Nastala chyba při přehrávání videa.
 • imf
  *****

  Jedna z nejlepších comicsových adaptací všech dob. Sam Raimi asi bere nějaké prášky, ale vůbec nestárne a servíruje povedený mix perfektně odvedené akce, odzbrojujících vtípků a koncentrované comicsové stylizace - Raimi dokázal, že i zdánlivě nesplnitelné se dá zachytit na stříbrné plátno. A já bych mu chtěl poděkovat, protože v mnoha scénách jsem se tetelil nadšením a říkal jsem si, že lepší už to být nemůže. A o pár minut později mě Raimi znovu překvapil. Ten chlápek si zaslouží svůj honorář do posledního dolaru, stejně jako většina herců... fantazie.(23.6.2004)

 • genetique
  *****

  Čo sa týka grafického spracovania, zvuku, efektov, strihu, nemožno filmu absolútne nič vyčítať, naopak, len ho vychváliť a navyše trošku pridal aj na príbehu. Bitky a súboje perfektné a Molina je teda záporák ako sa patrí. Najviac ma mrzí zbytočne sentimentálny záver. Som zvedavý, ako pôjde Raimimu ďalšia časť, hlavne po dejovej stránke. 90%.(22.5.2006)

 • Eddard
  ****

  Kdyby nebylo úúúúúplně zbytečného konce, dal bych pět bez nějakého většího přemýšlení... Bohužel, i tak malá část filmu (cca tři minuty) dokáže člověku pokazit dojem ze zbytku... No ale zpět k Spideymu - dvojka je promakanější po všech stránkách, prohrává jen v už zmíněném zakončení - nový padouch Dr. Octopus je skvělý, digitální chapadla nemají chybu, možná bych trochu zdrbl casting - Molina je sice výborný herec, ale démonické alter ego jeho postavy žeru jenom napůl; dále by se někdo mohl rozčilovat nad tím, že pro něj neplatí fyzikální zákony, ale uvědomme si že tady jsme v komixu a přijímáme zákony jiného světa. Celkově je Doc Oc zábavnější než Zelený goblin, hotovo. Maguire hraje výtečně, Parkerovi problémy s psychikou dokáže slušně tlumočit zkrz zničené pohledy a zoufalý hlas... V pořádku. Efekty jsou lepší, scény napjatější, Spidey, prolétávající skrz mezery v kamionech či průchodech je zas o trochu stylovější, vedlejší herecké výkony solidní - hlavně J.K. Simmons - Parkerův boss v práci je boží, hudba na úrovni, vtípky dobré (a je jich tam hodně, vkusně rozsetých po celé filmové stopáži)...Zapomněl jsem na něco? 80%(19.6.2006)

 • Psema
  *****

  Vrchol filmových komiksů. Sam Raimi má talent na rozdávání a občas by se měl s ostatními méně talentovanými jedinci podělit. Stejně by mu zbylo hodně umu a natočil by geniální film. Nestárnoucí vizuál, bezchybný scénář a opět slovní spojení, která mě zasáhla. Do třetice chci to samé Same. :) No matter, what I do. No matter, how hard I try. It is someones I love who always be the ones who pay.(10.2.2007)

 • Jossie
  ****

  Příklad toho , že dvojka se dá natočit lépe , než jednička. Moc se mi líbilo , že tentokrát Peter řeší obrovské dilema , jestli žít normálním bezproblémovým životem nebo zachraňovat svět , k čemuž byl předurčen ( trochu mi na těch komiksových filmech vadí ta obrovská zločinnost , ale chápu , o čem by to pak bylo , kdyby hrdina neměl s kým bojovat ). Hlavní záporák ve skutečnosti vůbec záporný není , takže musí bojovat sám se sebou , tedy spíš se svým nuceným druhým já. Scéna , kdy Spidey zapomene , že nemá masku a všichni ti cestující ho vidí , mě opravdu dojala k slzám a scéna ve výtahu mě zase velmi pobavila. Dala bych skoro i pět , ale přece jen , půlku filmu pořád někdo ječí - opravdu by to nešlo bez toho?(18.4.2005)

 • - Druhý díl Spider-Mana vytvořil rekord jako nejvýdělečnější film promítaný ve středu, který před ním držel The Lord of the Rings: The Return of the King (2003). (HellFire)

 • - Telefonní číslo na Joe's Pizza, které má Peter na helmě, je opravdu číslo jedné pizzerie v New Yorku. (HellFire)

 • - Tobey Maguire je vegetarián, ve scéně, kde jí párek v rohlíku, si tak ve skutečnosti pochutnával na tofu párku. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace