Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

Decker

Ponorkove filmy mam velice rad. Tento sice neni v porovnani s konkurenci (K-19, Krvavy priliv, Hon na ponorku atpod.) tak dobry, ale presto si drzi svou dustojnost. Ve zkratce jde o to, ze nemeckej U-Boat "havaroval" v polovine oceanu a vyslal zachranou zpravu kterou vsam zachytili spojenci a vyslali ponorku svou avsak premaskovanou na nemecky U-Boat. Spojenci chteji totiz ziskat kodovaci stroj Enigma. Jak to dopadne uvidite sami. Urcite to zjistete ;-) ()

eJacques

...Vůbec ne špatný film... Má ovšem smůlu, že má zdatnější soupeře v podání Das Boot nebo Hon na ponorku... I přes zajímavé téma točící se kolem šifrovacího stroje Enigma postrádám více bojových akcí, a když už jsou, tak unreal... ()

chelseaman22

Nezábavná povídačka o tom, kterak nejlépe potopit nacistickou ponorku. Problém filmu je především v tom, že v diváku nevyvolá emoce a z toho důvodu se snaží do každé scény vecpat účastníka mise Interstellar, což filmu rovněž škodí. Výsledkem jsou dvě hodiny diskuzí, jak nastartovat motor a ucpat potrubí ve druhém podlaží. 38% ()

Mrkvič

Jako v jiných a i lepších filmech o ponorkách je atmosféra přímo hmatatelná. McConaughey tu podává svůj snad nejlepší výkon (samozřejmě po obětavém manageru z Tropické bouře). Z historického nebo i fyzikálního pohledu jde třeba o hroznou ptákovinu, ale výborně se na to dívá. ()

Jizni Tlapa

Ještě teď je mi trochu těsno a mám husí kůži ze zvuku sonaru. Herecký našlapnutý snímek se skvělým příběhem a zběsile zrychlujícím koncem. Ve vedlejší roli skvělý J.B.Jovi, který kromě zpěvu umí zahrát ne-jen na kytáru ale i ve filmu. Ponorka U-571 není klasický válečný snímek. Jde zde o netradiční příběh hrdinství, odhodlání a strategického myšlení!! ()

BS

Tenhle film nastartoval moji mánii ve sledování akčních filmů v kině (díky mu za to). I přes to, že je scénář slabší dokáže U-571 pobavit. ()

_DAVE_

Velmi slušný "ponorkový" film který tuším dostal Oscara za zvukové efekty. I když se tohle dílko neřadí mezi absolutní špičku, ten zvuk si opravdu vychutnáte. Co ale hodnocení snižuje jsou vyloženě nepěkné vizuální efekty, hlavně výbuchů. Vypadaly skoro jak v Německých katastrofických televizních filmech. ()

lennyd

Americkému námořnictvu se naskytne naděje, jak se zmocnit německého šifrovacího stroje Enigma včetně kódů - a to ještě tak, aniž by německé velení vědělo, že o Enigmu přišlo. Stačí se vydávat za záchranou misi, vyslanou na pomoc poničené německé ponorce U-571, která má Enigmu na palubě. Jenže tato akce se úplně nezdaří a na palubě německé ponorky zůstává poručík Tyler (Matthew McConaughey) s několika svými lidmi, a musí se pokusit dopravit ponorku i s Enigmou zpět do bezpečí.. Válečné filmy o ponorkách mám docela rád - a naštěstí se těchto filmů netočí tolik, aby se tento žánr ocitl ve středu zájmu béčkových režisérů, a tak je většina ponorkových filmů více než kvalitních (počínaje legendárním Das Boot, až k Honu na ponorku či K-19). Stejně tak i U-571 se docela podařil, i když je pravda, že v některých okamžicích je děj hodně přitažený za vlasy (americkým hrdinům nedělá ovládání německé ponorky žádný problém - samozřejmě poté, co si přeloží těch pár nápisů nad tlačítky. Asi už tenkrát bylo vše vyrobené na Taiwanu ( (c) Armaggedon)). Hodně mne překvapil herecký výkon Matthewa McConaugheye - tak nějak jej mám zafixovaného jako playboye v romantických komediích, a kapitána ponorky jsem od něj fakt nečekal... ()

tnp101

Blockbuster z nezvyklého prostředí, s mírně sníženou inteligencí a po pravdě řečeno ani ne tak úchvatným smyslem pro zábavu. Jasně, především druhá třetina je tak hektická, že nudit se je nemožné, ale pak tu máme také hromadu vaty sázející na napětí a zde vyvstává hlavní problém. Nejenže jsou herci nevýrazní (na jejich obranu, tolik prostoru nemají), ale kombinace všemožných klišé, s jejichž pomocí lze dopředu s přesností odhadnout, co se bude v následujících minutách dít a postupného docházení nápadů, jak ten život uvnitř ponorky ještě trochu zpestřit, zapříčinila, že jsem se k tomu konci musel dokopat. Mé očekávání zůstalo nenaplněno. 60% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Po krátké době tu opět máme Blu-ray disk vyrobený primárně pro náš region. Obrazový přepis prezentovaný v originálním anamorfním poměru stran 2,35:1 je vybaven dnes již téměř nepoužívaným VC-1 kodekem a ostrost ani drobnokresba nepatří mezi aspekty, kterými by se mohl chlubit. Především takové obličeje až na občasné výjimky postrádají drobnější detaily. Film se odehrává primárně v málo osvětlených interiérech a nočních exteriérech, potěší tak slušný kontrast, černá i hloubka. Barevná paleta pracuje téměř výhradně s méně nápadnými realistickými tóny a jejich podání je bezproblémové. Do obrazu jsou natvrdo vložené anglické titulky u neanglických dialogů. Zrno není téměř postřehnutelné, ale na výslednou průměrnost (občas nadprůměrnost) obrazového přepisu nemá žádný vliv. Co však titul ztrácí u obrazu, to dohání zvukem. Snímek totiž vyhrál Oscara za zvuk a to vskutku oprávněně. Originální anglická stopa v DTS-HD 5.1 MASTER totiž servíruje na nejrůznější detaily neskutečně bohatou agresivní řež s výtečným smyslem pro prostorovost (ať už jde o zmíněné ruchy okolí, jež o sobě dávají velmi často a zcela zřetelně vědět napříč všemi kanály, tak i co se týče dokreslení atmosféry, k čemuž je interiér ponorky jako dělaný). Dialogy jsou pak naprosto bezproblémové a hudba možná lehounce upozaděná, ale i tak výborná. Pochopitelně musíme brát v potaz stáří filmu a faktem zůstává, že na referenční stopy současných snímků nemá, ale diváka i tak čeká pěkně dynamický a nadmíru detailní zážitek. Česká stopa je na disku zaznamenána v totožném formátu a na poslech zní zcela totožně, přičemž nový dabing se řadí mezi mírný nadprůměr. Bonusy započneme 14 minutovým filmem o filmu, který toho o samotném vzniku nic moc neřekne, naproti tomu se dozvíme „hodnotné“ informace o tom, o jak úchvatný film se jedná. Druhý 6 minutový filmeček už je na tom trochu lépe. Zabývá se totiž stavbou repliky ponorky v životní velikosti, simulátoru s interiérem a krátce uniformách. Následuje rozhovor s viceadmirálem J. Hannifinem o jeho zkušenostech z války, dále 3 minutový dobový filmeček o příběhu ponorky U-505, 9 minutový rozhovor s mužem, který ukořistil Enigmu, 7 minutovka o samotném přístroji a nakonec ještě trailer. Všechny bonusy jsou prezentovány v SD a vybaveny českými titulky. O samotné produkci se tu bohužel příliš často nemluví, což je u takto technicky náročného filmu velká škoda. Disk tak mohu doporučit pouze fanouškům. Lepších 50%. () (méně) (více)

venison

Precizně natočený válečný film o ponorkách.. Na to, že je to "akční" "válečné" "drama" mi v něm scházelo více akce, více války a více dramatických scén.. Až ke konci mě to chytlo a to je ke skoro 2 hodinám filmu poněkud smutné.. Myslím, že hlavní chyba je ta, že je to natočeno spíš jako "dokument" a málo mě režisér donutil sympatizovat a empaticky se projevovat vůči hlavním postavám.. Příště prosím více diváka vtáhnout do děje :-) ()

JohnSmith

Kdyby to tak ti Amíci nepřeháněli s překrucováním historie.Jinak celkem průměrný ponorkový film.Mostow to celkem zvládl,škoda jen,že McConaughey, Keitel a Paxton nemají co hrát ()

Sany33

Ponorke U-571 nechýbajú klasické filmové atribúty, ktoré sú pre daný žáner typické (mechanická závada odstrániteľná len s ohrozením života hrdinského námorníka, úhybný manéver pod kritickú hladinu, centimetrové podplávanie pod trupom lode, jediné torpédo ktoré rozhodne o víťazstve nad zlými Nemcami a podobne...). Citeľná je aj nevyváženosť niektorých akcií, keď ponorku U-571 zasiahne niekoľko hlbinných mín, musí sa vynoriť a je skoro zničená. Potom sa objaví partia amerických hrdinov, ktorí sa v tej istej ponorke vyhnú torpédam, hlbinným mínam a bez väčších problémov sa potápajú do maximálnych hĺbok. Aj napriek niekoľkým historickým nepresnostiam (Enigma získali Angličania) tak sa jedna o veľmi dobre natočený film a vynikajúce herecké výkony aj vedľajších postáv. 76% ()

cross

Zatím nejlepší ponorkový film co jsem viděl, přestože trochu okatě vykrádá Das Boot. Velmi slušná, sklíčená atmosféra, při které ani divák, stejně jako námořníci, neví, co se vlastně děje venku a může odhadovat pouze ze zvuků. Opravdu vynikající válečný film ! ()

Kosmik 1

Celkem povedený ponorkový film. Neurazí, nenudí, ale taky nepředčí jiné válečné filmy o ponorkách. Takový lepší nadprůměr, protože já se u toho bavil. 75% ()

Death

Nema cenu plakat na jinem hrobe :). Ponorka U-571 neni realisticke valecne drama(a nesnazi se jim byt), ale remeslne vyborne zpracovany akcni snimek s dobrymi herci a slusnou atmosferou. Ja sem se ani na okamzik nenudil, film mel tempo a akcni sceny byly take velice povedene-hlavne hloubkove miny staly za to. Ponorka U-571 urcite neni zadne veledilo, nijak zvlast neoslni, na druhou stranu ale v zadnem pripade neurazi. ()

solskjaer

Tento film jsem měl 5 let doma zahrabaný a bál jsem se na něj podívat, neboť některé reakce mě utvrdily v tom, že se jedná o pěkný kýč. Ovšem neměl jsem jim věřit, neboť jsem se neskutečně bavil a dýchal atmosféru stejně hustou jako dýchali námořníci PONORKY U571. Harvey Keitel mě zase dostal a i další herecké obsazení bylo super. Cameo v podání Jon Bon Joviho bych klidně postrádal co však ne byla ta super nadupaná atmosféra, kterou prožívám ještě dlouho po skončení filmu. ()

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)