Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu

Recenze (340)

honajz 

všechny recenze uživatele

Hodně, ale hodně slabé, navíc je to ze tří čtvrtin vykrádačka Goldfingera. Chybí bondovské atributy jako vodka a martini, Qova udělátka, akce je minimálně, a i když lokace ujdou, samy o sobě nestačí. Pobaví ústřední písnička od Duran Duran (kdopak je dnes pamatuje? Klidně to mohli zpívat Culture Club), a i na bondovky je zde spousta nelogičností a nedotažeností, jež prostě bijí do očí (tak oheň za chvíli přepálí ocelová lana výtahu, jo?, po průlezu podzemními tunely má holka čisté bílé šaty?, proč MayDay neseskočila hned u výlezu z tunelu a neutekla?, když on je psychopat, jsou snad psychopaty všichni kolem něho, že mu tak bezmezně slouží a nepochybují, i když vymlátí stovky horníků?), a ostatně i nelogické chování postav je často zarážející (a uječená Stacey měla v tunelech taky zůstat). Jinak ve chvíli, kdy horníci vjeli do zaminovaného tunelu, hnedle jsem si vzpomněl na Salašáry, tedy na Tajemství hradu v Karpatech, a uvědomil jsem si, že tenhle díl už to natolik přehnal a natolik byl odfláknutý, že je parodií sebe sama. A to už je u Bonda, jenž tak trochu je parodií špionážních filmů, co říct. ()

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Roger Moore jako agent 007 zestárnul. Pro někoho elegantně, ne už tak pro mě. V té roli byl prostě pantáta Bezouška. A hlavně to bylo pro něj poslední účinkování v roli agenta s povolením zabíjet. Tuhle bondovku si ovšem mohli odpustit. Nejenže není ničím zajímavá, ale i akce je zfušovaná a Duran Duran se také s titulní a stejnojmenou písní moc nevytáhli. Vyšla z toho solidní a nudná břečka. Klady: mini rolička Dolpha Lundgrena, na tu dobu šukézní bondgirl Tanya Roberts. Zápory: Roger Moore je v roli přestárlý a pomalu připomíná antitalenta George Lazenbyho, zfušovaná a nenápaditá akce, Walkenovi démoničtí fanatici už mě nebaví, černoška Grace Jones jako záporák byl docela přehmat, nudná zápletka, slabá režie, kouzlo Jamesa Bonda netrvá věčně, otravná písnička od Duran Duran. Mé hodnocení: 0% ()

Reklama

Legas 

všechny recenze uživatele

Kdyby se skloubila pvní polovina Chobotničky s akcí ve Vyhlídce na vraždu, pak by patrně vznikla téměř dokonalá bondovka. Ještě by se ale musela vystřihnout ta "blbá blondýna", která nejenže tvrdí, že má vysokoškolský diplom z geografie, ale dokonce umí řídit hasičské auto s návěsem - a to pěklně rychle. Bondovky beru s nadhledem, ale i nadhled má své meze. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Vyšťavenost série už nešlo déle maskovat přestřelenými akcemi (řešenými pro menší pružnost Mooreova těla z větší části dosti archaickými zadními projekcemi) a zlehčováním každé potenciálně zlehčitelné situace. Ani jednoho není ve Vyhlídce na vraždu dost, aby ji to změnilo v parodii sebe samé. Bondovka pomalá jako jízda na důlním vozíku. 50% Zajímavé komentáře: woody, pshimi, numi, Desperado, PALINO, ]V[()Rt ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Slabší Bond, nejen kvůli nezajímavému hereckému vysloužilci Rogeru Mooreovi, kterého nikdy nebudu mít v lásce, ale i díky nudnému příběhu, který je další variací na "chci tohle zabijte tohohle a ovládnu svět". Doufám, že tento Bondovský pohřeb Rogera Moora bude následován nečím kvalitnějším a lepším hercem v hlavní roli. Bohužel mé doufání, nebylo moc platné. ()

Galerie (162)

Zajímavosti (44)

  • Závěrečná scéna se odehrává na mostě Golden Gate, který je symbolem San Francisca (Lucas87)
  • Před uvedením filmu producenti zjistili, že v USA od roku 1981 existuje firma Zoran Corporation, nadnárodní technologická společnost se sídlem v Silicon Valley. Název byl odvozen z hebrejského slova pro křemík, v roce 2011 firmu převzala globální společnost CSR. Aby předešli problémům, přidali proto tvůrci na začátek filmu prohlášení, že jméno Zorin (Christopher Walken) nezobrazuje žádnou skutečnou postavu nebo společnost. (kenny.h)

Související novinky

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik… (více)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)

Reklama

Reklama