Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

TV spot

Recenze (340)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Klady: snowboarding na hudbu The Beach Boys, skvelá úvodná titulková pasáž, najlepší Bond song v podaní najlepšej popovej kapely, sexy B(l)ond girl, slizký Christopher Walken. Zápory: Roger Moore už je dosť starý, androgynná "Bond girl", klišé. Chcelo to zmenu, už dávno. James Bond zaspal dobu a nezmenila to ani vychytená syntetizátorová pecka od Duran Duran v úvode. Roger Moore už je starý a v spojení s vôbec nie štýlovým klišé sa dostávame k nebezpečnej kombinácii. Stále to tápe v "overených" scénach a motívoch. Premena zlého poskoka (Moonraker), plán na ochromenie západnej ekonomiky (zlatý Goldfinger), sexuálne narážky a scény sú samoúčelné a v spojení so suchými hláškami skoro 60 ročného Moora pôsobia ako vytrhnuté zo zlého porna. Najlepšie tu bezradnosť a neoriginalitu vidieť na hlavnej postave: síce je tu skvelý nápad s pôvodom Zorina, ale motiváciu a plány má k smrti neoriginálne. Ale Duran Duran sú božskí! ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Všetci dopredu vedeli, že tento film je Moorova labutia pieseň. Vek nezastavíš a ani tí najzarytejší fanúšikovia neuveria, že ich obľúbenec môže na prahu šesťdesiatky, kedy už sa hocikedy chodí do dôchodku, ešte konkurovať o generáciu mladším protivníkom. Myslím, že autori ušili Rogerovi Mooreovi dôstojnú rozlúčku. Pozrie sa do Paríža, pobije sa na Golden Gate v San Franciscu. Opäť tu máme zloducha, ktorý chce masakrovať milióny ľudí, ktorého výborne zahral Christopher Walken, proste báječný príbeh. Do pamäti sa zapíše hlavne titulný hit od Duran Duran a kráľ skvelých vedľajších úloh Christopher Walken a jeho úchylná spolupracovníčka May Day. ()

Reklama

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Poněkud nedůstojné. Moore už působí trochu unaveně, bond girl je sice pohledná, ale nesnesitelně vycmrndlá a nebýt působivě barevně se doplňující dvojky Walken-Jonesová, kteří prakticky jako jediní měli nějakou šťávu, nedalo by se na to koukat. Slovy jednoho kamaráda - "...a padouši ani neměli žádnej obrovskej paprskomet..." Takže Chris a Grace každý po hvězdičce a bodycount taky jednu. Celkem tři a víc ani ťuk. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

#14 - Moorovi sa podarilo so sériou o tajnom agentovi rozlúčiť mimoriadne kvalitne. Naozaj sa jedná po dlhom čase o veľmi svižné a napätosťou nabité pokračovanie, kde mi ani tak nevadil Moorov vek, pretože film je postavený hlavne na dobrom námete a záporákoch. Žiadna prehnaná svetová hrozba alebo superzbraň, nápad je jednoduchší, no o to účinnejší. To isté platí o záporákoch. Walken diabolský, Grace Jones jeden z najlepších ženských záporákov. 80%. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Obávám se, že ano. Jmenuji se Bond, James Bond. Prostě mi musíš věřit............ Scénář : Michael G. Wilson a Richard Maibaum. Kamera : Alan Hume. Hudba : John Barry. Ocenění 1986 - Golden Globes, USA - nominace za píseň "A View to a Kill" - ochutnávka Duran Duran - A View to a Kill - zde : http://www.youtube.com/watch?v=2Rfl4vMzN1I Ve filmu hraje Grace Jones jako May Day. DIALOG - Stacey Suttonová ( Tanya Roberts ) : To je moje kočka. Musím ji nakrmit. Mám vám taky něco připravit? James Bond ( Roger Moore ) : Třeba Whiskas? ()

Galerie (162)

Zajímavosti (44)

  • Starostkou San Francisca byla v době natáčení Dianne Feinsteinová a protože byl Roger Moore jejím nejoblíbenějším představitelem Bonda, poskytla filmovému štábu všechna nutná povolení k natáčení. (Conspi)
  • Při úvodní honičce na ledovci přejede Bond (Roger Moore) vodu na lyži ze sněžného skútru. Za ním se o totéž pokouší dva Rusové n lyžích, kterým se to nepodaří a rozplácnou se ve vodě. Jejich samopaly spadnou také do vody, nicméně se nepotopí, ale plavou na vodě. (pjotri)
  • Skok z Eiffelovy věže se měl natáčet nadvakrát s dvěma různými kaskadéry. Po prvním skoku byly ale získány všechny záběry, a tak druhý skok nebyl potřeba. Zklamaný druhý kaskadér skočil z věže na vlastní pěst bez potřebných povolení od pařížských zastupitelů. Aby nebylo ohroženo další natáčení, dostal tento skokan okamžitou výpověď. (Colonist)

Související novinky

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik… (více)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)

Reklama

Reklama