Vyhlídka na vraždu

• slovenský

Vyhliadka na vraždu

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 126 min

Kdysi sem napsal k Chobotničce , že už je Roger Moore starej a že by se na to měl hodit už bobek.Ještě že tak neudělal.V této bondovce je jako kdyby omládl.Od začátku do konce prostě super.Záporák v podání Christophera Walkena je moc dobrý a kdo potěší i když jen v pidi roličce je Dolph Lungren.Celkově u mně tato bondovka obstála za výbornou...kecám 5*.(18.5.2006)

Posledna Bondovka s dedkom Mooreom a pôvodnou Moneypenny. Konecne. V bitkach Moore nikdy nevynikal, v zlozitejsich kaskaderskych scenach bol prilis casto natacany so zadnou projekciou, pri baleni zien ktorym mohol byt otcom uz pôsobil uchylne a hlasky v tomto diely vyrazne ubudli. Evidentne sa chystala zmena nielen predstavitela Bonda ale aj stylu serie. Ale na poslednu chvilu to nakoniec zobral znova Moore a bola to chyba. S Daltonom to mohlo dopadnut o triedu lepsie. Stylom je to serioznejsia Bondovka so zaporakom s megalomanskym planom. Bohuzial jak plan tak zaporak mi pripadali priemerny. Walken sa neustale diabolsky usmieva ale napriek tomu prilis drsne nepôsobi. Jeho poskok a zabijak v jednom Grace Jones vyvolava skôr odpor ako obdiv nad tym, co dokaze. Mlade Bondgirls su pekne ale chemia medzi nimi a starym Bondom uz nefunguje. Tanya Roberts pôsobi otravne a jej znalosti som jej neveril ani na sekundu. Skoda, ze väcsi priestor nedostala ruska agentka Fiona Fullerton. Potesil ma kratky vystup Dolpha Lundgrena ako poskoka generala Gogola. Velkym plusom su uz tradicne vdaka reziserovi Glenovi spickovo prevedene akcne sceny. Uvod na lyziach, pôsobiva nahanacka v Parizi, nahanacka na hasickom aute a finale na moste Golden Gate. Postupne zistujem, ze sa Jackie Chan so svojimi blaznivymi kuskami vyrazne inspiroval u Bonda. Ale aspon ich vylepsil a zaobišiel sa pri nich bez zadnej projekcie. Vysledkom je standardna mierne nadpriemerna Bondovka. 6/10.(19.8.2016)

Opakuje se zde podobný vývoj, jako v případě Moonrakera a Jen po tvé oči, což znamená, že po atrakcemi nabitém předchozím dílu (Chobotnička) se tvůrci zklidní, udělají z hlavní postavy normálního člověka a dají Bondovi k ruce příběh, který má hlavu i patu a k tomu charismatického protivníka. Roger Moore je překvapivě energický, zbavil se předchozích cirkusáckých manýrů a se ctí tak završil více než desetiletí svého působení v sérii, což je něco, v co jsem po předchozím tragickém akčním guláši ani nedoufal.(14.1.2012)

14. bondovka - Nuže. Vyhlídka na smrt má skvělého záporáka. Christopher Walken jako nacistický gentický experiment Max Zorin - to je castingový nápad za nápady. Skvostný a děsivý výkon. I takový Blofeld se má na pozoru :-) Pak jsou tu skvělé akční scény - na Eiffelovce, vražedná projíždka na šíleném koni a požár radnice a následný úprk v hasičském autě. Originální zápletku se zničením údolí Silicon Valley. Finále s vzducholodí nad mostem Golden Gate. Mnoho chladnokrevně postřílených mrtvol... Všechno slibuje monstrózní bondovský zážitek. Ale jsou tu velká "ale". Moore byl perfektní Bond. Já ho mám velice rád. Zde už je to však nad jeho možnosti a britského svůdníka mu stěží uvěřím. A pak je tu Bondgirl - Tanya Roberts je sexy, to nepopírám. Ale televizní poronohvězdička jako hlavní hrdinka :-( Zastiňuje ji každý, i zpěvačka Grace Jones jako zrůdná vražedkyně May Day (málem bych na ni zapomněl, další z kladů). Ale pokud se přeneseme nad to všechno zbývá ještě něco. A to něco nedokážu popsat. Nezpůsobuje to stáří hrdiny ani občasná trapnost humoru. Nic takového. Snad divná pachuť 80's. Zkrátka a dobře - nemůžu mu dát plný počet hvězdiček. Přesto podceňována a mnohými odmítaná Bondovka patří mezi ty nejlepší. Ale song Duran Duran nesnáším. Neženže je hrozný, ale má strašný videoklip s létajícími kamerkami. Fuj. PS: Zrovna včera znovu vyhořela Pinewoodská studia. Tedy stejně jako v případě tohohle filmu. A natáčení muselo být na 4 měsíce pozastaveno. Snad nás to nečeká u Casino Royale (31.7.06)(31.7.2006)

Věčná škoda, že už tady byl Roger Moore tak ehm, "viditelně zkušený". Přesto tuhle rozlučku zvládl v rámci možností se ctí a ironickou noblesou sobě vlastní. Co tuhle Bondovku táhne vzhůru je pak samozřejmě skvělý padouch v podání Christophera Walkena. Potěší i fakt, že pro tentokrát jsou zvolené lokace vcelku běžné a nestrhávají tolik pozornost od samotného děje a příběhové linky (samozřejmě s výjimkou skvělé úvodní lyžařsko/snowboardové sic! sekvence na Sibiři). Mimochodem song od Duran Duran má i po těch letech pořád něco do sebe.(3.12.2017)

• - Roger Moore věděl, že je na roli starý. I se tak veřejně vyjádřil, že už Bonda hrát nechce a měl by ho hrát někdo jiný. Musel však tímto filmem splnit závazek s A. R. Broccolim na představování Bonda po 12 let. (Honzíno)

• - James Bond (Roger Moore) nosí hodinky značky Seiko. (dyfur)

• - Starostkou San Francisca byla v době natáčení Dianne Feinsteinová a protože byl Roger Moore jejím nejoblíbenějším představitelem Bonda, poskytla filmovému štábu všechna nutná povolení k natáčení. (Conspi)