Vyhlídka na vraždu

• slovenský

Vyhliadka na vraždu

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 126 min

Začiatok na horách bol zase príšerný. Sledovať snáď desiaty krát Bonda, ako uniká pred desiatkami zabijákov na lyžiach a tentokrát aj na snowboarde a bez problémov sa uhýba guľkám je na nevydržanie. Potom sa však presunieme do Paríža a jeho šik okolia a tam mu to zase sluší nesmierne. Toto je tá elegancia, ktorá mu sluší a do ktorej sa Moore hodí. Lenže nasleduje zbesilá naháňačka s políciou v San Franciscu a takéto situácie skôr sedia McClaenovi. No ale nakoniec to vytiahne Golden gate. Podobne je to aj s Bond girls, Grace Jones je skvelá ako záporáčka, ale ako Bondova milenka je absolútne mimo. Zato Tanya Roberts patrí k najpôvabnejším ženám v sérii a so svojou "polointeligenciou" sa priam pýta do Bondovej postele.(19.4.2015)

14. bondovka - Nuže. Vyhlídka na smrt má skvělého záporáka. Christopher Walken jako nacistický gentický experiment Max Zorin - to je castingový nápad za nápady. Skvostný a děsivý výkon. I takový Blofeld se má na pozoru :-) Pak jsou tu skvělé akční scény - na Eiffelovce, vražedná projíždka na šíleném koni a požár radnice a následný úprk v hasičském autě. Originální zápletku se zničením údolí Silicon Valley. Finále s vzducholodí nad mostem Golden Gate. Mnoho chladnokrevně postřílených mrtvol... Všechno slibuje monstrózní bondovský zážitek. Ale jsou tu velká "ale". Moore byl perfektní Bond. Já ho mám velice rád. Zde už je to však nad jeho možnosti a britského svůdníka mu stěží uvěřím. A pak je tu Bondgirl - Tanya Roberts je sexy, to nepopírám. Ale televizní poronohvězdička jako hlavní hrdinka :-( Zastiňuje ji každý, i zpěvačka Grace Jones jako zrůdná vražedkyně May Day (málem bych na ni zapomněl, další z kladů). Ale pokud se přeneseme nad to všechno zbývá ještě něco. A to něco nedokážu popsat. Nezpůsobuje to stáří hrdiny ani občasná trapnost humoru. Nic takového. Snad divná pachuť 80's. Zkrátka a dobře - nemůžu mu dát plný počet hvězdiček. Přesto podceňována a mnohými odmítaná Bondovka patří mezi ty nejlepší. Ale song Duran Duran nesnáším. Neženže je hrozný, ale má strašný videoklip s létajícími kamerkami. Fuj. PS: Zrovna včera znovu vyhořela Pinewoodská studia. Tedy stejně jako v případě tohohle filmu. A natáčení muselo být na 4 měsíce pozastaveno. Snad nás to nečeká u Casino Royale (31.7.06)(31.7.2006)

• Matty

Vyšťavenost série už nešlo déle maskovat přestřelenými akcemi (řešenými pro menší pružnost Mooreova těla z větší části dosti archaickými zadními projekcemi) a zlehčováním každé potenciálně zlehčitelné situace. Ani jednoho není ve Vyhlídce na vraždu dost, aby ji to změnilo v parodii sebe samé. Bondovka pomalá jako jízda na důlním vozíku. 50% Zajímavé komentáře: woody, pshimi, numi, Desperado, PALINO, ]V[()Rt(12.8.2007)

Posledni Mooreova bondovka uz je precejen slabsi. Problem je, ze v ty dvouhodinovy stopazi se tu toho moc nedeje, humoru a hlasek minimum a akce zrovna tak. Ale musi se nechat, ze kdyz uz konecne k nejaky ty akci dojde, tak je docela napadita. Skoro sedesatiletej Moore je sice viditelne unavenej, na Bonda starej, ale neprislo mi, ze by roli vylozene nezvladal, jasne, je poznat, ze ve spouste scenach ho nekdo zastupuje, ale s primhourenim oka se mu ta akce da furt verit. Tentokrat tu je po case zas konecne kvalitni zaporak, Walken je fakt paradni, navic ma zajimavej plan a je jen skoda, ze nedostane vic prostoru. Ten mu kolikrat krade na zaporaka vhodna, ale jako zenska pekne hnusna Grace Jones. Celkove se nekona zadnej prusvih, ale ani zadna pecka, lepsi 3*.(29.1.2010)

• numi

View To Kill je atypická bondovka. Je více investigativní než akční (týká se první hodiny a půl, pak je to opět tradiční slátatina s řádem v chaosu), bondgirl je zase po dlouhé době blond (asi blondýnky opět vešly do módy), záporákův poskok má snad ještě delší nohy než měl Jaws (a je to první záporákův poskok, který si to s Bondem rozdá i v posteli!) a neporazitelného agenta s povolením zabíjet hraje důchodce. Bohužel. Děj je zajímavější, střídmější na lokace a tudíž i komplexnější (bohudík), ale stále je příliš dlouhý. Právě proto, že ubylo akce (Moore už zřejmě nemohl ani běhat), by bylo vhodné stopáž stáhnout třeba na nějakých přijatelných sto minut. Takhle už už čekáte na závěr a film se teprve v tu chvíli vřítí do slavné-neslavné salvy pobíhajících lidiček a zmatených střihů, které se s dvěma tunama nadsázky dá říkat vyvrcholení. Dva a půl. [srpen 2006](22.8.2006)

• - V úvodní sekvenci jsou sovětští vojáci vyzbrojeni československou útočnou puškou VZ. 58 namísto AK. (KRYSIOPICE)

• - Skok z Eiffelovy věže se měl natáčet nadvakrát s dvěma různými kaskadéry. Po prvním skoku byly ale získány všechny záběry, a tak druhý skok nebyl potřeba. Zklamaný druhý kaskadér skočil z věže na vlastní pěst bez potřebných povolení od pařížských zastupitelů. Aby nebylo ohroženo další natáčení, dostal tento skokan okamžitou výpověď. (Colonist)

• - Herečka Maud Adams, která přišla během natáčení v přístavišti v San Franciscu navštívit svého přítele Rogera Moora, se dostala do záběru jako žena v davu v pozadí. Ačkoliv ji prakticky nejde rozpoznat, je to po The Man with the Golden Gun a Octopussy její třetí vystoupení v bondovské sérii. (Colonist)