Vyhlídka na vraždu

• slovenský

Vyhliadka na vraždu

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 126 min

"Když potřebuješ taxíka, žádný zrovna nejede." V pořadí 14 bondovka a sedmá (poslední), kde Bonda ztvárňuje Roger Moore. Už od úvodní píseně to vypadá na prvotřídní záležitost. Moore tu jezdí na snoubordu, dělá přemety s brokovnicí a užije si i jízdu na koni. Vypíchnu scénu, když zachraňuje Bondgirl z hořícího domu a následnou honičku policisté verzus hasičské auto. Bondgirl Tanya Roberts má pěkné nohy a dá se na ní krásně koukat. "To je moje kočka. Musím ji nakrmit. Mám vám taky něco připravit?" - "Třeba Whiskas?" Blonďatý záporák Christopher Walken je syčák už od pohledu a rovnocenný soupeř 007. Režijní styl John Glena je perfektní a tato Bondovka je s Moorem ta nejlepší! - 100%.(15.1.2018)

Kdysi sem napsal k Chobotničce , že už je Roger Moore starej a že by se na to měl hodit už bobek.Ještě že tak neudělal.V této bondovce je jako kdyby omládl.Od začátku do konce prostě super.Záporák v podání Christophera Walkena je moc dobrý a kdo potěší i když jen v pidi roličce je Dolph Lungren.Celkově u mně tato bondovka obstála za výbornou...kecám 5*.(18.5.2006)

• numi

View To Kill je atypická bondovka. Je více investigativní než akční (týká se první hodiny a půl, pak je to opět tradiční slátatina s řádem v chaosu), bondgirl je zase po dlouhé době blond (asi blondýnky opět vešly do módy), záporákův poskok má snad ještě delší nohy než měl Jaws (a je to první záporákův poskok, který si to s Bondem rozdá i v posteli!) a neporazitelného agenta s povolením zabíjet hraje důchodce. Bohužel. Děj je zajímavější, střídmější na lokace a tudíž i komplexnější (bohudík), ale stále je příliš dlouhý. Právě proto, že ubylo akce (Moore už zřejmě nemohl ani běhat), by bylo vhodné stopáž stáhnout třeba na nějakých přijatelných sto minut. Takhle už už čekáte na závěr a film se teprve v tu chvíli vřítí do slavné-neslavné salvy pobíhajících lidiček a zmatených střihů, které se s dvěma tunama nadsázky dá říkat vyvrcholení. Dva a půl. [srpen 2006](22.8.2006)

Jedna z nejlepších Mooreových Bondovek. Nedá se sice napsat, že by Moore byl nějak "ve formě" - 007 spolu s ním hraje tak desítka kaskadérů - ale na tom nesejde. Film slušně odsýpá, má senzační akční scény (nejlepší z nich je hořící radnice a útěk v hasičském voze, který citovali Arnie a spol. v Terminátorovi 3), nechybí mu napětí ani humor a má excelentního záporáka. Pohled na Walkena střílejícího horníky samopalem, na jeho šílený výraz, to je silná káva. Finále se vzducholodí a mostem je jedno z mých nejoblíbenějších. Poznámka: Pan Q se tu sice objeví, ale do jeho oddělení se nepodíváme a Bondovi nedá ani jednu "hračičku". Píšu to sem pro ty z vás, které zarazila a urazila nepřítomnost technických vychytávek třeba v Casinu Royale. Jde to i bez nich.(27.2.2010)

• honajz

Hodně, ale hodně slabé, navíc je to ze tří čtvrtin vykrádačka Goldfingera. Chybí bondovské atributy jako vodka a martini, Qova udělátka, akce je minimálně, a i když lokace ujdou, samy o sobě nestačí. Pobaví ústřední písnička od Duran Duran (kdopak je dnes pamatuje? Klidně to mohli zpívat Culture Club), a i na bondovky je zde spousta nelogičností a nedotažeností, jež prostě bijí do očí (tak oheň za chvíli přepálí ocelová lana výtahu, jo?, po průlezu podzemními tunely má holka čisté bílé šaty?, proč MayDay neseskočila hned u výlezu z tunelu a neutekla?, když on je psychopat, jsou snad psychopaty všichni kolem něho, že mu tak bezmezně slouží a nepochybují, i když vymlátí stovky horníků?), a ostatně i nelogické chování postav je často zarážející (a uječená Stacey měla v tunelech taky zůstat). Jinak ve chvíli, kdy horníci vjeli do zaminovaného tunelu, hnedle jsem si vzpomněl na Salašáry, tedy na Tajemství hradu v Karpatech, a uvědomil jsem si, že tenhle díl už to natolik přehnal a natolik byl odfláknutý, že je parodií sebe sama. A to už je u Bonda, jenž tak trochu je parodií špionážních filmů, co říct.(23.7.2016)

• - Pomstít smrt Maxe Zorina, svého přítele a učitele, je jeden z hlavních cílů Bondova protivníka ve hře "Everything or Nothing" z roku 2004. (Colonist)

• - Roger Moore věděl, že je na roli starý. I se tak veřejně vyjádřil, že už Bonda hrát nechce a měl by ho hrát někdo jiný. Musel však tímto filmem splnit závazek s A. R. Broccolim na představování Bonda po 12 let. (Honzíno)

• - James Bond (Roger Moore) ke vstupu do hřebčínů použije falešné jméno St. John. Přitom jde o jméno postavy, kterou herec hrál v úspěšném akčním seriálu Persuaders (od r. 1971). (honajz)