Vyhlídka na vraždu

• slovenský

Vyhliadka na vraždu

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 126 min

- nevhodně zvolená (vtipná?) hudba při počátečním úniku na "snowboardu" - skutečně úžasná černošská "krabice" s účesem ála dva tryskové motory :) Jinak jde o ucházející bondovku, mínus za černošskou společnici, která nevypadala ani tak hrozivě, jako směšně, plus za Walkenova záporáka a smích zmaru před koncem.(21.8.2011)

Roger Moore sa rozlúčil s úlohou agenta 007 so cťou, aj keď už mal tých vrások na čele viditeľne viac než sexuálnych zárezov v Bondovej zbierke. A možno práve preto mu tvorcovia písali scenár na jeho (asi unavené) telo, kde tých naháňačiek a adrenalínových jázd s Bondom je veľmi poskromne. Zamaskovať Moora, aby vyzeral vierohodne pri zvádzaní krásky, ktorá by mohla byť nielen jeho dcérou, ale pri troške fantázii aj vnučkou, bolo predsa len zložitá úloha. A tá coolová kožená bunda mu tiež veľmi nepomáhala. Predsa len, šesťdesiatka predo dvermi a nahovárať si, že som nielen duchom mladý, hmm? Takže to často pripomínalo nie agenta v službe, ale agenta vo výslužbe. Ale zbaliť blondýnu Tanyu Roberts, ktorej scenár predpísal repliky typu "ach James, neodchádzaj!", "James, kam ideš?" či "James, neopúšťaj ma!", by som k tej vierohodnosti mohol byť zhovievavý. Čo je však nesporne pozitívne, je skutočnosť, že Bond dostal opäť dôstojný prípad, ktorý neuráža divákovú (teda aspoň moju) inteligenciu, ako to bolo v predošlej Chobotničke. Čelí totiž zloduchovi, ktorý mu je viac než vyrovnaným súperom, a ktorý je jedným z najlepších Bondových protivníkov v celej sérii, ak nie rovno najlepším. Okrem jeho šialeného nápadu zatopiť Silicon Valley, mu pridáva body aj jeho vražedná pobočníčka May Day. Suma sumárum, Christopher Walken a Grace Jones sú tu ako delikatesná omáčka na tak trochu už rozvarené špagety.(29.12.2006)

Mooreovo loučení stálo skutečně za to. Pokud přehlédnu, že kvůli hlavnímu představiteli byl evidentně upravován scénář a i natáčení, aby se co nejvíc zakryly jeho možnosti, tak nemám ani moc výtek. Christopher Walken hraje jako Bůh a jeho psychopatická extravagance mu bezvadně sedí. Navíc Bond předčil i Terminátora, jelikož skoro 30 let předtím než se na jeřábu proletěl Arnie, tak James už měl tuhle zkušenost dávno za sebou, a to se cení. Sice jsem rád, že se Roger rozloučil nadobro, jelikož to místy vypadalo jako sraz důchodců, ale musím uznat, že věděl jak na to.(4.2.2007)

14. Bondovka - Roger Moore ve věku 58 let ve svém posledním sedmém filmu s agentem 007. Nedopadlo to nejhůř, ale hlavní zásluhu na tom mají kaskadéři a kvalitní záporák Max Zorin (Christopher Walken). Dolph Lundgren je ve své první nemluvené roličce bodyguarda generála Gogola a agenta KGB lehce přehlédnutelný, ale opravdu tam svých dvacet vteřin na pozadí odehraje. K vydařeným kaskaderským scénám patří ta s hasičským autem, které má samostaně ovladatelný návěs s výsuvným žebříkem. Bondova pronásledovací jízda od Eiffelovky končící jízdou s přepůleným autem byla spíše do komediálního žánru.(26.12.2012)

• kingik

Roger Moore jako agent 007 zestárnul. Pro někoho elegantně, ne už tak pro mě. V té roli byl prostě pantáta Bezouška. A hlavně to bylo pro něj poslední účinkování v roli agenta s povolením zabíjet. Tuhle bondovku si ovšem mohli odpustit. Nejenže není ničím zajímavá, ale i akce je zfušovaná a Duran Duran se také s titulní a stejnojmenou písní moc nevytáhli. Vyšla z toho solidní a nudná břečka. Klady: mini rolička Dolpha Lundgrena, na tu dobu šukézní bondgirl Tanya Roberts. Zápory: Roger Moore je v roli přestárlý a pomalu připomíná antitalenta George Lazenbyho, zfušovaná a nenápaditá akce, Walkenovi démoničtí fanatici už mě nebaví, černoška Grace Jones jako záporák byl docela přehmat, nudná zápletka, slabá režie, kouzlo Jamesa Bonda netrvá věčně, otravná písnička od Duran Duran. Mé hodnocení: 0%(15.2.2013)