Anakonda: Honba za krvavou orchidejí

Anakonda: Honba za krvavou orchideou

Anakonda 2: Lov na krvavú orchideu

Dobrodružný / Horor / Thriller / Akční

USA, 2004, 93 min

Edward Neumeier, Jack Epps Jr. (původní scénář), Jim Cash (původní scénář), Daniel Zelman, John Claflin

Verna Harrah

Scénografie:

Bryce Perrin

Kostýmy:

Terry Ryan
  • Padme_Anakin

Fakt, že nemám zhola nic proti velkým hadům, mě zřejmě ovlivnil. Odpadit se tady tedy v žádném případě nebude. Na Johnnyho Messnera se mi velmi dobře koukalo, několikrát jsem se upřímně a od srdce zasmála, herečka v hlavní roli, tj. malpička kapucínkovic, mě donutila se o ni bát, a pak taky ta čarokrásná rudá květena, co by mi eventuálně vyžehlila zvrásnění, tedy čistě hypoteticky, ehm, že? U mě celkem dobrý, žádnej propadák.(27.11.2015)

• lamps

Ale není to zase tak zlé, jak se podle hodnocení může zdát. Ano, chybí tomu napětí, chybí tomu nadhled a herci jen suše odříkávají naučené dialogy. Ale film se alespoň trošičku snaží diváka něčím zaujmout, A když už to nedokáže nezáživný příběh o hledání blahodárné rostliny, tak alespoň nezkrotná džungle plná různé nebezpečné havěti s digitální anakondou v čele je částečnou nálepkou za stupiditu a stovky klišé, které jsou tomuto "hororu" vlastní. Budiž filmu také připočteno k dobru, že i napodruhé jsem ho přelouskal až do konce. 40%(9.4.2012)

• jondzavid

Hrozne trapné pokračovanie, ktoré je miestami tak debilné, že sa dá na ňom zasmiať, ale aj napriek mojim béčkoidným očakávaniam ma tu nič a nikto (ten casting bol fakt príšerný - už tam tuším len Eskimák pardon Inuit chýbal a bolo by to correct) nezaujal. A tú jednu * by som nedal, ani keby to išlo priamo na videotrh, kde sa podobne kvalitné snímky (aj keď aj taký Pytón sa mi páčil viac) lepšie uplatnia.(24.6.2005)

• Lateef

Jak jsme již zvyklí u většiny filmových pokračování, i zde došlo k totálnímu selhání všeho a všech, kteří se na snímku podíleli. Ne že by bylo o co se opřít (první Anakonda příliš neoslnila), ale přeci jenom jsme to přežili. Tohle dobrodružství, pokud to tedy lze dobrodružstvím nazvat, nás zavádí do tropického klimatu bornejské džungle, kam si přijela expediční výprava rádoby vědců pro pár květních lístků ojedinělé orchideje - rostliny věčného mládí. Bohužel si zrovna na Borneu, tisíce km od svého rodiště (taky nechápete, co dělají anakondy v Indonésii??) dalo sraz několik obřích hadů... mám nemilý pocit, že jediné, co se aspoň malinko povedlo, byla výletní bárka, kterou nechali scénáristé kompletně rozšlehat ve vodopádu... škoda že přitom nezdechnul i celý tým dobrodruhů, protože větší tragédy neseženete ani o půl pátý ráno v rohu zakouřený diskárny... nevýrazní, bezcharakterní, alibističtí a nevěřím jim ani slovo, natož to, že jsou na výpravě za revolučním objevem... no a když se to jmenuje Anakonda, čekáte asi nějaké hady, že??... no tak to si počkáte, protože první polovina dvouhodinové zbytečnosti vám přiblíží pravděpodobně celou místní faunu i flóru, avšak první had se (v delším záběru) objeví až po padesáti minutách stopáže... a pokud nemáte sešitou pusu režnou nití nebo nejste-li Steve Wonder, budete se řezat smíchy - zdejší anakondy jsou neskutečně slabé, zapíchnete je obyčejným zavírákem, vypadají jako přerostlé gumové či nafukovací žížaly... obvykle jsou zvířecí monstra téměř nezničitelná a platí na ně až vagón trhaviny, tady anakondy skoro chcípou, když slyší ty bezduché dialogy.. .vzhledem k výdělkům nás ale určitě čeká třetí díl, nejspíš s názvem Anakonda vs Mechakonda...20 miliónů dolarů(rozpočet)/71 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(13.9.2006)

• Aven

Povedlo se, film upoutal mou pozornost až do konce!! Herečka mající připomínat Jennifer Lopez jí byla nejen podobná, ale pro mě ještě více nesympatická než originál. Proto jsem se pekelně soustředil až do konce a dychtivě očekával její skon. A ono nic:( Ale co taky čekat, když po Borneu pobíhá sexy cool americký ochránce bezbranných se zabijáckou kudličkou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nevěříte???.....věřte (bohužel)!(22.11.2007)

• - Jeden z názvů, nad kterým se původně uvažovalo, byl "Venom". Studio ho však nakonec změnilo, protože evokoval jed, kterým anakondy nedisponují. Venom je také jméno jednoho z nejzajímavějších Spider-manových protivníků. (imro)

• - Ve filmu je skoro vždy vidět Anakondu stojící na ocasu, podobně jako Kobra. Anakondy však tak silné svaly nemají a svou váhu by takto neunesly. (Mr.Hudson)

• - Výprava jela na Borneo, ale anakondy žijí v Jižní Americe. (Mr.Hudson)