VOD (1)

Epizody(8)

Osmidílný detektivní seriál, ve kterém je hlavní postavou Emil (Štěpán Benoni) jako vyšetřovatel v elitní jednotce Národní centrály proti organizovanému zločinu. Není to ale typický policista, je nenápadný a introvert. Je sice přátelský, ale nikdo z kolegů moc nestojí o přátelství s ním. Emil nevyniká ve fyzických akcích, zkoušky ze střelby dělává na spodní hranici a s kondičkou je na tom obdobně. „Jak jste si všimli, tak se hodně potí. To ale není můj pot, je umělý. Emil je takový spíš analytik, který pracuje na kriminálce – na ústředí proti organizovanému zločinu – a není zvyklý chodit do terénu. Vlivem nějakých okolností se dostane do akce, a ta dopadne všelijak. K Emilovi se totiž přidá takový pomocník, který mu změní život,“ prozrazuje Štěpán Benoni, který bude mít po svém boku nejen záhadného pomocníka, ale i parťačku Radku (Marta Dancingerová). (TV Prima)

nudlis odpad!

Taková nuda! Co je týhle srajdě sakra komediálního? Krutě drsnej xicht Dancingerový? Nebo snad přízvuk Bjelace? Nebo že Benoni spadne ze židle? Pan Bebjak zjevně umí (viz Devadesátky). A ani námět není špatnej. Ale nějak nechápu, proč z toho vylezla zrovna tahle ubohost. To už jsou snad lepší novácký Specialisti. Ale třeba bude další řada a bude lepší. Tedy pokud si vzpomenu se na to podívat. ()

borohub

Já příliš české kriminálky nemusím a to z důvodu, že se "nových" krimi seriálů za rok objeví strašně moc. Na ducha jsem koukat také nechtěl, ale Predrag je zajímavý herec a ducha hrál fakt skvěle. První díl mě tedy zaujal, jednak tou strašně kýčovitou akční scénou na začátku, ale i těmi občasnými vtipy. Zbytek policejního týmu nesympatický, Š. Benoni mi jako herec příliš nesedí. Konec byl takový dojemný, jsem ale upřímně rád, že si tvůrci nechali otevřené dveře k nové sérii. 75% ()

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Policajt a duch mafiána řeší případy a zároveň pátrají po jeho vrahovi. Další z řady komediálních krimi seriálů Tv prima, která má plus v Predragu Bjelacovi a jeho hláškách, jistotě slovenských režisérů a zábavné mi přišlo duo Batěk a oceňuju i ty témata případů, které zrcadlí skutečné aktuální kauzy, ale jinak to dopadlo spíš jako vždycky. Ty případy jsou prostě slabší a ikdyž se to snaží, tak to furt atmosférou a vizuálem vypadá jako tuctová tovární produkce Primy. Bjelac mohl být tím, čím je Matásek pro Poldu, ale ten má podporu ve vykreslení celé zábavné party postav a celkově je vtipnější. Mírný nadprůměr v rámci prajmtajmu komerční televize. ()

Prubner

Ten nápad s duchem (byť vypůjčený z RaH) měl potenciál, ale čeští scenáristé nemají dost talentu na to, aby ho bezezbytku využili. Vlastně možnosti tohoto námětu nevytěžili ani z poloviny. Režiséři zase pro změnu nezvládli akční scény. Zachraňuje to Predrag, občasná povedená hláška a fakt, že i přes uvedené nedostatky se na to celkem příjemně kouká. ()

Omnibus

"Fízlokoza s jelimanem, mátoží se seriálem. Naštěstí v tom ducha mám, Darkovi své hvězdy dám." Nejprve klad seriálu. A ano, to jednotné číslo je schválně. Chválím Pana gaunera (sympatický Predrag Bjelac), s nadhledem a vtipně hláškujícího ducha mrtvého mafiána. Zbytek castingu jsem nepochopil, informoval je vůbec někdo, že se vybírají postavy pro role policistů?! Vrcholem výsměchu divákům je Emil, natolik blbě napsaná a prkenně zahraná postava ubohého a neschopného čulibrkovitého losera, že bych mu z fleku odebral nejen zbrojní průkaz, ale i občanku a řidičák na ten jeho blbý skůtr, plus soudně zakázal mávat policejním odznakem, zejména na skutečné zločince. Jeho věčně přikrčená ramínka, jako by očekával každým okamžikem facku, mě neskutečně iritovala. Nejradši bych mu vyhověl a pár pořádných mu vrazil sám. Ty dvě udělené hvězdy posílám na Balkán, upřímně cynickému Darkovi. ()

• Premiéru úvodního dílu sledovalo 1,16 milionu diváků starších 15 let (podíl 27,45 %). (rublik05)
  • Lokace kanceláří policie, stejně tak chodby nemocnice jsou točené v bývalé Ústřední telekomunikační budově (ÚTB) na Žižkově, která sloužila i pro exteriérové záběry. (formelin)
  • Když se Václav (Pavel Batěk) dívá do logů do počítače z důvodu podezření a kontroluje, co si Emil (Štěpán Benoni) prohlížel v policejní databázi, je vidět, že webové stránky jsou uložené v počítači. (Leopard105)