Anakonda: Honba za krvavou orchidejí

• USA Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid (více)
Trailer 1

Skupina vědců se vydává do džungle za vzácnou orchidejí, která je údajně klíčem k věčnému mládí. V močálech však číhá nebezpečný had. K výrobě revolučního regeneračního a omlazovacího přípravku je zapotřebí látky, kterou obsahuje jeden druh orchideje. Potíž je v tom, že kvete jen jednou za sedm let, a to pouze na jediném místě na světě, kdesi na Borneu. Majitelé velké farmaceutické firmy se rozhodnou vyslat do oblasti malou výpravu pod vedením ctižádostivého přírodovědce Jacka Byrona. Je období dešťů a výprava jen s obtížemi sežene loď, která by se vypravila do džungle. Cesta neprobíhá příliš hladce. Nejprve jednu členku výpravy po pádu do vody málem sežere krokodýl. Potom dojde k poruše kormidla a loď se zřítí do vodopádu. Kapitán lodi Bill se mobilem domluví s kolegou, aby pro ně přijel, nikdo si však nevšimne obrovské anakondy, která kolem nich už nějaký čas krouží... (Nova Cinema)

Trailer 1

ARI50

Možná nepochopím hodnocení ale ve mě tenhle film vyvolává mnoho. Co se týče hercu super, humor na každém kroku napětí akce vůbec nechybí, strach je na svém místě, a co se týče samotné anakondy pro mě obrovská spokojenost, příběh se mi strašně líbí, zápletka filmu taky a samotny závěr ještě víc. O největší zábavu se stará cely film Eugene Byrd o tom není pochyb. ()

Astaroth12

Jednotka za veľa nestala, ale zaujímalo čo toto pokračovanie bolo horšie ako originál s J. Lo, alebo sa jedna o prekvapenie. Už. ale to, že je v čiernych  číslach nasvedčuje o slabej kvalite a to môžem potvrdiť. Tvorcovia si zas vymysleli rozprávočku, ktorou asi kŕmia svoje deti, keď nechcú zaspäť. Že v ďalekej džungli je rastlina, ktorá nám, ľudskému pokoleniu môže predĺžiť život, ale ako sa účastníci tejto výpravy presvedčili, že pred ľuďmi to už vyskúšali na sebe aj anakondy a tak o trápnu naháňačku bolo postarane. Je tu anakond viac, ale , že by bola častejšia atmosféra alebo napätie sa nedá povedat, práve naopak, tu už bol často videný riadny chaos a to hlavne tým, že nielenže je tu tých mrch veľa, ale aj postavy boli presne tak klišéovité, ako v takýchto filmoch bývajú a tak naozaj žiadna sláva. Potom prišla scéna, kde pariace sa anakondy vyrušili tí nešťastnici a to mi trocha pripomenulo jednu sečnú z Aliena, ale tá bola oveľa veľkolepejšia, ako tato trapošina. Uzavriem to, slabé 2*. ()

tron

„Poznal som chlapíka, ktorý poznal režiséra dokumentov a ten nakrúcal v Amazonke film a všetkých ich tam zožrali hady.“ Keď mala v roku 1997 premiéru ANAKONDA, dal som 80% a dodnes si ju kedykoľvek rád zopakujem. O dvojke sa hovorilo celé roky. V pôvodných plánoch sa mala vrátiť Jennifer Lopez a anakonda mala útočiť v kanáloch dusného, južanského New Orleans. Neviem, ako vy, ale ja by som si takú verziu rád pozrel. Nakoniec ale neostal kameň na kameni: vymenili sa režiséri, žiadna z preživších postáv z jednotky sa nevrátila (hoci nová hrdinka sa na Jennifer Lopez povážlivo podobá - aj takto sa to dá vyriešiť, ak vám návrat odmietne hviezda jednotky, proste nájdete fyzicky podobnú herečku) a dej sa premiestnil z Amazonky, kde je anakonda doma, na Borneo, kde by ste nenašli anakondu žiadnu. No ale nevadí, toto nie je dráma podľa skutočných udalostí, že. Dvojka bohužiaľ neoplýva ktovieakou zábavnosťou, ak nerátame zopár čestných výnimiek (Čeľuste, ploštice, návšteva dediny Lovcov lebiek), počítačové triky sú príliš slabé a pekná výprava a ukážkovo univerzálne (od krásky cez svalovca po komickú postavičku, poznáte to) herecké obsadenie to nezachránia. Film stratil zábavnosť originálu, ale ak ho porovnáme s BOA VERZUS PYTÓN a inými trápnymi hadími horormi (s VENOMOUS napríklad), je to vlastne dobré pokračovanie. ()

lamps

Ale není to zase tak zlé, jak se podle hodnocení může zdát. Ano, chybí tomu napětí, chybí tomu nadhled a herci jen suše odříkávají naučené dialogy. Ale film se alespoň trošičku snaží diváka něčím zaujmout, A když už to nedokáže nezáživný příběh o hledání blahodárné rostliny, tak alespoň nezkrotná džungle plná různé nebezpečné havěti s digitální anakondou v čele je částečnou nálepkou za stupiditu a stovky klišé, které jsou tomuto "hororu" vlastní. Budiž filmu také připočteno k dobru, že i napodruhé jsem ho přelouskal až do konce. 40% ()

curunir

,,NIEKOHO ZOŽRALI..." ,, TU SA ŽERIE VŠETKO NAVZÁJOM. SME V DŽUNGLI." __ Na tunajšie veľmi slabé ohodnotenie som očakával väčšiu hovadinu, nakoniec to nebolo o moc horšie ako prvý diel z roku 1997. Tiež treba povedať, že oproti prvému dielu je Anakonda 2 omnoho viacej prepracovanejšia a "veľkolepejšia" , inak sa však jedná o takmer presne okopírovanie jednotky - miesto zanikajúceho domorodého kmeňa je tu orchidea s liečivými účinkami, namiesto Amazónie je to Borneo - zato hlavná postava tučnej záhradnej hadice je v podstate nezmenená, iba trocha viac digitálnejšia. Pažravosť tohto stvorenia je až neuveriteľná a nepozná hraníc - ten had zblajzne všetko na čo príde. Film má dosť rozťahané tempo, zdalo sa mi , že trvá tak 2 hodiny, tiež by mu pohodlo viacej hviezdnejšie obsadenie. V konečnom dôsledku taká neurážlivá kravinka, kde bude najslávnejšia predsa len tá opica. ()

• Točilo se v USA (Oklahoma City), na Fidži (město Deuba, řeka Navua) a na Novém Zélandu, a to od sprna do října 2003. Rozpočet pak činil 20 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)
  • Scénáristi Ed Neumeier a Michael Miner mají za sebou i lepší časy, napsali spolu například Robocopa. (imro)
  • Gail Stern (Sali Richardson-Whitfield) přijela na začátku filmu vozem německé značky Mercedes Benz 450SEL vyráběným v letech 1975-1981. (JARDAHONDA)

Související novinky

Tekken rozkopne brány kin

Tekken rozkopne brány kin

27.12.2007

O filmové adaptaci úspěšné videoherní mlátičky japonské firmy Namco se mluví už několik let. Průtahy skončí 4. února 2008, kdy v Los Angeles padne první klapka. Scénář Alana McElroye se odehrává v… (více)