Vedle série X-MEN mi právě druhý Spiderman zachutnal divácky nejvíce z toho, co nabízí filmový mainstream v oblasti komiksových remaků. Sam Raimi dokázal skvěle vyvážit humornou nadsázkou, snesitelně přicukrovanou love-story a akční rovinu s velmi slušným a rozeklaným padouchem. Film tak nabízí velmi sympatický koktejl, v němž se míchají adrenalinové pasáže (bitka na vlaku je skvostná), humorné momenty i intimní průhledy do duše hrdiny, který možná ani hrdinou být nechce. Právě ono Peterovo oscilování mezi introvertním studentem a neohroženým nad-člověkem, neustálé hledání sebe sama, to tvoří sympatický druhý plán pod bombastickou podívanou. Poměr je udržovaný ekvilibristicky a takřka až do konce je Spiderman 2 výjimečně vyrovnanou a poutanou podívanou, kterou sporadicky naruší jen přílišné patetické řečnění tetičky May. Takřka v předchozí větě je bohužel zrádné. Závěr filmu křečovitě a účelově zazdí vše, co před tím pečlivě cihlu po cihle stavěl a podívaná převálcuje zajímavý druhý plán. Hrdina nakonec nemusí řešit nosné dilema, pro co se rozhodnout, protože může mít obé – lásku i hrdinství. Ó jak já tohle pokrytectví nesnáším. I tak ve mně Raimiho pavoučí muž zanechal mnoho pozitivních dojů. Parádní ukázka mainstreamového řemesla, která se dlouho vyhýbá úskalím hlavního proudu, ale za minutu dvanáct přeci jen narazí...(30.1.2006)

Druhý díl Spidermana je o třídu lepší než prvníl. Temnější, silnější příběh, lepší hudba, která dodává akčním scénám neskutečný švih a tím myslím jak hudbu rockovo-numetalovo-punkovou (je to taková ta klasická americká soundtracková směska), tak výborná orchestrálka jako vždy dobrého Dannyho Elfmana (Planeta Opic,Velká Ryba), jehož kompozice je tu opět k poslouchání. Triky patří na absolutní špici moderního filmu. Občas tradiční patos a slzičky, ale to k Raimiho Spidermanovi patří, resp. už jsme si na to všichni zvykli.(29.7.2004)

Opět nadstardní výkon a hlavně více akce. Druhý díl ve všem o něco větší a dokonalejší. Navazuje se přesně tam kde se minule skončilo. Prakticky všechny 3 díly by se daly krásně spojit v jeden celek a nebylo by to ani moc znát. Raději než doktora Octopuse mám ale Green Goblina. Potěší že postavy z redakce dostávají větší prostor. Hlavně můj oblíbenec J. K. Simmons perlí.(14.2.2011)

|| Scenár: Alvin Sargent / Story by Alfred Gough, Miles Millar, Michael Chabon / Based on characters by Stan Lee, Steve Ditko | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Avi Azard, Laura Ziskin, Grant Curtis, Stan Lee, Joseph M. Caracciolo | Distribúcia: Clumbia Pictures | Štúdio: Columbia Pictures, Marvel Entertainment, Laura Ziskin Productions | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 783,766,341 $ ||(11.9.2011)

Hlášky: (V bance, když Octopus drží Spider-Mana.) Octopus: "Už mi lezeš na nervy!" Spider-Man: "Lezení, to je moje." Octopus: "Už jsi dolezl!" / Peter Parker: "Není to tak prosté." Mary Jane Watson: "Samozřejmě, že není, když to pořád komplikuješ." / Octopus: "To je naposled, co strkáš pavučiny do mých věcí!" / Peter Parker: "Vy něco slavíte?" Teta May: "Ale, Petere, vždyť máš narozeniny." / "Ty jo... On mu čmajznul pizzu!" - 60%.(2.3.2019)

• - Když Ock bojuje se Spider-manem a ještě neví, že je to Peter, drží ho za krk a je zády otočený k Mary-Jane. Mary-Jane potom chytne dřevěné prkno. V dalším záběru je to ale kovová tyčka. (DivX)

• - Peter (Tobey Maguire) má doručit 8 velkých pizz. Když je ale jako Spider-man odhodí na nejbližší dům, aby mohl zachránit děti na ulici, krabic je pouze 7. (Kroup4)

• - Po natočení filmu Seabiscuit musel Tobey Maguire během 6ti týdnů přibrat 10 kg, aby mu kostým Spider-Mana padnul. (HappySmile)