Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

Jacinda

jsem velmi spokojena (hlavně co se týče hudby a efektů) až na pár amerických klasik (kde největší absurdita je záchrana napůl mrtvého dítěte. Proboha živého to kvůli jeho životu fakt riskovalo několik zdravých a produktivních lidí? zkurvený vypatlaný američani). krásně se zde ukazuje demence některých lidí. Jinak co se týče globálního oteplování, tuto problematiku rozhodně nepodcenuji. ()

Jhershaw

Mno, je to vlastně strašná ptákovina s ne-moc-zajímavými herci, slaboduchou zápletkou a dementním vývojem, triky, které jsou sice fajn, ale těch uchvacujících moc není, ale... i tak jsem se poměrně bavil. 65% ()

Big Bear

Drahý akčňák, plný zajímavých efektů a scén, jehož spolehlivě mrazí ubohý a těžko uvěřitelný scénář (a to mám katastrofické snímky rád). Na co jsem alergický, když hrdinové utíkají před mrazem postupujícím tak rychle, že se jim za nohama dělají praskliny, které je dohánějí... Stačí pak po proběhnutí chodbou zavřít dveře od pokoje a mráz náhle zastaví a zůstane za dveřmi... Jediným vtipným momentem bylo pálení knih. Loď v ulicích mile překvapila. Socha svobody byla dobrá, ale tohle už jsme tady měli v mnohem starší Planetě opic... Co dál? U mne je to za 2 rampouchy (a ještě ke všemu tající) * * ()

forsberg

Hrdinové bez bázně a hany, moudrý bezdomovec, nemrznoucí vlci, ledoborec uprostřed New Yorku. Neuvěřitelná ptákovina. Hodnocení *, ta druhá je za slušné triky a taky za to jak mne rozesmáli hrdinové zavírající dveře před mrazem. ()

Boogeyman

No, jeden z těch lepších katastrofickejch filmů! Ani tam neni moc těch patriotistickech momentů, americká vlajka se tam objeví jen několikrát! Klasické klišé tipu -"Připravte evakuaci,bude to hrozná katastrofa!" - "Jste blázen, víte kolik by to stálo? Nebudu evakuovat miliony lidí jen kvůli tomu, že nějakej klimatolog má tušení!"......"Mám syna na Manhattanu, musím se pro něj dostat!" -"Ale to je jistá smrt!" - "Slíbil jsem mu to!" -"Jdu s tebou!".......ale jinak to je celkem koukatelný a nenudil jsem se!...... Jake Gyllenhaal, které ho jsem viděl ve skvělých rolích v Donnie Darkovvi, nebo v Důkazu tady hraje ještě takovou trapnou postavičku poslušnýho synáčka, takže mi tam vůbec neseděl a Quaid je klasikej, jako všude! ()

Indiana

Stejně jako Den nezávislosti a Godzilla má i tato Emmerichovka dokonalé vizuální efekty, jenže to je v případě tohoto filmu tak jediné, co opravdu stojí za to. U Dne nezávislosti nebo Godzilly jsem se totiž bavil i když tam žádné vizuálním efekty nebyly a tak nějak mě už dostávala ta samotná atmosféra bezmoci u těch filmů, ale u tohodle jsem si neříkal, že je to celé v prdeli, protože je to natočené celkem nudně. Scény s Jakem Gyllenhaalem, protože hlavně chvíle v knihovně pro mě byla nuda a měl tam být místo něj obsazen nějakej hláškující showman (jako Will Smith v Dni nezávislosti) nebo cool drsňák (jako Jean Reno v Godzille). Tohle ale jak jsem říkal, nemá kromě skvělých vizuálních efektů co jiného nabídnout a i Dennis Quaid, jeden z mých nejoblíbenějších herců, tu předvádí spíše svůj průměr. Do skutečného megahitu tomu holt chybí hodně, ale celkem zábava to určitě je. ()

petaspur

Od vševědoucího a 105-ti % národa milovaného Václava Klause vím, že globální oteplování neexistuje. Proto je mi jasné, že tohle se stát nemůže. Jenom ti amíci prchající do Mexica ve mně vzbudili obavu, abychom v rámci udržení rovnováhy světa, jednou takhle neprchali do Vietnamu. ()

Deimos

VHS/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +letní blockbuster, počítačové triky, zvuky, hudba, námět -obsazení, jednoduchý příběh, postrádá logiku/// Už jen proto že mám v oblibě katastrofické filmy, jsem si na tento kdysi zašel do kina. No a na dnešek jsem si koupil VHSku, abych si osvěžil paměť. Asi skutečně nejslabší částí je logika celého filmu a proto jsem se tímto problémem snažil nezabívat i když někdy jsem fakt žasnul. Jednání některých postav je zvláští a jednání těch oststních je předem nalajnované. Ani obsazení nekřičí hvězdnými jmeny a tak se zřejmě Roland Emmerich horzhodl nalákat diváky na apokaliptickou vyzi a k tomu dodal několik svých efektních triků. Jen škoda, že paleta různých přírodních živlů se vyběsní v první polovině filmu a ve druhé je to nepochopitelná záchrana syna, který uvízl kdesy hodně daleko. Vypadá to na těžkou krituku, ale nadruhou stranu film splňuje všechny požadavky letního blockbustru včetně pěkných trailerů, takže vlastně proč ne./// Celkem 74%/// ()

salahadin odpad!

Den poté jsem si to rozmyslel...dám Dni poté odpad... Dennis Quaid a Roland Emmerich se k sobě báječně hodí, vyložte si to sami..."a jestli neumrzli, mrznou tam dodnes..." Jak ten reportér ve vrtulníku řekl: "Tornádo právě smetlo nápis Holywood, nápis Holywood je pryč!" tak to jsem se válel smíchy. A vůbec celá tahle klimatická slátanina je velice vtipná.....bohužel ne záměrně. To je to, co fušérovi Emmerichovi chybí - nadhled. Ale jeho neuvěřitelně upřímná naivita a filmařská hloupost jsou legendární. Je vidět, jak moc se naží kopírovat michaela Baye, aspoň mně to tak přijde. ()

Rosomak

Ani nevíte jak zábavnej ten film je... Takhle jsem se nenasmál hodně dlouho a velký počet chyb, které vás praští přes oko je také dostatek, takže se jen posaďte a oddechněte si... Tedy pokud máte dvě hodiny na zmar...:) ()

S.Quentin QUALE

Napínavej freezy katastrofák z Emmerichovy dílny, který si mile rád zopakuju v horých letních dnech. Co vím, tak první velká filmová tsunami na město. Srdcovka. 85% ()

Ruut

UPDATE 2022: Vlastně po letech dobrý kousek, zvlást v porování s Moonfall.----- Relativně odfláknutý Emmerich. podobné téma zpracoval lépe a vtipněji až ve filmu 2012. Nicméně vlci na Mannhattanu, loď před knihovnou a destrukce New Yorku fajná. ()

Allien.9

Po X zhléhnutích měním předešlé (ubíjející) stanovisko a z původních dvou hvězd zvyšuji hned na čtyři a půl. Asi jsem tomuto snímku konečně přišla na chuť. Emmerich ve své nejúchylnější podobě.;-) ()

HAL

Sestříhejte všechny trikové záběry dohromady a máte nádhernou ukázku toho co dnes počítačová grafika dokáže, ovšem jako celovečerní film je to příšerně nudné, se špatnými herci i režisérem a hlavně MEGADEBILNÍ - existenci nějakých fyzikálních zákonů tu nikdo nebere v potaz. Takovéhle kraviny neuvidíte ani ve fantasy filmech a možná dokonce ani v kreslených filmech s kačerem donaldem ne. ()

Satan

O stupeň lepší než Den nezávislosti, o stupeň horší než Válka světů. Všechny ty katastrofy, tornáda, velká voda, doba ledová udělala nejméně 2*. Filmu podivuhodně pomohli na první pohled neznámí herci. Viděno v kině, tehdy solidní zážitek. Za rok jsem byl na Válce světů a Den poté šel do kytek. Jinak scénář nic moc, ovšem přibylo více realističtějších scén a to musím ocenit. [Přesná stopáž: 118 min] ()

Aidan

Úplně nejbídnější je na Dni poté pokus o morální přesah. Je to jako zhmotněný sen nějakého levicového intelektuála-proroka planoucího nenávistí k Západu a k USA především. Obrazy zničeného Manhattanu a Američanů platících svými životy za svou aroganci k přírodě a ke třetímu světu jsou - vezmeme-li v potaz, kdo film režíroval - vpravdě masochistické. Představa obráceného věta, kdy je najednou Amerika tou zničenou a chudou, jež se musí o pomoc doprošovat v Mexiku, před nímž sama tak dlouho zavírala hranice, může v leckom vyvolat pocit zadostuiučenění... avšak dosti jedovatý, řekl bych. A když se v poslední scéně voják podivuje nad náhlou čistotou vzduchu v zemi, z níž po katastrofě v podstatě nic nezbylo, jako by říkal: "Starý padlý svět, Spojené státy konzumu a lhostejnosti, ten vřed na tváří modré planety, je pryč, můžeme začít znovu..." Je paradoxem,že ideologicky tak antiamerický film, je plný hollywoodských klišé. ()

MIMIC

Nudil som sa. Ak nejaký megademolačný blokbaster v hlavnej úlohe s New Yorkom, tak jedine Deep Impact - ten sa miestami tvári ako komorná dráma (takže vám hrdinovia nie sú ukradnutí), aby vám na konci úplne stuhla krv v žilách. Jediné, čo ma na Emmerichovom filme zaujalo, bola surrealistická plavba lode v uliciach Manhattanu, akoby vystrihnutá z iného, neexistujúceho filmu (hororu) o bludnom Holanďanovi. Na ten by som šiel radšej. ()

Vančura

Nudný a blbý film. Vše, co zde je, jsme už všichni viděli stokrát jinde (a často v lepším podání). Emmerich se zde ani vzdáleně nepřibližuje zábavnosti "Dne nezávislosti". Přesto jsou některé záběry skvělé a po trikové stránce je to samozřejmě vysoce profesionální práce. V rámci žánru je tento film jako celek ale přece jen průměrný. ()

liskam

Přezto že dávám "pouze" 3.hvězdy. Patří "Den poté" díky své komplexnosti a uvěřitelnému příběhu mezi mé oblíbené Katastrofické filmy. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005