Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

Gilberto

Z mého pohledu jedna z nejslabších bondovek (paradoxně s Connerym). Trpí zejména příliš nevěrohodným, místy až humorným technikým vybavením (třeba "little Nelly") a vizuálními efekty. Filmaři si moc neuvědomovali svoje možnosti a popustili až příliš uzdu své fantazie. Nicméně bych vyzdvihl alespoň Japonky, které po ostrovech běhají v bílých bikinkách takřka ve dne-v noci. Největším kladem filmu je (krom Conneryho) píseň You only live twice v podání Nancy Sinatra, která patří v historii Bonda k těm nejlepším! ()

Hanes88

I když mé hodnocení zůstává stejné, musím říct, že se mi tento díl líbil nejvíce ze všech předchozích. Japonské prostředí a hrozící 3. světová válka - to vše zakusí James Bond. Opravdu pěkné. ()

Zero_Signal

Rozhodne môj zatiaľ najobľúbenejší Bond. Úžasná úvodna pieseň od Nancy Sinatra, krásne Japonsko, krásne natočené scény vo vesmíre, ázijská Bond girl, ktorá sa väčšinou promenáduje iba v spoďároch, Donald Pleasence a Sean fuckin´ Connery .. mne viac k dokonalej Bondovke netreba. ()

Prochy38

Přiznávám, že už jsem měl v plánu dát 3*. Ale přecejen si to pořád drží tu úroveň. Děj mi přišel hodně slabý, ale vše nahrazují nové postavy v čele s hlavní zápornou a krásné asijské ženy. Přeměna Bonda v Japonce byla spíše komická, stejně jako úsměvný byl výcvik japonských ninjů. Naopak příběh sice ze začátku nedával smysl, alespoň mně, až se natolik zjednodušil, že ani nevím, jestli byla první hodina filmu nutná. Nemohoucnost záporných postav zabít 007 je taky celkem k smíchu, ale o čem by pak bylo pokračování, že? Na druhou stranu v tomto snímku jde o jeden z nejlepších soundtracků. A. Wakabayashi moc hezká Bong-Girl. Takže suma-sumárum, jsme, kde jsme byli :). Film ,který nemlže urazit... ()

TERRORDROME

Po nudnom výmrde Thunderball sa tvorcovia piatej Bondovky zasa raz vytiahli, poslali toho chuja Younga raz navždy do hája a natočili film uletenejší než všetky predošlé dohromady. Magor obývajúci vyhasnutú sopku tu kradne americké aj sovietske kozmické lode aby vyvolal tretiu svetovú. Bond preto musí fingovať svoju smrť a odcestovať do japonska aby sa stal ninjom. Okrem výcviku sa musí ešte aj zamaskovať za japonca ( "zošikmiť oči!" ) čo je vôbec ten najväčší Bondovský nezmysel, hlavne keď vidíme že po zamaskovaní vyzerá vlastne tak isto, akurát je natretý na žlto a má parochňu ako Beatlesák. Toto dokonale absurdné maskovanie by mu mohol závidieť aj samotný inšpektor Closeau. Inak to ale pekne odsýpa, podarené naháňačky, bitky ( napr. tá s havajským valibukom ), ťažko ozbrojený vreckový vrtulník a záverečná explozívna kucapaca v onej sopke. Dokonca príde aj samotný Blofeld ktorý už nie je len ruka, ale má aj plešatú zjazvenú hlavu Donalda Pleasenca. V zásade je to riadna konina, ale pobaví. ()

peetriss

Z mého pohledu nadprůměrná bondovka s nápaditým scénářem a jeho svěžím, technicky dobře zvládnutým převedením na plátno. Téma únosů lodí na oběžné dráze, což je odraz doby, ve které film vznikl, muselo v průběhu vesmírného závodu mezi USA a SSSR působit divácky velmi atraktivně, podobně jako japonské prostředí, kde se odehrává většina pozemského dění. ()

Hadriel

Asi nejlepší Conneryho bondovka. Atmosféra Japonska je příjemná změna. Konec je klasická bondovská záchrana světa. Ale celý film funguje dobře. Bondova několika denní přeměna v ženatého ninja japonce je dost úsměvná. Toyota 2000 GT v cabriu, hoho. Japonka s prasečím obličejem. + Ty úvodní tóny z titulní písně, které se ještě objeví napříč filmem, ty které (zne)užilo spoustu dalších umělců, to je nádhera. ()

