Pán a pani Smithovci sú len jednou z mnohých dokonalých dvojíc z vymydleného stredostavovského predmestia... až kým nevyjde najavo, že v skutočnosti sú obidvaja nájomnými zabijakmi, ktorí pracujú pre dve konkurenčné agentúry a ich úlohou nie je nič iné, ako odprevadiť zo sveta jeden druhého. Hlavných úloh sa ujali Brad Pitt a Angelina Jolie pod vedením režiséra Douga Limana (Agent bez minulosti). Obidvaja protagonisti sa na svoje úlohy dôkladne pripravovali na strelnici, pričom Angelina Jolie svojho partnera prekonala. (oficiální text distributora)

Real Tom Hardy

Toto je jeden z tých krásnych raritných prípadov, kedy sa v jednom filme stretnú dve v tom čase najkrajšie vyzerajúce osoby Hollywoodu (zrejme všeobecný konsenzus) vo svojej najlepšej forme, či už po stránke hereckej, ale hlavne vzhľadovej, pred kamerou rozpútajú herecký koncert a symbiózu a ich vizuál rejža/kameraman vyťažia na maximum (Brad tu vyzeral fakt kurva dobre...), aby sa nakoniec mimo kamier zamilovali, zobrali a spravili sto detí. Ale to som si teraz uletel ako nejaká pani každý večer sledujúca bulvárne televízne plátky, takže naspäť k relevantným veciam! --- Po rokoch a desiatkach zhliadnutí som zistil, že vlastne existuje aj režisérsky zostrih a s chuťou sa doň pustil. Dal som si teraz naraz obe verzie po sebe, kino aj rež., a mám v tom jasno. Rôzne strihy, zmeny v scénach, pridávanie alternatívnych a mazanie tých starých známych, mi už dáva zmysel. Kinoverzia má vtipnejšie a celkovo pre diváka atraktívnejšie scény (prezliekačky Angeliny z koženého obleku / Vinco, ktorý do toho chladného jesenného rána proste pre 400k z postele nevstane / Benjamin snažiaci sa dostať do istého tajomného výťahu). Rež. zostrih tieto a takéhoto typu maže a plne sa venuje prehĺbeniu vzťahov medzi ústrednou dvojkou. Ide najmä o drobné detaily v jednotlivých scénach – pár sekúnd dialógov navyše, niekedy jedna veta, niekedy polsekundová zmena záberu a strihu – ktoré ale dokopy robia celok krajším. Zjednodušene povedané – na prvé zhliadnutie kinoverzia, rež. zostrih na také piate. Veľa scén funguje aj na poli komédie, a to aj bez prítomnosti V. Vaughna, ktorý inak, mimochodom, všetky svoje ťahá úplne skvostne, obzvlášť konšpiračné eskapády. --- Čo viac dodať k filmu s tisíckou komentárov, ktorý už zrejme každý videl? Asi len toľko, že existuje jeden malý neznámy film s názvom By the Sea, ktorý môže pokojne slúžiť ako neoficiálny sequel k Mr. & Mrs. Smith. A z nejakého dôvodu proste verím, že niekde vo vnútri Brangeliny bol tak aj mienený... ♪♫ / Brad si vyspevuje počas akčnej sekvencie pesničku bohov x) (x) (15x2010) (10x2011) (2014) (31.5.2017) (10.2019) (2x21.9.2021) (13.11.2023) (14.2.2024, sk dab) ()

lesumir

Brangelina v akci :) Jak akcni pojeti dobre, jako komedialni pojeti taky dobre, jako rodinne drama taky v poradku. Myslim si, ze je to povedeny snimek, ktery svuj ucel pobavit naprosto splnil! Alepson to tak citim. ()

Hrabka

Průměrný akční nářez. Příjde mi, že podobných filmů je obrovské množství, a proto mě pan a paní Smithovi zas tak nedostali. Herecká esa hrají výtečně. Není se čemu divit, že je tento film dal dohromady, oba se skvěle doplňují a jiskří to mezi nimi. 55% ()

nunka

Ach jaj.... znova len ďalší pokus zo série amerických brakov bez lesku s masovou propagandou... asi ako mnohí som sa s istými očakávaniami dala namotať na atraktívnu hereckú dvojicu. No nie som však typ, ktorý sa dokáže odreagovať pri akčných prestrelkách, preto pre mňa nič moc a hodnotím len za dva. ()

LiVentura odpad!

Odpad lidské společnosti, její "přenádherné" stylizované vzory...bože lidé, kam jsme se to jen dostali....už i film musí být nakažen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

juta

Manželský pár si zahrál manželský pár i ve filmu. V tom filmovém se sice chtěli zabít, ale alespoň je to trochu zábavnější forma soužití. :D Fajnový akčňák, který je sice chvílema přitažený za hlavu, ale docela baví. Lepší průměr. ()

Fiftis

Herci skvelí ale číslo jedna má akcia. Či už domáca prestrelka rodinky Šmitov alebo automobilová naháňačka s BMW-čkami. A radil by som to aj do kategórie Komédia. Skvelý film. Naozaj som sa moc pobavil. Brad Pitt - Angelina Jolie je skvelá dvojica a na filme sú najzábavnejšie ich scény z manželského života. Naviac má film prekvapivo vydarené akčné scény. Skvelá akčná komédia, ktorá sa neberie ani trochu vážne. Myslíte si, že manželstvo je nuda? Možno. Ale len do tej doby než zistíte, že váš náprotivok robí rovnakú prácu ako vy, ale bohužiaľ u konkurencie. Pokiaľ je to ešte naviac práca zabijaka, máte o zábavu postarané. ()

Shakers

Má to dobrý dej a skvelých hlavných predstaviteľov (myslím že lepších nemohli ani vybrať). Má to švih, má to tempo, je to zábavné a akčné, no má to svoje "diery". Keď sa zamyslite nad niektorými vecami, tak tam nájdete zopár zaujímavých faktov, ktoré potom filmu moc ani nedávajú zmysel a preto sa radšej nad tým ani nezastavte a leťte ďalej ako guľka z brokovnice. Potom je to fajn. Ja som tak urobil a bavil som sa kralovsky. 85% - 4* ()

lamps

Z mého pohledu nic víc než dutá nálož akce honosící se slavnými jmény obou hlavních protagonistů. Koukat se na to určitě dá, ale někdy je třeba do filmu vtěstnat něco víc než jen sexy herečku a hromadu plných zásobníků.. 60% ()

Jacinda

Nemám ráda Angelinu a stále jse fandila Bradovi. Doufala jsem, že jí to v tom filmu pořádně nandá. Jsem asi antifeministka. Každopádně na mě tenhle film působí jako afrodiziakum a po shlédnutí se musím jít se svou druhou polovičkou mlátit :-D ()

Big Bear

Brad: No tak - miláčku, přeci nepůjdeme spát rozlobení :-))) Hollywoodská oddechovka s hvězdným párem. Průměr na 2 hvězdičky, ale za tu večeři s pečení dávám třetí. * * * ()

forsberg

Na začátku mne napadlo, že mezi Kathleen Turner a Michaelem Douglasem to na mexické slavnosti jiskřilo víc. V polovině mi došlo, že Arnold a Jamie tančí tango daleko vášnivěji. A těsně před koncem jsem nudou usnula, za což se vám Angelino a Brade, vy dva krásní lidé velice omlouvám. ()

Boogeyman

Zklamání! Po těch nadšenejch reakcích jsem čekal něco víc! Brad i Anjelina se do rolí hodí a jejich špičkování nemá chybu! Jiskří to mezi nima, ale musí stát proti sobě!Jakmile v druhý polovině spojí své síly, stane se ze slušné akční komedie trapná akční slátanina! Celkově je to průměrný film, který vidět můžete, ale nemusíte! ()

Indiana

Slušná akční řežba, v první polovině tak trochu připomínající Válku Roseových. Akce ve druhé polovině je dost, ale podle mě nic moc natočená, podle mě film stojí především na výkonech skvělého Brada Pitta a Vince Vaughna, který ale bohužel dostal docela dost málo prostoru. ()

petaspur

Nevšední sexuální prožitek, po poskytnutí si vzájemného alibi, dovedl dva neznámé lidi až k sňatku. Po pěti šesti letech manželského života jejich vztah již nefunguje, návštěvy psychologa také nepomáhají, což přiměje dvojici vzít do rukou dostupný zbrojní arzenál a zachránit manželství. Je to rychlé, svižné, zábavné, což jednoduchého člověka mého typu, disponujícího primitivním filmovým myšlením, vede k plnému hodnocení. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +výběr ustřední herecké dvojice, příběh, dialogy, akce, detaily, hudba -žádná čast filmu není stoprocentní, trošku scénář/// Přibližně před 2 mesíci dávali film v TV, dnes jsem si jej pustil ze záznamu. A přestože v telce dávají mnoho pohádek, dal jsem přednost této akci kde hlavní dvojici ztvarnil Brad Pitt (výborný herec) a Angelina Jolie (špatná herečka) a musím konstatovat, že zde mi poprvé Angelina byla simpatická. Vůbec chemie mezi oběma herci byla úžasná. Líbil se mi i jejich vývoj. Myslel jsem že bude trošku jinačí, ale nakonec děj se od očekávání nelišil. Mezi nejlepší scény patří souboj v jejich domě, ten jsem si celkem vychutnal. Rovněž závěrečná akční "jizda" nebyla špatná. Možná mohu vytknout obsazení vedlešími herci, nebyly moc výrazní. Hudba je příjemná a pěkně doplňuje ráz filmu. Celkově jsem se příjemně bavil a mám aji chuť si dát film znovu, což se tak často nestává./// Celkem 81%/// ()

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

08.09.2021

Herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora) si nakonec v seriálovém remaku akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith o manželském páru špionů nezahraje. Důvodem byly bohužel kreativní neshody… (více)

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

15.02.2021

Studio Amazon se rozhodlo oživit populární akční komedii Mr. & Mrs. Smith z roku 2005, v níž si tehdy zahráli Angelina Jolie a Brad Pitt. Nově se však příběh zpracuje do seriálu, v němž si hlavní… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)