Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeanne, mladá dívka z chudých poměrů se zálibou v kultuře i jiných radostech života, díky své inteligenci a půvabu postupně stoupá po společenském žebříčku. Jako kurtizána se stane oblíbenkyní krále Ludvíka XV., který neví o jejím postavení, ale získá díky ní zpět svou chuť k životu. Propukne mezi nimi vášnivé milostné pouto. Jeanne se naproti všem konvencím a správným mravům stěhuje do Versailles, kde její příchod vzbudí na dvoře skandální povyk… (Film Europe)

(více)

Videa (8)

Trailer 4

Recenze (55)

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Tak hezky to začalo, aby se to celé zvrtlo v rozvernou taškařici, která (asi nechtěně) parodovala kde co. Za velmi nešťastný považuji i samovýběr herečky v roli Jeanne du Barry. neboť pokud 25 letou atraktivní (dle portrétů) kurtizánu hraje 46 letá kobyla s předkusem, která by si u rozmlsaného Ludvíka VX. ani neškrtla, je to na pováženou. (ačkoli v reálu je to docela hezká baba) Škoda, že Johnny Depp dostal jako Ludvík XV. tak málo prostoru, stejně jako Pierre Richard. Chemie mezi oběma hlavními aktéry moc nefungovala, byť Johnny se snažil, seč mu síly stačily. Celé to pojetí Versailles a jeho atmosféry bylo sice vizuálně vymazlené, ale na stranu druhou dosti karikaturní. Spousta věcí byla nadsazená a naopak některé důležité aspekty versailleské etikety zcela opomenuty. Scénář dosti plytký, celé to tak nějak klouže po povrchu, bez většího prokreslení jednotlivých postav, emoce na nule. Nečekala jsem bůhví co, ale že to bude taková hrůza, tak to taky ne. Za mne hořce zklamaných 25%. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Priznávam, že som sa do tohto filmu akosi nehrnul, lebo podľa traileru sa mi až tak nepozdával (možno to bude aj tým, že nepatrím zrovna medzi fanúšikov Johnnyho Deppa). O žene menom Maïwenn som doteraz nepočul, tak som bol celkom zvedavý, kto je táto záhadná žena, ktorá je režisérkou, scenáristkou, aj hlavnou hrdinkou v jednom :) A napokon musím uznať, že som veľmi milo prekvapený. Film bol výborný, takmer po všetkých stránkach - pôsobivé kulisy, kostýmy, scenérie, vizáž, ale aj vykreslenie vtedajšej atmosféry, etikety, a to všetko v mierne nadnesenom štýle pôsobiacom ironizujúco. Postava kráľa bola síce dosť zakríknutá, ale celé to vynahradila samotná Jeanne du Barry. Silné 4* (takmer 5*, no niečo tomu ešte chýbalo) ()

Reklama

Bush13 

všechny recenze uživatele

Oceňuji, že se film zřekl takových těch moderních popkulturních experimentů a tváří se jako normální historický film. Nesmírně zajímavý je také fakt, že film o kurtizáně je prost explicitních erotických výjevů. A v neposlední řadě je bezesporu zajímavá režisérka, scénáristka a hlavní protagonistka v jednom... ale ruku na srdce, nejsem si jist, zdali je tou osobou, která by vizuálně natolik okouzlila samotného krále. Nejlepší byla ovšem postava dauphina a jeho lidská velkorysost doprovázená dokonalým resting bitch face. Škoda, že mu pak useknou hlavu... ale to bude asi až ve druhém díle. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Dialogový pokus o glorifikáciu kurtizány márnotratného kiahňovitého kráľa. Ide však len o kostýmovú drámu, ktorá nemá zaujímavé prevedenie, nie dostatočne. Film má nakoniec hodnotu hlavne v Deppovi s rezervovanou mimikou, no neprináša žiadnu väčšiu hĺbku, len láska medzi ludrou a panovníkom sa prezentuje ako romantický vrchol na prepychovom dvore, ktorý narážal na obmedzenia etiketou, ale je morálka len nejaká etiketa? No a či Maïwenn urobila dobre, že samú seba obsadila do hlavnej roly krásnej milenky, ja odpovedám nie. Hlavne o veku to je. Du Barry tu má 20-30 rokov. Ona mala v čase natáčania 46. A ten rozdiel vidieť. ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Požičiam si jednu už priam legendárnu vetu: film o kurve, kde sa nejebe! A ešte je to aj dlhé. A čo sa štandardov krásy týka, som rád, že sme sa v tomto posunuli, lebo ako, či by dnes o ňu niekto niečo oprel. Z historického hľadiska je však ťažko povedať, na koľko to bolo vierohodné. Malo to však pekné kostýmy a veľmi slušnú kameru. Herecky taký priemer, skôr vedľajšie postavy sa tam viac odviazali jak Johnny. Je to jednoducho dobre napísaná festivalovka, ktorá asi pozbiera nejaké ceny, ale aby ma to nejak zásadne zasiahlo, to asi nie. Kotlety som si však nešklbal. A poučenie, čo z toho plynie, zbavujte sa služobníctva, hlavne toho tmavšieho. Lepšie 3 z 5 (CC, Eurodiera, Be2Can) ()

Galerie (18)

Zajímavosti (15)

  • Maïwenn (Jeanne du Barry) je spoluautorkou scénáře, koproducentkou, režisérkou a představitelkou hlavní role. Později přiznala, že to na ni bylo příliš, a přísahala, že už nikdy nebude režírovat a zároveň hrát ve filmu. (Johnny.ARN)
  • Zahajovací film 76. ročníku filmového festivalu v Cannes, kde sklidil sedmiminutový potlesk vestoje. (Johnny.ARN)
  • Režisérka Maïwenn napsala scénář s francouzským hercem, který po několika minutách odmítl s tím, že „kino je mrtvé“ a „zbývá jen Netflix“. Poté, co se s odmítnutím vyrovnala, nabídla roli jinému francouzskému herci, který ji rychle přijal, ale nakonec musel ze zdravotních důvodů vycouvat. Bylo odhaleno, že jedním z nich byl Gérard Depardieu. Poté byla požádána, aby sestavila seznam vysněných potenciálních herců bez ohledu na původ. Udělala to a pokusila se kontaktovat druhého z nich (který se zdál být poněkud přístupný); po dvou měsících jeho asistentka nabídku bez jakéhokoli vysvětlení odmítla. V tu chvíli začala pochybovat, že se její projekt vůbec uskuteční, a tak zkusila prvního ze seznamu, Johnnyho Deppa (Ludvík XV.), který se s ní o dva týdny později sešel v Londýně a na místě řekl ano. (Johnny.ARN)

Související novinky

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

03.10.2023

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (více)

Johnny Depp se postaví za kameru

Johnny Depp se postaví za kameru

16.08.2022

Po letech kontroverzí kolem jeho bouřlivého vztahu s herečkou Amber Heard (Aquaman) a velmi veřejném soudním procesu za pomluvu se zdá, že se Johnny Depp (Alenka v říši divů) přece jen začíná pomalu… (více)

Johnny Depp bude král Ludvík XV.

Johnny Depp bude král Ludvík XV.

21.01.2022

Herec Johnny Depp za sebou má nelehké období. Po nařčeních z domácího násilí z úst bývalé manželky Amber Heard a prohraném soudním sporu s britským bulvárním plátkem The Sun, který ho otevřeně… (více)

Reklama

Reklama