Jen pro tvé oči

• Česko Přísně tajné! (více)

James Bond neztrácí dech, ať už má zdolat alpský ledovec nebo Středozemní moře. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská špionážní loď Svatý Jiří najede u albánských břehů na starou válečnou minu a potopí se. V tom okamžiku jsou v nejvyšší pohotovosti jak britská tajná služba MI6, tak sovětská KGB. Na palubě Svatého Jiří byl totiž supertajný kódovací systém A.T.A.C., používaný pro komunikaci s jadernými ponorkami. A obě strany železné opony jej chtějí za každou cenu získat. Britský agent James Bond se napřed vydá vypátrat kubánského nájemného zabijáka Gonzálese, který v albánských vodách zavraždil námořního archeologa Havelocka se ženou. Havelock totiž v hlubinách pracoval pro Brity právě na hledání Svatého Jiří. Bond požádá o spolupráci bohatého řeckého magnáta a spolupracovníka MI6 Kristatose. Zatím netuší, že Kristatos je dvojitý agent, který se chce zmocnit zařízení A.T.A.C. a prodat je Rusům. Než se s ním James Bond bude moci vypořádat, musí zvládnout zabijáky Locqua a Krieglera, stejně jako rychlou jízdu na lyžích, skalní stěnu nebo mořskou hloubku... (Česká televize)

Gynekolog007

Slabší bondovka. Roger už tu vzhledem ke svému věku nebyl v nejlepší formě což dělá agentovi 007 spíš ostudu. Soundtrack špatnej. Ale lepší to výborná bondgirl. Roger jako vždy hlásí. Některé akční scény byly dobrý. Ale brzdila to ta blonďatá barbína-krasobruslařka. Ta byla trapná. A totálně nesympatický nasteroidovaný hovado z Německa :-) Ale potěší návrat Blofelda v úvodu filmu. ()

Berilac

Navzdory vsetkym komentarom, zase sa zachovam ako trosku in hodnotitel. Pre mna jedna z najhorsich Bondoviek, Akcie je tu tak nejak pomenej, a tak nejak ma to nebralo ako v ostatnych bondovkach. Co ma ale najviac mrzelo bol nemastny/neslany zaporak, ktory vlastne nemal ani nejaky standardny ciel zavanajuci ovladnutim minimalne jedneho svetadielu. Tiez trvalo 1 hodinu - ano Bondovi, kym mu v naruci skoncila slecna. Proste na Bonda zo starej ery mi tam chybalo v dabingu krasne: "Och Jamesiii". Bondovky som nikdy vazne nebral, a prave ta vaznost tejto bondovke z mojho pohladu dost uskodila. ()

O_Peki

film se stárnoucím seladonem v hlavní roli a nezajímavou bondgirl. Film je inspirován celkem třemi knižními předlohami: 1. úvod se zastřelením padoucha kuší (v knize se odehrává v Kanadě) je z povídky Velmi důvěrné, která dala i název celému filmu. 2. scéna, ve které jsou Bond a Melina táhnuti lodí jako návnada pro žraloky, je závěr románu Žít a nechat zemřít. 3. přestřelka v přístavu a objevení pašování opia je dle povídky Riziko. ()

Logout

Paradoxně budu jeden z mála, kterému nevadí Mooreův věk. Holt svět nebyl vždy řízen nagelovanými teenagery jako je tomu teď a Moore ve věku přes padesát je pro mě Bond, jak jsem si ho představoval při čtení Flemingových knížek. Tři hvězdy jsem dal z jiného důvodu - mám rád Mooreovský nadhled a ironické poznámky a tento film mi na ně přišel poměrně chudší. Přesto pro mě stále špičková podívaná. ()

ZetDaElO

Aká irónia. Roger už v dôchodcovskom veku a napriek tomu tu máme najzábavnejšieho Bonda! Vhupnutie tejto série do 80´s je vskutku spektakulárnou záležitosťou. Rýchly sled akcie a rozšafná osemdesiatková hudba robí z tohto filmu takmer až letnú akčnú komédiu. Samozrejme nebyť zimného intermezza v talianskych Alpách, čo už je v poradí tretí Bond, v ktorom stál 007 na lyžiach. Tentokrát ku tomu pridal aj ďalšie zimné olympijské disciplíny a vyprofiloval sa tam jeden z hlavných zabijákov tejto časti - východonemecký biatlonista (!). Ďalej sú tu parádne akčné scény v olivovom háji, opäť pod morom a na mori a aj úvodná aj keď úplne zbytočná helikoptérová reinkarnácia Blofelda. Osviežením je aj hlavný záporák, ktorý tentokrát nemá hobby v záhube ľudstva, ale jeho konanie a motivácia sú od začiatku absolútne nelogické. Konečne je tu Bondgirl v podobe krásnej Carole Bouquet, ktorá má mozog a nie je nymfomanka. Škoda, že takýchto častí nie je viac. ()

