rodo

Velmi silné drama s neuvěřitelnou gradací až do úplného vyvrcholení, které jsem musel vydejchávat až do konce titulků. To dělá z tohoto filmu jeden z mých největších filmových zážitků poslední doby. Závislost na drogách či jiných návykových látkách je už sama o sobě silným tématem, a když se do zpracování takto ožehavé látky pustí filmový mág Darren Aronofsky, je jasné, že vznikne něco opravdu výjimečného. Requiem za sen je o mnoho přímější a pochopitelnější než Aronofského Fontána, a tím je i stravitelnější pro běžného filmového diváka. Přesto množství střihů a depresivních okamžiků může přivodit některým lidem až pocit nevolnosti. Ale já si myslím, že právě to je cílem filmu; odradit diváka od světa drog a závislostí na návykových látkách. A je už jedno, jestli se jedná o drogy, prášky, nebo jakýkoli jiný sajrajt. ()

Sokkk_y

Jelikož jsem Requiem for a Dream viděl ve stejný den jako Trainspotting, tak ať jsem chtěl či nechtěl, už od prvních vteřin jsem oba filmy začal srovnávat. Později jsem však přišel na to, že srovnávat tak moc ani nejdou, protože oba jsou natočené absolutně jiným stylem a každý z nich se zaměřuje na něco jiného... V první řadě - Requiem je psychárna nejvyššího kalibru. To, jakým způsobem podává výkony Jared Leto a především Ellen Burstyn, to je něco neuvěřitelného. A když je to pak všechno podtrhnuto nenápadnou, ale přesto nervyvkýblující hudbou, tak z toho vyleze totální masakr. Jo, Requiem alespoň v mém případě splnil svůj hlavní úkol. Znechutil mi absolutně vše, na čem vzniká závislost. Bravo. ()

Shetland

Zbytečně nadhodnocený film, ve kterém vyniká jen práce s kamerou a effekty, jinak je to jako celek velice nevýrazné a až příliš jednoduché a slabší herecké výkony . Plusový potenciál filmu spočívá ve stopáži a v ději, díky tomu lze film shlédnout na jeden zátah bez problémů. Kdybych měl srovnávat s jakkýmkoliv filmem s drogovou tematikou, který jsem viděl, tak tento film rozhodně odejde poražen. ()

DaUr

Nic dokonalého. Scénář je vlastně jen o tom, že tři mladí lidé berou drogy, najednou je nemají jak sehnat a začnou jim problémy. Nuda. To, co film nejen zachraňuje, ale i vynáší do "nebes," je kamera, střih a hudba (ta především). Vizuálně téměř bezchybný film popisující život feťáků tak podrobně, že to mnohdy není vůbec hezké. ()

Jizni Tlapa

Klasické téma drog v netradičním zpracování. Věčně uzavřený kruh závislosti a beznaděje ukazující na bezvychodnost vlastního utrpení, ze kterého není cesty zpět. Skvělá kamera a originální zpracování. To vše na úkor děje a konajícího se překvapení v podobě jakékoliv zápletky. ()

kumpi

Jak již tady napsal všemi známý golfista :) ten panák je potřeba!...emočně silný film pro diváka, při kterém se mi dere srdce z těla a určitě poděkuju rodičům, že mě drželi od drog :))...ke komentáři se dostávám až teď takže mohu i doporučujii nový film Aronofského...Černá labuť vás taky dostane ;) ()

Qitek

Když jsem ten film viděl v roce 2000, dostal mě do kolen. Atmosférou, hudbou a především režií a střihem. Dnes (2011) někteří namítají, že zas o takovou pecku nejde. Omyl. Ano ,možná je tak dnes sestříhaný kdejaký film či videoklip. Kde kdo se snaží o extrémnější prožitek z dění na plátně. Dodnes jde, co se filmu týče o jeden z nejintenzivnějších zážitků a nutno říct, že depka je po skončení je garantována. Filmový mezník své doby. Povinně tento film pouštět na všech školách. ()

flawi.f

Myslím, že k tomuto filmu už bylo řečeno naprosto vše. Za sebe jen dodám, že Requiem za sen je filmem, který mě psychicky rozložil jak lego. Snímek, který jsem zpočátku vnímala jen jako mírně depresivní se v závěru změnil v neskutečně emočně silnou podívanou, kterou jsem rozdýchávala ještě několik dní po shlédnutí. Vidět snímek beze zvuku, tak bych byla přesvědčena o tom, že nic už ho nemůže ještě více vyhrotit - ale omyl. Fenomenální hudba Clinta Mansella prožitek - zejména tedy závěr - několikanásobně umocnila. Requiem za sen - jeden z nejdepresivnějších filmů, které jsem kdy viděla a i kdyby Darren Aronofsky už nikdy nenatočil žádný pořádný film, tak stejně bude mít mou úctu a to právě díky tomuto excelentnímu filmu......Ellen Burstyn by si bývala toho Oscara zasloužila! ()

Johnnas

Jediný silný (nechutný) zážitek byla ta postava postarší paní. Ostatní hlavní postavy mi tam vůbec nesedí, nejsou nijak uvěřitelné. Režie je celkem ucházející, je tam spousta dobrých věcí. Ale jako celek, no nevim. Abych mohl dát plné hodnocení, muselo by tam být mimo jiné úplně jiné obsazení. Rozhodně to na mě jako celek nepůsobilo nijak drasticky. Až na ten závěr si to kluci prostě užívali. Tím už to ale režisér teda vůbec nezachránil. Jako odstrašující příklad to tedy spíš můžu doporučit spíš jenom pro diváky důchodového věku než pro mladistvé. ()

