Čo sa týka grafického spracovania, zvuku, efektov, strihu, nemožno filmu absolútne nič vyčítať, naopak, len ho vychváliť a navyše trošku pridal aj na príbehu. Bitky a súboje perfektné a Molina je teda záporák ako sa patrí. Najviac ma mrzí zbytočne sentimentálny záver. Som zvedavý, ako pôjde Raimimu ďalšia časť, hlavne po dejovej stránke. 90%.(22.5.2006)

Film u mna dlho balancoval medzi 3 a 4*. Nakoniec zvitazila ta styrka najma kvoli tomu, ze sa Raimimu nakoniec podarilo udrzat film pokope a niekde v strede medzi akcakom a romantickou:) dramou. Raimi pokracoval v rozvijani jednotlivych charakterov, samozrejme sa najviac zameral na Petra. Ten je pocas celeho deja zmietany vlastnou tragediou v podobe "dvojiteho ja". Pri akcnych scenach som "krochkal" blahom, na strane druhej ma dost dostali citove vylevy jednotlivych protagonistov. Uz sa velmi tesim na zaverecnu cast Spideyho.(14.10.2004)

Jedna z nejlepších comicsových adaptací všech dob. Sam Raimi asi bere nějaké prášky, ale vůbec nestárne a servíruje povedený mix perfektně odvedené akce, odzbrojujících vtípků a koncentrované comicsové stylizace - Raimi dokázal, že i zdánlivě nesplnitelné se dá zachytit na stříbrné plátno. A já bych mu chtěl poděkovat, protože v mnoha scénách jsem se tetelil nadšením a říkal jsem si, že lepší už to být nemůže. A o pár minut později mě Raimi znovu překvapil. Ten chlápek si zaslouží svůj honorář do posledního dolaru, stejně jako většina herců... fantazie.(23.6.2004)

No nevím, je třeba uznat, že druhý Spider-Man nechal první díl daleko za sebou. Je mnohem nabušenější, příběh je zajímavější a záporák není jen směšná loutka, i když jeho monolog je opravdu nepovedený. Na druhou stranu přibyla spousta zbytečností, které snímek spíše poškozují, než aby mu pomáhaly. Například neustálé omílání ztráty schopností, přičemž ten přihlouplý zvuk vylétavajících pavučit Peterovi zůstal. Tento díl se také mnohem více věnuje psychologii jednotlivých postav, i když stále nejde nijak do hloubky. Většina pocitů je nám vysvětlena buď trapným monologem nebo nějakým únavným snem, což rozhodně není správný přístup. Pokud bych se měl ještě k něčemu vyjádřit, tak je to úroveň humoru, kterž je opět velmi pokleslý a nefunkční, i když Spider-Man ve výtahu legrační opravdu byl - nejspíše nejlepší scéna z obou dílů. Obrovským zklamáním pak byl Alfred Molina, který opět ukázal, že s herci do Spider-Manovských to nebude nijak snadné. Nechci psát, že neumí hrát, ale tohle mu prostě nevyšlo. Stejně tak souboje s ním nejsou dehberoucí podívanou, ale jen obyčejným skotačením na věži, respektive střeše vlaku. Celé je to táhlé a odehrává se to bez větších emocí a překvapivých zvratů. Pokud však bude třetí díl pokračovat ve vzestupném trendu čeká nás opravdu úžasná podívaná. 60%(18.7.2006)

Jedničku jsem viděl asi jednou a zrovna mě neuchvátila jako mé okolí. Druhý díl je podle mého o minmálně * lepší. Určitě je to (a nejen tím) postavou hlavního záporáka. Alfred Molina a jeho Dr. Oc se v porovnání s Green goblinem z prvního dílu jeví jako naprostý vítěz. Snad dokonalé spojeni herce a jeho digitálních končetin v podobě chapadel je přesně takové jaké má být. V určitých chvílích nevěřím, že je to počítačoví trik :). Tobey dospěl a s ním vyspěla i postava spidermana. V jeho herectví nejde o to mít velké svaly, ale ukázat emoce. To se mu daří skvěle. Krásná Kirsten hraje nečekaně dobře a je taková třešnička na dortu. Druhá třešnička však je potext celého filmu. Jeho skryté vtípky a menší parodie(superman apod.), které se Samovi daří skvěle vložit do filmu. Celé toto ještě umocnuje skvělý humor, citlivá režie, výborná akce (at žije nadzemka) a citem pro vykreslování psychyky jednotlivých postav. V psychyce je jeden z hlavních rozdílů od ostatních filmů. Zatím píši jen superlativy, ale dal jsem 4* spíš to je 4* a půl ;-). Je to zvláštní většina věcí se mi líbí (dokonce i ten konec :)), ale bohužel jsou tu věci co mi vadí. To, že se třetí díl bude točit okolo (jestli si dobře vzpomínám z komiksu a seriálu) růžového goblina, tak to prominte, ale to je podle mě cesta zpět. Dále mi kapku vadí, že v druhém dílu byl obličej Petra Parkera v obleku supermana až moc viděna a přijde mi to jako ne zrovna nejlepší nápad vzhledem z pokračováním, které jistě přijdou (min.2 další díly). Celé město je vizuálně krásné a spidermanův let městem je už hyper realistický zážitek. Poslední věc... pokud to tak to pujde dál, Sam dostane 300 milionu (určitě bude chtít víc než na dvojku tak proč ne o tolik :o))) a za pár let pujdu na nejdražší komiksový film historie. Hodně štěstí.(26.7.2004)

• - Po natočení filmu Seabiscuit musel Tobey Maguire během 6ti týdnů přibrat 10 kg, aby mu kostým Spider-Mana padnul. (HappySmile)

• - Scény, kde chodí Dr. Octopus (Alfred Molina) pomocou chápadiel, sa natáčali tak, že Molina bol zavesený na vysokej súprave vo výške 6,1 metrov a podľa potreby sa mohol kĺzať do strán. Neskôr mu pomocou CGI technológie doplnili chápadlá. (Greenpeacak)

• - Ve svém prvním vystoupení na filmovém plátně (Dobyvatelé ztracené Archy) byl Alfred Molina nucený strpět pavouky na celém těle. (imro)