Jedna z nejlepších comicsových adaptací všech dob. Sam Raimi asi bere nějaké prášky, ale vůbec nestárne a servíruje povedený mix perfektně odvedené akce, odzbrojujících vtípků a koncentrované comicsové stylizace - Raimi dokázal, že i zdánlivě nesplnitelné se dá zachytit na stříbrné plátno. A já bych mu chtěl poděkovat, protože v mnoha scénách jsem se tetelil nadšením a říkal jsem si, že lepší už to být nemůže. A o pár minut později mě Raimi znovu překvapil. Ten chlápek si zaslouží svůj honorář do posledního dolaru, stejně jako většina herců... fantazie.(23.6.2004)

Nelze co dodat filmu, který je nejen kvalitami, ale i efekty na stejné úrovni jako jeho první díl, točí ho stejný režisér a opět se v něm setkávají stejná herecká jména. Sam Raimi své řemeslo umí a je znát, že se s postavou Spider-Mana dost vžil. Škoda jen, že se trojka nepovedla natolik jak se očekávalo. I když to samé se očekávalo už od dvojky. Na druhou stranu příběh má z čeho čerpat a tak není nemožné, že bychom se nakonec nedočkali dalšího dílu. Spider-Man 2 je každopádně povedené pokračování, které navazuje na předešlý díl a mimojiné akčními scénami dosahuje možná ještě vyšších kvalit, než jeho předchůdce. --- To je naposled, co strkáš pavučiny do mých věcí!(15.9.2007)

No nevím, je třeba uznat, že druhý Spider-Man nechal první díl daleko za sebou. Je mnohem nabušenější, příběh je zajímavější a záporák není jen směšná loutka, i když jeho monolog je opravdu nepovedený. Na druhou stranu přibyla spousta zbytečností, které snímek spíše poškozují, než aby mu pomáhaly. Například neustálé omílání ztráty schopností, přičemž ten přihlouplý zvuk vylétavajících pavučit Peterovi zůstal. Tento díl se také mnohem více věnuje psychologii jednotlivých postav, i když stále nejde nijak do hloubky. Většina pocitů je nám vysvětlena buď trapným monologem nebo nějakým únavným snem, což rozhodně není správný přístup. Pokud bych se měl ještě k něčemu vyjádřit, tak je to úroveň humoru, kterž je opět velmi pokleslý a nefunkční, i když Spider-Man ve výtahu legrační opravdu byl - nejspíše nejlepší scéna z obou dílů. Obrovským zklamáním pak byl Alfred Molina, který opět ukázal, že s herci do Spider-Manovských to nebude nijak snadné. Nechci psát, že neumí hrát, ale tohle mu prostě nevyšlo. Stejně tak souboje s ním nejsou dehberoucí podívanou, ale jen obyčejným skotačením na věži, respektive střeše vlaku. Celé je to táhlé a odehrává se to bez větších emocí a překvapivých zvratů. Pokud však bude třetí díl pokračovat ve vzestupném trendu čeká nás opravdu úžasná podívaná. 60%(18.7.2006)

Kvalitná komixovka, ktorú ešte vylepšujú humorné scény typu "výťah", "práčovňa" alebo uvádzač Bruce Campbell. Ani šéfredaktora J. Jonaha Jamesona a jeho telefonátov s manželkou nikdy nie je dosť, on je postava za milión! Komické scény a súkromný život PP som si užívala najviac. Aj Spajdyho depky sa mi páčili, mohla som ho tak žensky poľutovať. Superhrdina, ktorý v súkromnom živote vôbec nie je dokonalý, skôr melancholický smoliar, občas doslova bitý zákonom schválnosti - to je super superhrdina :-) Správne to vytušil Stan Lee a vie to aj Sam Raimi. Spider-man je silný i krehký zároveň a tým aj veľmi ľudský, čo ho odlišuje od mnohých iných komixových hrdinov, ktorí sú len samé BUM!!! PRÁSK!! ŽUCH!(17.7.2007)

Lepší než jednička. Raimi je bůh a Maguire taky. :o) Tady bych mohl skončit, ale ještě pár poznámek:Tenhle film bych strašně chtěl vidět, když mi bylo 12-13 let, myslím, že bych blahem slintal. Ale i teď v 25 jsem si užíval, jako kdyby mi těch 12 bylo. Vytýkat naivitu nebo prvoplánovost je naprostým nesmyslem. Takové ty přiběhy vždycky byly a to je na nich to pěkné. Tenhle civilní přístup ke comicsové látce je vyloženě šťastnou volbou, protože jsem se víc zajímal o hrdiny než o triky. Konečně blockbuster se srdcem, šarmem a inteligencí.(23.7.2004)

• - Druhý díl Spider-Mana vytvořil rekord jako nejvýdělečnější film promítaný ve středu, který před ním držel The Lord of the Rings: The Return of the King (2003). (HellFire)

• - Na krátký okamžik se ve Spider-Manově čočkách odrážejí dvojčata (World Trace Center). (Kailo)

• - Stan Lee si zde původně zahrál ve scéně chlapíka, který vykřikne: „Hej, Spiderman ukradl tomu chlápkovi pizzu.“ Kvůli problémům se záběrem byla tato scéna přetočena už s někým jiným. Stan Lee se ale i přesto ve filmu objeví, a to konkrétně ve scéně, když Spiderman (Tobey Maguire) a Dr.Octopus (Alfred Molina) spolu bojují na stěně baráku. Při souboji ze stěny odpadávaní kusy zdi a Stan Lee na zemi někoho zachrání před zásahem. (Chevees)