Jeanne du Barry - Králova milenka

• Francie Jeanne du Barry (více)

Jeanne, mladá dívka z chudých poměrů se zálibou v kultuře i jiných radostech života, díky své inteligenci a půvabu postupně stoupá po společenském žebříčku. Jako kurtizána se stane oblíbenkyní krále Ludvíka XV., který neví o jejím postavení, ale získá díky ní zpět svou chuť k životu. Propukne mezi nimi vášnivé milostné pouto. Jeanne se naproti všem konvencím a správným mravům stěhuje do Versailles, kde její příchod vzbudí na dvoře skandální povyk… (Film Europe)

redsparrow

One-woman feministická show režisérky, které se bálo okolí říct, že se do hlavní role krásné svůdnice příliš nehodí. Nevím komu byl vlastně film určen, ale po přerodu mladé larvy do "krásného" motýla už jsem jen mimoděk přivíral oči a nedokázal jsem se přes tu škaredou tetu ani za pomoci všech dalších filmových kvalit tohoto díla přenést. ()

katakomb

Nudná hudba, špatný dialogy, průměrný scénář a herecké výkony, vše odpovídá tak oddechovce na nedělní odpoledne, kdy se po obědě s plným břichem člověku nechce nad ničím přemýšlet a chce jen koukat na obrázky. ()

Polux

5/10 | Na film jsem byl zvědavý primárně kvůli Deppovi, který se od pobíhání po soudech vrátil zpátky před kameru a jakožto fanoušek historických žánrovek taktéž kvůli výběru atraktivního tématu, což se posléze ukázalo jako velká chyba. | Maïwenn bohužel na place nikdo neřekl, že věkově je už někde trochu jinde a eufemisticky řečeno do krásy opravdu nevyrostla a tak namísto dvacetileté Bahia, která se ve filmu mihne jen na pár minut jako její mladší verze a věkově i vzezřením pasuje na titulní postavu naprosto dokonale, obsadila do hlavní role samu sebe. Což je trochu problém, když má hrát někoho, před kým se podlomila kolena králi. Ani po herecké stránce to není žádná sláva. Svým afektovaným projevem mě celý film notně iritovala a romanci s Deppem jsem jim nevěřil ani na sekundu. Zásluhu na tom má i samotný Depp, který je v ději jen do počtu a svým lehce unaveným výkonem přispívá k nevěrohodnosti jejich vztahu. | Na žádné milostné ani jiné pikantnosti nedojde, hlavní postava stráví ve filmu více času s komorníkem než s králem, o jejím charakteru se toho člověk moc nedozví a sklonek jejího života se odbyde několika slovy (přitom je dramatičtější a celkově zajímavější, než celá anabáze s králem). Výprava a kostýmy jsou působivé a dunivý OST má své silné momenty, zbytek spadá do kategorie "neurazí, nenadchne". Škoda, potenciál na zábavnou dobovku tady byl. | PeZet ()

petra8619

Film jsem si užila. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na hlavní hrdinku. Je opravdu pro tuto roli už stará. To je jediná výtka. Asi má paní dost vysoké sebevědomí. Jinak film je oslnivý. ()

TheKleofa

Johnny Depp je zkrátka Pan herec. Parádní kamera, výborná hudba, o kostýmech a kulisách netřeba mluvit. Charismatická Maiwenn, která si získá úplně každého. Strhující romantická podívaná. ()

xray0045

Maïwenn si napsala scénář a skočila i do režie a výsledek vůbec není zlý. Její role první metresy krále je zahraná parádně, asi není nejkrásnější Francousko-Alžírská herečka, ale ta role ji sedla. Johnny je v roli v které jsme ho ještě neviděli a umírněnost se kterou hraje je u něj velké překvapení. Nadchla mě skvělá kamera jakož i výběr hudby, vše tak nějak zapadá do doby před revolucí. Co mě ale dostalo jsou interiéry i exteriéry Versailes, to je pastva pro oči. Když k tomu přičtete úchvatné kostými dostanete prima filmovou podívanou, která se dá vidět i třeba za rok znova. ()

