Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

noriaki

Zatím asi nejhorší bondovka. Je nudná, subjektivně jsem u ní strávil snad čtyři hodiny času. Režijně nezvládnutá - nulová reakce Bonda na vraha své manželky je toho příkladem (ano, vím o přeházeném pořadí adaptací). A co je nejhorší, sám 007 už není to co býval. Connery zestárl, což dovedně zakrýval šarmem a svými typickými suchými hláškami. Bohužel ztratil i elán a to nekompenzoval ničím. Dojem drží nad vodou výborná hudební stránka, duo odporných, ovšem zbytečně přehrávajících zabijáků a také několik výtečných scén. Měsíční honička a rvačka ve výtahu mi zůstaly hluboko v paměti. ()

Krysa SPK

Slabší ale u mne stále výborná Bondovka. Bohužel Sean Connery zdá se již poněkud utahaný (nedovoluji si napsat starý) a scénář bohužel mdlý a celkově rutinní. Ortodoxní fanoušek si tu přesto najde to své :-) Jen ta Bond Girl mi zase nepřijde nějak extra sexy :-( ()

shantim

Oproti ostatním snímkům je tento méně akční a také trochu nudný. Přesto však není špatný a skýtá občas i chvilky lehkého vzrušení. Závěr a ti dva rozverní zabijáci se ovšem povedli, takže si celkově film zaslouží 74% hvězdiček. ()

hroubek

Tak tahle bondovka mě sedla.Její příběh je trochu divný, ale vše vynahrazuje humorem a akcí, která hned od první minuty je hodně zajímavá.Návrat Seana Conneryho není vůbec špatný, jen ty jeho řídnoucí vlasy vyvolávají trochu rozpaky.Naštěstí se akcí ve filmu nešetří a třeba takový výlet na střechu kasína pomocí výtahu je dost zajímavý, nebo honička s policisty, která vyvolá úsměv na tváři a připomene grotesky.A je toho více a zvláště na konci, který je správně prostřílený.Diamanty jsou věčné je obyčejná bondovka se vším co k tomu patří.Nic víc, nic miň. ()

Sany33

Sean Connery sa rozlúčil s filmovou rolou Jamesa Bonda veľmi slušne a presne tak, ako by som to od herca jeho kvalít očakával s eleganciou a akciou dokopy. Nič mi na film nevadilo nijak zvlášť ale ak by som mal už niečo vypichnúť je to tá jazda z mesačným autíčkom a neuveriteľná strnulosť umierajúcich postáv či už sa jednalo o zubára na začiatku alebo dementný klon na konci. Ale ako som už povedal to sú jediné veci ktoré rezonovali z mojimi očami. Inak musím pochváliť hudbu a predovšetkým konečne bol 1x v Bondovke poriadna policajná naháňačka a nebolo potrebné ako kinové plátno ale kamera z vnútra auta to oceňujem a aj preto dávam 77% čo je skutočne slušné. ()

lykan9

Další výborná bondovka, kam se naštěstí vrátil nestárnoucí Connery. Kromě Conneryho zde excelují ještě další dva herci, kteří představují úžasně zábavné záporáky pány Winta a Kidda. Prostě skvělá odpolední zábava. ()

fabecc1222

Těžko říct, do jaké míry tvůrci chtěli, aby tahle Bondovka působila propojene s tou Lazenbyho. Máme tu jasnou narážku na Savallase, ale jinak je Bond vůči Blofeldovi dost chladný, a vesměs tu ani není moc náznaků osobní pomsty, která by se nabízela. Právě nový Blofeld je jinak docela zklamání, na Savalase se bohužel moc nechytá. Když srovnáne Conneryho v Dr. No a zde, tak je tu taky poměrně radikální posun k takovému zfotrovatění, ale herecky to furt pochopitelně šlape, a Bondovského charisma stále na rozdávání. Taky Bond girl je tu za mě asi dosavadně nejhezčí, a taková správná koketa a mrška. Vesměs dost akční díl, kde akce střídá akci (nápaditá bouračko honička na parkovišti) a závěrečná destrukční čtvrthodinka je typicky Bondovská. Bond v rakvi asi zatím nejnapívanější scéna, co se týče možnosti Bondovi smrti, obohacena taky o skvělou hudbu a partičku přihrátých zabijáků s doslova zabijáckými hláškami. ()

JoseBenes

I když očividně slabší než ostatní bondovky, pořád zábavná záležitost. Ale Wint a Kidd zastiňují samotného Bonda a to už je co říct. ()

J-o-k-e-r

Ač jsem byl rád, že v hlavní roli vidím zase S. Conneryho, musím konstatovat, že tahle bondovka byla Conneryho nejslabší. Děj i zápletka nic moc, málo akce, nudná bondgirl...sice tam pár zajímavých scén bylo, ale nebavil jsem se tak jako u těch minulých. I když bych tu rád vyzdvihl zabíjáckou dvojici - Mr. Wind a Mr. Kid :). Věřím, že R. Moore do zbývajících vnese něco pozitivnějšího... ()

Autogram

S Lazenbym to bola aspoň nejaká zmena v chápaní príbehu, tentokrát je to znovu ako cez kopirák. Sean akurát viditeľne zostarol a zdá sa, že je čas na definitívnu výmenu. Téma diamantov je poslabšia, len dvaja zabijáci v štýle Pat a Mat to spestrujú a svojim naozaj akčným koncom si zaslúžia uznanie. Scény so smrtiacim bahnom mi pripadali dosť smiešne. ()

vyfuk

Konečně! Návrat Seana Conneryho ukázal zase agenta 007 v dokonalém světle. Tenhle film je zase ukázkou dokonalé bondovky plné akce, příběhu a humoru. Prostě zase klasická bondovka. Venčil jsem krysu a asi jsem trochu zabloudil. ()

drackula

Oproti Lazenbyho Bondovi kvalita opäť stúpla. Scenár je síce deravý, ale po celý čas som sa fakt bavil. Akčné scény, gadgety, smrtiaca magnetofónová páska, za mňa super! 80% ()

mirec88

Táto rozlúčka so Seanom Connerym v úlohe Jamesa Bonda nebola taká dobrá ako prvých 5 dielov. Občas som sa nudil a ani finále nebolo nejaké extra výnimočné. Priemerné. ()

Pit

Od počiatku ma Bond bral, nebudem tieto filmy rozoberať. Jednoducho si vždy pri nich dobre oddýchnem, nemusím si pražiť hlavu nad nejakým tažkým dejom a celé to nejako na mňa dobre vplýva. Kto z nás nechcel byť ako on, keď sme boli chlapci. /Samozrejme na Supermana a spol. som nezabudol/ ()