobiografický film o beznadějně špatném režisérovi, jehož nadšení nezdolaly žádné debakly, přičemž nic jiného se svou tvorbou nezažil. Skvělí jsou zejména Johnny Depp a Martin Landau . Co filmu podráží nohy, je jeho délka, v níž se opakují stále stejné motivy, stejné situace, stejné pointy. Být to o třetinu kratší, mohlo by to být opravdu špičkové. ()

Rosaviva

Svým způsobem zajímavý film, ale nevtáhnul mě do děje tak, jak bych si od filmu představovala. Nicméně musím vyzdvihnout herecké výkony snad všech herců, kteří tam hráli, samozřejmě v čele s Johnny Deppem. Typická atmosféra Tima Burtona tomu navíc dodala grády, jednou se to dalo, ale víckrát už bych se na to nepodívala, jsem spíš na jiné typy filmů. 3* ()

Brygmi

Tenhle film se vám bude líbit, pokud jste fandy Eda Wooda... nebo Tima Burtona. Jestli jste stejně jako já fanoušky obou těchto režisérů, tak budete zřejmě nadšeni. ()

Cappuccino

Deppova herecká exhibícia dosiahla vrcholu, no pokladali by ste ma za naozajstného ignoranta, ak by som opomenul famózny výkon Martina Landau, PO ZÁSLUHE ocenený zlatou soškou - Oscarom. __ Ed Wood nie je len biografickým filmom o najhoršom režisérovi všetkých čias, ale zároveň o charizmatickej, a tak trochu šialenej osobnosti (dobre, poriadne šialenej) a ľudoch, ktorí ho obklopovali. Burton našeptáva divákovi priamo do duše, pretože on vie, on tuší, že presne takýto počin sa musí každému fanúšikovi zapáčiť. Režisér vskutku bravúrne a majstrovsky vyzdvihuje kinematografiu na vysoký piedestál, oslavuje ju a teší sa z nej ako pravý a nefalšovaný obdivovateľ. Žánrová porcia bola rozdaná štýlom "čo karta, to farba", niečo mála romantiky, niečo mála hrôzostrašnosti, komédie a dramatu, ale medzi všetkou rôznorodosťou môžeme pozorovať najmä číru lásku tvorcu k svojmu dielu a myslím, že práve v takom malom detaile sa ukrýva srdce a hlavná myšlienka celého procesu tvorby. ()

HAL

Je vidět že Tim Burton býval stejným nadšencem jako Ed Wood, jak ho tu pod jeho vedením Johnny Depp představuje. "Na ničem nezáleží, hlavně že můžeme točit" - tedy jasné moto každého pořádného (polo)amatérského filmaře. A čert vem že zrovna tenhle neměl ani zbla talentu a soudnosti, protože co naplat, je to sympatický přístup, stejně jako celý film o něm. A s ještě větší chutí než do duše praštěného režiséra se Burton noří do vyprávění o vedlejších postavách Lugosiho a Vampíry, od dětství to milovaných postav mnohými fanoušky hororových klenotů stříbrného plátna - láska k nim a k celému žánru sálá z každého záběru, z každé repliky. Až by se tedy dalo soudit, že jde o pro Burtona nejosobnější film ze všech, i když je v jeho filmografii také tím "nejnormálnějším"... tak kdoví, jestli za pár desítek let nevznikne i film "Tim Burton" - o ani omylem ne nejhorším režisérovi všech dob. 8/10 ()

Satan

"Kamera! Jede. Zvuk! Ede, ten přece nemáme." V době, kdy ještě Depp neznamenal automaticky křečovité hraní pod nánosem masek a Burton nerecykloval sám sebe, se Ed Wood může pyšnit vybalancovaným filmem mezi nezaujatým životopisným dramatem a (s lehce parodickým podtónem hravou poctou). Černobílá tomu sedne jako prdel na hrnec a má to kouzelný smysl pro humor. Ed Wood je geniální v tom, že podněcuje lásku k filmu nejen skrze hlavní postavu, ale i skrze každý záběr. Myslím, že Burton si to musel užívat, protože jeho poetika má s tou Woodovou paradoxně docela dost společného. Bio ráj pro Amíky. [Přesná stopáž: 127 min] ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“