Vendys958

Silné, velmi silné. Asi nejlepší seriózní film o drogách (to seriózní je kvůli Trainspottingu ;) ), soundtrack se stal jedním z nejslavnějších a nejznámějších vůbec a vlastně tvoří velkou část deprese tohoto snímku. Konec si opravdu nedělal servítky a jen ukázal, že film opravdu není žádná pohádka, kdy se někdo dokáže vyhrabat z vlastních chyb. Jasných 5*, hlavně za tu geniální? režii. Musím ale něco dodat. Requiem jsem vyděl až po shlédnutí Černé labutě, a musím říct, že ta mě odrovnala mnohem víc. ()

Curt

Mrazivý film o tom jak drogy můžou ovlivnit naše životy a úplně je obrátit vzhůru nohama. Celé podtrženo skvělým soundtrackem Clinta Mansella ()

Meggie3

Velmi působivé a divoké. Hltala jsem všechny nápaditě propracované scény a musím říct, že mě ten film hned ze začátku vtáhl. Obzvlášť halucinace a lednička Sary Goldfarbové na mě dost zapůsobily.:) Neskutečně strhující. ()

Trinculo

Film o televizi a spotřebě, Hned na začátku naservírovaná a opakovaná scéna zastavování televize je docela příznačná. Ale všechno má své dno ... a všichni hrdinové ho poznají. Jen taková poznámka na okraj, srovnejte si scénu milování černošského a bělošského páru... ()

Rampa Mc Kvak

Silné téma s ještě silnějším posláním. Měl by skouknout každý, než se rozhodne vyslyšet volání z druhé strany řeky Styx.. PS : Koukal jsem, že v mém Top 10 jsou zastoupeni tvůrci jako Tim Burton, Christopher Nolan, Frank Darabont, David Fincher, Matthew Vaughn, Hayao Miyazaki a právě Darren Aronofsky. Buď to svědčí o jedinečnosti těchto režisérů nabo o mé genialitě. Já se přikláním k druhé variantě. ()

gezper

Aronofsky je génius ! Dlouho jsem se tomuhle kousku záměrně vyhýbal. Chyba, velká chyba. Dokonalé ve spoustě ohledech - režie, kamera, hudba, střih i herci - to vše sladěné dokupy dělá neskutečný celek. Navíc vše v krásné postupně depresivní gradaci do grandiozního finále. Tohle by se mělo dětem promítat snad už na konci základky anebo co nejdříve na střední. [100%] ()

Marchellonzo

Těžko budete hledat tak reálně zdokumentovaný film o drogách a jejich následcích. Svéráznost způsobu natočení je velké plus, které dodává filmu jeho originalitu a tu správnou feťáckou atmosféru, jež je cítit z mnoha úhlů, tedy v tomto případě ze situací jednotlivých postav. Requiem za sen aneb život za pár minut "slávy" v televizním pořadu. ()

nolme

Nechal ve mně spoustu pocitů, hlavně negativních...dlouho jsem přemýšlela kolik hvězdiček dát...ale pak mi došlo, že negativní pocity jsou nejspíš na místě a nemá to co dělat s kvalitou filmu...je to výborný film, vynikající herecké výkony....hudba skvělá...myslím, že tenhle film by měl vidět každý ()

Phlame

Ani nevím, jak to vyjádřit. Ten film má neuvěřitelnou gradaci, z tří hvězdičkové první třetiny se přenáší do čtyřhvězdičkové druhé třetiny.. ale ten závěr je neuvěřitelný, naprostá smršť všech druhů emocí jimž nejspíš vévodilo zděšení, když se začaly objevovat závěrečné titulky, cítil jsem jak mi na zádech stéká pot. Neuvěřitelné, naprosto neuvěřitelné, takové pocity jsem u filmu ještě nezažil. Kdybych měl hodnotit jen závěr, bylo by to ne na pět, ale na šest, ba klidně na deset hvězd, kdyby to šlo. Kvalitu příběhů podtrhává dokonalá kamera a střih, to vše je pak umocněno skvělou Mansellovou hudbou. Ten film prostě dokáže šokovat, z čistajasna, aniž byste to čekali vám v závěru vráží nože do hrudi a vy se nezmůžete na nic, než zírat na to uhrančivé veledílo. Skvost kinematografie. //95%. Až do poslední desetiminutovky jsem byl rozhodnut dát jen pouhé čtyři hvězdičky, ale takový závěr, jaký má tenhle film jsem doposud neviděl.// ()

