Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

Korra

Jak už tady někdo psal, je až překvapivé, jak rychle Connery zestárnul. Oproi předchozímu filmu vypadá o deset let starší. Tuhle bondovku táhne hlavně rozkošné duo dvou hlavních gay-zabijáků. ()

topol999

Tak když pominu to, že Sean se za 3 roky změnil k nepoznání, tak, ale kvalitu tohoto filmu už ignorovat nelze. Hlavní problém bych viděl v hlavním záporákovi, po nejlepším Kojakovi přišel ten nejhorší Gray. Navíc ti jeho dva poskoci, pan a pan... nevypadají jako zabijáci, ale jako komediální vložka celého filmu. Je pravda, že v době sledování, jsem měl problémy se zdravím, ale přesto si za svým názorem stojím. 2. nejnepovedenější Bondovka. (A v obou hrál Connery). ------naopak zde musím v hodnocení ještě více přitvrdit, poněvadž na druhý pokus mě to ještě více otrávilo, a to jsem byl prosím zdráv, ne jako minule. Prostě nemohu si pomoc, ale propojení S. Connery  & G. Hamilton mi vůbec nesedlo, ať už se bavíme o DJV nebo Goldfingerovi. Prostě tohle duo vícekrát ne!! S R. Moorem nemám problém, ale s Connerym to nefunguje!! Nuda!!! ()

Jan_Hybern

Co do akčnosti není tento film žádná divočina. Ani špionské nádobíčko nepřichází příliš na scénu. Dokonce zde převládají spíše vtipné momenty - jako např. honička měsíčním vozítkem :) Samozřejmě jsou i lepší bondovky, ale hraje tady Sean Connery, takže je nač se dívat. :) ()

vampvegetar

no.7 pre 007: zhoda čísel,ale ani náhodou to nie je finálny diel pre nesmrteľného agenta,aj tu sa dočká nových 2 kváziskorosmrtí,obe vtipno naaranžované,no trochu fádne a priľahko "uniknuté".To je i plusom a mínusom tejto bondovky( a niektorých ďalších z tejto Seanovej éry ), tá komornosť pokusov zabitia Jamesa resp. únik z nich sú až prehnané. To potvrdí i záver s bombotortou,no dvojica vyšinutých indivíduí je fakt komická,čo tu ešte nebolo,išlo dosiaľ hlavne o drsných protivníkov. Dejovo ide skôr o kriminálnu reťaz na báze diamantovej zločineckej organizácie vedúcu ( ako inak ) k stále nemrtvému Blofeldovi,ktorý začína mať ako pri číslovaní svojich spoluzloduchov tiež nejaký určený počet životov 00x. Lunochodová mesačno-maketová naháňačka bola ale len chabým pokusom vylepšiť akčné scény, ktoré sú na nízkej a stagnujúcej úrovni, rovnako ako Bond girls tu skôr evokujú erotickosťou ľahké mravy ako sofistikované a femme fatale ženy.Takže slabá 4,len tak tak. ()

cien

Connery se vrátil, ale do své nejslabší bondovky, akce nic moc, padouch slabý, honička s lunárním vozítkem k smíchu.. ()

SNCIS

"Zabil jste Jamese Bonda!" - "To byl vážně on? To dokazuje, že nikdo není nesmrtelný." Charismatický Sean Connery jako agent 007 pošesté. Epická, drsná bondovka, kde chce Blofeld prachy nebo zničí svět. Scénář perfektní, hudba perfektní, bondgirl Jill St. John v bikinách rajcovní. "To rozkošné malé nic, co máte na sobě schvaluji." - "Pro nádeníky se neoblékám." Vypíchnu i 2 uchýláky, kteří mají vlastní osobitý styl. "Stáhl ocas mezi nohy a radši zmizel." Film je natočený velmi dobře a stylově. - 90%. ()

gggggg

Tento Bond by patril do priemeru až podpriemeru, keby nebolo pána Winta a pána Kidda, ktorých vražedné praktiky boli ozdobou filmu. ()

Foltest

Diamanty jsou věčné je pro mě nejlepší bondovka s Connerym. Naprosto si mě získaly vedlejší postavy, které si divák snad musí zamilovat. Bondgirl má charakter a i nějaký vlastní příběh a záměr, což jí u mě silně přidalo kladné body. Navíc je krásná a její interakce s Bondem, nebo s Q například, jsou skvělé. Stejně tak dva zabijáci, kteří vybočují z běžné řady hromotluků, a kteří nás celým snímkem provázejí jsou charakterní a zajímaví. Scéna v kasinu, kdy se na Bonda nalepí místní zlatokopka nebo dění v krematoriu jsou přímo vynikající a na závěr bych musím napsat, že pohled na Tiffany v plavkách na ropné plošině je pro mě zážitek nezapomenutelný. ()

LUIGISde

Zo starších bondoviek je to naozaj tá lepšia. Vrátil sa Sean Connery a zase je všetko v poriadku. Pašovanie diamantov, sa ešte nikdy nezmenilo na útok diamantovým satelitom, ale aj o tom bol Ian Flaming. pokojne 70% zaslúžene. 26.2.2021 ()

JenTR

Bohužel je to už dost nudný a zdlouhavý film. Minimum akce, nic moc efekty. Před 50 lety to asi stačilo. ()

GrooteLulu

Hit me!..."You have just killed a James Bond" a jedém..pro mě osobně druhá nejlepší Bondovka a také druhý nejlepší soundtrack...Connery naposled a nedivím se mu, už je vysloužilej, všechno zvládne levou zadní....a Moore na té vlně jede až do 90.let.. ()

anicca

Je to fakt sranda, čo si budeme hovoriť. Ešte šťastie že sa Sean Connery neberie príliš vážne. Myslela som si že paródie napríklad Leslieho Nielesena sú aj keď síce vtipné ale trochu prehnané ale po zhliadnutí takýchto kúskov je mi jasné že majú svoj pevný základ napríklad v starších bondovkách. napriek tomu dávam 3 hviezdičky pretože som sa nenudila a dýcha z toho nostalgia. ()