Richie666

Jeden z mnoha a nic novýho... Apokalypsa na obzoru, tak žádnou paniku a honem rychle sestavte tým, ať nás může všechny zachránit, aniž bychom o tom věděli. Nyní se bude jezdit v tekutém železe. Dojemné. Ať žijí Američané, naši zachránci..! Ne že by mě tento film při jeho sledování štval, ale když se nad tím teď zpětně zamyslím, nechápu, proč jsem se na něj díval - kdybych si byl býval jenom přečetl zdejší popis, měl bych naprosto stejný zážitek. ()

paascha odpad!

Tohle by snad nevymyslel ani Ed Wood. Nápad je zcela a totálně mimo zdravý rozum, toporný a debilní scénář podtrhly ještě topornější a patetické výkon herců 3. kategorie. Co mezi nimi dělá hilary Swank, to vůbec nechápu, ale ani kdyby byla ztrojená, tak tuhle megasračku nespasí. Uvěřit tomu, že se zastaví jádro a parta borců s jednou borkyní, nezbytným negrem, židem, teploušem,padouchem a hezounem se vydá vrtákem do nitra Země, aby ho čtyřma bombičkama /uff/ roztočila a po nezbytných zabitích a obětování se pro blaho a dobro a záchranu... se vratí velice pravděpodobným způsobem zpět - totiž divkou jízdou po magmatu až na dno moře :-))) -, uvěřit tomuhle, to jeden musí být po lobotomii. Ani dítě po mozkové obrně a amputaci mozku by to nešežralo, ani jako humor, natož jako vážný film ()

B!shop

Docela originalni katastrofickej film, ale mohlo to dopadnou daleko lip. Nejlepsi jsou sceny mimo jadro, protoze to jak blbnou ptaci, pristroje atd. je fakt paradni, ale jakmile se dej presune do lode jedouci k jadru, zacne to bejt docela nuda, protoze se tu nic kloudneho nedeje, krome par klasickejch problemu. Kdyby mel film tak 90 minut, bylo by hodnoceni lepsi, ale takle jsou to jen lepsi 3*. Tak po dalsim skouknuti hvezdicku pridavam, porad se mi sice nejvic libil uvod pred spustenim vrtani do jadra, ale je to proste svizne, zabavne a misty napinave natocenej katastrofickej film s originalni katastrofou, fajn hercema a dneska uz sice ne nejak extra super pusobicima, ale presto dostacujicima trikama. ()

Rocky62

Jsem si vědom nekvalit tohoto blockbustru, nicméně po prvním skvělém dojmu nemám nějak velké nutkání je hledat. Z mého hlediska tato jednohubka nepostrádá nápaditost, vlastní kvalitní herecký ansámbl, který má bravurně propracovanou psychologii postav, z nichž někteří mají poměrně dobré hlášky a hlavně mu nechybí spád a určité napětí...i když tyhle vlastnosti nejsou možná zas tak neobvyklé v rámci tohoto žánru. Vím, že the Core nemá nejmenší šanci stát se v této oblasti nějakým revolučním snímkem, ale zkrátka jsem se dobře bavil, toť vše. ()

Jara.Cimrman.jr

"Přeskočil jsem opilost, mám rovnou kocovinu." Při mlhavé vzpomínce na zoufalé lovení informací z prázdné hlavy při maturitě z fyziky, se neodvážím ani odhadnout, jak moc velký nesmysl mi byl tímto snímkem naservírován. Nicméně jsem si jist, že jsem se až do začátku mise velmi dobře bavil. Mělo to spád, hláškovalo se, americké vlajky se netřepetaly ve větru, ale pak hrdinové nastoupili do rakety a bylo po zábavě. Je to škoda, protože roztočení zemského jádra mohlo být rozhodně více, než jen průměrnou sci-fi. ()

• Web Insultingly Stupid Movie Physics, který se zabývá fyzikálními nedostatky filmů, hodnotí film Jádro jako doposud nejhorší. (atakua)
  • Fiktivní látka "Unobtainium" byla vymyšlena už před filmem a vyskytuje se v několika sci-fi. (WolfR)
  • Když Josh (Aaron Eckhart) vysvětluje, co se bude dít s planetou, tak si vezme z mísy broskev. Ve skutečnosti se jedná o jablko, do kterého byla vložena pecka z broskve, jelikož žádná ze zakoupených broskví nebyla vhodná. (veronikajel)