Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

Marw

Sean Connery jako Bond: 4,5 hvězdy, bondgirl: 4 hvězdy, Záporák Donald Pleasence: 5 hv. Technické spracování: 4,5 hv., Dojem z filmu: 5 hv Průměr: 4,6hv. ()

MATADOR

Pátá bondovka je dalším z důkazů, že i přes svou dobu má stále co nabídnou. Záporáci, zbraně, pořádní závěrečná akce a především půvabní společnice. Další z mých oblíbených bondovek. ()

swed

Nejvelkolepější ze všech Conneryho bondovek. Gilbertova režie je o dost svižnější než Youngova, takže film rychle ubíhá a jedna akční scéna střídá druhou (pořád se něco děje). Nechybí typický humor a nadsázka. Prostředí Japonska spolu s krásným hudebním doprovodem vytváří neopakovatelnou atmosféru. Jediným mínusem je finále, které je už trochu "over the top". TOP 10 BOND ()

PogoJoe

Tak tenhle díl mě tedy po většinu času vůbec nebavil, skoro jsem dal 2 hvězdy. Ale úsměvně výborný záporák (díky skvělé parodii Mikea Myerse jsem se neudržel nesmát) a trochu lepšímu závěru nakonec hodnotím jako průměr. ()

salalala

Ale jo, v pohodě se to dá i dneska. Connery už si to tady užívá a vyvážil přesně nadsázku a serióznost. Hláškuje tu docela dost a slušně. Akční scény jsou i na dnešní dobu hodně dobré a přehledné. Bitka v kanceláři, ninja bitky i přestřelka s letadly jsou fajn a vypadají pořád hodně dobře. Scénář tedy někdy dost hapruje a nesmí se moc přemýšlet, protože logických děr je tu víc, než by bylo zdrávo. Přiznám se, že jsem chtěl dát tři, protože je to celou dobu takové roztahané a rozvláčné. Hvězdičku přidávám až po zvládnutém konci filmu, který odsýpá a je zakončen dobrou hromadnou přestřelkou v originálním sídle organizace SPECTRE. Hračičky jsou tady taky vychytané, střílející cigáro, skládací letadýlko, otevírací sopka, prostě dobré. Navrch vynikající, leč nevyužitý Pleasance. Akorát Bond jako Japonec je malinký úlet. Celkově vzato nadprůměrná bondovka (i když s odřenýma ušima) a 70%. ()

L_O_U_S

Série se pořádně rozjela, Blofeld poprvé ukázal svou tvář a k tomu sympatické japonské prostředí. Ovšem z toho, jakým způsobem balí James Bond něžné pohlaví, jde na člověka až deprese. (996., 27. IX. 2014) ()

JohnMiller

Nikdy som nebol fanúšikom filmov Jamesa Bonda. Som s tých ktorí uznávajú Austina Powersa hehe.. Ale teraz vážne, You Only Live Twice som už viackrát zachytil v tv avšak až pri tejto príležitosti som do dopozeral do konca. Silný záporák, posledné vymoženosti technológie a NAOZAJ krásne ženy mi pri sledovaní spolu s Japonskou tematikou celkom sadli, zub času si už trocha odkrojil ale nie je to až také strašné, keď si vezmete, že Sean Connery valcuje ako buldozér. Hovorím ešte raz, na Bondovky odborník nie som, takže moje hodnotenie berte s nadhľadom., ()

Colonist

Spolu s Goldfingerem asi nejlepší Conneryho bondovka. Je tu ta krásná lehce naivní atmosféra, nádherná příroda ostrova, skvělý Donald Pleasence jako Blofeld atd. Povedená akční scéna ve vzduchu s Malou Nelly za znění James Bond theme (a před tím ještě klasické Barryho 007 theme). Je pravda, že ztvárnění vesmíru a akčních scén působí dnes už poněkud směšně, ale má to to pravé kouzlo klasických bondovek. ()

Aleee89

Další z bondovek. Musím se přiznat, že už mě docela unavuje se na ně dívat, ale pořád to zachraňuje sexy Sean Connery. Pro muže se zde objevily Japonky, myslím, že trochu exotická změna :-). Akce se dá (na tu dobu natočení), ale jak už jsem několikrát psala u minulých názorů, s novými filmy se rovnat nedá. A Bondovky bohužel nemají to, co u filmů hledám především - kvalitní příběh. Připadají mi dost schematické, a to bohužel nudí a následně ubírá body... ()

kajas

Bondův výlet na asijský kontinent mě bohužel vůbec nezaujal a považuji ho za nejhorší conneryovku. Záporák Blofeld působil spíš směšně, což mohl zapříčinit jeho tragický český dabing. Nevidím zkrátka příliš mnoho pozitiv. ()

major.warren

Žiješ jenom dvakrát je jednou z nejpůvabnějších a možná vůbec nejpoetičtější Bondovkou. Lewis Gilbert natočil tři Bondovky a tahle je dost možná nejlepší. Sean Connery po páté jako agent 007, tentokráte pouze v Japonsku, ve společnosti krásné Aki, "tygra" Tanaky, poprvé v historii Bondovek odhaleného Ernsta Stavro Blofelda, skvěle ztvárněného hrůzným Donaldem Pleasencem, a další japonskou kráskou Kissy. Takže super Bondovka:-) Ze všech Conneryho Bondovek si právě tahle nese nejvíce půvabu, společně s From Russia With Love. Mistr literatury Roald Dahl servíruje skvělý scénář plný Flemigovských motivů, a hlavně postavený na typickém Bondovském příběhu o záchraně světa. Vizuálně zase revoluce. Jeden z nejkrásnějších soundtracků Bondovské historie složil opět vynikající John Barry. Nádherná je i úvodní píseň. Já opravdu nemám moc co vytknout. Tuhle Bondovku miluji pro její napínavost a tajemnost a dále pro zmiňovaný půvab japonské kultury. A jsem moc rád, že Bonda zde ještě pořád hraje Sean Connery. A taky, jak skvěle ukončil svou dosavadní kariéru agenta 007 a břemeno luxusně předal Georgeovi Lazenbymu. ()

