Lepší než jednička. Raimi je bůh a Maguire taky. :o) Tady bych mohl skončit, ale ještě pár poznámek:Tenhle film bych strašně chtěl vidět, když mi bylo 12-13 let, myslím, že bych blahem slintal. Ale i teď v 25 jsem si užíval, jako kdyby mi těch 12 bylo. Vytýkat naivitu nebo prvoplánovost je naprostým nesmyslem. Takové ty přiběhy vždycky byly a to je na nich to pěkné. Tenhle civilní přístup ke comicsové látce je vyloženě šťastnou volbou, protože jsem se víc zajímal o hrdiny než o triky. Konečně blockbuster se srdcem, šarmem a inteligencí.(23.7.2004)

Druhý díl je pořád skvělou podívanou, i když jednička mi přišla trochu lepší. Jsou tu výborné akční scény (především nadzemka) jen by jich mohlo být více. Jsou tu výborné vtipné scény (Spiderman ve výtahu). Jsou tu ovšem i spíše průměrné až podprůměrné povídací scény (hlavně Peterova láska-neláska k Jane), které jakoby byly z nějaké telenovely. Padouch Molina se mi líbil víc než Dafoe z jedničky (který ani nebyl moc vidět), Tobey je ve své roli výborný, výkon Kirsten Dunst mi přijde pouze přiměřený.(12.9.2004)

Film u mna dlho balancoval medzi 3 a 4*. Nakoniec zvitazila ta styrka najma kvoli tomu, ze sa Raimimu nakoniec podarilo udrzat film pokope a niekde v strede medzi akcakom a romantickou:) dramou. Raimi pokracoval v rozvijani jednotlivych charakterov, samozrejme sa najviac zameral na Petra. Ten je pocas celeho deja zmietany vlastnou tragediou v podobe "dvojiteho ja". Pri akcnych scenach som "krochkal" blahom, na strane druhej ma dost dostali citove vylevy jednotlivych protagonistov. Uz sa velmi tesim na zaverecnu cast Spideyho.(14.10.2004)

Hodně povedené pokračování, které řadím na stejný stupínek jako první díl. Jen mi tu chyběl Willem Defoe a jeho Green Goblin, který mi přišel charizmatičtější než Dr. Octopus. Maguire ani Kirsten Dunst nezklamali a opět se na ně velmi pěkně kouká. Celkově jsem se dobře bavil a jít na to do kina, tak bych tohle pokračování docenil jiste ještě víc......(7.5.2008)

co se týče nadhledu, vtipnosti a sebeparodování, nemá tenhle film konkurenta. A nejlepší na tom, je že scénař je přesto dost chytrý, neupadá do nějakých smyček a násilných překrutů, akce je přesně taková (a možná i lepší), jaká má být, záporák je správně rozpolcený a hlavní hrdina? Ten je ve středu toho všeho, přičemž vybrání Maguireho do role Spideyho bylo to nejlepší co kdo kdy udělal.. Lépe ho zahrát asi nikdo nemohl. Škoda té neustále opakované lince s Mary-Jane, ale to v klidu odpustím, protože tenhle film prostě miluji a po mnoha stránkách je lepší než jednička. Na poli komiksových filmů něco nevídané (X-meni jsou zase dokonalí ve svém poli) a hudba a hlavně základní intro motiv pana Elfmana je super(18.10.2008)

• - Celková délka chapadel Dr. Octopuse je 4 metry. (HappySmile)

• - Během natáčení bylo nafoceno 23 124 snímků. (HappySmile)

• - Scéna, ve které Peter běží uličkou a roztrhne si košili, pod kterou má kostým, je odkazem na Supermana (1978). Scéna, ve které se Peter snaží přeskočit ze střechy domu na protější střechu, je zase odkazem na The Matrix (1999). (HellFire)