Karush

Znepokujujúce- prívlastok, ktorý by som vedela priradiť tomutu filmu. Opäť skvelá kombinácia vizuálnej stránky s tou hudobnou, film vás vtiahne do sveta zla, zvrátenosti a úplného šialenstva, strácate pôdu pod nohami a na záver nemáte chuť ani prehovoriť a cítite sa byť úplne zmorený. Za spracovanie by si film zaslúžil plný počet, avšak vzťah k postavám som si nedokázala vybudovať a bola som skutočne rada, keď film skončil a to by sa u dobrého filmu nemalo stať. ()

ivan_drago

Slušná feťácká rapsodie s inovativně obrazově a zvukově zaznamenaným pocitem drogově závislého... V některých momentech však režisér lehce přestřeluje a toho třasu a zběsilého střihu je moc... jinak atmosféra deprese a bezvýchodnosti toho být feťákem zaznamenána jest věrohodně a i osudy celé té povedené rodinky a jejich kámošů jsou jen zaslouženou odměnou za jejich debilitu.... Výkon Ellen Burstyn je vzorový a leckterý omylem fetující člověk by si z ní mohl vzít příklad... ()

karlik4801

Tady se nic extra nekoná. Nic mi tady nepřišlo zajímavé, postavy jsou pro mě tuctové a ne nějak zvlášť odlišené od těch v jiných filmech. Tedy nic výjimečného. Zase jsem se ale nenudil a to jen díky roli, kterou ztvárnila Ellen Burstyn. Marlon Wayans ale taky nebyl k zahození. A chválím vynikající hudbu. Celkově film volá dojmem feťák, feťák a feťák. ()

Blacks

***** kdyby za nic, tak za tu hudbu, za hudbu při které mi i po letech, co jsem viděl film vždy běhá mráz po zádech... ()

Tyny

Jojo, tohle je dobrý. Viděla jsem to poprvé, je to asi tři roky zpátky a pořád si pamatuji, že mně to opravdu sebralo. Ten děj, ten styl natáčení, ten sjetej pohled když si šňupli a u toho kraťoučké video s rozšířenými panenkami. No bravo prostě. Neobyčejný film. ()

FaceMan

Asi jeden s najfeťáckejších filmov aký som kedy videl. Skvelé zobrazenie toho ako človek dopadne keď sa zapletie s návykovými látkami. Spolu so skvelými tónmi Clinta Mansella. ()

viperDavid

Requiem for a Dream aneb jak se z tebe stane stroska. Film je tak napjatý až nakonec vybuchne. Naprosto fantastická hudba tomu nadala jiný rozměr a herecké výkony udělali zbytek. Na druhou stranu mi to připomělo knihu my děti ze stanice zoo, ale bez hezkého konce. Utrpení se dívat na krásnou Jennifer jak si to rozdává s umělým i černým, hlavně když bude na fet. Ale holt jaké si to uděláme, takové to máme ()

Lachtaan

V momentě, kdy člověk v životě začne ztrácet půdu pod nohama, osud mu odstartuje hroucení jeho životních cílů a on si postupně uvědomuje, že se již nemá kam obrátit a nemá pro co žít, najednou se mohou začít dít strašlivé věci. Přesně na tyto životní situace poukazuje tohle kultovní drama, ukazující v dnešní době již celosvětový problém. Někteří je berou jako adrenalin, někteří jako důkaz nadřazenosti, nebojácnosti či frajerství. Poté jsou tu ti, kteří si do hlavy vsadí toho brouka, který jim má ulehčit jejich životní osud. Stačí se podívat ale na příběh Ellen Burstyn, jejího syna Jareda Leta a jeho přítelkyně Jennifer Connelly a v 99% procentech člověku laicky řečeno docvakne, že je vždy jiná, lepší, bezpečnější cesta. Východisko, které nás nepošle do zatracení, jako přesně dokáží drogy - nejmocnější přítel v nouzi dnešního světa. ()

Hillock odpad!

Bravo, opět jsem se nechal napálit vysokým hodnocením. Scénárista a režisér měli zřejmě bordel v hlavě při plození této opičárny nebo možná byli sjetí a nebo došlo k vzájemnému nepochopení. Tenhle šrot nabízí divákovi změť alogismu, neuspořádanosti a dekompozice. ()

kurcatovium

Právě jsem dokoukal tenhle velice zvláštní a hluboký film. Jak jednou řekl můj kamarád: TOHLE by se mělo pouštět feťákům jako odvykací kůra... Tohle dílo ve vás totiž zanechá směsici záhadných pocitů, které se jen těžko popisují. Jednak je to dobrý dojem z koncepce filmu: vynikající střih, skvělá kamera a naprosto bombastická hudba! Dále za to ale může také obsah, což by tak u filmu být mělo. Je smutné sledovat, jak se lidé sami a dobrovolně posílají do hrobu s naivní vidinou lepšího zítřka, které sami nevěří... Dokonale se zde vykresluje rozklad postav, jejich morálky, postupné zvrácení žebříčku hodnot, ... Marion na začátku a na konci je prostě úplně jiný člověk. Zpočátku si třeba říkáte, že se nakonec vše spraví a bude něco jako happy end, ale ouha, film končí... Právě v ten správný moment, kdy člověka donutí zamyslet se nad tím, kde se vlastně stala chyba. Úplně na začátku, nebo až později? Co kdyby v téhle chvíli udělal tohle a pak tamto... Nebylo by všechno jinak? ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen