Vyhlídka na vraždu

• slovenský

Vyhliadka na vraždu

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 126 min

Loučení agenta Rogera Moorea s postavou 007, bylo zvláštní. Začátek filmu byl jak ze sna: honička na lyžích, nehorázná akce zakončená efektivním seskokem z Eiffelovky, jenže došla pára, no ono s ohledem na věk hlavního představitele se není co divit . Ovšem kdo pak se má koukat na akčního důchodce, že? Tak během filmu s akcičkou vypomůže tu kůň, tu hasičské auto. Trošku jsem přemýšlel, proč do toho Roger ještě šel a pak mě to trklo, měl tam přeci 3 ženy se kterými měl milostný poměr a to je větší lákadlo než váček s penězi, že? Ovšem dá se počítat Grace Jones za ženu ?? Nedá !! Ale rvačka s ní, to by byl boží masakr. A jelikož každá nuda jednou konči došli jsme na konec a Roger se s námi rozloučil ve velkém stylu parádni akci na mostě Golden Gate v San Franciscu a řeknu Vám ten Leninův řád od šéfa KGB dostal Bond právem !! Poslední poznámka šéfa KGB, je nehorázně vtipná náražka na tehdejší realitu výzkumu SSSR, za to je jedna hvězda.(30.12.2006)

• kingik

Roger Moore jako agent 007 zestárnul. Pro někoho elegantně, ne už tak pro mě. V té roli byl prostě pantáta Bezouška. A hlavně to bylo pro něj poslední účinkování v roli agenta s povolením zabíjet. Tuhle bondovku si ovšem mohli odpustit. Nejenže není ničím zajímavá, ale i akce je zfušovaná a Duran Duran se také s titulní a stejnojmenou písní moc nevytáhli. Vyšla z toho solidní a nudná břečka. Klady: mini rolička Dolpha Lundgrena, na tu dobu šukézní bondgirl Tanya Roberts. Zápory: Roger Moore je v roli přestárlý a pomalu připomíná antitalenta George Lazenbyho, zfušovaná a nenápaditá akce, Walkenovi démoničtí fanatici už mě nebaví, černoška Grace Jones jako záporák byl docela přehmat, nudná zápletka, slabá režie, kouzlo Jamesa Bonda netrvá věčně, otravná písnička od Duran Duran. Mé hodnocení: 0%(15.2.2013)

Poněkud nedůstojné. Moore už působí trochu unaveně, bond girl je sice pohledná, ale nesnesitelně vycmrndlá a nebýt působivě barevně se doplňující dvojky Walken-Jonesová, kteří prakticky jako jediní měli nějakou šťávu, nedalo by se na to koukat. Slovy jednoho kamaráda - "...a padouši ani neměli žádnej obrovskej paprskomet..." Takže Chris a Grace každý po hvězdičce a bodycount taky jednu. Celkem tři a víc ani ťuk.(11.12.2004)

Rozpačitá bondovka z tuhých osumdesátek. Roger Moore má stejné charisma jako Sean Connery, jen se záporným znamínkem. Není to zrovna sympaťák, spíš bych řekl, že je lehce přislizlý. Je to podivné, ale mě prostě přijde Moore ze všech nejhorší. No a ostatní atributy filmu také zrovna nepomáhají. Je tu sice Christopher Walken, který ani moc nemusí hrát aby byl dobrý, ale o to víc podivně působí příšerný herecký výkon Grace Jones. Titulní skladba patří k tomu úplně nejhoršímu co kdy Bonda potkalo a není se čemu divit. Duran Duran jsou ztělesněním, ale i tvůrcem toho nejodpudivějšího na hudbě 80. let. Když k tomu přičtu trapnou akční sekvenci se Steepelchase a nudnou akci s hasičským autem, tak si na tom View to Kill moc dobře nestojí. Alespoň se je ale na co koukat v závěru, zatopení dolů a scéna se vzducholodí zachraňují film od podprůměru.(26.2.2010)

Celkem důstojné zakončení Moorovské kariéry Jamese Bonda. Příběh trochu horší, nezáživný, ale dobré akční scény tu jsou, dobře natočené, dobrá hudba. Skvělý konec. Takže 79% = ****(2.10.2012)

• - James Bond (Roger Moore) nosí hodinky značky Seiko. (dyfur)

• - Spoiler: Keď May Day (Grace Jones) tlačí do jazera auto, v ktorom sú Bond (Roger Moore) a Sir Godfrey (Patrick Macnee), má zatvorené okná. Ako sa potápa, má všetky okná otvorené. Keď však Bond vychádza pod hladinou z auta, sú okná opäť zatvorené. (kacer4)

• - Film byl kritizován nejen pro vysoký věk Bondova představitele, ale i pro nápadnou podobnost zápletky s legendárním Goldfingerem. (Colonist)