Reklama

Reklama

Jeanne du Barry - Králova milenka

  • Francie Jeanne du Barry (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Jeanne, mladá dívka z chudých poměrů se zálibou v kultuře i jiných radostech života, díky své inteligenci a půvabu postupně stoupá po společenském žebříčku. Jako kurtizána se stane oblíbenkyní krále Ludvíka XV., který neví o jejím postavení, ale získá díky ní zpět svou chuť k životu. Propukne mezi nimi vášnivé milostné pouto. Jeanne se naproti všem konvencím a správným mravům stěhuje do Versailles, kde její příchod vzbudí na dvoře skandální povyk… (Film Europe)

(více)

Videa (7)

Trailer 4

Recenze (51)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

pomalu plynoucí dobová konverzačka, která mapuje příběh druhé nejslavnější milenky Ludvíka XV. Podobných filmů se už dneska moc netočí, takže na jednu stranu bylo celkem fajn něco podobného po dlouhé době vidět. Na druhou stranu je Jeanne du Barry až moc rozvláčná, řeší se tu primárně vztah Jeanne a krále a nic moc extra se tu divák vlastně nedozví. Úplně šťastný tah nebyl ani to, že se režisérka sama obsadila do hlavní role. Je sice schopná herečka, nicméně sem měl celkem problém věřít, že hraje postavu, která je o dobré dvě dekády mladší...60% ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Tohle pro mě bylo velmi příjemné překvapení. Na film jsem se těšila už dlouho, ale měla jsem své pochybnosti. Nakonec se mi to líbilo víc, než jsem čekala. Film je krásně natočený, nejhezčí jsou na tom rozhodne kulisy, kostýmy a vizuál. Tvůrci dokázali skvěle zachytit atmosféru té doby. Maïwenn se chopila režie, scénáře a ještě hlavní role a právě ta hlavní role je podle mě velkým kamenem úrazu na tom filmu. Ze začátku mi nebyla vůbec sympatická a vzhledem k tomu, že to měla být jedna z nejkrásnějších dam té doby, tak mi Maïwenn do té role moc neseděla, dokázala bych si představit někoho daleko lepšího a hlavně mladšího. Johnny byl spíš odsrtčený do pozadí, ale sekundoval dobře, zahrál to s vážností a elegancí. ()

Reklama

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Když jsem před mnoha měsíci viděla trailer - hned jsem věděla, že to chci vidět. Nezklamalo mě to. Přepych, zhýralost, závistivé pohledy, klepy,..je tam toho opravdu hodně. Maiwenn, která se na filmu podílela s neskutečným nasezaním - za mě se jí to hodně povedlo. Závěrečných 15 minut klidnějších než zbytek filmu a snaha se hned zavděčit, když zemře král - hezky ztvárněné. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Pro pravidelné diváky předrevoluční Francie jen další dílek oblíbené skládačky. Du Barry (1743-1793) se už za svého života stala velmi oblíbenou postavou inspirující populární kulturu. Po románech (Alexandr Dumas st., Zweig...) to byly samozřejmě operety a filmy. Z operet byla nejvýraznější Millöckerova (1879). Z filmů tyto: Madame Du Barry (1917), Madame Dubarry (1919), Eine Dubarry von heute (1927), Du Barry, Woman of Passion (1930), Madame DuBarry (1934), I give my heart (1935), Du Barry Was a Lady (1943), Die Dubarry (1951), Madame Dubarry (1954)... Pojetí Maïwenn není špatné, opět je to opulentní nádhera, trochu pikantní, napínavá a hlavně chytrá podívaná. Ale Johnny Depp a Pierre Richard? Velké zklamání. Bohužel bez nich by nebylo možné vystavět tak výraznou propagaci filmu, protože kdo by dnes chodil na klasické dobovky bez zvučných jmen, že? Puristi by zase rádi jednou viděli život du Barry i po odchodu z Versailles, tak snad někdy příště. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Priznávam, že som sa do tohto filmu akosi nehrnul, lebo podľa traileru sa mi až tak nepozdával (možno to bude aj tým, že nepatrím zrovna medzi fanúšikov Johnnyho Deppa). O žene menom Maïwenn som doteraz nepočul, tak som bol celkom zvedavý, kto je táto záhadná žena, ktorá je režisérkou, scenáristkou, aj hlavnou hrdinkou v jednom :) A napokon musím uznať, že som veľmi milo prekvapený. Film bol výborný, takmer po všetkých stránkach - pôsobivé kulisy, kostýmy, scenérie, vizáž, ale aj vykreslenie vtedajšej atmosféry, etikety, a to všetko v mierne nadnesenom štýle pôsobiacom ironizujúco. Postava kráľa bola síce dosť zakríknutá, ale celé to vynahradila samotná Jeanne du Barry. Silné 4* (takmer 5*, no niečo tomu ešte chýbalo) ()

Galerie (18)

Zajímavosti (15)

  • Zahajovací film 76. ročníku filmového festivalu v Cannes, kde sklidil sedmiminutový potlesk vestoje. (Johnny.ARN)
  • Dlouho očekávaný vysněný projekt Maïwenn (Jeanne du Barry) inspiroval, když v roce 2006 zhlédla film Marie Antoinetta (2006). Příběh Jeanne du Barry ji „fascinoval“ a přečetla si její životopis. Pokaždé, když film zhlédla, ponořila se do této knihy znovu, ale nikdy neměla pocit, že by měla právo o ní natočit film. Teprve po natočení filmu Mon roi (2015) cítila, že se do toho konečně může pustit. (Johnny.ARN)
  • První film, ve kterém Johnny Depp (Ludvík XV.) hraje a ve kterém mluví výhradně francouzsky. (Johnny.ARN)

Související novinky

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

03.10.2023

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (více)

Johnny Depp se postaví za kameru

Johnny Depp se postaví za kameru

16.08.2022

Po letech kontroverzí kolem jeho bouřlivého vztahu s herečkou Amber Heard (Aquaman) a velmi veřejném soudním procesu za pomluvu se zdá, že se Johnny Depp (Alenka v říši divů) přece jen začíná pomalu… (více)

Johnny Depp bude král Ludvík XV.

Johnny Depp bude král Ludvík XV.

21.01.2022

Herec Johnny Depp za sebou má nelehké období. Po nařčeních z domácího násilí z úst bývalé manželky Amber Heard a prohraném soudním sporu s britským bulvárním plátkem The Sun, který ho otevřeně… (více)

Reklama

Reklama