BrMikes

Tak takhle by to šlo. Kvalitní Bondgirl, zajímavý záporák, kvalitní vedlejší postava pomáhající Bondovi, skvělá akce a úžasný úvodní song. Takhle si představuji ideální Bondovku. Suma sumárum nejlepší Moorův Bond. ()

PanPyzamo

Jen pro tvé oči bylo o něco lepší než Moonraker. Lokace skvělé s bezva zápletkou, ale hlavně... hlavně ta znělka. Hudba v tomto Bondovi patří pro mě k těm nejlepším z celé série. Za mě dobrý film, který můžu doporučit. 7,5/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

JesterKruger

Aby bylo jasno. Nemám rád filmy, které mají být akční, a jejich kamery jsou upnuté na ženská nahá těla apod. Nemám rád, když muž podvádí svou ženu s jinou ženou a naopak. Když jsem spatřil plakát na tento film, tak jsem myslel, že to bude prasárna, a Bond tam bude mít co nejvíc žen. Také jsem si myslel, že to bude ta nejhorší možná Bondovka. Ale stal se úplný opak. Vulgární to není, a zlé už vůbec ne. Ba naopak. Toto je snad nejlepší Bondovka! Lepší než Dech života s Daltonem, o kterém jsem tolik básnil. Film Jen pro tvé oči je naprosto akční, s dobrým obsazením, a i když mi Roger Moore není nějak sympatický, tak Bond je přesně jeho ulita. Píseň na počátku a na konci filmu je natolik krásná, že mi až z ní ukápla slza. Ale docela je komické jak se zbavili Blofelda na počátku filmu. Spadl do komína. Jen pro tvé oči je bezesporu nejlepší Bondovkou (Teda pro mě). ()

fooggyy7

Dycky se nechá naivně chytit jedním-dvouma buranama aby se pak mohl hrdinsky prostřílet přes stovku ozbrojenců a dostat se tak tam kde už byl. Ta krasobruslařka má nohy nejmíň desítky a měl by spíš lyžovat, než krasobruslit ()

PTuranyi

James sa vďaka svojej nešikovnosti opäť zapletie do množstva dobrodružstiev. Opäť musí unikať na lyžiach a tentokrát to zvládol s bobami v jednej jazde. Prenasleduje bandu gréckych pašerákov, ktorá sa snaží získať a predať tajné vojenské zariadenie. Pašeráci sú však dvaja a výsledné stretnutie sa odohrá v kláštore na vrchole hory. Vďaka šťastiu, pomoci krásnej pomstiteľky a tímu pomocníkov nakoniec zo všetkých vyviazne. Logika opäť nie je dôležitá, takže žralok nenapadne krvácajúceho Bonda, ale pašeráka, ktorý padne do vody neskôr. Alebo týpek snažiaci sa zhodiť Jamesa z kláštora zlezie po lane dole, ale istiť sa ho nenapadne. Popri tom sa snaží byť ležérne vtipný, ale už mu to tak nejde ako kedysi. Scenáristi nám to však vynahradia v záverečnej scéne, keď britská premiérka Thatcherová ďakuje telefonicky papagájovi namiesto Bonda. ()

xander

Po totálne nevydarenom Moonrakerovi, po dlhom čase kvalitnejšia bondovka, trochu pripomínajúca filmy so Seannom Connerym, obsahuje dosť akcie a zbavila sa komiksovosti. ()

Woyczek

Velmi vtipné pasáže v zimních horách, neustálé napětí, lehce nadprůměrná bondovka stejně jako její bondgirl. ()

gizi

Miluji Bondovky především pro svou přirozenou lehkost, kde automaticky beru věci s nadhledem a dobře se bavím. Je to prostě akční komedie. Pravda, ty úplně staré až tak moc nemusím a ty nejnovější s Craigem mají s Bondem společné jen jméno, jinak je to totální odpad. Této klasice dávám 80%. 21.11.10. P.S: Mrtvá hraběnka ještě mrkla okem (odpouštím), dabing Novy nepochopitelně v jedné části změnil dabéra jednoho hrdiny - neodpouštím, nehledě na neupravený rozměr obrazu Novy Cinemy (při úvodních titulcích dokonce roztažené). ()

Ret

Viděl jsem všech 22 oficiálních bondovek a můžu s klidem říct, že toto je jedna z nejlepších bondovek (rozhodně nejlepší Mooreovka). Film šlape dobrým tempem celých 121 minut, bond je vtipný, Carole Baquet je jedna z nejlepších bondgirl a film má velmi dobrou akci. 95% ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch