Hrabě Monte Christo

(TV film)
  • Velká Británie The Count of Monte-Cristo (více)

Mladý námořník Edmont Dantes se krátce před svatbou s milovanou Mercedes stane obětí zákeřného plánu čtyř mužů a bez vysvětlení skončí ze dne na den v kobce pevnosti d'If daleko od snoubenky, otce i kariéry. Po čtrnácti letech se mu podaří uprchnout a dostat se k ohromnému jmění. Jako hrabě Monte Christo se pln touhy po pomstě vrací... (Filmhouse)

Subjektiv

Chamberlainovi sice role tajemného, mstivého hraběte velmi sedne, ani další herci nepředvádějí odsouzeníhodné výkony, leč tento Monte Christo je tak kratičký, že jisté eliptické kompromisy nevyhnutelně poněkud przní filmové vyprávění. Kde delší hrabata trpělivě shromažďují důkazy, spřádají intriky, užívají rozličných převleků, tam Chamberlain přichází k hotovému. Film neřeší, kde našel Haydée, prostě ji má, jak se dozvěděl o jistém pohřbeném dítěti, prostě to věděl, jak se etabloval v Paříži, prostě tam je s nějakým postavením. Že děj zcela pomíjí rejdaře lze ještě docela dobře akceptovat, že však uvádí do děje Valentine de Villefort a Noirtiera de Villefort lze vysvětlit obtížně - dramaturgu, dramaturgu. Monte christí msta nakonec sdílí podobnosti s mraženou pizzou z mikrovlnky - rychle a snadno hotová, jenže chuť nic moc. ()

misterz

Moje najobľúbenejšie filmové spracovanie tohto príbehu. V podstate tu nie sú žiadne hluché miesta. Dej je plynulý, zaujímavý a postupne graduje do veľkého finále. Herci zahrali tiež skvelo. Pomsta muža, ktorý si ide za svojou spravodlivosťou tak dostáva reálnejšie kontúry ako v iných spracovaniach. Pre mňa dôkazom toho je aj skutočnosť, že vždy keď tento film dávajú v telke, tak si to rád opätovne pustím. 80/100 ()

Arius

Videl som aj inu, da sa povedat ze aj kvalitnejsiu adaptaciu Grofa Monte Christa, no tento pribeh je vzdy velmi zaujimavy, aj ked ho pozerate viac raz. Zialbohu v ziadnom pripade nemozem vyzdvihnut hercov, okrem Chamberlaina, ktory boli jednoducho neprijatelny, dalsiu kritiku znesiem na niektore rekvizity ktore boli skutocne vadne, aj kamera bola obcas hodna na smetisko, ale co uz, aj vzhladom na rok vyroby davam 4 hviezdy. ()

Anderton

Ťažko povedať, prečo sú asi dve verzie tohto filmu, pričom tá kratšia pôsobí ako z rýchlika. Až mám chuť sa pustiť do seriálu. Známy príbeh je nakrútený príťažlivo najmä v prvej polovici, po návrate na súš strávime väčšinu času v nezaujímavých interiéroch a začne byť jasné, že ide o televízny film. Čo však nie je primárne výčitka, dej poriadne odsýpa, slávni herci hrajú vynikajúco, teda okrem Chamberlaina, ten mi pripadal pri Howardovi, Pleasenceovi a Curtisovi trochu drevený. Ale tá vážnosť a pátos k tejto postave asi patrí. Občas pôsobí film úsmevne, dokonalý chrup aj po 14 rokoch vo väznici, postarší Chamberlain na začiatku ako 19 ročný chlapec a neschopnosť postáv rozpoznať známu tvár iba vďaka sivému prelivu by dnes už asi neprešli. 70% ()

J-o-k-e-r

I když snímek není tolik rozsáhlý jako Dumasův román, a několik postav i chybí verze s R. Chamberlainem je mi ze všech filmových zpracování nejbližší. Každý určitě zná příběh o odvaze, odhodlání a pomstě E. Dantese, kterému díky lsti nebylo dovoleno oženit se a strávil dlouhá léta zavřený na proslulé pevnosti If... ()

• Po smrti Abbého nechali dozorcovia jeho celu odomknutú a Dantés tak mohol z cely pokojne ujsť. (Jumar)