Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

Eternity

Žiješ jenom dvakrát zavádí slavného agenta 007 do prostředí Japonska. Stejně jako všechny ostatní Bondovky je to neskutečná blbost plná primitivních dialogů a naprosto směšného děje od protivníků vybavených šroubováky, přes smrtící minivrtulníček až po překvapivou absenci Japonců v Japonsku. Všechno korunuje agentova bujná hruď, která ve mně vyvolává fyzický odpor, ale zde dostává téměř kauzální roli. Vrcholem je scéna z japonské koupele, kdy 007 na sebe svými chlupy přivábil pozornost všech přítomných Japonek, protože Japonci jsou standardně málo chlupatí! Oblíbenost této série je stejně fascinující jako v případě Hvězdných válek. A film končí, jak jinak, mj. záběrem na Bondovy chlupy. ()

Nordy_VH

Vesmír, kosmické lodě, ninjové, Japonsko, USA vs. SSSR a do toho Bond, James Bond. Možná pro někoho přeplácané až na půdu. Pro mě je toto jedna z nejoblíbenějších bondovek. Krásné bondgirl, člověk neví kterou pomilovat dřív. A navíc číslo 1 Donald Pleasence. Mě tu prostě nic nechybí. 90% ()

Hrnek

Bondovka ako vyšitá. Dnes možno už mnohé scény pôsobia zastaralo a naivne, ale bez tak to má atmosféru. Scénka so zhltnutím rakety, alebo s magnetom a autom boli veľmi originálne. To že záporáci nemohlo sundať Bonda bolo často až smiešne. Ale nevadí. Dokonca sa tam Connery stane Japoncom. ()

topol999

Asi nejhorší bondovka. Pojídající raketa, chabý herecký výkon D. Plesance, taktéž i K. Dorové, stupidní dabing o pěti lidech a prostředí Japonska u mě vytváří dosti rozpolcený dojem. Opravdu pro mě nejhorší film s 007. !!! ()

vampvegetar

No.5 pre 007. Bond v úvode mrtvý ( žiadna novinka, už v Srdečných pozdravoch mu umrela napodobenina, no tu už osobne prevzal status živého mŕtveho). Potom pre zmenu dochádza k fúzii bondovky s východnými akčákmi a jeho testovaniu či rozšíreniu bojového umenia, do toho fajn japonky, ninjové, jedy, búranie stien a prvý raz kozmická intervencia zločinca. znovu pamätný záver s odpočtom, kráterovou akciovkou a ukážkou Blofelda s jeho poškvrnenou tvárou. až na detaily skoro výborné,no tá až príliš jednoduchá likvidácia protivníkov či náhodná šťastena ( únik otrave počas spánku je nedôstojné pre takého agenta ) tomu trochu uberá. za 4 a trochu. ()

SNCIS

"Proč čínské dívky líbají naprosto jinak než ostatní?" Charismatický Sean Connery jako agent 007 popáté. Podle mě nejhorší Conneryho Bondovka - Prostředí v Japonsku mi nesedí, Bondgirl tady mi přijdou stejné a ninjové tam nepasují tuplem. Nejlepší bude asi konec "Říkal jste, nedobytná pevnost?" jo střet Jamese a Blofelda potěšil. Jinak mi to přišlo trošku moc překombinovaný a zdlouhavý. - 60%. ()

Foltest

Japonsko dílu přidává zajímavou atmosféru a jeho kulisy film zajímavě dotvářejí. Žiješ jenom dvakrát si tradičně uchovává všechny vysoké standardy bondovské série. Jediné, co tak můžu dílu vytknout je bondgirl, která mě tentokrát příliš nenadchla, navíc její vztah s Bondem byl jednoduše plochý. Částečně mi to ale vynahrazuje velké množství různých vedlejších dívek, které se okolo agenta 007 ochomýtaly, a proto Žiješ jenom dvakrát hodnotím velmi kladně. ()

Beltrix

Zatím asi nejslabší bondovka, za což ale může především velký časový odstup od vzniku filmu. Efekty nefungují, Bond nepůsobí tak charismaticky jako v předchozích dílech, využití exotického prostředí zde není vůbec dobře zvládnuté, polonahá paní Bondová uprostřed boje byla jako pěst na oko... Hodně z toho bych odpustila, ale to, že hlavní záporák doslova navede ruku Bondovi k tlačítku pro výbuch rakety, mi potvrzuje, že ten film prostě není dobrý. ()

GrooteLulu

...po Thunderball se jedná o další "fantas" podívanou, kde přestárlý konzervativec "Q" vnutí Bondovy další, tentokráte, létající hračku, zase spíše však pro zasmátí a tím se z Bonda stává prostor pro humor Garyho Moora. Co se rozhodně však vyvíjí nejlepší cestou vpřed je vyvíjecísíse styl Johna Barryho, kdy "You only live twice" se stává hnací silou celého filmu, rytmus "posledního Bonda" od Conneryho a co příjde poté za díl, to vezme "alespoň mě" navždy (povz)dech... a proto se musí Connery vrátit ;) ()

Elanornegra

Úvodný soundtrack som si zamiloval v Mad Men. Aj vďaka nemu, som opat velmi spokojný. Sean Connery si zaživa Japonsko a opat je tam krasny vizuál. Aj scéna na streche, s tou kamerou nadčasová. Samozrejme, dej opäť iny, na “space ships”. Tie Japonky až taká výhra nebola, ale bolo ich tam dosť nečakane… finálne akčné scény na tu dobu určite vynikajúce. Odhalenie number 1. Aj vďaka najkrajšiemu soundtracku zo série, a nečakanému presunu do Japonska….80% ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)