Anakonda: Honba za krvavou orchidejí

• Austrálie

• Nový Zéland

Dobrodružný / Horor / Thriller / Akční

USA, 2004, 93 min

Edward Neumeier, Jack Epps Jr. (původní scénář), Jim Cash (původní scénář), Daniel Zelman, John Claflin, Michael Miner

Verna Harrah

Scénografie:

Bryce Perrin

Kostýmy:

Terry Ryan
  • Omnibus

To jsme si tuhle vyrazili s partou do džungle, narvat si pár orchideí do herbáře. Kámoška si chtěla zatelefonovat, tak skočila z lodi do řeky (asi kvůli lepšímu signálu), když vtom...       BAF!       Krokodýl!       Velkej jako rozkládací gauč, ale naštěstí kolozubej, pidlookej a úplně blbej. Rafnutí té holčiny naprosto odfláknul (škrábanec na její ruce sotva na dva stehy). Tak jsem se vydrápal krokodýlovi na hřbet, skákal po něm jak zamlada, válel s ním sudy a pěkně jsem si zapíchal (nožem, vy čuňata!).      Holky na lodi mě pak žraly, což bylo fajn. I ta jejich malá opice mi lezla na klín a tvářila se vilně. Nevím, jestli byla makak, ale zkoušela na mě makat. To mě dost rozrušilo, nečuměl jsem pořádně na cestu, s lodí vjel do vodopádu a tím jsem ji totálně zrušil. Pro holky jsem už pak nebyl geroj, ale debil. Za trest jsem ty kozy zatáhl do džungle a jejich kámoše nechal sežrat jednou přerostlou užovkou. Holky začaly bulit a mě bylo jasný, že jsem to přehnal. Proto jsem je zkusil přivést na jiné myšlenky: „Po takovýmhle jídle bude ten had trávit dlouho... Tak jdem na ty kytky, když už jsme tady, no ni?“ Užovka to ochotně odsouhlasila, lehla na dno a začala tiše trávit. Holky to otráveně odsouhlasily taky a šlo se. Cestou pralesem nás romanticky ožužlávaly pijavice, prostě pohoda výlet. Až na to, že ta chlípná opice se nás furt držela jako klíště. My jsme si jí radši nevšímali, prosekávali jsme se pralesem jako praví chlapi a u toho jsme vedli babské řeči, abychom zmátli domorodé lovce lebek. Mezitím ale bestii anakondě zase vyhládlo, zvedla prdel ze dna, nenápadně nás předběhla rákosím a zřejmě kdysi viděla Čelisti, protože se pokusila sežrat naši náhradní loď. To se jí sice nepovedlo, ale loď aspoň vybuchla. Hadice se lekla a vyplivla právě zhltnutého kapitána, což nebylo dobře, protože tím pádem zůstala hladová. Naštěstí byl zrovna říjen a hadi byli v říji. Nejmíň dvacet samců zatáhlo naši milou anakundu do mlází a tam ji začali... Jak jen to říct slušně...? No prostě, začaly tam probíhat hadí orgie. Tou dobou mě už celej ten výlet pěkně sral. Moskyti protivně bzučeli, opice zuřivě vřeštěla a holky zodpovědně hysterčily. Ale hadi to měli všechno na háku a vesele se pářili, jako by se nechumelilo. Jenže u toho sexu jim samozřejmě děsně vyhládlo (to znáte, ne? ;-). Plazi zanechali muckání a začali nás zase žrát, jednoho po druhém, přesně dle rozpisu ve scénáři. Kámošku to už docela otravovalo, tak jednomu nenažranýmu syčákovi uťala jediným máchnutím hlavu, jak blahé paměti Bajaja drakovi. A do toho mumraje rozkvetly konečně ty pitomé kytky. No sláva! Teď už jen zbývalo se kvůli nim vzájemně postřílet, a pak konečně vyrazit domů. Na oslavu konce filmu jsme si ještě rozsvítili jednoho hada, odplazili jsme se na vor a byl konečně šlus! Tímto děkuji kanálu Nova Cinema za hezky strávený večer, kdy jsem současně s tím hadem v TV bez problémů zvládl navíc i na noťasu fotbal Dukla-Slávie...                    BACHA, SPOILER! Bohužel ta retardovaná uječená opice to taky přežila. A zase na mě makala! :-((10.8.2013)