Fíla

Paradoxně se na konci nejvíce střílí a jedna se o Conneryho nejslabší Bondovku z pěti. Mohu říci, že Sean Connery byl opravdový kabrňák! Jako nejlepší hodnotím Goldfingera poté Srdečné pozdravy z Ruska a následuje Thunderball, Dr. No a Žiješ jenom dvakrát. Jsem velice spokojen, jak to Sean skvěle zahrál a můžeme se přesvědčit, že je to pan herec, s velkým pé. 6/10 ()

mahler

Komentář může obsahovat pár spoilerů: Žijeme je dvakrát - Jednou, když se narodíme. - A jednou, když pohlédneme smrti do tváře. Hlášku z jedenácté kapitoly Flemingovi knihy pronese ve filmu Blofeld, Bondův úhlavní nepřítel jemuž konečně vidíme do tváře - a jemuž je potřeba zabránit aby kradl sovětské a americké rakety přímo ve vesmíru - vždyť by z toho mohla být válka. Kdykoliv Bond zabrousil do orientálních krajin, trochu jsem znejistěl, ale tohle je film kterému tu trochu zdlouhavou pasáž přeměny na japonce odpustím. James Bond: Poslední Conneryho kvalitní bondovka (ne, diamanty opravdu ne) a je to velká škoda - On Her Majesty's Secret Service mohl být jeho nejlepším filmem v bondovském universu. Akce: Malá Nelly, přístav Kobe, magnet na helikoptéře a armáda ninjů která v kráteru sopky vede válku proti SPECTRE. To jde. Bondgirl: Neposoudím, Akiko Wakabayashi i Mie Hama vypadají ve filmu roztomile, ale krásu japonské ženské (stejně jako vietnamské, černošské nebo talibánské) prostě neposoudím. Herecky jsou na tom však lépe než většina jejich hereckých kolegyň. Padouch: Erne Stavro Blofeld je malý, zjizvený a cholerický skřet který má nespolečenský zvyk házet lidi do svého jezírka. Mimochodem v tom jezírku jsou piraňe. Koupala se s nimi kromě hromotluka Hanse i femme fatale Karin Dor, která chtěla nechat 007 zahynout v letadle. Pan Osato byl na druhou stranu pěkný osel. (BTW moc bych si přál vidět jako Blofelda Jana Wericha - ten mimochodem odpovídal Flemingovu popisu Blofelda víc než Donald Pleasence.) Hudba: Píseň You Only Live Twice je krásná a její melodii znám nazpaměť, mimo to má tento film vynikající hudební doprovod. Sice jsou to stejné melodie z dr. No a From Russia with Love, ale zde jsou lépe použité. Kniha: Agent 007 je za trest poslán do japonska, kde ho šéf japonské tajné služby Tanaka pověří úkolem zabít dr. Shatterhanda - tím je ve skutečnosti Blofeld který vlastní hrad s rajskou zahradou kam chodí japonští boháči páchat vznešené sebevraždy. Bond, který se chce pomstít za smrt své ženy Tracy Blofelda vypátrá a v souboji ho uškrtí. Při výbuchu hradu utrpí poranění hlavy a ztratí paměť. Poté je prohlášen za mrtvého a žije jako rybář v japonsku. Sice čeká díťě s Japonskou agentkou Kissi ale odcestuje do Ruska aby našel klíč ke své chybějící paměti. James Bond will return: V tajné službě Jejího veličenstva ()

Martin741

James Bond s poradovym cislom 5. K tomuto filmu ma pritiahla ustredna myslienka vesmirneho programu, Connery, vyborna bondgirl Akiko Wakabayashi, a skvele akcne sceny. Zaporak v podani Donalda Pleasence /ako pikoska moze sluzit fakt, ze neskor si Pleasence zahral s Budom Spencerom a Terence Hillom/ je maximalne uveritelny. Vyborne boli ninja akcne sceny, potopenie auta v oceane a totalne ma dostala posledna prestrelka na konci okorenena efektivnymi vybuchmi. Co dodat? Connery rules, jeho bondovky boli a su pre mna najlepsie bondovky. Tretia najlepsia bondovka pre mna s Connerym - po Goldfingerovi a po Thunderballe, pochopitelne. 100 % ()

shyster

005 - Bondovka, která má monstrozní závěrečnou bitku, kterou jsem nečekal a která mě příjemně překvapila, "ve stylu" bitev v Pánu prstenu. Bohužel tomuto dílu chybí záporák a to, že se na posledních pár minut odkryje identita č.1 ve Spectru, vůbec nezachrání (zvláště, když je to takové zklamání - zakrývaná identita hlavy Spectra by byla lepší). A pak ta 10 minutovka, kdy se z Bonda stane Japonec a prodělá 3 denní výcvik v ninju, je naprosto trapná. ()

O´Neill

Oproti V tajné službě jejího veličenstva se to opět rozjelo. Konečně se zde objevuje řada vtípku, které dělají Bondovku Bondovkou. Za mě zatím stále pokračuji jako v jiných starších Bondovkách, na třech hvězdičkách, ale tento díl se již blíží velice hvězdičkám čtyřem. Očekávám, že v následujících dílech již budu udělovat vyšší hodnocení. ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)