poster

Třetí patro (TV seriál)

Komedie / Drama

Československo, 1985, 6 h 38 min (Minutáž: 6x65 min)

Režie:

Karel Smyczek

Scénář:

Ivo Pelant

Kamera:

Kristián Hynek

Hudba:

Zdeněk John

Hrají:

Lukáš Vaculík, František Husák, Miroslav Zounar, Michal Suchánek, Jiří Langmajer, Jan Potměšil, František Němec, Markéta Fišerová, Blanka Bohdanová, Josef Somr, Evelyna Steimarová, Michal Dlouhý, Jan Antonín Duchoslav, Jiřina Jelenská, Oldřich Vlach, Alice Chrtková, Daniel Landa, Andrea Sedláčková, Jaromíra Mílová, Viktor Král, Vladimír Hrabánek, Igor Chaun, Kateřina Pindejová, Dana Hlaváčová, Marcela Martínková, Lucie Juřičková, Bohumil Vávra, Vilém Besser, Ljuba Krbová, Rostislav Kuba, David Novotný, Jiří Hálek, Petr Skarke, Jana Vaňková, Gabriela Wilhelmová, Martin Hron, Radan Rusev, Růžena Rudnická, Bronislav Poloczek, Jitka Zelenohorská, Jana Hermachová, Adolf Kohuth, Boris Halmi, Stanislav Hájek, Nelly Gaierová, Daniel Šedivák, Petr Bosák, Dana Batulková, Václav Helšus, Renáta Hudrlíková, Michaela Kuklová, Josef Vokračka, Zbyněk Honzík, Oldřich Navrátil, Jan Fiala, Josef Vondráček, Milada Ježková, Erna Červená, Milan Riehs, Vladimír Kudla, Pavlína Mourková, Pavel Havránek, Karel Šťovíček, Jiří Zavřel, Filip Renč, Lucie Bártová-Zedníčková, Valentina Thielová, Kateřina Lírová, Zuzana Schmidová, Miloslav Štibich, Bohumil Koška, Karel Smyczek, Vlastimil Hašek, Jana Kulendová, Miroslava Vydrová, Zdeněk Dušek, Josef A. Stehlík, Milan Vágner, Iva Hüttnerová, Bořík Procházka, Jana Synková, Marek Tomažič, Petr Šimák, Pavel Skalický, Zdeněk Patočka, Michal David, Karel Dvořák, Tomáš Juřička, Ferdinand Krůta, Jaroslav Šálek, Josef Stehlík, Jiří Matějka, Josef Horáček, M. Fišerová

Scénografie:

Boris Halmi

Masky:

Jiří Šimon

Kostýmy:

Šárka Hejnová
(další profese)
 • zette
  ****

  Tento serial jsem si matne pamatoval z detstvi a tak jsem byl na nej zvedavy a nove kouknul na vsechny dily. Myslim, ze i pres trochu te naivity je serial autenticky sve dobe. Dopomahaji k tomu i dobre zahrane postavy, v cele s "dusinovskym" Vaculikem, ktery dava odpoved na otazku, proc je tolik dnesnich tricatniku se jmenem Lukas:-). Serial z ucnovskeho prostredi, kde se resi bezne problemy. Zajimavy a myslim, ze i velice trefny je zaverecny dil, ktery resi sikanu. Verohodne a dobre napsane dialogy. Skoda, ze tento serial je uz dnes temer mrtvy.(17.9.2016)

 • #47
  ***

  No nebylo to nic extra, taková solidní odpočinková záležitost, tenkrát to určitě holky hltaly hlavně kvůli tehdejšímu idolu Vaculíkovi (škoda že se nenašla role i pro Sagiho), ale jsem rád že právě tyhle seriály občas někdo nenechá hnít, vytáhne je z útrob Kavčích hor a dá nám později narozeným možnost je zhodnotit.(5.4.2006)

 • rytir1
  *****

  Životní výkon Vaculíka a seriál patřící mezi lepší české ve kterém startovala kariéru spousta dalších kvalitních herců jde ve zdejším hodnocení do kytiček protože se v něm nestřílí nefetuje nelynčuje. Pravda kdyby se před rokem 1989 natočila tisícovka seriálů, tak všechny budou jen politické dle některých pisálků. Panebože můj proč jsi dal do ruky registraci některým lidem zde. Ale co se divit když někteří nemají ani páru co tehdy byla učňovská éra když by jen študýrovali na gymnáziu a pak šup do teplých kanclíků.(1.11.2014)

 • sud
  ***

  Příjemný seriál od Karla Smyczka. Mládežníky ze "Sněženek a machrů" nechal ještě jednou zahrát a k nim obsadil Lukáše Vaculíka, který zde hraje lépe než kdy jindy (a to nemyslím že by byl špatný herec, průměr). Když si odmyslíte ty soudruhy, osudy učňovského mistra a jeho učňů by se mohly odehrát i dnes.(4.8.2006)

 • Chrysopras
  ****

  Seriál, který mě už jako škvrně hodně bavil ( Miky Kadlec rulezz :-) ). A na který se dá docela dobře koukat i dnes. Jasně, svazácký moudra apod. už dneska nikoho nedojmou. Na druhou stranu je tu ale příjemný bonus pokoukání na dost zajímavou mladistvou hereckou skvadru a provnávání, kam to kdo po 30 letech dotáhl... Proto stále lehký nadprůměr.(1.9.2014)

 • - Ve druhém díle předbíhá Michal Kadlec (Jan Antonín Duchoslav) ve frontě na výdej obědů. Když se na něj oboří jeden z učňů, který ve frontě čeká, chce znát Kadlec jeho jméno. Kadlecův kamarád mu vytáhne z tašky sešit, z jehož štítku jméno zjistí - učeň se jmenuje Duchoslav, stejně jako představitel Michala Kadlece. (Frajtkof)

 • - Ve druhém díle jde Vaculík do kina se svojí vyvolenou na film Brubaker. (bo.rec)

 • - V prvním díle dobíhá Martin Brázda (Lukáš Vaculík) před učilištěm autobus typu Karosa ŠM 11, když ale před internátem z autobusu spolu s učnicí Olinou Bláhovou (Alice Chrtková) vystupuje, už se jedná o autobus typu Karosa B731. (Frajtkof)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace