Reklama

Reklama

Vyhlídka na vraždu

  • Česko Vyhlídka na smrt (více)
Ukázka z filmu

Obsahy(1)

Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu

Recenze (334)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Vida jak pěkný náhrobeček Roger Moore svému Bondovi vytesal. Ačkoli čas běžel a šaramantní Angličan rozhodně nemládl, jeho poslední bondovka je velice svěží a v mezích možností dynamická. Ovšemže, hodně dělá čistá rasa Zorin, skvěle vyseknutý démonickým Walkenem, svoje odvede i slušný (na poměry moorovek) scénář, který má jednotného ducha a dobře kloubí sarkasmus, napětí a decentní nadhled (tentokrát však prostý sebeparodičnosti). Kouzlo nelze upřít ani smrtonosné gazele MayDay a titulní popovce z dílny hitmakerů DURAN DURAN... Zápory jsou symptomatické – prebarikovaná režie Johna Glena a tradiční hluchá místa v prostřední pasáži filmů. Je zajímavé si všimnout, jak nevyrovnaná je většina moorovek – svižný úvod i závěr obvykle sráží "nijaký" prostředek. Jenže ve Vyhlídce na smrt je i vata snesitelná, atmosféru film neztrácí a řadí se ke zlatému fondu bondovek. Co Roger Moore zanechal v kultu agenta 007? Velký smysl pro humor, sebezlehčování a spíš uličnický než smrtící šarm... Dost na to, aby sedm jeho příspěvků do kánonu agenta 007 s povolením zabíjet vstoupilo do dějin akčního a dobrodružného filmu. Navzdory mnoha slabým momentům. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Loučení agenta Rogera Moorea s postavou 007, bylo zvláštní. Začátek filmu byl jak ze sna: honička na lyžích, nehorázná akce zakončená efektivním seskokem z Eiffelovky, jenže došla pára, no ono s ohledem na věk hlavního představitele se není co divit . Ovšem kdo pak se má koukat na akčního důchodce, že? Tak během filmu s akcičkou vypomůže tu kůň, tu hasičské auto. Trošku jsem přemýšlel, proč do toho Roger ještě šel a pak mě to trklo, měl tam přeci 3 ženy se kterými měl milostný poměr a to je větší lákadlo než váček s penězi, že? Ovšem dá se počítat Grace Jones za ženu ?? Nedá !! Ale rvačka s ní, to by byl boží masakr. A jelikož každá nuda jednou konči došli jsme na konec a Roger se s námi rozloučil ve velkém stylu parádni akci na mostě Golden Gate v San Franciscu a řeknu Vám ten Leninův řád od šéfa KGB dostal Bond právem !! Poslední poznámka šéfa KGB, je nehorázně vtipná náražka na tehdejší realitu výzkumu SSSR, za to je jedna hvězda. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

007__č.15__Poslední mooreovka. Žádná labutí píseň téměř šedesátiletého Moorea, naopak se dost povedla. Až na nějakých deset, patnáct minut nemá vyloženě slabé místo. Je tu skvělé lyžařské intro, nahánění zabijáka s působivým skokem z Eiffelovky, slušná auto honička s hasičským vozem s uvolněným žebříkem (při ní jsem si vzpomněl na "trojku" Terminátora) a závěrečná scéna se vzducholodí. Walkenův Zorin je psychopat par excellence a za jeho nápad zatopit Sillicon Valley by se nemusel stydět žádný bondovský záporák. Nakonec si z nostalgie říkám, možná jsem byl na toho Moorea až moc příkrý. Jeho smysl pro humor a nadhled bude bondovkám docela chybět. PS: song od Duran Duran je pro mně spolehlivě nejhorším bondovským songem celé série. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Roger Moore už bol dosť prestarnutý na Bonda, neviem aký zmysel to malo pre producentov stále dusiť v tejto úlohe herca, ktorý už moc vody namútiť nemohol. Christopher Walken ako záporák je zo svojim démonickým pohľadom fajn ale tie lepšie zahrané úlohy prišli od neho až o pár rokov neskôr, vedľajšie postavy ako čierna siláčka Grace Jones či pomocník Bonda ako že jeho sluha Patrick Bauchau sa dajú zniesť ale miestamy scenár dosť pokulháva a neponúka nič preborného, opäť je zameranie na Sovietov a to je na 80.roky téma nehorázne pretrepané zo všetkých možných strán a uhlov až sa to stáva fádne dnes a určite aj vtej dobe už museli byť diváci z toho nadmieru prejedení. Jedine na čom si ozaj dali záležať sú kulisy postavená ako šachty v bani. ║Rozpočet $30miliónovTržby USA $50,327,960Tržby Celosvetovo $152,400,000()

Matty 

všechny recenze uživatele

Vyšťavenost série už nešlo déle maskovat přestřelenými akcemi (řešenými pro menší pružnost Mooreova těla z větší části dosti archaickými zadními projekcemi) a zlehčováním každé potenciálně zlehčitelné situace. Ani jednoho není ve Vyhlídce na vraždu dost, aby ji to změnilo v parodii sebe samé. Bondovka pomalá jako jízda na důlním vozíku. 50% Zajímavé komentáře: woody, pshimi, numi, Desperado, PALINO, ]V[()Rt ()

Galerie (159)

Zajímavosti (35)

  • Herečka Maud Adams, která přišla během natáčení v přístavišti v San Franciscu navštívit svého přítele Rogera Moora, se dostala do záběru jako žena v davu v pozadí. Ačkoliv ji prakticky nejde rozpoznat, je to po The Man with the Golden Gun a Octopussy její třetí vystoupení v bondovské sérii. (Colonist)
  • Závěrečná scéna se odehrává na mostě Golden Gate, který je symbolem San Francisca (Lucas87)
  • Během premiéry se na adresu filmu vyjádřil tisku Sean Connery slovy: "Jamese Bonda by měli hrát herci vě věku 33-35 let. Já jsem na to už příliš starý. A Roger Moore rovněž!" (Conspi)

Související novinky

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž…

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik…

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu…

Reklama

Reklama