dalia

Velmi dobrý historický film, Johnny Depp působil v roli Ludvíka XV. velice přesvědčivě, také představitel jeho komorníka byl výborný. Hlavní hrdinka na mne v některých "civilnějších" scénách (bez paruky a slavnostních šatů) působila účesem i chováním trochu moc "moderně", ale celkově podala dobrý výkon. Děj se přes jistá pochopitelná zjednodušení držel historické reality a nenašla jsem větší chyby ani různé úlitby politické korektnosti. Na představitelce hlavní role bych její věk nepoznala, nepůsobila na mne staře, spíše v případě Dauphina a Marie Antoinetty jim tvůrci pár let přidali, možná z obavy, aby dnešního útlocitného diváka nepohoršila 14letá nevěsta... Celkově jsem spokojena, příjemná, výpravná podívaná s dobrými hereckými výkony. ()

ApoloSC

Příjemný historický drámko na nedělní večer s manželkou. Nádherné kulisy originálního Versailles, kostýmy i atmosféra, Až na hlavní roli i dobrý casting. Chápu, že si Maiwenn ušila roli na míru, i když by ji měla hrát o polovinu mladší herečka.  Depp a jeho poker face dostal šanci po aféře s Amber a film jen s obtížemi dokázal okořenit. Historickou věrohodnost a okolnosti nehodnotím, atmosféra u dvora vystižena dobře. Líbilo se mi, že jsem nebyl nucen pozorovat x nahých můžských zadků a přesto bylo vystiženo vše kolem 2. nejslavnější francouzské kurtizány své doby. ()

elma

Ta hlavní hrdinka je opravdu ošklivá herečka. Hubu jak kůň, tak tuhle by Ludva myslím, faaakt nechtěl. Johnny scénář opravdu se tam moc nevykecával... no tohle bylo opravdu pod jeho úroveň. ()

Puxina

Mám rád historii a chtěl jsem vidět, co se v tomhle filmu dozvím, protože jsem si o něm předtím nic nezjišťoval, jen jsem viděl trailery. Film mě nakonec mile překvapil a dost bavil. Vyprávěni bylo pojaté sympatickým způsobem. Krásně byly vidět ty vztahy, intriky a různé zvyklosti v téhle vysoké společnosti. Co mě ale zarazilo byla hlavní herečka. Jeanne jako malá holčička i jako dospívající dívka byla krásná, ale pak....nechci nějak urazit Maïwenn, ale na tohle roli se moc nehodila, mohli použít jinou herečku. Osobně bych tam v té roli uvítal třeba tu Pauline Pollmann, která hrála Marii Antoinette. Za co jsem ale moc rád, je návrat Johnnyho Deppa, jeho výkon byl moc sympatický. A nejsem znalec francouzštiny, ale v jeho pojetí super. ()

Vosnik

Na motivy pravdivých událostí (místy pro mě zbytečně ohnutých bez nějakého významného přínosu pro děj, ale základní obrysy zůstávají)... Celkově průměr, film za mě mimo jedné scény není tak zásadním, aby stál za to vidět. Co ve filmu najdete: Johny Depp umí hrát i francouzsky, ale asi ne až tak dobře jako anglicky, proto řekne dohromady tak tři věty. Asi nejpovedenější scénou je "král vstává". ()

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

03.10.2023

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (více)

Johnny Depp se postaví za kameru

Johnny Depp se postaví za kameru

16.08.2022

Po letech kontroverzí kolem jeho bouřlivého vztahu s herečkou Amber Heard (Aquaman) a velmi veřejném soudním procesu za pomluvu se zdá, že se Johnny Depp (Alenka v říši divů) přece jen začíná pomalu… (více)

Johnny Depp bude král Ludvík XV.

Johnny Depp bude král Ludvík XV.

21.01.2022

Herec Johnny Depp za sebou má nelehké období. Po nařčeních z domácího násilí z úst bývalé manželky Amber Heard a prohraném soudním sporu s britským bulvárním plátkem The Sun, který ho otevřeně… (více)