Lefty86

Rozhodl jsem se ze konecne dam vsechny legendarni Bondovky a tak davam minimalne dve tri tydne :-) u techhle starych mi bohuzel pripada ze pribeh na dvacet minut roztahaj do dvou hodin a spousta scen je nic nerikajicich, nikam nespejicich proste zbytecnych. Jinak na me z nich dycha zvlastni aura toho fenomenu a proto i kdyz me nijak neoslnujou proste se tesim az si pustim dalsi. Tady byl aspon namet o snaze rozpoutat treti svetovou takze to jisty pribeh melo. 50% ()

Paldiny

Japonská misia mi sadla o čosi viac než tá pod vodou. Film navyše začne celkom luxusne pohltením vesmírnej lode inou loďou a to celkom namlsá. Roztvorí sa tiež otázka kto za týmto stojí, Amíci ? Tí obviňujú Sovietov, Rusi sa zas tvária nevinne, Angláni ich prekvapivo bránia a Japonci, tí vraj nemajú štartovaciu plošinu. Takže dúmame odkiaľ vietor fúka. Všetko má ako inak vyriešiť agent s povolením zabíjať a nebol by to on, keby na začiatku nespravil paniku, tento raz sa nechal zabiť. Všetci tomu samozrejme veríme a tak blízky zvrat s oživením je len jedným z viacerých aké nás čakajú. Bond sa ale nezaprie, je ukážkovým alfa samcom a značkuje všetko bez ohľadu na farbu vlasov či pôvodu. Našťastie už netrapoší so stupidnými vznášadlami aj keď lietadielko s ozbrojenou výbavou bolo trochu na hrane, no nehrýzlo do takej miery, aby som sa hrýzol ja. Na druhú stranu pár slušných vychytávok sa dočkáme, z repertoáru vypadne občas aj nejaká tá hláška a dej sa odohráva po väčšine času v krajine vychádzajúceho slnka, takže treba očakávať veľa Japoncov, ukážku bojového umenia a pomrkávanie do starobylej kultúry. To aby sa na film chodilo aj v Japonsku. Čo už nepoteší je kolísavosť efektov a zakiaľ sa jednému triku zadarí, druhý pôsobí ako z pera Maxipesa Fíka (pristávanie rakety je vážne tragédia), no prežiť sa to aj v týchto kritických pasážach dá. Zvyšok nevybočuje, nebrzdí, ani šialene nešlape, skrátka taká pohodička. ()

Drirr

Předchozí Conneryho bondovky se alespoň trochu snažily ctít nějakou příběhovou logiku a přinášet jakýs takýs sevřený příběh. Tady poprvé ale přichází scénáristická rezignace na jakýkoliv smysl. Tanaka je nejutajenější člověk v Japonsku, co má vlastní soukromé metro a nikdo nezná jeho identitu. Ale jakmile je u něj Bond, s vrahy se u něj dveře nezavřou. Aby se Bond infiltroval na nedostupný ostrov, musí podstoupit ninja výcvik a vzít si za ženu japonskou dívku, protože lepší řešení prostě nemáme. Wtf... A takových legrací je tady spoustu, až moc tentokrát... Ale Japonsko jinak fajn. ()

willis

Connery v převleku za japonce s parukou Leonarda Nimoye, (takže spíš vypadá, že přiletěl z Vulkánu), je neodolatelný. ()

Spectre

Tak trochu sci-fi Bondovka. Blofeld sa nám ukázal a aj tentokrát je super. Keď si k tomu doplníme výpravu a skutočne krásnu hudbu, tak je to jedna z najlepších bondoviek (aj keď oni sú všetky dobré). ()

gocatgo

Jedna z těch slabších. Velké plus za Japonsko a úvodní song, mínus za scénář, který je fakt dost hloupý. Ale i ty špatný efekty bondovce rád odpustím. ()

Oyer

Asi nejslabší ze série Connerových bondovek. Tento díl má trochu rychlejší a přímočařejší spád. Ale nebojte se, několika akcím se stále stejnou "nadneseností a přehnaností" neuniknete... ()

Mikino00

Velice solidní, sice slabší než předchozí díly, ale i tak napínavé, originální se samotným Blofeldem, krásnou Toyotou a nezaměnitelným hudebním motivem, asi nejlepší písně v bondovské sérii. ()

Paulík

You Only Live Twice je moje nejoblíbenější Conneryho bondovka. Celá zápletka je nám podána s větší lehkostí a humorem než ve svých předchůdcích. I proměna skotskýho parchanta na japonskýho parchanta mohla skončit daleko větším průšvihem. Donald Pleasence pro mne zůstává nejlepším Ernstem Stavro Blofeldem vůbec. ()

Ollie235

Jedna z nejlepších bondovek - výborný padouch, solidní příběh, Connery jako 007, svatba, nindžové - prostě co víc si přát? ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)