Já jsem viděl nejdříve právě 2 a po tom, co mě film zaujal, zkoukl i 1. Ale oba díly mi připadají stejně dobré. Stejné obsazení jako minule, akorát tu je místo záporáka Green Goblina Dr. Octopus. Vyjmenovávat klady nebudu (už jsem to učinil u minulého dílu, snad jen hudbu reprezentuje Ana Johnsson - We Are). Znovu hodnotím 4*.(17.12.2007)

Vedle série X-MEN mi právě druhý Spiderman zachutnal divácky nejvíce z toho, co nabízí filmový mainstream v oblasti komiksových remaků. Sam Raimi dokázal skvěle vyvážit humornou nadsázkou, snesitelně přicukrovanou love-story a akční rovinu s velmi slušným a rozeklaným padouchem. Film tak nabízí velmi sympatický koktejl, v němž se míchají adrenalinové pasáže (bitka na vlaku je skvostná), humorné momenty i intimní průhledy do duše hrdiny, který možná ani hrdinou být nechce. Právě ono Peterovo oscilování mezi introvertním studentem a neohroženým nad-člověkem, neustálé hledání sebe sama, to tvoří sympatický druhý plán pod bombastickou podívanou. Poměr je udržovaný ekvilibristicky a takřka až do konce je Spiderman 2 výjimečně vyrovnanou a poutanou podívanou, kterou sporadicky naruší jen přílišné patetické řečnění tetičky May. Takřka v předchozí větě je bohužel zrádné. Závěr filmu křečovitě a účelově zazdí vše, co před tím pečlivě cihlu po cihle stavěl a podívaná převálcuje zajímavý druhý plán. Hrdina nakonec nemusí řešit nosné dilema, pro co se rozhodnout, protože může mít obé – lásku i hrdinství. Ó jak já tohle pokrytectví nesnáším. I tak ve mně Raimiho pavoučí muž zanechal mnoho pozitivních dojů. Parádní ukázka mainstreamového řemesla, která se dlouho vyhýbá úskalím hlavního proudu, ale za minutu dvanáct přeci jen narazí...(30.1.2006)

Druhý díl je pořád skvělou podívanou, i když jednička mi přišla trochu lepší. Jsou tu výborné akční scény (především nadzemka) jen by jich mohlo být více. Jsou tu výborné vtipné scény (Spiderman ve výtahu). Jsou tu ovšem i spíše průměrné až podprůměrné povídací scény (hlavně Peterova láska-neláska k Jane), které jakoby byly z nějaké telenovely. Padouch Molina se mi líbil víc než Dafoe z jedničky (který ani nebyl moc vidět), Tobey je ve své roli výborný, výkon Kirsten Dunst mi přijde pouze přiměřený.(12.9.2004)

Opět nadstardní výkon a hlavně více akce. Druhý díl ve všem o něco větší a dokonalejší. Navazuje se přesně tam kde se minule skončilo. Prakticky všechny 3 díly by se daly krásně spojit v jeden celek a nebylo by to ani moc znát. Raději než doktora Octopuse mám ale Green Goblina. Potěší že postavy z redakce dostávají větší prostor. Hlavně můj oblíbenec J. K. Simmons perlí.(14.2.2011)

Spider-Man se vrátil v jednom z nejdražších filmů všech dob, doprovázen megareklamní kampaní. A 5* hodnoceními některých recenzentů. Ano, akční a létací sekvence jsou opravdu úchvatné, i když stále nejsou všechny tak ultracool jako závěr jedničky. Ano, i některé neakční části jsou zajímavé, přeci jen je Peter Parker na superhrdinu strašný loser a jeho trápení působí "lidsky". Ano, je tam pár opravdu kouzelných komických momentů (Bruce Campbell, výtah). Jenže - stejně tak má film i svá negativa, kterými jsou hlavně dialogy, místy patetické ("kluci potřebují mít své hrdiny"), místy telenovelovsky sentimentální ("rozhovory" s mrtvými příbuznými). Tobey Maguire opět předvedl velmi slušný výkon, Alfred Molina se předvedl jako zajímavější záporák a Kirsten Dunst opět předvedla svoje bradavky přes mokré tričko. Na závěr si jen rýpnu do některých nelogičností - netušil jsem, že tritium (vodík se třemi částicemi v jádře - dva neutrony, jeden proton) je tak vzácné. Stejně tak jsem nepochopil, jak můžou Octopusova chapadla v jednu chvíli působit dojmem, že nic neváží (když Doc Ock chodí po vlastních nohou), a jindy dojmem, že jsou velmi těžká (když Doc Ock chodí po chapadlech, duní to jako Tyranosaurus).(28.7.2004)

• - Natáčení odstartovalo 12. dubna 2003 v New Yorku, kde se filmovalo na Manhattanu, v Queensu, v Brooklynu a ve čtvrti Yonkers. Točilo se také v Los Angeles a v Illiois (USA). Natáčení skončilo v prosinci 2003. (HappySmile)

• - Alfred Molina (Dr. Octopus) si najviac obľúbil svoje pravé vrchné chápadlo, pretože práve ono mu vždy nasadzovalo okuliare alebo podávalo pohár. (Greenpeacak)

• - Peter (Tobey Maguire) má doručit 8 velkých pizz. Když je ale jako Spider-man odhodí na nejbližší dům, aby mohl zachránit děti na ulici, krabic je pouze 7. (Kroup4)