Nastala chyba při přehrávání videa.
 • golfista
  ****

  Comicsy moc v lásce nemám, ale tohle se mi fakt moc líbilo. Stejně jako u X-menů dle mého překonala dvojka jedničku (X-meni jsou ale přece jen lepší). Kdyby nebyla na každým rohu americká vlajka, trik s vykolejením nadzemky byl na úrovni těch ostatních a z Petera nedělali až přehnaně velkýho "loosera", možná bych ještě přitlačil :) .... Raimi je vynikající rejža a já při zjevení Bruce Campbella jen zamáčkl nostalgickou slzu... 90%(19.11.2004)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Danny Elfman: 1. Vindicated - Dashboard Confessional [3:19] ,2. Ordinary - Train [3:33] ,3. Did You - Hoobastank [3:18] ,4. Hold On - Jet [4:03] ,5. Gifts and Curses - Yellowcard [5:07] ,6. Woman - Maroon 5 [5:07] ,7. This Photograph is Proof (I Know You Know) - Taking Back Sunday [4:12] ,8. Give It Up - Midtown [3:42] ,9. Lucky You - Lostprophets [4:25] ,10. Who I Am - Smile Empty Soul [3:14] ,11. The Night the Lights Went Out in NYC - The Ataris [3:35] ,12. We Are - Ana [3:55] ,13. Someone to Die For - Jimmy Gnecco/Brian May [5:07] ,14. Spidey Suite - Danny Elfman [4:00] ,15. Doc Ock Suite - Danny Elfman [3:52],(18.6.2011)

 • Marigold
  ****

  Vedle série X-MEN mi právě druhý Spiderman zachutnal divácky nejvíce z toho, co nabízí filmový mainstream v oblasti komiksových remaků. Sam Raimi dokázal skvěle vyvážit humornou nadsázkou, snesitelně přicukrovanou love-story a akční rovinu s velmi slušným a rozeklaným padouchem. Film tak nabízí velmi sympatický koktejl, v němž se míchají adrenalinové pasáže (bitka na vlaku je skvostná), humorné momenty i intimní průhledy do duše hrdiny, který možná ani hrdinou být nechce. Právě ono Peterovo oscilování mezi introvertním studentem a neohroženým nad-člověkem, neustálé hledání sebe sama, to tvoří sympatický druhý plán pod bombastickou podívanou. Poměr je udržovaný ekvilibristicky a takřka až do konce je Spiderman 2 výjimečně vyrovnanou a poutanou podívanou, kterou sporadicky naruší jen přílišné patetické řečnění tetičky May. Takřka v předchozí větě je bohužel zrádné. Závěr filmu křečovitě a účelově zazdí vše, co před tím pečlivě cihlu po cihle stavěl a podívaná převálcuje zajímavý druhý plán. Hrdina nakonec nemusí řešit nosné dilema, pro co se rozhodnout, protože může mít obé – lásku i hrdinství. Ó jak já tohle pokrytectví nesnáším. I tak ve mně Raimiho pavoučí muž zanechal mnoho pozitivních dojů. Parádní ukázka mainstreamového řemesla, která se dlouho vyhýbá úskalím hlavního proudu, ale za minutu dvanáct přeci jen narazí...(30.1.2006)

 • tron
  ****

  "Ja teraz na dievčatá nemám veľa času.“ – "Prečo? Si mŕtvy?“ Monštruózny komiksový veľkofilm Sama Raimiho nadchne každého, komu sa páčil priemerný originál a vďakabohu prekvapivo aj tých, ktorým sa nepáčil. Raimi sa konečne poriadne a naplno odväzuje a ponúka strhujúce akčné sekvencie, plné pôvabných nápadov (vrátane odkazov na samého seba - motorová píla). Plus brutálne dobre kombinuje gigantické akčné scény (prelet auta až do reštaurácie alebo obrovské ručičkové hodiny) s komediálnymi/sitkomovými scénkami (Spider-Man vo výťahu, BUTCH CASSIDY A SUNDANCE KID). Je to správne temné, pestrofarebné, odviazané a tentokrát dokonca o čosi lepšie fungujú aj inak dosť trápne patetické dialógové dojemné scény s ryšavou Kirsten Dunstovou a tetou May (používajúcou v obrane pred hovoriacimi chobotnicami výlučne starý dobrý parazol). Lepšie triky, lepšia akcia, lepší zlosyn (Alfred Molina z FRIDY). Lepšie ako originál, lepšie ako „prehnaná“ (v úplne všetkom) trojka. Najlepší je ale stále J.K. Simmons (šerif z TAKMER DOKONALÉHO ZLOČINU) ako šialený šéfredaktor novín Hlasná trúba J.J. Jameson. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/158781/Spider-Man-2-80.html(8.2.2009)

 • Jhershaw
  ****

  Spider-Man se vrátil v jednom z nejdražších filmů všech dob, doprovázen megareklamní kampaní. A 5* hodnoceními některých recenzentů. Ano, akční a létací sekvence jsou opravdu úchvatné, i když stále nejsou všechny tak ultracool jako závěr jedničky. Ano, i některé neakční části jsou zajímavé, přeci jen je Peter Parker na superhrdinu strašný loser a jeho trápení působí "lidsky". Ano, je tam pár opravdu kouzelných komických momentů (Bruce Campbell, výtah). Jenže - stejně tak má film i svá negativa, kterými jsou hlavně dialogy, místy patetické ("kluci potřebují mít své hrdiny"), místy telenovelovsky sentimentální ("rozhovory" s mrtvými příbuznými). Tobey Maguire opět předvedl velmi slušný výkon, Alfred Molina se předvedl jako zajímavější záporák a Kirsten Dunst opět předvedla svoje bradavky přes mokré tričko. Na závěr si jen rýpnu do některých nelogičností - netušil jsem, že tritium (vodík se třemi částicemi v jádře - dva neutrony, jeden proton) je tak vzácné. Stejně tak jsem nepochopil, jak můžou Octopusova chapadla v jednu chvíli působit dojmem, že nic neváží (když Doc Ock chodí po vlastních nohou), a jindy dojmem, že jsou velmi těžká (když Doc Ock chodí po chapadlech, duní to jako Tyranosaurus).(28.7.2004)

 • - Během natáčení bylo použito 35 kostýmů Spider-Mana. (HellFire)

 • - Když plánovali, jakou podobu by měla mít Octopusova chapadla, navěsili jednomu z pomocných střihačů na záda hadice od vysavače a představa byla na světě. (Specs)

 • - Pokračování Spider-Mana se mělo původně jmenovat "The Amazing Spider-Man". (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace