Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

helrohir

Podľa mňa najlepšia Conneryho bondovka. Atraktívne japonské prostredie so všetkými tými ninjami robí tento film akčnejším a dobrodružnejším, než boli jeho predchodcovia. Záverečná prestrelka v sopke je výborná. ()

kubilov

Oživení ve formě přesunu do Japonska byl rozhodně vydařený počin, protože tam vznikla jedna z nejlepších Bondovek, asijství Bondovi sedlo, i proto se do Japonska či Číny později často vracel. Poprvé máme také možnost nahlédnout do tváře Bondova největšího soupeře, Ernsta Stavro Blofelda. Je jen škoda, že se neuskutečnil nápad s Janem Werichem. Padouchův plán samozřejmě neskonale debilní, ale jasných 5* ()

maoc

Vizuálně a atmosférou OK, ale shazuje to naprostá nelogičnost děje, chování postav, využívání / nevyužívání dostupných technologií (autodestrukce, telefon nebo vysílačky, atp.). Nevím, proč mě to zrovna na tomhle Bondovi tak iritovalo. Možná je to jen absurdní humor Roalda Dahla nebo jeho sociologický experiment, jak moc blbí diváci bondovek jsou. Tak jako tak, já se nesmál a experimenty na sobě dělat nenechám. ()

Syna.1990

První Bond, který mě vážně vůbec nebavil. Jasně James je v každém filmu hodně na ženský, ale v tomhle filmu mi přišel spíš jako sexuální loudil, než jako agent 007. Nejúsměvnější na celém filmu byla změna z Bonda na rákosníka. ()

subic

No.1 organizace Spectre Ernst Stavro Blofeld. První sci-fi bondovka, mizející americké i sovětské družice. Děj je celkově přenesen z Hong Kongu do Japonska, 007 se zde podrobí bojovému výcviku a dokonce se ožení s Japonskou agentkou, byť pod fiktivním jménem. 007 se tu vydává za obchodníka a chce kupovat glutamát sodný a kyselinu askorbovou (už v roce 1967?). V porovnání s předchozím Thunderballem docela výrazný pokles kvality, absence Aston Martina nahrazena sportovní Toyotou 2000GT a završí to závěrečná spíš až směšná hromadná střílečka na dně sopky. Ale velmi exotické prostředí Japonska to dorovnává, Japonsko bylo už tehdy na vrcholu vývoje techniky a technologie, zároveň se tu snoubí japonská kultura a tradice. První hodinka je taková normální bondovka, kdy i Japonci předvedou svých pár vychytávek a taky na místo dorazí Q v kraťasech se svým malým ozbrojeným vrtulníkem. Pro zajímavost Blofeld zde už má rakety, které se umí vrátit zpět na Zemi, to co po 50 letech teď dělá Elon Musk a SpaceX. 7/10 ()

makakus

Bond mrtvolou, Bond Japoncem, Bond astronautem - co si přát víc :-) Jedna z nejlepších bondovek conneryovské série. A může za to hlavně skvělý scénář skvělého autora (Roald Dahl), který Bonda vidí s krásným nadhledem a lehkostí, jako romantickou pohádku, přitom plnou bujaré akce. A taky konečně prvotřídní řemeslo, pokud jde o kameru, střih, celkový spád a ach ano - skvělý song s Nancy Sinatra. Ze všech klasických ingrediencí bondovek tady nechybí vůbec nic (požírající piraně, požírající raketa, nindžové, vychytávky pana Q včetně střílejících cigaret, soukromé metro...). Bond, který se nebere moc vážně, baví akcí i dialogy a přitom je napínavý, dynamický i svůdný. Paráda. ()

0verseer

Bondovka č. 5: Z bondoviek natočených v 60. rokoch je práve táto tou najslabšou. Stále je z nej cítiť "conneryovský" nádych starých bondoviek, ale akoby tvorcom v tejto etape začal dochádzať dych (spolu so Seanom, ktorý utrúsil za celé 2 hodiny asi len 3-4 hlášky). Ako keby tvorcovia ubrali z plynu vždy, keď sa začne motor poriadne rozbiehať a výsledkom je, že väčšina vecí ostane využitá len spoly . Exotické Japonsko, krásna Karin Dor a hlavne Ernst Blofeld (len 10 minútová epizódka v podaní tak skvelého záporáka ako Donald Pleasence, to je vážne na facku), ktorého tvár bola konečne odhalená, no nemôžem si pomôcť, z tohto šlo vyťažiť omnoho viac. Záverečná bitka s nindžami o triedu slabšia ako podmorská v Thunderballe. Tým jediným, čo vynikne aj po rokoch ostáva úvodná pesnička od Nancy Sinatra: https://www.youtube.com/watch?v=hs8uYxTJ530 ()

ostravak30

Thunderball byla první bondovka, která se mi skutečně líbila. Ty před ní ani tato mě bohužel nezaujaly. A důvod je pořád stejný. Tady se zase opakuje. Málo akce. Dlouhé nezáživné monology, mnoho japonského milování, a nakonec žádná bůhví jaká bitka s hlavním padouchem. Ten je naopak zlikvidován velmi rychle. A bondovce nepomohla ani závěrečná obří přestřelka. Zkrátka a dobře, tohle úplně nevyšlo. Uvidíme, co dalšího nám naservírují. ()

mosem

Jakkoliv patří Sean Connery mezi moje TOP a i když vezmu úvahu rok, ve kterém film vznikl, na víc než 3 hvězdičky jsem to nevytáhl. Jsou tam vtipné scény a dialogy (přeměna Bonda na Japonce), jsou tam i hezké záběry přírody (nejhezčí je cesta Bonda mořskou jeskyní, ta je fakt působivá), ale i místa vyloženě slabá (stékající láva z vyhasnuté sopky, závěrečná bitva která je spíše karikaturou). Řekl bych, že některé trikové scény jsou nesrovnatelné s prací nášeho režiséra Zemana. Nicméně, připouštím že je to hodnocení, které je do jisté míry ovlivněno filmy, animací a triky, které člověk vidí ve filme, produkovaných v dalších desetiletích. Na svoji dobu zřejmě nadčasový snímek. A dodávám, že 3 hvězdy je hodnocení dobré, určitě ne samozřejmé. ()

Jereme

Perfektní soundtrack pro mne jeden z nejikoničtějších z celé série, celkově na mě tato Bondovka působí velice sympatickým dojmem. Děj je přehledný, dobře odsejpá, zapletka je tak fajnově Bondovsky nadsazená... sice je v tomto díle (i na 007) až nadstandardně hodně dějových a logický nesmyslů. (jako nejzajímavější mě přijde scéna, kde se svoji kolegyní po té co museli skočit do vody jdou nalehko ke kráteru - ona v plavkách, on v rozepnuté košili. Pak najednou, když se rozhodne slézt dovnitř, tak má maskovací ninja převlek, a výbavu na lezení po stěně - no asi nějaký krosna zmenšená do šumivé tablety xD). Ale co koho to trápí - tohle není typ filmu je nutné nad takovými věcmi příliš přemýšlet... No i přestože tento díl nepřináší do světa 007 nic převratně nového, ja ho mám rád... ()

PlayEasy

Kouzlo předchozích dílů je téměř úplně fuč, ovšem japonské kulisy (i dívky ;) a opět jedinečný Sean tohle hravě zmáknou. Odhalení Blofelda v podobě přehrávajícího Donalda Pleasance a trapný “sci-fi” námět už ale jen tak nepřejdeme. 65% ()

Yuri69

Děj není nijak výjimečný, ovšem tahle bondovka obsahuje ohromné množství prvků bondovského univerza. Velké množství hitech vynálezů, SPECTRE i Blofeld se svou kočkou, tajná podzemní základna, pestrobarevně uniformovaní záporáci nebo závěrečná super-přestřelka. ()

Eraser

Connery byl první a Connery je jednoznačně nejlepší Bond. A Žiješ jenom dvakrát je jeho poslední 100% bondovka. V mém osobním žebříčku zabírá sedmou pozici. ()

George8

Oni si fakt mysleli, že Bond zemřel ? To jsou teda naivní lidé. Tentokrát především příběh z Japonska, který se mi líbil! ()

OJan

Tak tohle je jedna s těch úplně nejlepších bondovek, krásně natočené Japonsko a hlavně bitka v kanceláři. |95%| ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)