Vyhlídka na vraždu

• slovenský

Vyhliadka na vraždu

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 126 min

Mooreova posledná Bondovka. Určite sa jedná o jeden z najlepších dielov čo sa týka záporných postáv. Christopher Walken patrí medzi najlepšie zahraných záporákov, je psychotik a vie sa rýchlo rozhodnúť. No aj tak agenta 007 nezastavil, i keď mal šancí habadej. Tento diel nie je zlý, ale ako všetky ostatné časti, kde hlavnú postavu stvárnil Roger Moore boli pre mňa iba za 3*. Výnimkou bohužiaľ nie je ani tento diel. 65%(22.7.2014)

Moje oblíbená bondovka. Rád se na ni kouknu znova a znova. Vyhlídkou se loučí muj oblíbenec Moore se vší parádou. Vtipné hlášky, honička v hasícím voze, krásná blondýna a nejošklivější bondova milenka všech dob a démonickým psychopatem Walkenem, který patří k nejlepsím padouchům. Prostě nic nechybí, teda kromě vytuněného astoru.(10.8.2011)

Mé první seznámení s Rogerem Moorem v 007. Starší díly Jamese Bonda jsem nikdy neviděl, takže jsem měl trošku obavy jak budou vypadat hlavně akční scény. Nakonec jsem se dočkal místy příjemných překvapení. Je zde výborná dostihová honička, zajímavý záporák v podobě Chistophera Walkena a hlavně Roger Moore rád hází velice solidní hlášky. Škoda trošku roztáhlosti děje a také jasné mínus za upištěnou Tanyu Roberts. 69%(23.2.2010)

Za to, co chce árijský vyšinutec Zorin provést Silicon Valley, se do Krytonova Křemíkového nebe určitě nedostane.. I když při svých vlastních akčních scénách podřimoval v karavanu a s MoneyPenny má dohromady let jak Rožnovský skanzen, vypadá Roger Moore docela svěže, ovšem někam se mu zatoulal jeho prašný sarkasmus a to se jen tak neodpouští. Kdybych byl malé dítě, měl bych problém rozeznat, kdo z dvojice Zorin Walken a May Day Grace Jones má zvoneček a kdo buchtičku..(18.10.2010)

Vida jak pěkný náhrobeček Roger Moore svému Bondovi vytesal. Ačkoli čas běžel a šaramantní Angličan rozhodně nemládl, jeho poslední bondovka je velice svěží a v mezích možností dynamická. Ovšemže, hodně dělá čistá rasa Zorin, skvěle vyseknutý démonickým Walkenem, svoje odvede i slušný (na poměry moorovek) scénář, který má jednotného ducha a dobře kloubí sarkasmus, napětí a decentní nadhled (tentokrát však prostý sebeparodičnosti). Kouzlo nelze upřít ani smrtonosné gazele MayDay a titulní popovce z dílny hitmakerů DURAN DURAN... Zápory jsou symptomatické – prebarikovaná režie Johna Glena a tradiční hluchá místa v prostřední pasáži filmů. Je zajímavé si všimnout, jak nevyrovnaná je většina moorovek – svižný úvod i závěr obvykle sráží "nijaký" prostředek. Jenže ve Vyhlídce na smrt je i vata snesitelná, atmosféru film neztrácí a řadí se ke zlatému fondu bondovek. Co Roger Moore zanechal v kultu agenta 007? Velký smysl pro humor, sebezlehčování a spíš uličnický než smrtící šarm... Dost na to, aby sedm jeho příspěvků do kánonu agenta 007 s povolením zabíjet vstoupilo do dějin akčního a dobrodružného filmu. Navzdory mnoha slabým momentům.(21.11.2004)

• - Roli Sira Godfreyho Tibbeta přijal Patrick Macnee na základě vzájemného přátelství s Rogerem Moorem a také díky jeho přání stát se součástí filmu s Jamesem Bondem. (Conspi)

• - James Bond (Roger Moore) nosí hodinky značky Seiko. (dyfur)

• - Ještě před začátkem natáčení podstoupil představitel hlavní role Roger Moore plastickou operaci. (Conspi)