Nelze co dodat filmu, který je nejen kvalitami, ale i efekty na stejné úrovni jako jeho první díl, točí ho stejný režisér a opět se v něm setkávají stejná herecká jména. Sam Raimi své řemeslo umí a je znát, že se s postavou Spider-Mana dost vžil. Škoda jen, že se trojka nepovedla natolik jak se očekávalo. I když to samé se očekávalo už od dvojky. Na druhou stranu příběh má z čeho čerpat a tak není nemožné, že bychom se nakonec nedočkali dalšího dílu. Spider-Man 2 je každopádně povedené pokračování, které navazuje na předešlý díl a mimojiné akčními scénami dosahuje možná ještě vyšších kvalit, než jeho předchůdce. --- To je naposled, co strkáš pavučiny do mých věcí!(15.9.2007)

"Ja teraz na dievčatá nemám veľa času.“ – "Prečo? Si mŕtvy?“ Monštruózny komiksový veľkofilm Sama Raimiho nadchne každého, komu sa páčil priemerný originál a vďakabohu prekvapivo aj tých, ktorým sa nepáčil. Raimi sa konečne poriadne a naplno odväzuje a ponúka strhujúce akčné sekvencie, plné pôvabných nápadov (vrátane odkazov na samého seba - motorová píla). Plus brutálne dobre kombinuje gigantické akčné scény (prelet auta až do reštaurácie alebo obrovské ručičkové hodiny) s komediálnymi/sitkomovými scénkami (Spider-Man vo výťahu, BUTCH CASSIDY A SUNDANCE KID). Je to správne temné, pestrofarebné, odviazané a tentokrát dokonca o čosi lepšie fungujú aj inak dosť trápne patetické dialógové dojemné scény s ryšavou Kirsten Dunstovou a tetou May (používajúcou v obrane pred hovoriacimi chobotnicami výlučne starý dobrý parazol). Lepšie triky, lepšia akcia, lepší zlosyn (Alfred Molina z FRIDY). Lepšie ako originál, lepšie ako „prehnaná“ (v úplne všetkom) trojka. Najlepší je ale stále J.K. Simmons (šerif z TAKMER DOKONALÉHO ZLOČINU) ako šialený šéfredaktor novín Hlasná trúba J.J. Jameson. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/158781/Spider-Man-2-80.html(8.2.2009)

Druhý díl Spidermana je o třídu lepší než prvníl. Temnější, silnější příběh, lepší hudba, která dodává akčním scénám neskutečný švih a tím myslím jak hudbu rockovo-numetalovo-punkovou (je to taková ta klasická americká soundtracková směska), tak výborná orchestrálka jako vždy dobrého Dannyho Elfmana (Planeta Opic,Velká Ryba), jehož kompozice je tu opět k poslouchání. Triky patří na absolutní špici moderního filmu. Občas tradiční patos a slzičky, ale to k Raimiho Spidermanovi patří, resp. už jsme si na to všichni zvykli.(29.7.2004)

Druhej dil Spider-Mana je zhruba na stejny urovni s prvnim dilem, s tim rozdilem, ze zaporak je lepsi. Ale tim myslim postavu Doc Ocka, ne herectvi Alfreda Moliny. Sice se do role perfektne hodil a hraje super, ale Dafoe hral podle me lip. Ostatni herci tu pak hrajou podobne dobre jako v prvnim dile, takze na Tobey Maguirea, Kirsten Dunst, Bruce Campbella, J.K. Simmonse, Teda Raimiho, Stana Lee si nemuzu stezovat. Prekvapil James Franco, kterej byl hodne dobrej. Parkeruv zivot uz pokrocil, takze se film spis venuje tomu, jak se Parkerovi zije v roli Spider-Mana a to je trochu problem. Misty je toho kecani zbytecne moc na ukor akce a uz neni tak zajimavy, jako v prvnim dile, ale ono taky co vymyslet, kdyz jak komiksy, tak animovanej serial, jsou kazdej dil o bitce Spideyho se zaporakem. Akce spolu s trikama je opet bezchybna. Navic pribilo vic odlehcujicich scen a sou fakt docela vtipny, ale misty jsou nevhod. Nekomu mozna vadi az moc dobrej happy-end, ale me se libil. Jen bylo debilni, jak se ukazal Spidey bez masky asi 30 lidem. Jedina vytka, a vsiml jsem si toho uz pri prvnim dile, je to, ze tu snad nepadne ani jedno sprosty slovo a i kdyz se rubou hlava nehlava kusama nabytku, baraku, atd. a odnasi to civilisti, nikde neni ani kus tela nebo cakanec krve, jako by to ani netocil reziser uchylnejch Evil Deadu. Opet jsem se dobre bavil, uz se tesim na treti dil.(26.6.2006)

Hm, no neslyšel jsem na tenhle film od známých pět chválu, ale asi jde o to, co od něj čekáte. Akce tam je, ale Spidey 2 není ryze akční film, tentokrát se soustředí spíše na příběh, který mě zajímal a bavil třeba víc než ten v HULKovi. Sice tomu chybí takové to mrazení, které mě doprovázelo při sledování geniální jedničky, ale i tak jsem bavil nad míru dobře. A ta jedna velká akční scéna, kterou snímek obsahuje, je skvělá a fakt stojí za to. Na trojku se těším. A BTW, potěšilo jak Raimi popustil uzdu svému horrorovému stylu, Octopusova likvidace doktorů je husta - ve stylu Evil Dead, včetně ruky tasící motorovku ...(5.8.2004)

• - Peter (Tobey Maguire) má doručit 8 velkých pizz. Když je ale jako Spider-man odhodí na nejbližší dům, aby mohl zachránit děti na ulici, krabic je pouze 7. (Kroup4)

• - Spoiler: Jediný díl Spider-Mana, který nekončí scénou s pohřbem. (HellFire)

• - Mechanická chapadla, která Alfred Molina ve filmu nosí, ovládalo asi patnáct operátorů. A podle konkrétní scény vážil postroj 35 až 45kg. (Specs)