Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

Djkoma

Slabší Bond, nejen kvůli nezajímavému hereckému vysloužilci Rogeru Mooreovi, kterého nikdy nebudu mít v lásce, ale i díky nudnému příběhu, který je další variací na "chci tohle zabijte tohohle a ovládnu svět". Doufám, že tento Bondovský pohřeb Rogera Moora bude následován nečím kvalitnějším a lepším hercem v hlavní roli. Bohužel mé doufání, nebylo moc platné. ()

T2

Roger Moore už bol dosť prestarnutý na Bonda, neviem aký zmysel to malo pre producentov stále dusiť v tejto úlohe herca, ktorý už moc vody namútiť nemohol. Christopher Walken ako záporák je zo svojim démonickým pohľadom fajn ale tie lepšie zahrané úlohy prišli od neho až o pár rokov neskôr, vedľajšie postavy ako čierna siláčka Grace Jones či pomocník Bonda ako že jeho sluha Patrick Bauchau sa dajú zniesť ale miestamy scenár dosť pokulháva a neponúka nič preborného, opäť je zameranie na Sovietov a to je na 80.roky téma nehorázne pretrepané zo všetkých možných strán a uhlov až sa to stáva fádne dnes a určite aj vtej dobe už museli byť diváci z toho nadmieru prejedení. Jedine na čom si ozaj dali záležať sú kulisy postavená ako šachty v bani. ║Rozpočet $30miliónovTržby USA $50,327,960Tržby Celosvetovo $152,400,000()

Lima

007__č.15__Poslední mooreovka. Žádná labutí píseň téměř šedesátiletého Moorea, naopak se dost povedla. Až na nějakých deset, patnáct minut nemá vyloženě slabé místo. Je tu skvělé lyžařské intro, nahánění zabijáka s působivým skokem z Eiffelovky, slušná auto honička s hasičským vozem s uvolněným žebříkem (při ní jsem si vzpomněl na "trojku" Terminátora) a závěrečná scéna se vzducholodí. Walkenův Zorin je psychopat par excellence a za jeho nápad zatopit Sillicon Valley by se nemusel stydět žádný bondovský záporák. Nakonec si z nostalgie říkám, možná jsem byl na toho Moorea až moc příkrý. Jeho smysl pro humor a nadhled bude bondovkám docela chybět. PS: song od Duran Duran je pro mně spolehlivě nejhorším bondovským songem celé série. ()

Enšpígl

Loučení agenta Rogera Moorea s postavou 007, bylo zvláštní. Začátek filmu byl jak ze sna: honička na lyžích, nehorázná akce zakončená efektivním seskokem z Eiffelovky, jenže došla pára, no ono s ohledem na věk hlavního představitele se není co divit . Ovšem kdo pak se má koukat na akčního důchodce, že? Tak během filmu s akcičkou vypomůže tu kůň, tu hasičské auto. Trošku jsem přemýšlel, proč do toho Roger ještě šel a pak mě to trklo, měl tam přeci 3 ženy se kterými měl milostný poměr a to je větší lákadlo než váček s penězi, že? Ovšem dá se počítat Grace Jones za ženu ?? Nedá !! Ale rvačka s ní, to by byl boží masakr. A jelikož každá nuda jednou konči došli jsme na konec a Roger se s námi rozloučil ve velkém stylu parádni akci na mostě Golden Gate v San Franciscu a řeknu Vám ten Leninův řád od šéfa KGB dostal Bond právem !! Poslední poznámka šéfa KGB, je nehorázně vtipná náražka na tehdejší realitu výzkumu SSSR, za to je jedna hvězda. ()

Matty

Vyšťavenost série už nešlo déle maskovat přestřelenými akcemi (řešenými pro menší pružnost Mooreova těla z větší části dosti archaickými zadními projekcemi) a zlehčováním každé potenciálně zlehčitelné situace. Ani jednoho není ve Vyhlídce na vraždu dost, aby ji to změnilo v parodii sebe samé. Bondovka pomalá jako jízda na důlním vozíku. 50% Zajímavé komentáře: woody, pshimi, numi, Desperado, PALINO, ]V[()Rt ()

• Starostkou San Francisca byla v době natáčení Dianne Feinsteinová a protože byl Roger Moore jejím nejoblíbenějším představitelem Bonda, poskytla filmovému štábu všechna nutná povolení k natáčení. (Conspi)
  • V úvodní sekvenci jsou sovětští vojáci vyzbrojeni československou útočnou puškou VZ. 58 namísto AK. (KRYSIOPICE)
  • James Bond (Roger Moore) ke vstupu do hřebčínů použije falešné jméno St. John. Přitom jde o jméno postavy, kterou herec hrál v úspěšném akčním seriálu Persuaders (od r. 1971). (honajz)