Po přihlouplé jedničce je to jednoznačně úžasné překvapení a obrat ve kvalitě o 180 stupňů. Tam kde jednička nebyla schopná udělat krok správným směrem, tam dvojka přímo cválá! Postavy žijí a nutí nás jim fandit. Tobey působí konečně jako někdo, kdo se může skrývat pod maskou Spidermana a přitom to není plochý klďas, Kistern je krásnější než kdy jindy a Dr. Octopus stejně jako mladý Osbourne jsou perfektní nejednoznační záporáci, ne jen megalomani bez mozku a srdce! Takhle měla vypadat filmová adaptace Spidermana, tak je to správně!(22.1.2008)

První Raimiho Spider-Man mě kdysi tak zklamal, že jsem se rozhodl pokračování raději ignorovat. Přitom jsem dnes zjistil, že druhý díl je lepší. Ne o moc, ale je. Sam Raimi se totiž díkybohu alespoň trochu oprostil od svého specifického stylu, což sice jeho věrné fanoušky asi rozzlobilo, nicméně Spider-Manovi to prospělo. Především akční scény jsou tentokrát skvělé a triky realističtější, Dr. Octopus v podání Alfreda Moliny je mnohem lepší záporák než Green Goblin, nezapomnělo se ani na humor... Není to tedy vůbec špatný snímek, ačkoliv si z něj kromě zmíněných akčních scén po pár hodinách nepamatuji téměř nic. Ještě lepší by to bylo s jiným hercem v hlavní roli nebo kdyby si Tobey Maguire vůbec nesundal masku.(11.5.2015)

Comicsy moc v lásce nemám, ale tohle se mi fakt moc líbilo. Stejně jako u X-menů dle mého překonala dvojka jedničku (X-meni jsou ale přece jen lepší). Kdyby nebyla na každým rohu americká vlajka, trik s vykolejením nadzemky byl na úrovni těch ostatních a z Petera nedělali až přehnaně velkýho "loosera", možná bych ještě přitlačil :) .... Raimi je vynikající rejža a já při zjevení Bruce Campbella jen zamáčkl nostalgickou slzu... 90%(19.11.2004)

Druhý díl je pořád skvělou podívanou, i když jednička mi přišla trochu lepší. Jsou tu výborné akční scény (především nadzemka) jen by jich mohlo být více. Jsou tu výborné vtipné scény (Spiderman ve výtahu). Jsou tu ovšem i spíše průměrné až podprůměrné povídací scény (hlavně Peterova láska-neláska k Jane), které jakoby byly z nějaké telenovely. Padouch Molina se mi líbil víc než Dafoe z jedničky (který ani nebyl moc vidět), Tobey je ve své roli výborný, výkon Kirsten Dunst mi přijde pouze přiměřený.(12.9.2004)

Hodně povedené pokračování, které řadím na stejný stupínek jako první díl. Jen mi tu chyběl Willem Defoe a jeho Green Goblin, který mi přišel charizmatičtější než Dr. Octopus. Maguire ani Kirsten Dunst nezklamali a opět se na ně velmi pěkně kouká. Celkově jsem se dobře bavil a jít na to do kina, tak bych tohle pokračování docenil jiste ještě víc......(7.5.2008)

• - Peter jezdí na mopedu Puch Newport, model 1977. Cyril O'Neil, který měl ve filmu na starosti vozový park, našel celkem 12 těchto modelů, ze kterých nakonec s týmem sestavil sedm funkčních modelů. Tři z nich byly zničeny ve scéně, kdy moped přejede auto prchajících kriminálníků. (HellFire)

• - Scény, kde chodí Dr. Octopus (Alfred Molina) pomocou chápadiel, sa natáčali tak, že Molina bol zavesený na vysokej súprave vo výške 6,1 metrov a podľa potreby sa mohol kĺzať do strán. Neskôr mu pomocou CGI technológie doplnili chápadlá. (Greenpeacak)

• - Ze začátku filmu, kdy Peter (Tobey Maguire) přinese pozdě pizzu do recepce, hodiny za recepční ukazují 14:06. Když je však o chvíli později Peter (Tobey Maguire) upozorněn, že přišel pozdě, ukazují hodiny o tři minuty méně. (Kroup4)