Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ****

  Já jsem viděl nejdříve právě 2 a po tom, co mě film zaujal, zkoukl i 1. Ale oba díly mi připadají stejně dobré. Stejné obsazení jako minule, akorát tu je místo záporáka Green Goblina Dr. Octopus. Vyjmenovávat klady nebudu (už jsem to učinil u minulého dílu, snad jen hudbu reprezentuje Ana Johnsson - We Are). Znovu hodnotím 4*.(17.12.2007)

 • Marigold
  ****

  Vedle série X-MEN mi právě druhý Spiderman zachutnal divácky nejvíce z toho, co nabízí filmový mainstream v oblasti komiksových remaků. Sam Raimi dokázal skvěle vyvážit humornou nadsázkou, snesitelně přicukrovanou love-story a akční rovinu s velmi slušným a rozeklaným padouchem. Film tak nabízí velmi sympatický koktejl, v němž se míchají adrenalinové pasáže (bitka na vlaku je skvostná), humorné momenty i intimní průhledy do duše hrdiny, který možná ani hrdinou být nechce. Právě ono Peterovo oscilování mezi introvertním studentem a neohroženým nad-člověkem, neustálé hledání sebe sama, to tvoří sympatický druhý plán pod bombastickou podívanou. Poměr je udržovaný ekvilibristicky a takřka až do konce je Spiderman 2 výjimečně vyrovnanou a poutanou podívanou, kterou sporadicky naruší jen přílišné patetické řečnění tetičky May. Takřka v předchozí větě je bohužel zrádné. Závěr filmu křečovitě a účelově zazdí vše, co před tím pečlivě cihlu po cihle stavěl a podívaná převálcuje zajímavý druhý plán. Hrdina nakonec nemusí řešit nosné dilema, pro co se rozhodnout, protože může mít obé – lásku i hrdinství. Ó jak já tohle pokrytectví nesnáším. I tak ve mně Raimiho pavoučí muž zanechal mnoho pozitivních dojů. Parádní ukázka mainstreamového řemesla, která se dlouho vyhýbá úskalím hlavního proudu, ale za minutu dvanáct přeci jen narazí...(30.1.2006)

 • Anthony
  ****

  Druhý díl je pořád skvělou podívanou, i když jednička mi přišla trochu lepší. Jsou tu výborné akční scény (především nadzemka) jen by jich mohlo být více. Jsou tu výborné vtipné scény (Spiderman ve výtahu). Jsou tu ovšem i spíše průměrné až podprůměrné povídací scény (hlavně Peterova láska-neláska k Jane), které jakoby byly z nějaké telenovely. Padouch Molina se mi líbil víc než Dafoe z jedničky (který ani nebyl moc vidět), Tobey je ve své roli výborný, výkon Kirsten Dunst mi přijde pouze přiměřený.(12.9.2004)

 • Xmilden
  ****

  Opět nadstardní výkon a hlavně více akce. Druhý díl ve všem o něco větší a dokonalejší. Navazuje se přesně tam kde se minule skončilo. Prakticky všechny 3 díly by se daly krásně spojit v jeden celek a nebylo by to ani moc znát. Raději než doktora Octopuse mám ale Green Goblina. Potěší že postavy z redakce dostávají větší prostor. Hlavně můj oblíbenec J. K. Simmons perlí.(14.2.2011)

 • Jhershaw
  ****

  Spider-Man se vrátil v jednom z nejdražších filmů všech dob, doprovázen megareklamní kampaní. A 5* hodnoceními některých recenzentů. Ano, akční a létací sekvence jsou opravdu úchvatné, i když stále nejsou všechny tak ultracool jako závěr jedničky. Ano, i některé neakční části jsou zajímavé, přeci jen je Peter Parker na superhrdinu strašný loser a jeho trápení působí "lidsky". Ano, je tam pár opravdu kouzelných komických momentů (Bruce Campbell, výtah). Jenže - stejně tak má film i svá negativa, kterými jsou hlavně dialogy, místy patetické ("kluci potřebují mít své hrdiny"), místy telenovelovsky sentimentální ("rozhovory" s mrtvými příbuznými). Tobey Maguire opět předvedl velmi slušný výkon, Alfred Molina se předvedl jako zajímavější záporák a Kirsten Dunst opět předvedla svoje bradavky přes mokré tričko. Na závěr si jen rýpnu do některých nelogičností - netušil jsem, že tritium (vodík se třemi částicemi v jádře - dva neutrony, jeden proton) je tak vzácné. Stejně tak jsem nepochopil, jak můžou Octopusova chapadla v jednu chvíli působit dojmem, že nic neváží (když Doc Ock chodí po vlastních nohou), a jindy dojmem, že jsou velmi těžká (když Doc Ock chodí po chapadlech, duní to jako Tyranosaurus).(28.7.2004)

 • - Natáčení odstartovalo 12. dubna 2003 v New Yorku, kde se filmovalo na Manhattanu, v Queensu, v Brooklynu a ve čtvrti Yonkers. Točilo se také v Los Angeles a v Illiois (USA). Natáčení skončilo v prosinci 2003. (HappySmile)

 • - Alfred Molina (Dr. Octopus) si najviac obľúbil svoje pravé vrchné chápadlo, pretože práve ono mu vždy nasadzovalo okuliare alebo podávalo pohár. (Greenpeacak)

 • - Peter (Tobey Maguire) má doručit 8 velkých pizz. Když je ale jako Spider-man odhodí na nejbližší dům, aby mohl zachránit děti na ulici, krabic je pouze 7. (Kroup4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace