Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Osmidílný detektivní seriál, ve kterém je hlavní postavou Emil (Štěpán Benoni) jako vyšetřovatel v elitní jednotce Národní centrály proti organizovanému zločinu. Není to ale typický policista, je nenápadný a introvert. Je sice přátelský, ale nikdo z kolegů moc nestojí o přátelství s ním. Emil nevyniká ve fyzických akcích, zkoušky ze střelby dělává na spodní hranici a s kondičkou je na tom obdobně. „Jak jste si všimli, tak se hodně potí. To ale není můj pot, je umělý. Emil je takový spíš analytik, který pracuje na kriminálce – na ústředí proti organizovanému zločinu – a není zvyklý chodit do terénu. Vlivem nějakých okolností se dostane do akce, a ta dopadne všelijak. K Emilovi se totiž přidá takový pomocník, který mu změní život,“ prozrazuje Štěpán Benoni, který bude mít po svém boku nejen záhadného pomocníka, ale i parťačku Radku (Marta Dancingerová). (TV Prima)

(více)

Recenze (44)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Mluvení s Duchem se teď říká policejní intuice?" Darkův Duch je hodně zábavnej. Vždycky má nějakej mafiánskej trumf v pazouře, občas sice zapomene, že někoho zabil, ale na mobilu paří parádně. Kromě Darka je to ovšem slabší. Vyšetřovatelé totiž moc věrohodnosti nepobrali a hlavní hrdina Emil, tak to je kapitola sama pro sebe. Malej, kulatej, hrbatej, plachej, naivní, neobratnej a celkově trapnej. Naštěstí je tu Darko, kterej svou pohodovostí toho dokáže dost zachránit. Jen by k sobě potřeboval lepší živou loutku. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Fízlokoza s jelimanem, mátoží se seriálem. Naštěstí v tom ducha mám, Darkovi své hvězdy dám." Nejprve klad seriálu. A ano, to jednotné číslo je schválně. Chválím Pana gaunera (sympatický Predrag Bjelac), s nadhledem a vtipně hláškujícího ducha mrtvého mafiána. Zbytek castingu jsem nepochopil, informoval je vůbec někdo, že se vybírají postavy pro role policistů?! Vrcholem výsměchu divákům je Emil, natolik blbě napsaná a prkenně zahraná postava ubohého a neschopného čulibrkovitého losera, že bych mu z fleku odebral nejen zbrojní průkaz, ale i občanku a řidičák na ten jeho blbý skůtr, plus soudně zakázal mávat policejním odznakem, zejména na skutečné zločince. Jeho věčně přikrčená ramínka, jako by očekával každým okamžikem facku, mě neskutečně iritovala. Nejradši bych mu vyhověl a pár pořádných mu vrazil sám. Ty dvě udělené hvězdy posílám na Balkán, upřímně cynickému Darkovi. ()

Reklama

bourec 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k přesycenosti televizních obrazovek krimi sériema sem od toho nic nečekal. nakonec mě to s menšíma výtkama u obrazovky udrželo až do konce. Hlavní klad vidim v prostředí, v kterým se odehrávaly příběhy, a jaký zločiny skupina vyšetřovala. Žádný vraždy pro starobní důchod, ze žárlivosti a podobný hovna. Organizovanej zločin byl většinou ten hlavní důvod. Benoni tady sice hraje blbce, ale postupně se s pomocí Predraga osměluje a otrkává. Chválím.60%. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Role ducha je napsána výborně. 1) Ostatní postavy nepřekračují běžnou úroveň českých dvouhvězdičkových kriminálních seriálů. Vlastně jsou tam víceméně jen pro to, aby Bjelac mohl hláškovat a předvádět své někdy vtipné jindy méně vtipné bonmoty._____ 2) Především se mi nelíbil Emil. 38letému Štěpánu Benonimu s rozložitou podsaditou postavou bych možná uvěřil, že dříve boxoval, ale jeho finální výkon na opičí dráze vypadal, jakoby ho točili Monthy Pythonové. Přerod z kancelářského analytika v akčního hrdinu se nepovedl. Emil se chová na konci stejně jako na začátku snad jen s vyjímkou faktu, že přítomnosti ducha přivykl. Když už tu je duch mafiána, proč by se ve jménu stejné logiky a filosofie neměl Emil přeměnit na policejního supermana, který zvládne, co dříve neuměl a co neumějí ani ostatní? To se ovšem nestalo. Jediné, co vidíme, je trvalé podezření ze strany šéfa a parťačky, které je ovšem stejně plonkové jako celé dílo._____ 3) Šest scenáristů a dva režiséři na necelých osm hodin a osm dílů očividně nestačí._____ 4) Doslova hvězdou seriálu se stal charismatický 60letý Predrag Bjelac (mrtvý mafián Darko). Narozen v Bělehradě, jeho otec Srb z Chorvatska, matka Chorvatka z Bosny. Do Čech přišel v roce 1992. Válka mě donutila utéct. Probíhala rozsáhlá mobilizace a já jsem se s tím nemohl smířit, pro mě bylo absurdní válčit na jakékoli straně... Navíc pro mě byl můj stát Bělehrad, žádné Srbsko, Chorvatsko nebo nevím co. Já jsem míchanej... Babička byla napůl Češka, prababička, kterou jsem nepoznal, stoprocentní Češka Anna Novotny._____ S manželkou se usadil v Praze a začal podnikat. Založil videodistribuční společnost, po vstupu Novy na trh... nikdo už neměl zájem o půjčování filmů, protože na komerční televizi to šlo zadarmo. Chvilku vedl obchod s oblečením a kabelkami. Začalo nejisté období mého života, kdy jsem konečně živ jen herectvím, které je ale absolutně nevyzpytatelné..._____ 5) Závěrečná scéna zve na pokračování, pičku materinu. Ani nevím, jestli o ně stojím... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Dlouhá léta jsem tvrdil, že Nova nebo Prima neumí (a možná ani nechce) natočit nějaký seriál, který by měl alespoň nějaké ty kvality evropského formátu. Duch se mi sice víceméně líbil (na tři odpočinkové hvězdy vysloveně akorát), ale myslím si to furt. Největší deviza tohoto seriálu je totiž jednoznačně Predrag Bjelac. Ten svojí živelnou postavou mafiána celý příběh neuvěřitelně pozvednul. Štěpán Benoni a Marta Dancingerová, sic je mám sebevíc rád, tu byly spíš coby vyšetřovatelé k smíchu. To takový německý Big Ben je třeba taky k smíchu, ale pořád víte, že se v ději něco alespoň řeší a děje. Tady vlastně ani ne, a aby si to scénárista ještě víc usnadnil, tak tu vymýšlel různé nelogické výkruty a berličky, jenom aby děj vlastně žil a jakž takž fungoval. Jako odpočinková záležitost s kriminálními prvky ale, uznávám, v pohodě. Poslední díl navíc vysloveně dobrý. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (6)

  • Když se Václav (Pavel Batěk) dívá do logů do počítače z důvodu podezření a kontroluje, co si Emil (Štěpán Benoni) prohlížel v policejní databázi, je vidět, že webové stránky jsou uložené v počítači. (Leopard105)
  • Když Darko (Predrag Bjelac) odchází na konci epizody z Emilova (Štěpán Benoni) pokoje, tak projde kolem dveří se zrcadlem a v tom zrcadle se také objeví. Jelikož je to ale duch, vidět by v něm být neměl. (SONY_)
  • Lokace kanceláří policie, stejně tak chodby nemocnice jsou točené v bývalé Ústřední telekomunikační budově (ÚTB) na Žižkově, která sloužila i pro exteriérové záběry. (formelin)

Reklama

Reklama