„Poznal som chlapíka, ktorý poznal režiséra dokumentov a ten nakrúcal v Amazonke film a všetkých ich tam zožrali hady.“ Keď mala v roku 1997 premiéru ANAKONDA, dal som 80% a dodnes si ju kedykoľvek rád zopakujem. O dvojke sa hovorilo celé roky. V pôvodných plánoch sa mala vrátiť Jennifer Lopez a anakonda mala útočiť v kanáloch dusného, južanského New Orleans. Neviem, ako vy, ale ja by som si takú verziu rád pozrel. Nakoniec ale neostal kameň na kameni: vymenili sa režiséri, žiadna z preživších postáv z jednotky sa nevrátila (hoci nová hrdinka sa na Jennifer Lopez povážlivo podobá - aj takto sa to dá vyriešiť, ak vám návrat odmietne hviezda jednotky, proste nájdete fyzicky podobnú herečku) a dej sa premiestnil z Amazonky, kde je anakonda doma, na Borneo, kde by ste nenašli anakondu žiadnu. No ale nevadí, toto nie je dráma podľa skutočných udalostí, že. Dvojka bohužiaľ neoplýva ktovieakou zábavnosťou, ak nerátame zopár čestných výnimiek (Čeľuste, ploštice, návšteva dediny Lovcov lebiek), počítačové triky sú príliš slabé a pekná výprava a ukážkovo univerzálne (od krásky cez svalovca po komickú postavičku, poznáte to) herecké obsadenie to nezachránia. Film stratil zábavnosť originálu, ale ak ho porovnáme s BOA VERZUS PYTÓN a inými trápnymi hadími horormi (s VENOMOUS napríklad), je to vlastne dobré pokračovanie.(30.3.2005)

• Caym

To jsem se zas pobavila. Výstavní řízci v hlavních rolích (a zástupci všech ras a barev, aby nebyla diskriminace) - jeden věčně vyděšenej, jeden věčně nad věcí, jeden parchant, kterej to má téměř od prvního obrazu napsaný na čele, jedna hysterka, jedna správňačka a jeden drsňák. Co slovo, to perla. Souboj s umělohmotným hadem ve vodě mi připomněl scénu z Eda Wooda, kde se nebohý Lugosi snažil gumovou chobotnici rozhýbat natolik, aby to vypadalo, že s ní opravdu bojuje o život. Když hadi nebyli gumoví, tak byli tak počítačoví, že jsem se těm hercům divila, že se vůbec zvládli dívat na správné místo a nezírali jim kamsi za hlavu. A vůbec.. k Vánocům chci mačetu, jsem tímto kouskem silně inspirována, chci se taky prosekávat pralesem a sekat hadům hlavičky!(13.8.2009)

• Slarque

Z Amazonky jsme se přesunuli na Borneo, nabrali o něco béčkovější herce a menší rozpočet a výsledkem je film, který je dokonale blbý. Ani ty věčné snahy o hlášky a humor k ničemu nevedou a anakondy jsou strašlivější, když nejsou vidět (což je naštěstí drtivá většina filmu). Takže přesně to, co jsem čekal.(18.2.2008)

• castor

Od prvního dílu uběhlo mnoho vody, atraktivita hereckého obsazení se poněkud ztenčila (vzpomeňme na Jona Voighta nebo J.Lo), koneckonců hlavní hvězdou je tu digitální anakonda. Ale ejhle. Zápletka se točí kolem největšího objevu v historii medicíny, aneb vědecká expedice se vydává kamsi na Borneo po farmaceutické bombě, tedy abych byl přesný, tentokráte si zfetovaní scénáristé usmysleli, že jakási „krvavá orchidej“ může zaručit delší životnost lidské populace. Za vidinou kupy dolarů, až by je musely přehazovat vidlema a u někoho i velkorysým vědeckým snem se tak banda vědátorů vydává na nespolehlivé kocábce do nitra tropického pralesa, kde už na ně čeká enormně velká bestie – a nebude jen jedna. Triviální scénář nabízí za přítomnosti neuvěřitelně tupých dialogů nezáživné požírání jednoho člena expedice za druhým, přičemž nápady jakoby si tvůrci nechávaly v rukávu. Jenže; oni vlastně žádné nemají. Druhá Anakonda je jen nicotným výkřikem do daného žánru, kdy se občas vynoří nějaká ta rvačka s aligátorem (která nechtěně pobaví) nebo otřepané situace s pijavicemi. Na hercích není nic, co by stálo za zmínku, casting očividně trval pár minut a sešly se na něm jen hezké tvářičky z přehlídkových mol. Hlavní pozornost se oprávněně soustředila na obří anakondy, ale ani tady nějaké haló nečekejte. Právě ony by si zasloužily mnohem působivější ztvárnění, ale to by se alespoň někdo z tvůrců musel probrat z kocoviny (i když pozor, Dwight H. Little kdysi dělal na velice slušném béčku Rychlý jako blesk nebo na povedeném Seagalovi Muž s cejchem smrti). Ale jinak jo – tu a tam mě baví tyhle kraviny, ve kterých pobíhají spoře oděné ženštiny a parta nabušených samců, aby si to řádně rozdali s divákovou trpělivostí!!(24.2.2008)

• - Jeden z názvů, nad kterým se původně uvažovalo, byl "Venom". Studio ho však nakonec změnilo, protože evokoval jed, kterým anakondy nedisponují. Venom je také jméno jednoho z nejzajímavějších Spider-manových protivníků. (imro)

• - Slušných 12,8 mil. dolarů si během úvodního víkendu (27.-29.8. 2004) odnesl 25 milionový sequel filmu Anakonda z roku 1997. Po víc jak měsíci promítání si na konto připsal téměř 33 milionů. (imro)

• - Anakonda: Honba za krvavou orchidejí je první hollywoodský film, který měl světovou premiéru na Fidži. (imro)