Vyhlídka na vraždu

• slovenský

Vyhliadka na vraždu

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 126 min

Ze starých bondovek se mi tahle líbila asi nejvíce. Výborný Moore, skvělý záporák Walken, spousta akce a skvělé finále.(6.6.2010)

Mooreovo loučení stálo skutečně za to. Pokud přehlédnu, že kvůli hlavnímu představiteli byl evidentně upravován scénář a i natáčení, aby se co nejvíc zakryly jeho možnosti, tak nemám ani moc výtek. Christopher Walken hraje jako Bůh a jeho psychopatická extravagance mu bezvadně sedí. Navíc Bond předčil i Terminátora, jelikož skoro 30 let předtím než se na jeřábu proletěl Arnie, tak James už měl tuhle zkušenost dávno za sebou, a to se cení. Sice jsem rád, že se Roger rozloučil nadobro, jelikož to místy vypadalo jako sraz důchodců, ale musím uznat, že věděl jak na to.(4.2.2007)

Opět standardní Bondovka, ve které se Moore důstojně rozloučil s rolí 007. Už bylo na čase, protože věk je na něm hodně zdát. Nicméně Bond je to pořád povedený, se spoustou akce, krásnou Bondgirl a parádním záporákem. Za mě 80% :)(27.1.2016)

Poslední Mooreovka, stojí na výborném scénáři, jenže Bond už trošku zavání pedofílií a bondgirl se nezmůže na víc než blbou blondýnu. Ještěže tu máme skvělou May Day, šíleného Walkena a nezapomenutelné finle na mostě Golden Gate. A nenechte se zmást, ten řád, který na konci Bond dostane, není určen Bondovi ale Rogeru Moorovi. Za těch 12 let s Bondem si to zaslouží;)(6.11.2003)

70%(14.3.2010)

• - Při honičcce v Paříži si lze několikrát všimnout, že Bonda (Roger Moore) zastupuje kaskadér. (Axarus)

• - Rolls-Royce, se kterým Bond a jeho společník přijedou na Zorinův zámek, patřil producentovi Albertu R. Broccolimu. (Colonist)

• - Hlas vycházející z reproduktorů v San Francisco City Hall patří scenáristovi řady filmů o agentu Bondovy Michaelu G. Wilsonovi. (Conspi)