Vyhlídka na vraždu

• slovenský

Vyhliadka na vraždu

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 126 min

Přepálený "supermoderní" Bond, plný šílené estetiky (barvité kulisy, crazy účesy, ulítlá hudba) a téměř šedesátníka Moorea, který si musí v každé třetí scéně otravně pomáhat střihem, či dokonce zadní projekcí. Věc, která v osmdesátých letech prakticky vymizela. Nečekal bych ji ve vysokorozpočťáku s takovým renomé, jaké si v tu chvíli celkem zdatně vytvářel příběh agenta 007. Glen, ač se snažil v posledním příběhu Rogera Moorea vsadit vše na divokou akci a nákladné pyrotechnické kousky, úspěch se dostavil jen na půl, tedy technicky je View to a Kill do té doby nejnadupanější bondovkou, Walkem je brilantní, ale chybí kouzlo "klasiky", chybí vychytávky a typické trademarky. Tváří se to spíše jako čistokrevný akční thriller, který ale kapacitně nestačí a dýchavičný hlavní protagonista už tuplem ne.(20.5.2014)

Po tejto bondovke dali zbohom celej sérií Lois Maxwell - Monneypenny, a Roger Moore v úlohe Jamesa Bonda. Človek by čakal, že tento rozlúčkový Bond bude lepší ako tie predtým, lenže každá posledná Bodnovka agenta 007 stojí za staru belu. Tak je tomu aj tu. Nie že by bola vyslovene zlá, ale predchodcom nesiaha ani po päty. Dôvod - aspoň v tomto prípade - nad slnko jasnejší - starý roger moore. Minimum akčných scén a aj tie nedosahujú kvality predchádzajúcich dielov. Všetkého je tu po menej, aj keď sa nám tvorcovia snažia nahovoriť opak. Film síce plynie tak ako ostatné, a nie je tam výraznejší prvok, ktorý by bol prekážajúci, len to skrátka nie je ono. Jediné čo môžem pochváliť je Christopher Walken - jeho zloduchov jednoducho žeriem.(1.9.2009)

Kdyby se skloubila pvní polovina Chobotničky s akcí ve Vyhlídce na vraždu, pak by patrně vznikla téměř dokonalá bondovka. Ještě by se ale musela vystřihnout ta "blbá blondýna", která nejenže tvrdí, že má vysokoškolský diplom z geografie, ale dokonce umí řídit hasičské auto s návěsem - a to pěklně rychle. Bondovky beru s nadhledem, ale i nadhled má své meze.(26.4.2006)

14. bondovka - Nuže. Vyhlídka na smrt má skvělého záporáka. Christopher Walken jako nacistický gentický experiment Max Zorin - to je castingový nápad za nápady. Skvostný a děsivý výkon. I takový Blofeld se má na pozoru :-) Pak jsou tu skvělé akční scény - na Eiffelovce, vražedná projíždka na šíleném koni a požár radnice a následný úprk v hasičském autě. Originální zápletku se zničením údolí Silicon Valley. Finále s vzducholodí nad mostem Golden Gate. Mnoho chladnokrevně postřílených mrtvol... Všechno slibuje monstrózní bondovský zážitek. Ale jsou tu velká "ale". Moore byl perfektní Bond. Já ho mám velice rád. Zde už je to však nad jeho možnosti a britského svůdníka mu stěží uvěřím. A pak je tu Bondgirl - Tanya Roberts je sexy, to nepopírám. Ale televizní poronohvězdička jako hlavní hrdinka :-( Zastiňuje ji každý, i zpěvačka Grace Jones jako zrůdná vražedkyně May Day (málem bych na ni zapomněl, další z kladů). Ale pokud se přeneseme nad to všechno zbývá ještě něco. A to něco nedokážu popsat. Nezpůsobuje to stáří hrdiny ani občasná trapnost humoru. Nic takového. Snad divná pachuť 80's. Zkrátka a dobře - nemůžu mu dát plný počet hvězdiček. Přesto podceňována a mnohými odmítaná Bondovka patří mezi ty nejlepší. Ale song Duran Duran nesnáším. Neženže je hrozný, ale má strašný videoklip s létajícími kamerkami. Fuj. PS: Zrovna včera znovu vyhořela Pinewoodská studia. Tedy stejně jako v případě tohohle filmu. A natáčení muselo být na 4 měsíce pozastaveno. Snad nás to nečeká u Casino Royale (31.7.06)(31.7.2006)

Poslední Mooreovka, stojí na výborném scénáři, jenže Bond už trošku zavání pedofílií a bondgirl se nezmůže na víc než blbou blondýnu. Ještěže tu máme skvělou May Day, šíleného Walkena a nezapomenutelné finle na mostě Golden Gate. A nenechte se zmást, ten řád, který na konci Bond dostane, není určen Bondovi ale Rogeru Moorovi. Za těch 12 let s Bondem si to zaslouží;)(6.11.2003)

• - Spoiler: Keď May Day (Grace Jones) tlačí do jazera auto, v ktorom sú Bond (Roger Moore) a Sir Godfrey (Patrick Macnee), má zatvorené okná. Ako sa potápa, má všetky okná otvorené. Keď však Bond vychádza pod hladinou z auta, sú okná opäť zatvorené. (kacer4)

• - Starostkou San Francisca byla v době natáčení Dianne Feinsteinová a protože byl Roger Moore jejím nejoblíbenějším představitelem Bonda, poskytla filmovému štábu všechna nutná povolení k natáčení. (Conspi)

• - Natáčelo se mimo jiné na zámku de Chantilly v Oise - Pays ve Francii a na distihovém závodišti v anglickém Ascot Racecourse. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)