Škriatok (TV seriál)

Slovensko, 1995, 11x26 min

Ľubo Kocka

Jana Kákošová

Petr Šibilev

Táňa Pauhofová, Emil Huraj, Zuzana Tlučková, Vanda Tureková - Cinkotová, Stanislav Dančiak, Marián Slovák, Augustín Gráf, Vladimír Jedľovský, Libuša Trutzová-Balková, Alžbeta Stanková, Martin Huraj, Jana Zvaríková, Lenka Žampáková, Peter Hurinský, Milan Mader, Lucia Vráblicová, Dušan Jamrich, Táňa Kulíšková, Nina Lučeničová, Zuzana Rázgová, Marta Žuchová, Pavol Dolinský, Rastislav Rogel, Jozef Mokoš, Milan Bahúl, Ivan Romančík st., Jana Hubinská, Jeanette Švoňavská, Ondrej Kovaľ, Oľga Šalagová, Antónia Miklíková, Lucia Porubská, Eva Pavlíková, Dušan Lenci, Jana Kopsová-Pizová, Zuzana Vačková, František Javorský, Zuzana Stoličná, Lenka Michalová, Juraj Hrčka, Juraj Ruža, Viera Štepová, Ľubo Gregor, Daniel Králik, Pavol Višňovský, Juraj Adamík, Štefan Hyj, Juraj Predmerský, Miroslav Noga, Michal Domonkoš, Zuzana Haasová, Jana Drgoňová, Ján Melkovič, Peter Aczel, Marián Čerba, Ivo Gogál, Štefan Mišovic, Ivo Poláček, Jozef Švoňavský, Katarína Kolníková, Branislav Bačo, Martin Petruš, Petra Tudíková, Marta Černická, Tibor Frlajs, Mirko Turčan, Zuzana Skopálová, Gabriela Škrabáková-Kreutz, Pavol Fejer, Oľga Zöllnerová, Henrieta Mičkovicová, Peter Bebjak, Ivan Vojtek, Pavel Schwarz, Dagmar Lakčevič, Ivan Laca, Anton Vaculík, Emília Došeková, Ladislav Kočan, Katarína Brychtová, Branislav Matuščin

Klasika z detských čias, na ktorú vždy rád spomínam. Dve deti sa prostredníctvom počítača stávajú súčasťou napínavých príbehov, o ktorých predtým mohli len čítať a fantazírovať. Keď sa nad tým zamyslíte to isté prežíva aj dnes väčšina hráčov - hrajú počítačové hry, aby sa stali súčasťou veľkých príbehov. Dnešná technológia zaručuje, že vnem z hrania s sledovania filmov už nemá ďaleko od reality. No ešte si musíme dáky ten rôčik počkať aby to bolo tak ako v Škriatkovi.(30.7.2011)

• JohnnyD

Hovorí sa, že politici nemajú kontakt s priemernými občanmi. A potom mám, čo povedať o slovenských scenáristoch? Na jednej strane dávajú svojim postavám mená, ktoré vyčarujú úsmev na tvári asi každého (hlavní hrdinovia - rodina Húskovcov), ale nedokážu napísať ani PRIEMERNÉ dialógy. Mám takú otázku: Keď sa rozprávate s priateľmi, tak v každej druhej vete vyslovujete jeho meno? Nechcem nejako obviňovať tento seriál, to bolo viac menej na celú slovenskú tvorbu. Avšak i tento seriál ma FAKT strašné dialógy a herecké výkony nie sú o nič lepšie ... každopádne oceňujem fakt, že aj na Slovensku sa robilo niečo, čomu by sa dalo priradiť slovko "detské fantasy". Námet bol skvelý, len to spracovanie .... Samotný produkt by si zaslúžil možno aj odpad, keďže ten scenár je fakt amatérsky, ale preto, že to malo celkom dobrý nápad, narozdiel od iných slovenských vecí je to viac-menej pozerateľné a ako detská zábava to nemôže zaškodiť, dávam tomuto seriálu 2* ... ak by niekto schopný urobil remake, alebo pokračovanie, nebol by som proti :)(2.12.2005)

• MM_Ramone

Nápad na tunajšie pomery dosť originálny, aj scenár je v poriadku, ale to spracovanie je na zaplakanie. Strohá, lacná televízna produkcia a primitívne filmové triky. No najhoršie sa mi pozeralo na herecké výkony prakticky všetkých zúčastnených. Zuza Tlučková a Vanda Tureková sú otrasná dvojica, ale to je nič oproti tomu, čo tam predvádza, vtedy dvanásť ročná, Pauhofová. Už ako decko mi bola vrcholne nesympatická. Tak isto aj ten druhý smrad, Emil Huraj. Tomu našťastie týmto seriálom skončila jeho krátka kariéra detskej hviezdičky. *(10.3.2011)

Vazeni, toto je pravdepodobne prvy slovensky film vyuzivajuci a zaoberajuci sa Hi-Tech. Uz len to same o sebe stoji za pozornost. Navyse tam hraje pekna a sikovna Tanicka...a to je dalsie plus ;-) po x rokoch menim a zlepsujem vyrazne hodnotenie, lebo zub casu ukazal, ze toto je jedna z poslednych dobre urobenych veci...(18.1.2005)

Prvotina Pauhofovej. Windows 95 a tam 3D hlava. Nie, nie žaidna hra ale celkom vydarený slovenský seriál pre deti. Ako malý som to žral, na nepokazenie si tohto pocitu už nechcem vidieť ani jednu časť.(13.5.2010)

• - Natáčanie seriálu prebiehalo v Martine, Bratislave, Smoleniciach a na Oravskom hrade. (dyfur)