Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Osm dnů před mírovým jednáním prezidentů Reagana a Gorbačova v Reykjavíku, zjistí ruská atomová ponorka K-219, nacházející tajně v západní části Atlantského oceánu, že ji sleduje americká ponorka. Kapitán Britanov přikáže obrátit o 360 stupňů a vyhnout se nepřátelské lodi. Vinou turbulence způsobené tímto manévrem však sonar americké ponorky Aurora ztratí signál a obě ponorky se srazí. Na sovětské ponorce dojde k explozi a následný požár, který může způsobit explozi jaderného reaktoru. Ta by zničila celé východní pobřeží Spojených Států. Ve snaze zabránit katastrofě, nařídí kapitán ruské ponorky vynoření na hladinu, což značně překvapí a znepokojí amerického kapitána. Ten chápe, že se ruská ponorka ocitla v potížích, přesto je mu každý manévr podezřelý, a proto vyhlásí bojovou pohotovost. Aurora a její posádka je připravena na útok. Útok, který by byl začátkem totální války. Britanov ponoří ponorku s otevřenými torpédomety, aby mohl nabrat vodu k uhašení požáru. Přes tuto riskantní operaci se rozezní alarm signalizující hrozící nebezpečí exploze reaktoru. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Slusny televizny ponorkovy film, ktory na klasiky zanru ako Ponorka alebo K-19 nema jak vypravou, tak atmosferou. Trochu ma sklamalo, ze vzhladom na to, ze to produkovalo HBO, tak mi spracovanie pripadalo malo kontroverzne a trochu bezzube. Vzhladom na chladne pojatie pribehu ani postavy nie su prilis prekreslene (trochu väcsi priestor predviest sa dostane len Rutger Hauer), takze hlavnym zdrojom napätia ostava len samotna vychodzia zapletka. Jednohubka na jedno pozretie. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Na TV produkci velmi povedený film, přestože nedisponuje efektností (a jistě ani rozpočtem) "áčkových" thrillerů o ponorkách. Téma katastrofy je zpracováno komornějším, civilnějším způsobem, je to o něco méně patetické, než bývá zvykem (ikdyž ani tady dávka patosu nechybí), výrazně kratší a méně pompézní oproti pozdější "K-19 Widowmaker". Rutger Hauer v roli kapitána nepostrádá charisma a dodnes si vybavuji jeho škodolibý úsměv, když na politruka opakovaně vznášel provokativní dotaz: "Jak je v Moskvě?". Nedokážu posoudit, nakolik realisticky snímek vypovídá o nehodě (některé scény se mi jevily hodně přitažené za vlasy), ale každopádně jsem se dobře bavila. Spokojených 76%. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ide síce o pomerne neznámy televízny film, ale s hviezdnym obsadením a vypovedajúci o jednej veľmi zvláštnej udalosti, o ktorej som predtým vôbec nepočul. V podstate ide o taký podvodný Černobyľ, i keď bez samotnej tragédie, keďže v takom prípade by sme o celej veci všetci vedeli a tak ani túto informáciu nepovažujem za spoiler. V oboch ponorkách prebieha napínavý súboj s časom, herci hrajú slušne a hodina a pol utečie veľmi rýchlo. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Náhodný výběr filmu na sobotní odpoledne ve mně vyvolalo doslova nadšení. Klaustrofobický příběh o tom, jak se uprostřed Studené války Serjoža z ruské ponorky vožral jak to prase a pak na obrazovce přehlédl skvrnu velikosti Grónska, která do nich následně narazila. A ejhle...ona to byla americká ponorka. V tu ránu se rozjíždí napětí, které nemá obdoby a Rutger Hauer coby velitel ruské bárky tomu všemu velí a ještě je hodně dobrej. Ostatně jako zbytek jeho posádky, který má co dělat, aby ponorka nevybouchla a neudělala v Atlantiku díru do Země. Za mě dobrý. Amíci to natočili hodně lidsky, objektivně a řekl bych, že i dost realisticky. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Kvalitní realistické drama o několika dnech, které mohly otřást nejen hradem, ale celým světem. Každá jaderná ponorka totiž nese takovou zásobu atomových hlavic, že dokáže zničit celý svět. A co víc, jelikož každá ze střel má dolet přibližně pět tisíc kilometrů, může ponorka rozpoutat poslední zúčtování z jakéhokoliv místa na naší planetě. A to si pište, že jakmile by vzlítla první raketa, nejen že by Reaganovo a Gorbačovovo jednání ztroskotalo, ale za pár okamžiků by se přidaly veškeré automatické obranné systémy USA a následně po napadení automaty z USA systémy všech ostatních zemí. Opět byly misky vah na hranici. Naštěstí tam byl kapitán Britanov, aka Rutger Hauer v jedné ze svých kvalitnějších rolí z devadesátých let představující zoufalého, odhodlaného a schopného kapitána ponorky, kterému jeho americký protějšek tentokrát nesahá ani po pupek (což je v americkém filmu nezvyklé). Charaktery Rusů jsou zde vykresleni velice dobře. Žádní hrdinové, ale obyčejní lidé, kteří se snaží co nejlépe sloužit vlasti a zároveň se nezpronevěřit našemu světu jako celku. Srovnání s K-19 se nejde ubránit. Oba jsou to kvalitní ponorková dramata, ale tento je civilnější a méně hrdinský a patetický. Přesto velice lidský. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Film se odehrává v říjnu roku 1986. (Leopard105)

Reklama

Reklama