Pán a pani Smithovci sú len jednou z mnohých dokonalých dvojíc z vymydleného stredostavovského predmestia... až kým nevyjde najavo, že v skutočnosti sú obidvaja nájomnými zabijakmi, ktorí pracujú pre dve konkurenčné agentúry a ich úlohou nie je nič iné, ako odprevadiť zo sveta jeden druhého. Hlavných úloh sa ujali Brad Pitt a Angelina Jolie pod vedením režiséra Douga Limana (Agent bez minulosti). Obidvaja protagonisti sa na svoje úlohy dôkladne pripravovali na strelnici, pričom Angelina Jolie svojho partnera prekonala. (oficiální text distributora)

ARI50

Řezba dvou zamilovaných, mají to tak i v reálu? asi ne. Ale tady se jím to dobře povedlo mlátí sebou hlava nehlava a mi se všichni dobře bavíme v akční komedii. ()

Necrotongue

Za tu dlouhou dobu se můj názor na film nezměnil. I na druhý pokus zůstávám u dvou hvězdiček, protože mě několik momentů dokázalo pobavit, ve dvouhodinové stopáži to ovšem bylo jako kapka v moři. Galadriel to ve svém komentáři pěkně vystihla, i já jsem měl pocit, že už jsem všechno někde viděl (ten pocit jsem měl i u první návštěvy v této domácnosti) a celá záležitost se drží v šabloně typické romantické komedie, na kterou někdo nabalil akční scény, aby to tak nebilo do očí. Navíc v jedné z hlavních rolí vystupuje Angelina Jolie... Mohl bych napsat, že ji mám rád jako osinu v zadku, ale chci zachovat dekórum, takže zůstanu raději u toho, že mi není zrovna sympatická. ()

Hogun

Absolútna blbosť ale veľmi milá. Bavil som sa kráľovsky a to aj napriek tomu, že hlavní hrdinovia sú totálne "bulletproof" a popierajú fyzikálne zákony. Konečne viem, ako sa prekonáva manželská kríza a robí prestavba domu :-) Ako oddychovo-relaxačný film to nemôžem nedoporučiť. 7/10 ()

Bauer

No že by to byl nějaký zázrak to teda ne ale koukat se na to dá dobře.Místmama to bylo i trošku vtipné.Dát do jednoho filmu Angelinu Jolie a Brada Pitta tak vznikne hodně povedená dvojka.Akční scény byly moc dobře natočený.Celkem je to nadprůměr. ()

duklak2

“Miláčku, svěřím ti tajemství, jsem zabiják a ty jsi můj cíl.” Tak by se dal shrnout základní děj hvězdně obsazené akční komedie pan a paní Smithovi. ()

Sawy

První polovina,kdy si jdou manželé Smithovi vzájemně po krku,je perfektní.Nechybí špičkově natočená akce,všudypřítomná nadsázka a záplava parádních hlášek.Brad a Angelina si navíc tohle všechno evidentně užívají a jiskří to mezi nimi jedna báseň.Druhá půlka ale začne brousit do katogerie "tupá akce s tunou klišé" kde nakonec film i skončí.Nadhled se sice úplně neztratí,ale film už pak prakticky nemá co nabídnout.Takže jako celek jsou Smithovi zábavná,ale značně nevyrovnaná akční komedie,která nedokázala naplno využít svůj potenciál,ale taky mohla dopadnout o dost hůř.Body k dobru za skvostnou roličku Vince Vaughna,který prozáří všechny svoje krátké scénky. 65 % ()

Lucasion

Brad Pitt a Angolina Jolie jsou takový netradiční pár. Oba jsou nájemní zabijáci a oba to dobře skrývají. Problém nastane tehdy, když dostanou stejnou zakázku. Začnou jít sami po sobě manželství, nemanželství! Na poli akčních komedii toto vyniká skvěle podaným humorem a dobře zahraným duem. Brad Pitt je skvělý jak komik, tak i akční hrdina. Angelina Jolie to samé a tuto roli zvládla skvěle. Nezbývá než pochválit dobře zvládnuté akční scény, vypečené hlášky a dobrý humor. U filmu se skvěle pobavíte. ( 75 procent ) ()

ladylucifer

Jedna z těch nadprůměrnějších amerických komedií. V téhle byla navíc i slušná akce, ale děj byl dost předvídatelný. Nicméně Brad s Angelinou byli skvělá dvojka, dávám jedničku za obsazení ;o) ()

Lacike

Chemia medzi Bradom a Angelinou sice ako tak funguje. Bohuzial ale nedostali scenar vdaka ktoremu by ju mohli naplno rozbalit. A iba parkrat (skvele hlasky pocas prestrelky medzi nimi) sa dockame naznaku aky skvely film to mohol byt, keby mal dobry scenar. Akcne sceny obsahuju solidne natocene fragmenty, ktore vynikli v skvelom trailery, ale ako celok nefunguju. Chyba im napatie, gradacia, cokolvek osviezujuce. Proste nudna jednohubka. ()

Genero

Já to říkám pořád, že by životní partneři před sebou neměli mít žádná tajemství a schovávat své kostlivce ve skříni. Bohužel Brangelina nemá zřejmě doma ve skříních nic jiného než kostlivce, což po jejich odhalení pochopitelně vede k manželské krizi. Každý si své problémy řeší po svém, někdo odjede k mamince, někdo se vrhne na dráhu notorického alkoholika. Brangelina vezme do ruky Magnum ráže 45 a je zábavné její počínání sledovat. Člověk si alespoň uvědomí, že i nad ním visí Damoklův meč a může si říkat pořád dokola, že jemu se tohle stát rozhodně nemůže, protože lehá v jedné posteli s ideálním ztělesněním všech kladů. Ale dáte ruku do ohně za to, že vaše polovička byla opravdu v květnu na školení? Nebo v Pákistánu sejmula Usámu? ()

Ai.ma

Kdyby tento film nikdy nevznikl, náš úžasný a jedinečný Brad by byl stále s křehkou, milující, okouzlující a grandiózní Jennifer Aniston. Místo toho ho asi nějaké pomatení mysli zavanulo k této pohublé potetované hysterické koze, co si každej měsíc kupuje děcka z afriky a pak omdlévá při kojení. ()

PROROK14

Až také zlé to nebolo. Akcie som si užil dosť ale na druhej strane k realite to nemalo blízko. Ale celkovo to je celkom dobrá akčná béčková zábava. 65% ()

st.ranger

Jak se pár vzájemným pokusem o zabití toho druhého dostane z manželské krize. Nápad sice dobrý, ale než se něco začne dít, je najednou konec. ()

MoiJe

Slogan "chytré a sexy" napĺňajú tak z 1/4. Pretože je to akurát sexy a aj to len z polovice. Jolie a Pitt sú krásne postavičky i ksichtíky, ale žeby som nad nimi slintala? Téma manželov zabijákov je sľubná, ale nenaplnená. Škoda. ()

moviesfan

Skvělá akční podívaná s ještě lepším černým humorem. Já se bavil, a tak to má být. Co se týče příběhu a herců tak nemám co vytknout. ()

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

08.09.2021

Herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora) si nakonec v seriálovém remaku akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith o manželském páru špionů nezahraje. Důvodem byly bohužel kreativní neshody… (více)

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

15.02.2021

Studio Amazon se rozhodlo oživit populární akční komedii Mr. & Mrs. Smith z roku 2005, v níž si tehdy zahráli Angelina Jolie a Brad Pitt. Nově se však příběh zpracuje do seriálu, v němž si hlavní… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)