Anakonda: Honba za krvavou orchidejí

• Austrálie

• Nový Zéland

Dobrodružný / Horor / Thriller / Akční

USA, 2004, 93 min

Edward Neumeier, Jack Epps Jr. (původní scénář), Jim Cash (původní scénář), Daniel Zelman, John Claflin

Verna Harrah

Scénografie:

Bryce Perrin

Kostýmy:

Terry Ryan

Davová idiocie opět útočí. 26%? Tenhle díl Anakondy samozřejmě není žádná katastrofa. Je v mnohým lepší, než ten předchozí a hlavně má charismatickýho hrdinu v podobě Johnnyho Messnera, kterej nikdy nezklame. Dwight H. Little je navíc moc dobrej režisér na to, aby ten film nechal klesnout pod určitou laťku. Prostě špičkově udělanej film o obřích hadech. Nic víc, nic míň. Kdo čekal umění, je idiot a měl by se jít léčit. Nebo si jít vyhonit nad Pánem Prstenů a Avatarem.(12.4.2015)

• lennyd

Skupina vědců se vydává na hon za tajmenou orchideí, která má tajemné léčebné účinky a mohla by zachránit milióny lidí před nemocemi. Tajemná orchidej roste kdesi uprostřed Bornea a kvete jen pár týdnů a jednou za sedm let. Skupina je ziskuchtivá (pravda, někteří tam jedou protože chtějí zachránit svět), takže se pustí do boje a tropickou džunglí (kde jinde by mohla taková orchidej růst), počasím (samozřejmě začíná období dešťů), a skupinou přerostlých užovek (věděli jste, že anakonda roste celý život? pokud jí tajmená orchidej prodlouží život, tak samozřejmě anakonda víc vyroste, jak logické). V naší skupince se vyskytují veškeré typy, které jen mohly scénáristu napadnout (jemná blondýnka, akční hispánka, padouch, místní indián, neohrožený hrdina (s jedním nožem dokáže kuchnout jak krokodýla tak i anakondu), připosraný černoch (tradičně všechno přežije) a další). Spousta kliše (všimli jste si že jakmile se někdo oddělí od skupiny, okamžitě ho anakonda sežere?), tupých hlášek (Když se vrátíme, tak zemřel zbytečně), příšerných hereckých výkonů a digitálních triků z minulého století... Vřele nedoporučuji!(24.1.2006)

Ne ne ne nebudu psssssátttt -odpad-. Krásně jsem ohodnotil jedničku, až když jsem viděl dvojku, ale teď se to celé zlomilo, protože jsem viděl trojku. A k filmu? Lék na mládí, nebo elixír mládí, by chtěl každý. Firma, které by měla možnost jej získat by asi udělala všechno pro jeho získání a co by pak udělal jeden malej soukromníček (Matthew Marsden). Tak zase zpět, a hadi a tentokrát víc, ale malá změna, nejvíc mně tam štval jeden člověk, kterého bych nejraději viděl sežraného pokud možno hned. Cole Burris, kterého hrál Eugene Byrd, byl na odstřel, dokonce jsem fandil hadům i pijavicím, aby ho dostali!! Na jeho osud se ale podívejte sami. Jinak musím vyzvednou nádhernou přírodu. Tak tedy De ja vu a za tři.(11.2.2009)

• Shit

Děsná nuda a děsná kravina. Triky se od prvního dílu prakticky nepohnuly kupředu, což je docela smutný a herci jsou vesměs trapný a nebo dementně namachrovaný, což pak vyústí v sraní na to co se našim "hrdinům" stane. Krom toho to postrádá, ne snad kvalitnější, jako spíš vůbec nějakej příběh. Prostě kravina na entou(17.2.2008)

• Martin741

Pokial sa Anakunda 1 niesla v slusnom hororovom duchu, dvojka uz bohuzial nie. Jednak prec je reziser Luis Llosa /Specialista/ a prec je bohuzial aj Jon Voight a Jennifer Lopez. Matt Marsden bol dobry zaporak. Celkovo to vsak uz neberiem, skor dementna zlatanina s jednou digitalnou priserkou, ktorej sa mam asi bat, neviem - nez poriadny horor. 10 %(24.2.2013)

• - Scénáristi Ed Neumeier a Michael Miner mají za sebou i lepší časy, napsali spolu například Robocopa. (imro)

• - Jeden z názvů, nad kterým se původně uvažovalo, byl "Venom". Studio ho však nakonec změnilo, protože evokoval jed, kterým anakondy nedisponují. Venom je také jméno jednoho z nejzajímavějších Spider-manových protivníků. (imro)

• - Anakonda: Honba za krvavou orchidejí je první hollywoodský film, který měl světovou premiéru na Fidži. (imro)