poster

Vyhlídka na vraždu

 • český

  Vyhlídka na smrt

 • anglický

  A View to a Kill

 • slovenský

  Vyhliadka na smrť

 • slovenský

  Vyhliadka na vraždu

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  ***

  Klady: snowboarding na hudbu The Beach Boys, skvelá úvodná titulková pasáž, najlepší Bond song v podaní najlepšej popovej kapely, sexy B(l)ond girl, slizký Christopher Walken. Zápory: Roger Moore už je dosť starý, androgynná "Bond girl", klišé. Chcelo to zmenu, už dávno. James Bond zaspal dobu a nezmenila to ani vychytená syntetizátorová pecka od Duran Duran v úvode. Roger Moore už je starý a v spojení s vôbec nie štýlovým klišé sa dostávame k nebezpečnej kombinácii. Stále to tápe v "overených" scénach a motívoch. Premena zlého poskoka (Moonraker), plán na ochromenie západnej ekonomiky (zlatý Goldfinger), sexuálne narážky a scény sú samoúčelné a v spojení so suchými hláškami skoro 60 ročného Moora pôsobia ako vytrhnuté zo zlého porna. Najlepšie tu bezradnosť a neoriginalitu vidieť na hlavnej postave: síce je tu skvelý nápad s pôvodom Zorina, ale motiváciu a plány má k smrti neoriginálne. Ale Duran Duran sú božskí!(16.12.2007)

 • kinej
  *

  Rozpačitá bondovka z tuhých osumdesátek. Roger Moore má stejné charisma jako Sean Connery, jen se záporným znamínkem. Není to zrovna sympaťák, spíš bych řekl, že je lehce přislizlý. Je to podivné, ale mě prostě přijde Moore ze všech nejhorší. No a ostatní atributy filmu také zrovna nepomáhají. Je tu sice Christopher Walken, který ani moc nemusí hrát aby byl dobrý, ale o to víc podivně působí příšerný herecký výkon Grace Jones. Titulní skladba patří k tomu úplně nejhoršímu co kdy Bonda potkalo a není se čemu divit. Duran Duran jsou ztělesněním, ale i tvůrcem toho nejodpudivějšího na hudbě 80. let. Když k tomu přičtu trapnou akční sekvenci se Steepelchase a nudnou akci s hasičským autem, tak si na tom View to Kill moc dobře nestojí. Alespoň se je ale na co koukat v závěru, zatopení dolů a scéna se vzducholodí zachraňují film od podprůměru.(26.2.2010)

 • Marigold
  ****

  Vida jak pěkný náhrobeček Roger Moore svému Bondovi vytesal. Ačkoli čas běžel a šaramantní Angličan rozhodně nemládl, jeho poslední bondovka je velice svěží a v mezích možností dynamická. Ovšemže, hodně dělá čistá rasa Zorin, skvěle vyseknutý démonickým Walkenem, svoje odvede i slušný (na poměry moorovek) scénář, který má jednotného ducha a dobře kloubí sarkasmus, napětí a decentní nadhled (tentokrát však prostý sebeparodičnosti). Kouzlo nelze upřít ani smrtonosné gazele MayDay a titulní popovce z dílny hitmakerů DURAN DURAN... Zápory jsou symptomatické – prebarikovaná režie Johna Glena a tradiční hluchá místa v prostřední pasáži filmů. Je zajímavé si všimnout, jak nevyrovnaná je většina moorovek – svižný úvod i závěr obvykle sráží "nijaký" prostředek. Jenže ve Vyhlídce na smrt je i vata snesitelná, atmosféru film neztrácí a řadí se ke zlatému fondu bondovek. Co Roger Moore zanechal v kultu agenta 007? Velký smysl pro humor, sebezlehčování a spíš uličnický než smrtící šarm... Dost na to, aby sedm jeho příspěvků do kánonu agenta 007 s povolením zabíjet vstoupilo do dějin akčního a dobrodružného filmu. Navzdory mnoha slabým momentům.(21.11.2004)

 • Legas
  ****

  Kdyby se skloubila pvní polovina Chobotničky s akcí ve Vyhlídce na vraždu, pak by patrně vznikla téměř dokonalá bondovka. Ještě by se ale musela vystřihnout ta "blbá blondýna", která nejenže tvrdí, že má vysokoškolský diplom z geografie, ale dokonce umí řídit hasičské auto s návěsem - a to pěklně rychle. Bondovky beru s nadhledem, ale i nadhled má své meze.(26.4.2006)

 • ScarPoul
  ****

  Po tejto bondovke dali zbohom celej sérií Lois Maxwell - Monneypenny, a Roger Moore v úlohe Jamesa Bonda. Človek by čakal, že tento rozlúčkový Bond bude lepší ako tie predtým, lenže každá posledná Bodnovka agenta 007 stojí za staru belu. Tak je tomu aj tu. Nie že by bola vyslovene zlá, ale predchodcom nesiaha ani po päty. Dôvod - aspoň v tomto prípade - nad slnko jasnejší - starý roger moore. Minimum akčných scén a aj tie nedosahujú kvality predchádzajúcich dielov. Všetkého je tu po menej, aj keď sa nám tvorcovia snažia nahovoriť opak. Film síce plynie tak ako ostatné, a nie je tam výraznejší prvok, ktorý by bol prekážajúci, len to skrátka nie je ono. Jediné čo môžem pochváliť je Christopher Walken - jeho zloduchov jednoducho žeriem.(1.9.2009)

 • - James Bond (Roger Moore) ke vstupu do hřebčínů použije falešné jméno St. John. Přitom jde o jméno postavy, kterou herec hrál v úspěšném akčním seriálu Persuaders (od r. 1971). (honajz)

 • - Pomstít smrt Maxe Zorina, svého přítele a učitele, je jeden z hlavních cílů Bondova protivníka ve hře "Everything or Nothing" z roku 2004. (Colonist)

 • - Skok z Eiffelovy věže se měl natáčet nadvakrát s dvěma různými kaskadéry. Po prvním skoku byly ale získány všechny záběry, a tak druhý skok nebyl potřeba. Zklamaný druhý kaskadér skočil z věže na vlastní pěst bez potřebných povolení od pařížských zastupitelů. Aby nebylo ohroženo další natáčení, dostal tento skokan okamžitou výpověď. (Colonist)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace