Anakonda: Honba za krvavou orchidejí

Anakonda: Honba za krvavou orchideou

Anakonda 2: Lov na krvavú orchideu

Dobrodružný / Horor / Thriller / Akční

USA, 2004, 93 min

Edward Neumeier, Jack Epps Jr. (původní scénář), Jim Cash (původní scénář), Daniel Zelman, John Claflin

Verna Harrah

Scénografie:

Bryce Perrin

Kostýmy:

Terry Ryan
  • Gemini

Neuvěřitelné. Onen nadlidsky obtížný úkol, a sice překonání laťky nastavené hooodně ubohým prvním dílem směrem dolů, byl splněn nadmíru úspěšně. Podle zásad druhých dílů filmů třídy B a nižších (teda těch, které nám předhodil Randy ve Vřískotu 2) je bestií víc, umírá se "extravagantněji", atpd. Až na to, že zde použití herci jsou neznámí (a chápu proč), s prvním dílem nemají nic společného (taky celkem chápu proč), a s tím, co jim ty dozajista nedávno ještě zarytě stávkující trosky předhodily jako scénář, nakládají tak jako Jirka Paroubek s článkem 23 naší Ústavy. Být po mém, film nepřežije ani jeden z nich;)(19.2.2008)

• Anticque

Co dodat? Naprostý propadák, oproti jedničce to ztratilo i to málo dobrého co v ní bylo. Jestli si mysleli, že když budou mít lepší efekty tak mají vyhráno, tak to se hluboce spletli. V jedničce bojovali proti snad dvěma anakondám a měli co dělat, tady jich je snad 20, a lidi si s nima dělaj co chtěj, nereálný, prostě další nepovedenej film, kterej je tak na jedno podívání a pak konec.(1.11.2005)

• Z0oMb3E

Do filmu som šiel z vedomím, že ma ako teráristu urazí. Do filmu som šiel s vedomím, že to bude slabučké béčko. No to, čo som sledoval prekonalo aj tie najhoršie predstavy. Mohol by som tu rad radom vypisovať zoologické bludy, ktorými ma chceli filmári zmagoriť. No jeden je tak zásadný, že sa nedá nespomenúť. Čo robí anakonda na Borneu!? Na úplne opačnej strane sveta voči jej prirodzenému prostrediu. Samozrejme, ako je to pri podobných filmoch pravidlo dej, herci, triky kamera a podobné veci nemá zmysel pri hodnotení spomínať, keďze nič zo spomínaného tam nebolo. Najjasnejší herecký výkon tu odviedla jedine opička Malpa. Ona dokonca zatienila všetkých "hercov" aj čo sa tíka hrania emócií. Nemôžem povedať, že je to najhorší film, aký som kedy videl. Tak isto nemôžem povedať, že je to najhorší film s hadom, aký som kedy videl. Dajme tomu, že je to taký stredný odpad. Ani vtipný ani trápny.(28.5.2011)

• corbeau

Neviděl jsem sice prvních 20 minut, ale pochybuju, že by mohly nějak výrazně ovlivnit můj názor na tenhle skvost, ani pro pochopení děje jsem je nepotřeboval:-) Na Anankondě je nejhorší, že nedokážu vypotit jediný důvod, za co jí dát hvězdu, vyloženě odpudivé to sice není, ale to je přece jen trochu málo. Nad dialogy jsem se dobře bavil, ale asi zcela proti záměru tvůrců (hlášku "Snaží se nás rozdělit!" jsem zařadil do svého zlatého fondu). škoda jen, že si vybrali ke zprznění právě anakondy, které považuji za jedny z nejvíce fascinujících tvorů.(15.6.2010)

• SallyZen

Já si ti dvě hvězdičky dovolím dát. Sice to bylo neuvěřitelné kýčovité a typický céčkový horror, ale třeba se mi líbilo, že fakt se ten had dal zabít lehce a nemuseli do něj vystřílet celej zásobník thompsonu, narvat mu do huby granát, pobodat nožem a ještě umlátit vlastníma rukama, aby chcípl. Jinak je to opravdu jen laciná blbost, která moc dojem neudělá. 35%(6.8.2011)

• - Jeden z názvů, nad kterým se původně uvažovalo, byl "Venom". Studio ho však nakonec změnilo, protože evokoval jed, kterým anakondy nedisponují. Venom je také jméno jednoho z nejzajímavějších Spider-manových protivníků. (imro)

• - Anakonda: Honba za krvavou orchidejí je první hollywoodský film, který měl světovou premiéru na Fidži. (imro)

• - Herec Mathew Marsden je v Anglii známý zpěvák, v listopadu 1998 se dokonce jeho singl „She's Gone“, který nahrál ve spolupráci s Destiny's Child, dostal na 24 UK Charts. Jako herec se ve své rodné zemi objevuje v seriálu Coronation Street. (imro)