No nevím, je třeba uznat, že druhý Spider-Man nechal první díl daleko za sebou. Je mnohem nabušenější, příběh je zajímavější a záporák není jen směšná loutka, i když jeho monolog je opravdu nepovedený. Na druhou stranu přibyla spousta zbytečností, které snímek spíše poškozují, než aby mu pomáhaly. Například neustálé omílání ztráty schopností, přičemž ten přihlouplý zvuk vylétavajících pavučit Peterovi zůstal. Tento díl se také mnohem více věnuje psychologii jednotlivých postav, i když stále nejde nijak do hloubky. Většina pocitů je nám vysvětlena buď trapným monologem nebo nějakým únavným snem, což rozhodně není správný přístup. Pokud bych se měl ještě k něčemu vyjádřit, tak je to úroveň humoru, kterž je opět velmi pokleslý a nefunkční, i když Spider-Man ve výtahu legrační opravdu byl - nejspíše nejlepší scéna z obou dílů. Obrovským zklamáním pak byl Alfred Molina, který opět ukázal, že s herci do Spider-Manovských to nebude nijak snadné. Nechci psát, že neumí hrát, ale tohle mu prostě nevyšlo. Stejně tak souboje s ním nejsou dehberoucí podívanou, ale jen obyčejným skotačením na věži, respektive střeše vlaku. Celé je to táhlé a odehrává se to bez větších emocí a překvapivých zvratů. Pokud však bude třetí díl pokračovat ve vzestupném trendu čeká nás opravdu úžasná podívaná. 60%(18.7.2006)

Comicsy moc v lásce nemám, ale tohle se mi fakt moc líbilo. Stejně jako u X-menů dle mého překonala dvojka jedničku (X-meni jsou ale přece jen lepší). Kdyby nebyla na každým rohu americká vlajka, trik s vykolejením nadzemky byl na úrovni těch ostatních a z Petera nedělali až přehnaně velkýho "loosera", možná bych ještě přitlačil :) .... Raimi je vynikající rejža a já při zjevení Bruce Campbella jen zamáčkl nostalgickou slzu... 90%(19.11.2004)

Hm, no neslyšel jsem na tenhle film od známých pět chválu, ale asi jde o to, co od něj čekáte. Akce tam je, ale Spidey 2 není ryze akční film, tentokrát se soustředí spíše na příběh, který mě zajímal a bavil třeba víc než ten v HULKovi. Sice tomu chybí takové to mrazení, které mě doprovázelo při sledování geniální jedničky, ale i tak jsem bavil nad míru dobře. A ta jedna velká akční scéna, kterou snímek obsahuje, je skvělá a fakt stojí za to. Na trojku se těším. A BTW, potěšilo jak Raimi popustil uzdu svému horrorovému stylu, Octopusova likvidace doktorů je husta - ve stylu Evil Dead, včetně ruky tasící motorovku ...(5.8.2004)

Druhý díl je pořád skvělou podívanou, i když jednička mi přišla trochu lepší. Jsou tu výborné akční scény (především nadzemka) jen by jich mohlo být více. Jsou tu výborné vtipné scény (Spiderman ve výtahu). Jsou tu ovšem i spíše průměrné až podprůměrné povídací scény (hlavně Peterova láska-neláska k Jane), které jakoby byly z nějaké telenovely. Padouch Molina se mi líbil víc než Dafoe z jedničky (který ani nebyl moc vidět), Tobey je ve své roli výborný, výkon Kirsten Dunst mi přijde pouze přiměřený.(12.9.2004)

Raimi opět překvapil a místo tak trochu jiného prvního dílu naservíroval divákům film, který naopak připomíná zrcadlový odraz toho předešlého (rychlá „jednička“ vs. pomalá „dvojka“; špatné akční scény vs. fenomenální comicsové orgie; přehrávající záporák vs. podehrávající záporák; mdlé finále vs. překombinované finále). Všechno je zkrátka větší, bombastičtější a dražší. Bohužel se v tom nánosu novot ztratil ten fascinující a skutečný Peter Parker, který předtím jako by vyšel ze stránek comicsů a ovládl filmové plátno. Maguire je sice pořád výborný, vlastně kdykoliv se pere s vlastním smolařstvím a hrdinským údělem, bohužel mu nohy podkopávají nekonečné emocionálně vypjaté sekvence. Zatímco minule jich Raimi používal střídmě a dokázal jimi film trefně ozvláštnit, nyní je nechává vyniknout v celé jejich zrůdnosti a prvoplánovitosti, takže pokud mě zrovna neštval vztah Peter/Mary Jane, přišly vztahy Peter/Teta May, Peter/Harry, Peter/běžní lidé, atd. Nudily mě a ničily jinak nadprůměrný film, nehledě na závěr, který opravdu patří mezi ty hodně přeplácané. Ještěže má Raimi i smysl pro humor a napěchoval snímek tunami menších či větších fórků a geniálních detailů. Jinak bych mu ty tři hvězdičky dal. A nestyděl se za to... a po letech mu ty tři hvězdičky opravdu dávám. A nestydím se za to.(24.6.2004)

• - Kostýmní návrhář James Acheson se zasloužil o zlepšení Spider-Manova kostýmu. Kromě živějších barev a elegantnějších linií loga doznal změny hlavně oblek, který nosil Tobey Maguire pod kostýmem (aby tak navozoval svalnatější dojem). Byl rozdělen na několik částí, aby se v něm lépe pohybovalo a helma měla falešnou čelist. (HellFire)

• - Přibližně 54 milionů dolarů bylo utraceno za speciální efekty. (HellFire)

• - Když Peter (Tobey Maguire) říká Mary (Kirsten Dunst) větu: „Když mě raníš, krvácím,“ dokazuje jí tak, že opravdu studoval poezii. Odkazuje tím na slavnou pasáž z „Kupce benátského“ (William Shakespeare), kde Žid Shylock proklamuje, že jako Žid je také obyčejným člověkem: „Nemá Žid oči? Nemá Žid ruce, tělesná ústrojí a tvar, smysly, pocity a vášně? Není snad živ ze stejného jídla, nezraní ho stejná zbraň, netrpí snad stejnými nemocemi a neléčí ho stejný lék, není mu snad v zimě stejná zima a v létě stejné teplo jako křesťanovi? Když do nás píchnete, neteče z nás krev? Když nás lechtáte, nesmějeme se? Když nám dáte jed, neumřeme snad? Když nám ubližujete, nemáme se mstít? Když ve všem ostatním jsme jako vy, budem stejní i v tomhle. (Ganka)