B.Brighton

Nejspíš půjde o moje osobní zaujetí, protože vidno podle komentářů ostatních, film asi špatný není. Ale můj názor byl, že šlo jen o to, že lidé jsou v háji, protože berou drogy a můžou si za to sami. Takže ve filmu nebylo nic, co bychom nevěděli. Přišlo mi, že jediný účel filmu je znechucení... Po shlédnutí mě napadlo, že mi to vše přišlo stejně nechutné a prvoplánově úchylné a temné stejně jako Černá labuť, na kterou jsem měla naprosto stejný názor, přestože ostatním se tu líbila. Až pak jsem zjistila, že tyto dva filmy mají stejné tvůrce - režii i hudbu a tak mi to všechno pěkně zapadlo. Takže filmy podle hodnocení zde zřejmě nejsou vůbec zlé, ale já jsem asi zaujatá proti tvorbě pana Darrena Aronofskeho. ()

miselin36

Film po ktorom som sa rozhodol zaregistrovat na CSFD :) Mal by byt povinou sucastou protidrogovej vychovy :)... Ale vazne, Aronofskeho rezia, neuveritelny pocet strihov, ktory my sedel. trefne vybrani herci, pribeh,soundtrack s ustrednou svetoznamou melodiou..to vsetko su striepky ktore dohromady davaju 99% ()

bmx6

Vynikající citlivý film s naprosto perfektní hudbou a atmosférou.Requiem za sen je depresivní,krutý a velmi drastický.Snad po celou dobu jsem měl husí kůži.Úžasné herecké výkony,ale překvapil mě Marlon Wayans(opravdu ho moc nemusím).Každopádně mě v tomto filmu dostal,byl DOKONALÝ.Rozhodně nejlepší zpracování o drogách. ()

Desmi

Filmu se toho nedá moc vytknout. Těžko říct, jak moc reálně to režisér vystihl. Mě jako člověku, který v ničem podobným nejel to přišlo docela věrohodné. Paní Goldfarbové mi bylo upřímně líto - a opět jsem měl pocit, že mi režisér naservíroval holou skutečnost, že se opravdu ve světě děje tak jak popisuje. Kdybych měl hodnotit dílo jako odvedenou práci - byl by to plný počet, ale na "feťáky" se prostě nikdy nebudu dívat rád, a jejich problémy ve mne nikdy nebudou vyvolávat soucit, proto to nížší hodnocení... ()

kacer4

Pre mňa je to po The Passion of the Christ asi druhý film, po ktorom som zostal šokovaný. Niektoré scény mi pripadali ako psycho, hlavne tie s E. Burstyn. A na záver akcia u Veľkého Tima... Takú odvážnu scénu si vo filme nepamätám. Ale filmu nič nevyčitujem. Zostane veľmi dlho v mojej pamäti. Bezchybná kamera a strih... Ani som nečakal, že môžu byť také úžasné. Kultovú hudbu asi netreba hodnotiť. Herci stopercentný, Ellen Burstyn 110% :). ()

japekli

Každýmu, kdo si po šlehu libuje nebo tomu, kdo balancuje esli zkusit, můžu jen doporučit, aby tohle zhlídnul a zhruba viděl kam až se může dostat, když se to vymkne. Je ovšem pravdou, že na konci filmu bude v takový depce, že si možná něco dá. ()

misul96

No. No. No. Neřekla bych, že mě to takhle dostane. Dobře to začalo a pak se to pomalu vyvíjelo k tomu masochistickému, dramatickému a dost psychicky náročnému konci. A já na to neřeknu ani ň, protože jsem na to koukala nejen s otevřenou pusou, ale i s dost velkým obdivem k hercům. Smekám. :-) ()

chinano

Tento film ždímá z tématu "neberte drogy, zničí vám život" děsuplnou atmosféru do poslední kapky. Není to první film svého druhu, to ani omylem, ale rozhodně stojí na absolutní špici atmosférických filmů. Zkrátka nezapomenutelný zážitek. /90%/ ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen