Spider-Man II překonal všechna má očekávání. Psychologie postav se znatelně rozrostla a z mladého kluka, který ke štěstí přišel už není jen odosobněná poletucha, ale ryzí člověk s hlubokými problémy a silnými city. Scénář tentokrát sází mnohem více na dialogy a orámovaný obrovským množstvím odlehčující nadsázky tvoří z filmového Pavoučí muže zábavnější a cennější látku než doposud. Perfektní vizuální stránka, jejíž comicsová přestylizovanost je přímo enormní a rozhodně mnohem patrnější než u jedničky, pomáhá roztočit lopatky zejména akčních scén do takových otáček, až se každých pět vteřin rozplýváte nad tím, že přesně tohle jste si nejednou přáli někde vidět. Mohutné panoramatické celky přecházejí v kamerové nájezdy na detail a oblíbené „bayovské“ obloučky a do toho taková porce vizuálních efektů, že to smysly nestačí registrovat. Pokud nic jiného, ty peníze jsou na filmu zatraceně vidět. Znatelně se zlepšil i pohyb Spideyho – veškeré průlety městem teď vypadají jako ten z konce jedničky, kaskadéři už nejsou tak zřejmí a celkový dojem je mnohem dynamičtější. Raimi Spider-Manem II opět poposunul žánrovou laťku o pěkný kus výš a jsem upřímně zvědav, kterému filmu se jí v budoucnu podaří přeskočit, protože si momentálně při nejlepší vůli neumím představit stylovější zpracování comicsu.(23.6.2004)

Druhý díl Spidermana je o třídu lepší než prvníl. Temnější, silnější příběh, lepší hudba, která dodává akčním scénám neskutečný švih a tím myslím jak hudbu rockovo-numetalovo-punkovou (je to taková ta klasická americká soundtracková směska), tak výborná orchestrálka jako vždy dobrého Dannyho Elfmana (Planeta Opic,Velká Ryba), jehož kompozice je tu opět k poslouchání. Triky patří na absolutní špici moderního filmu. Občas tradiční patos a slzičky, ale to k Raimiho Spidermanovi patří, resp. už jsme si na to všichni zvykli.(29.7.2004)

Druhej jako první, nic moc se nezměnilo a zase se jedná o skvělou předělávku komixu. Nicméně svojí slabší chvilku druhej díl má a to podstatně velkou a celkem zbytečnou, což v prvním díle nebylo a tak ho řadim přece jenom o něco výš, ale nutno podotknout, že Alfred Molina coby doctor Ock je zase daleko lepší nez Green Goblin Wiliama Dafoea, takovej lepší padouch s většíma možnostma a hlavně se v duelu se Spidermanem daleko líp orientuje a bitkáří s nim fakt báječně, jen škoda uspěchanýho konce, ve kterým by se určitě daleko líp vyjímal jeden závěrečnej gigantickej souboj než to morální rozhodování a zachraňování.(18.9.2007)

Kdyby nebylo úúúúúplně zbytečného konce, dal bych pět bez nějakého většího přemýšlení... Bohužel, i tak malá část filmu (cca tři minuty) dokáže člověku pokazit dojem ze zbytku... No ale zpět k Spideymu - dvojka je promakanější po všech stránkách, prohrává jen v už zmíněném zakončení - nový padouch Dr. Octopus je skvělý, digitální chapadla nemají chybu, možná bych trochu zdrbl casting - Molina je sice výborný herec, ale démonické alter ego jeho postavy žeru jenom napůl; dále by se někdo mohl rozčilovat nad tím, že pro něj neplatí fyzikální zákony, ale uvědomme si že tady jsme v komixu a přijímáme zákony jiného světa. Celkově je Doc Oc zábavnější než Zelený goblin, hotovo. Maguire hraje výtečně, Parkerovi problémy s psychikou dokáže slušně tlumočit zkrz zničené pohledy a zoufalý hlas... V pořádku. Efekty jsou lepší, scény napjatější, Spidey, prolétávající skrz mezery v kamionech či průchodech je zas o trochu stylovější, vedlejší herecké výkony solidní - hlavně J.K. Simmons - Parkerův boss v práci je boží, hudba na úrovni, vtípky dobré (a je jich tam hodně, vkusně rozsetých po celé filmové stopáži)...Zapomněl jsem na něco? 80%(19.6.2006)

První Raimiho Spider-Man mě kdysi tak zklamal, že jsem se rozhodl pokračování raději ignorovat. Přitom jsem dnes zjistil, že druhý díl je lepší. Ne o moc, ale je. Sam Raimi se totiž díkybohu alespoň trochu oprostil od svého specifického stylu, což sice jeho věrné fanoušky asi rozzlobilo, nicméně Spider-Manovi to prospělo. Především akční scény jsou tentokrát skvělé a triky realističtější, Dr. Octopus v podání Alfreda Moliny je mnohem lepší záporák než Green Goblin, nezapomnělo se ani na humor... Není to tedy vůbec špatný snímek, ačkoliv si z něj kromě zmíněných akčních scén po pár hodinách nepamatuji téměř nic. Ještě lepší by to bylo s jiným hercem v hlavní roli nebo kdyby si Tobey Maguire vůbec nesundal masku.(11.5.2015)