Reklama

Reklama

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí

  • USA Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid (více)
Trailer 2

Skupina vědců se vydává do džungle za vzácnou orchidejí, která je údajně klíčem k věčnému mládí. V močálech však číhá nebezpečný had. K výrobě revolučního regeneračního a omlazovacího přípravku je zapotřebí látky, kterou obsahuje jeden druh orchideje. Potíž je v tom, že kvete jen jednou za sedm let, a to pouze na jediném místě na světě, kdesi na Borneu. Majitelé velké farmaceutické firmy se rozhodnou vyslat do oblasti malou výpravu pod vedením ctižádostivého přírodovědce Jacka Byrona. Je období dešťů a výprava jen s obtížemi sežene loď, která by se vypravila do džungle. Cesta neprobíhá příliš hladce. Nejprve jednu členku výpravy po pádu do vody málem sežere krokodýl. Potom dojde k poruše kormidla a loď se zřítí do vodopádu. Kapitán lodi Bill se mobilem domluví s kolegou, aby pro ně přijel, nikdo si však nevšimne obrovské anakondy, která kolem nich už nějaký čas krouží... (Nova Cinema)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (260)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Už po 10 minutách se dá s poměrně velkou úspěšností odhadnout, kdo přežije a kdo bude použit namísto myši ke krmení hadů. Scénář mi přijde tak na úrovni prvního ročníku scénáristické fakulty a pokud takovíto nedostudovaní scénáristé stávkovali ještě nedávno (únor 2008) v Hollywoodu za vyšší honoráře, odpovídám jim rázně: TRHNĚTE SI! Dialogy i scény obsahují tolik klišé, že by se z nich uživily ještě další dvě béčka, herci hrají toporně a jejich výrazivo je tak prosté, jako by byli po obrně. Vyhazují-li se statisíce až miliony dolarů za točení podobných blábolů, pak asi na tomto světě opravdu není cosi v pořádku. ()

Gemini odpad!

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelné. Onen nadlidsky obtížný úkol, a sice překonání laťky nastavené hooodně ubohým prvním dílem směrem dolů, byl splněn nadmíru úspěšně. Podle zásad druhých dílů filmů třídy B a nižších (teda těch, které nám předhodil Randy ve Vřískotu 2) je bestií víc, umírá se "extravagantněji", atpd. Až na to, že zde použití herci jsou neznámí (a chápu proč), s prvním dílem nemají nic společného (taky celkem chápu proč), a s tím, co jim ty dozajista nedávno ještě zarytě stávkující trosky předhodily jako scénář, nakládají tak jako Jirka Paroubek s článkem 23 naší Ústavy. Být po mém, film nepřežije ani jeden z nich;) ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $20miliónovTržby USA $32,238,923Tržby Celosvetovo $70,992,898║ aspoň, že takéto blobosti zarábajú, čo by ináč robili páni producenti _Prvá Anakonda sa ešte dala stráviť ale tu to už je len nezáživná planoba, zabalená v úplnej béčkovitosti. ()

Lima odpad!

všechny recenze uživatele

Proč já vůl na to vůbec čumím :o) Scenář, který by dokázal usmolit i šimpanz po lobotomii a v poslední třetině smrtící dávka klišé, kterou těžko rozchodí i otrlý divák, pro kterého je sledování béčkové produkce denní chleba. První polovina, kdy si expedice jen tak plave po řece a příběh se vine především v konverzační rovině, se dá ještě s jistou dávkou tolerance přežít. Ale s nástupem anakondy, zhruba 40 minut před koncem, přichází na scénu Mr. Klišé a závěrečná noční sekvence - střetnutí s hady a zúčtování s padouchem - je vrcholem scenáristické demence a nevkusu a urážkou každého aspoň trochu myslícího diváka. Peněz na triky bylo málo a tak se tu digitální anokonda mihne všehovšudy asi čtyřikrát, vždycky na zlomek sekundy (a vlastně chce se říci - díky bohu!). Ještěže veskrze podprůměrní herci ze sebe třesou přemoudřelé a objevné hlášky typu "Tady může být sežráno všechno. To je džungle.", nebo "Jestli to má vchod, musí to mít i východ.", jinak by ani nebylo čemu se zasmát. Nejstrašnější na celé věci ale je fakt, že se tahle filmová břečka při nákladech 20 milonů a celosvětových tržbách 64 milionů v pohodě zaplatila. Případné zájemce o tento výtvor skutečně varuji, a pokud bez té přerostlé užovky opravdu nemůžete být, kupte si raději gumového hada a cákejte si s ním ve vaně. To bude určitě mnohem zábavnější... ()

Enšpígl odpad!

všechny recenze uživatele

Jóóóóó, hezkyyyyy já chci ještě jednou , ale pokud možno až budu umírat v bolestech, protože tohle mě dorazí bez trápení. Jako už si vemte to, že bohatá firma vyšle své product managery a vědce aby natrahali v džungli kytku. Tím prdel zdaleka nekončí. Partu tvoří :bílej američan, afroameričan, asiat amerického původu, portorikánec. Pak je tam taky : hodnej, křivej, drsnej a taky je tam ukecanej a máme tam i hysterku, a odvážlivku. Jéééééééé a taky je tam digitální anakonda v džungli , kterou nazývají Borneo / podle lesa a vody se to dá těžko vyvrátit či potvrdit/ . Pak už máme jenom finále, naštěstí se odehrává ve tmě, takže nic nevidíme, slyšíme jen sykot a řev. Pak to nasvítej a zachvíli jsou titulky. Bravooo, přežil jsem to . ()

Galerie (29)

Zajímavosti (9)

  • Výprava jela na Borneo, ale anakondy žijí v Jižní Americe. (Mr.Hudson)
  • Ve filmu je skoro vždy vidět Anakondu stojící na ocasu, podobně jako Kobra. Anakondy však tak silné svaly nemají a svou váhu by takto neunesly. (Mr.Hudson)
  • Scénáristi Ed Neumeier a Michael Miner mají za sebou i lepší časy, napsali spolu například Robocopa. (imro)

Související novinky

Tekken rozkopne brány kin

Tekken rozkopne brány kin

27.12.2007

O filmové adaptaci úspěšné videoherní mlátičky japonské firmy Namco se mluví už několik let. Průtahy skončí 4. února 2008, kdy v Los Angeles padne první klapka. Scénář Alana McElroye se odehrává v… (více)

Reklama

Reklama