Anakonda: Honba za krvavou orchidejí

• Austrálie

• Nový Zéland

Dobrodružný / Horor / Thriller / Akční

USA, 2004, 93 min

Edward Neumeier, Jack Epps Jr. (původní scénář), Jim Cash (původní scénář), Daniel Zelman, John Claflin

Verna Harrah

Scénografie:

Bryce Perrin

Kostýmy:

Terry Ryan
  • blackrain

Zklamání. Čekala jsem od toho trochu víc. Strach z obrovského hada se nedostavil vůbec. Atmosféra téměř žádná. Skupina lidí se vydává do džungle, aby nalezli elixír mládí, pardon, zvláštní a velmi vzácný druh orchideje. Já mám pro orchideje slabost. Cestu jim překříží obrovský a pěkně vyhladovělý had, který se chystá na své menu. Tak, a teď ani nevím, proč jsem dala tu jednu hvězdičku. Ale něco dobrého se tu našlo, když jsem byla tak mírná a neposlala milou Anakondu rovnou do pekla. Ano, už vím, orchideje.(13.7.2009)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $32,238,923Tržby Celosvetovo $70,992,898║ aspoň, že takéto blobosti zarábajú, čo by ináč robili páni producenti _Prvá Anakonda sa ešte dala stráviť ale tu to už je len nezáživná planoba, zabalená v úplnej béčkovitosti.(18.5.2005)

• Padme_Anakin

Fakt, že nemám zhola nic proti velkým hadům, mě zřejmě ovlivnil. Odpadit se tady tedy v žádném případě nebude. Na Johnnyho Messnera se mi velmi dobře koukalo, několikrát jsem se upřímně a od srdce zasmála, herečka v hlavní roli, tj. malpička kapucínkovic, mě donutila se o ni bát, a pak taky ta čarokrásná rudá květena, co by mi eventuálně vyžehlila zvrásnění, tedy čistě hypoteticky, ehm, že? U mě celkem dobrý, žádnej propadák.(27.11.2015)

• Aluska88

Jednu dobu se mi velmi líbil trailer na tento film a často jsem si ho pouštěla. Doba se však sunula kupředu, já prošla filmovým vývojem a po zhlédnutí Honby za krvavou orchidejí jsem došla k názoru, že zřejmě to nejlepší na tomto "díle" je právě trailer. Film předkládá jedno otřepané klišé za druhým, jeden hroznější dialog, než ten následující. Vítězně tak z tohoto průseru vychází ten nádherný tvor (ač digitální:) jménem Anakonda.(17.2.2008)

• Gilmour93

„To je ale pá-rá-da, my si hrajem na ha-da..“ Nikdy nemrkající kapitán Krvavé Mary Johnny Messner si jak Atrej Falka osedlává krokodýla, aby ho vzápětí nemilosrdně ubodal nožíkem.. V ten moment jsem si uvědomil, že mě čeká nesmírně povznášející herpetologicko-filmový zážitek. Ti lepí vědci a vědkyně měli navštívit nejmenovaný obchodní řetězec pro kutily vlastněný Wan Kenobim - tam je vždycky plno druhů orchidejí a žádné anakondy v říji.. „Had ocáskem vr-tí, nebojte se dě-ti. To je ale pá-rá-da, my si hrajem na ha-da..“(13.7.2009)

• - Anakonda: Honba za krvavou orchidejí je první hollywoodský film, který měl světovou premiéru na Fidži. (imro)

• - Slušných 12,8 mil. dolarů si během úvodního víkendu (27.-29.8. 2004) odnesl 25 milionový sequel filmu Anakonda z roku 1997. Po víc jak měsíci promítání si na konto připsal téměř 33 milionů. (imro)

• - Jeden z názvů, nad kterým se původně uvažovalo, byl "Venom". Studio ho však nakonec změnilo, protože evokoval jed, kterým anakondy nedisponují. Venom je také jméno jednoho z nejzajímavějších Spider-manových protivníků. (imro)