Anakonda: Honba za krvavou orchidejí

Anakonda: Honba za krvavou orchideou

Anakonda 2: Lov na krvavú orchideu

Dobrodružný / Horor / Thriller / Akční

USA, 2004, 93 min

Edward Neumeier, Jack Epps Jr. (původní scénář), Jim Cash (původní scénář), Daniel Zelman, John Claflin

Verna Harrah

Scénografie:

Bryce Perrin

Kostýmy:

Terry Ryan

Ne ne ne nebudu psssssátttt -odpad-. Krásně jsem ohodnotil jedničku, až když jsem viděl dvojku, ale teď se to celé zlomilo, protože jsem viděl trojku. A k filmu? Lék na mládí, nebo elixír mládí, by chtěl každý. Firma, které by měla možnost jej získat by asi udělala všechno pro jeho získání a co by pak udělal jeden malej soukromníček (Matthew Marsden). Tak zase zpět, a hadi a tentokrát víc, ale malá změna, nejvíc mně tam štval jeden člověk, kterého bych nejraději viděl sežraného pokud možno hned. Cole Burris, kterého hrál Eugene Byrd, byl na odstřel, dokonce jsem fandil hadům i pijavicím, aby ho dostali!! Na jeho osud se ale podívejte sami. Jinak musím vyzvednou nádhernou přírodu. Tak tedy De ja vu a za tři.(11.2.2009)

• SOLOM.

tak tohle byla vážně kravina. Já moc nemusím ani klasickou Anakondu, ale ta mě dokázala občas alespoň něčím zaujmout. Někdo tady zmiňoval Pythona tak ten se mi teda líbil víc než tahle patlanina. Efekty byly z říše nejhlubšího amatérismu a musel jsem se popadat za břicho, když se had letěl tím komínem. celkově pohyb hada byl asi horší než jeho digitální vzhled. Já dávám tak 30% a to jsem myslím ještě přidal.(4.6.2010)

• Aluska88

Jednu dobu se mi velmi líbil trailer na tento film a často jsem si ho pouštěla. Doba se však sunula kupředu, já prošla filmovým vývojem a po zhlédnutí Honby za krvavou orchidejí jsem došla k názoru, že zřejmě to nejlepší na tomto "díle" je právě trailer. Film předkládá jedno otřepané klišé za druhým, jeden hroznější dialog, než ten následující. Vítězně tak z tohoto průseru vychází ten nádherný tvor (ač digitální:) jménem Anakonda.(17.2.2008)

• solskjaer

Hon za čím? Ha ha ha ha tak to mě fakt dostalo. Už ten název napovídá, že se máte na co těšit. Bohužel myšleno s velikou nadsázkou a notnou dávkou ironie. Příběh tohoto filmu je jako přes kopírák své prvotině, ve které sice hrálo pár "slavnějších herců", ale i tak se film nepohnul vůbec nikam. Vůbec. Vždy jsem si myslel, že pokračování si zaslouží jen opravdu povedené filmy, ale jak tak zjišťuji není tomu tak. I k opravdovým megapropadákům se dá natočit pokračování. 100% kalkul byla výměna hlavních hrdinek. Jenifer Lopezovou nahradila jiná hispánka, která je s originálem zcela k nerozeznání, ovšem s hereckým talentem a potenciálem to je stejné.Bída! Nejhorším článkem je ovšem samotný příběh a scénář. Lekačky se naprosto minuly účinkem a hlavně ty z opicí byly vyloženě trapné, stejně jako neohrožený kapitán bojující s gigantickým krokodýlem. Navíc plno věcí mi nedává smysl, ale to je asi přepych u takového filmu přemýšlet proč, proto se tím ani nezabývám. Jo, kdyby alespoň ty triky za něco stály, ale chvílema mi přišlo, že k jejich výrobě posloužil Microsoft Painbrush.(22.3.2005)

Ve filmu je napětí, akce, dobrodružství, vtip a ještě mnohem víc. Skvělé digitální efekty velkých anakond, které vypadají jako pravé doplňují záběry fascinující krajiny Bornea. Pokud se někomu tento film nelíbí, tak ať se podívá na 3. a 4. díl. Možná se mu zalíbí více. Toto velkolepé dílo je zároveň i jeden z mála pořádných filmů s obřími hady, které já tak zbožňuji.(16.8.2011)

• - Anakonda: Honba za krvavou orchidejí je první hollywoodský film, který měl světovou premiéru na Fidži. (imro)

• - Jeden z názvů, nad kterým se původně uvažovalo, byl "Venom". Studio ho však nakonec změnilo, protože evokoval jed, kterým anakondy nedisponují. Venom je také jméno jednoho z nejzajímavějších Spider-manových protivníků. (imro)

• - Slušných 12,8 mil. dolarů si během úvodního víkendu (27.-29.8. 2004) odnesl 25 milionový sequel filmu Anakonda z roku 1997. Po víc jak měsíci promítání si na konto připsal téměř 33 milionů. (imro)