Jedna z nejlepších comicsových adaptací všech dob. Sam Raimi asi bere nějaké prášky, ale vůbec nestárne a servíruje povedený mix perfektně odvedené akce, odzbrojujících vtípků a koncentrované comicsové stylizace - Raimi dokázal, že i zdánlivě nesplnitelné se dá zachytit na stříbrné plátno. A já bych mu chtěl poděkovat, protože v mnoha scénách jsem se tetelil nadšením a říkal jsem si, že lepší už to být nemůže. A o pár minut později mě Raimi znovu překvapil. Ten chlápek si zaslouží svůj honorář do posledního dolaru, stejně jako většina herců... fantazie.(23.6.2004)

Čo sa týka grafického spracovania, zvuku, efektov, strihu, nemožno filmu absolútne nič vyčítať, naopak, len ho vychváliť a navyše trošku pridal aj na príbehu. Bitky a súboje perfektné a Molina je teda záporák ako sa patrí. Najviac ma mrzí zbytočne sentimentálny záver. Som zvedavý, ako pôjde Raimimu ďalšia časť, hlavne po dejovej stránke. 90%.(22.5.2006)

Kdyby nebylo úúúúúplně zbytečného konce, dal bych pět bez nějakého většího přemýšlení... Bohužel, i tak malá část filmu (cca tři minuty) dokáže člověku pokazit dojem ze zbytku... No ale zpět k Spideymu - dvojka je promakanější po všech stránkách, prohrává jen v už zmíněném zakončení - nový padouch Dr. Octopus je skvělý, digitální chapadla nemají chybu, možná bych trochu zdrbl casting - Molina je sice výborný herec, ale démonické alter ego jeho postavy žeru jenom napůl; dále by se někdo mohl rozčilovat nad tím, že pro něj neplatí fyzikální zákony, ale uvědomme si že tady jsme v komixu a přijímáme zákony jiného světa. Celkově je Doc Oc zábavnější než Zelený goblin, hotovo. Maguire hraje výtečně, Parkerovi problémy s psychikou dokáže slušně tlumočit zkrz zničené pohledy a zoufalý hlas... V pořádku. Efekty jsou lepší, scény napjatější, Spidey, prolétávající skrz mezery v kamionech či průchodech je zas o trochu stylovější, vedlejší herecké výkony solidní - hlavně J.K. Simmons - Parkerův boss v práci je boží, hudba na úrovni, vtípky dobré (a je jich tam hodně, vkusně rozsetých po celé filmové stopáži)...Zapomněl jsem na něco? 80%(19.6.2006)

Vrchol filmových komiksů. Sam Raimi má talent na rozdávání a občas by se měl s ostatními méně talentovanými jedinci podělit. Stejně by mu zbylo hodně umu a natočil by geniální film. Nestárnoucí vizuál, bezchybný scénář a opět slovní spojení, která mě zasáhla. Do třetice chci to samé Same. :) No matter, what I do. No matter, how hard I try. It is someones I love who always be the ones who pay.(10.2.2007)

Příklad toho , že dvojka se dá natočit lépe , než jednička. Moc se mi líbilo , že tentokrát Peter řeší obrovské dilema , jestli žít normálním bezproblémovým životem nebo zachraňovat svět , k čemuž byl předurčen ( trochu mi na těch komiksových filmech vadí ta obrovská zločinnost , ale chápu , o čem by to pak bylo , kdyby hrdina neměl s kým bojovat ). Hlavní záporák ve skutečnosti vůbec záporný není , takže musí bojovat sám se sebou , tedy spíš se svým nuceným druhým já. Scéna , kdy Spidey zapomene , že nemá masku a všichni ti cestující ho vidí , mě opravdu dojala k slzám a scéna ve výtahu mě zase velmi pobavila. Dala bych skoro i pět , ale přece jen , půlku filmu pořád někdo ječí - opravdu by to nešlo bez toho?(18.4.2005)

• - Druhý díl Spider-Mana vytvořil rekord jako nejvýdělečnější film promítaný ve středu, který před ním držel The Lord of the Rings: The Return of the King (2003). (HellFire)

• - Telefonní číslo na Joe's Pizza, které má Peter na helmě, je opravdu číslo jedné pizzerie v New Yorku. (HellFire)

• - Tobey Maguire je vegetarián, ve scéně, kde jí párek v rohlíku, si tak ve skutečnosti pochutnával na tofu párku. (HellFire)