Malý chlapec Tony si hraje se svým otcem, když se najednou obloha zatáhne a objeví se bílé světlo, které otce pohltí. Příběh pokračuje po třech letech, když podivná věc spadne z nebe a začne zabíjet. Ovšem tato věc brzy umírá, ale ještě předtím stačí znásilnit jednu ženu. V ženě začíná růst něco záhadného a když porodí, tak všichni s hrůzou zjišťují, že je to Tonyho otec. Přiletěl zpátky, aby zde připravil planetu pro vesmírné zabijáky? (Chupacabre)

corpsy

Veľmi nápaditý sci-fi a tak trochu iný pohľad na námet mimozemského únosu. Jeho chybou však je, že je pomalý. Väčšina desivosti a tajuplnosti je nabúchaná v úvodnej časti filmu, od únosu až po slávny ´´pôrod´´. Aj napriek podobne skvelému záveru ( rovnako podarený je aj alternatívny koniec filmu ) to však na vyššie hodnotenie nieje. Aj napriek tomu je to kultový snímok a pre fanúšikov povinnosť. ()

Ten Druhy

Prvá polhodina filmu bol vcelku mimoriadna a šokujúca, obsahovala výrazné klady hororov z 80. rokov. Úspešne sa podarilo vybudovať hrôzostrašnú atmosféru a vydesiť príchodom odporných mimozemských bytostí. Masky aj efekty pôsobili presvedčilo. Stupeň ohrozenia bol maximálny a napätie gradovalo až do ohavnej scény krvavého pôrodu dospelého muža, ktorej iba máločo (nielen v tej dobe) môže konkurovať. Xtro naviac ponúklo štedrú porciu erotiky v odvážnych detailoch. Po polhodinke nastal nečakaný zlom a zvyšok filmu bol len recykláciou a opakovaním už zobrazeného. Akoby si tvorcovia filmu vystrielali všetky náboje už na začiatku a došiel im dych. ()

ledzepfan

......čtyři hvězdy jsou možná trošku víc než si to opravdu zaslouží ale nemůžu si pomoct mě to dílko příjde docela sympatické...Kdybych to měl něják blíže popsat,řekl bych, že jde o docela sprostou vykrádačku Cronenberga, která je ale ve svém vykrádání (hlavně v první půlce) velmi šikovná a za pomoci několika cronenbergovských fintiček se daří budovat docela slušnou atmosféru....problém je, že v druhé půlce se do toho míchají prvky připomínající spíš podprůměrnější povídky Stephena Kinga..A tyhle až směšné ptákoviny(ano jde o ty věci kolem toho malého kluka)celému filmu docela podkopávají nohy...........Každopádně-i přes pár rušivých chvilek -mě to mile překvapilo=60-70% ()

PKD

Tak mám za sebou 2 nejšílenější porody o kterých vím. Zde a v Trierově Riget. Hl.představitel je typická britská držka a je prostě ohromují, že tohle vzniklo zrovna v Británii. Rozhodně bych po tomto filmu, nechtěl a nedovolil, aby má případná partnerka, byla těhotná. Ať by to bylo se mnou, či s ufounem.;-) Doporučuji tento film párům, kteří jsou v očekávání.:))) Fascinuje mě ten děj. Tohle se jen tak nevidí. Čím myslel autor, mi navždy, zůstane záhadou. A taky to festivalové ocenění. Oceňuji závěrečných 5min. Jen nechápu, když už tedy sex s ufounem, tak pěkně po našom, a ne plodnicí přilepenou na obličej! Autor nám tu vymyslel řadu nechutností, ale nemá koule jíti až na 100%. Pche. A totálně debilní je to, že na ten epes konec, nic nenavazuje. To, že to má ještě 2 pokr. je vám k ničemu, páč krom záhadného názvu (který se btw NIKDY NIKDE, nevysvětlí), nemá tato ´´trilogie´´ nic společného, což se dovíte z ostatních komentářů. A to si prosím vemte, že ten magor, opravdu chystá další Xtro! Ve kterém nám jistě už konečně vysvětlí, proč se to tak jmenuje. To mě totiž na této sérii, zajímá dodnes nejvíc. A vlastně je to jediná věc, co mě na tom zajímá. ()

kaylin

Britský snímek „Xtro“ je za mě především skvělou trikovou podívanou, která ani po téměř čtyřiceti letech nic neztratila. Mejkap je zde skvělý, příšery skutečně hnusné a celkové nasnímání všeho velmi dobře funguje. Příběh je bizarní, někdy má hodně podivné obrazy, skoro až abstraktní, ale dodává to filmu atmosféru něčeho cizího, těžko pochopitelného, což souvisí i s konáním postav. ()

K.I.N.G.

Jsem a doufám, že vždycky budu velkým fandou těchto laciných béčkových hororů. Xtro je poměrně velký mix nápadů, které ale do sebe dobře zapadají. Jedná se především o biologický horor, je tu k vidění i několik nadpřirozených jevů, vražedné hračky potěší úplně vždycky a tvůrci nezapomněli do filmu přidat i nějaké prvky surrealismu, ale je jich jen velmi málo. H. B. Davenport si sám napsal scénář, zkomponoval skvělý soundtrack a ještě k tomu zrežíroval celý film, za což mu patří tak trochu obdiv. Film doporučuji každému, kdo je znuděný běžnou hororovou produkcí. 70% ()

topi

Tohle obskurní béčko ze zlatých osmdesátek má hodně slušných prvních 20 minut, než dojde k porodu, kdy z lůna ženy vyleze dospělej chlap. Pak už to jde do kopru. Ožívající modely hraček a do toho jeden dementní klaun. Všechny další postavy jsou totálně nesympatický, včetně matky a toho fakana. K tomu příšerně pitomá hudba (jestli se to tak dá nazvat) a posledních 20 minut jsem vzýval, ať už je konec. Za měsíc nebudu vědět, že jsem Xtro někdy viděl. ()

gumli

Dnes už horrorové klasika.XTRO je monštrum,akýsi štvornožec ,hnusný kríženec jaštera a kobylky alebo inej podobnej havede,ktorý znásilní a oplodní ženu.Žena potom porodí dospelého muža.No tak to bolo naozaj úžasné.Ale tento film má aj čosi spoločné s filmom Votrelec.Nie myslím kvalitou,to nie,ale v obidvoch filmoch je človek ako inkubátor.Tým podobnosť s Votrelcom končí.V dobe vzniku tohoto filmu bolo XTRO dosť napádané,ale tento film si našiel svojich fanúšikov,á má ich aj teraz.Celkom slušný sci-fi horror,aj keď trocha podivný. ()

Martin741

Britske horory /The Ritual 1973/ a filmy milujem, ale tuna Anglani teda riadne prestrelili. Pribeh sam o sebe nedava velky zmysel, bat sa niet coho, reziser Harry B. Davenport mi nic nehovori a Maryam D´abo /neskor natocila bondovku s Daltonom The Living Daylights/ som si ani poriadne nevsimol. Jeden zo serie filmov, ktore vznikli po kultovom Alien Ridleyho Scotta. Ratam tu aj Leviathan, Xtro 2 a 3 ani dvojku ani trojku som este nevidel/. Videne ako seria spolu s Bronsonovym Death Wish 1 a kosikovym hororom menom Basketcase. Na dvojku a trojku sa nechystam. 5 % ()

Jino

Poměrně slušné sci-fi béčko, z kterého sice po očku vykukuje Vetřelec, ale naštěstí ne tak, aby se z Xtro stala jen jeho levná kopie. K největším plusům čítám triky (porod) a masky... samozřejmě v přístupných mezích béčkovitosti. Zajímavých prvních čtyřicet minut, v nichž se divák prakticky dozví o co jde, bohužel vystřídá dvacetiminutové období sucha a nudy spojené s opakujícím se motivem zhmotňování myšlenek malého chlapce, a to je na snímek, který trvá 81 minut opravdu hodně. V netradičním stylu pojaté finále je už jen slabou náplastí nad smutnou skutečností, že to mohlo být i lepší. Lepších 50% ()

Jimmi

Ako videl sum uz vela divnych filmov...ale niektore sceny ma fakt prekvapili. Celkovo dost wtf zazitok so striedanim nechutnosti , nudou a nevysvetlitelnymi skutocnostami(hracky????). Fakt som zvedavy co ma caka pri 2ke a 3ke... ()

PavelVanekArt

Temně laděné sci-fi z dob minulých. V té době to určitě působilo značně disturbed, ale v roce 2015 to ne mne moc nezapůsobilo. Vojáček byl ale hodně cool a celkově praktické masky za plnou palbu. Silné 3* si to zaslouží. ()

majo25

Zvláštna komorná scifi-hororová dráma (niekedy skoro psychohoror). Keď odmyslím velmi škaredú hl.herečku a zbytočné scény (hračka-tank, klaun a jeho "šibalstvá"), tak s prižmurením oka kvôli tomu, že sa jedná o britský počin, dávam slabšie 3*. Príbeh rozhodne nenudí a ušiel celkom aj záver. Hodnotenie: 50% ()

oveckaoa

Dám 2 hvězdy jen kvůli tomu, že si dovedu představit, že se v té době mohl toho někdo bát a někomu to mohlo přijít děsivé (neurážím). Jinak tam není co pochválit prvních 10 minut se dá a pak je to o ničem plusové body za vraždícího vojáčka, který s tam vzal bůhví kde a za pumu 40 procent ()

Wade

Xtro má pár solidních scén a na svou dobu určitě i šokujících a kvůli nim byl také v UK zakázat a přidán na tzv. "videonasties list", ale není rok 1983 je 2013. V dnešní době už ony scény nejsou až tak extra tudíž film ztrácí hlavní sílu. Rozjezd filmu byl povedený a proto jsem se těšil na zbytek ,ale poté už to nebylo nic extra a já se až do konce nudil. Spousta mluvení a hodně zbytečností až mi postupem času film připadal jak nějaké drama a ne Sci-fi/Horor. 35% ()

Jello Biafra

Slizké sci-fi hororové béčko. Prvých 20 minút má celkom slušnú strašidelnú atmosféru, ktorá ale hneď vyprchá a vzápätí sa z filmu stane akési rodinné drama. Do filmu sa potom vsúvajú fantasmagorické prvky (vraždiace hračky) a Xtro sa mení na nudnú a rozpačitú záležitosť. V závere sa síce strašidelná atmosféra vráti, ale zlý dojem z celého filmu to nenapraví. Film pre jeho fantasmagorickú pasáž teda môžem odporúčiť leda tak užívateľom LSD. Korunou všetkého je odporná kolotočárská hudba. ()

NDroo

Díval jsem se na to jako čistě na kultovní Béčko (možná spíš Déčko), ale nečekal jsem, že to může mít takový, minimálně umělecký, přesah. Jako fanouškovi H. R. Gigera se mi nápad líbil a natočit to někdo s lepším citem, umem a více penězi, mohl by tento film konkurovat kvalitním Áčkovým sci-fi své doby. ()

Han22

Taková fajn úchylárna. Xtro není standartní horor o vraždící mimozemské příšeře, spíše to připomíná Cronenbergovy filmy. Otec od rodiny je unesen mimozemšťany a po třech letech se vrací pro syna. Už samotný návrat stojí za to - mimozemšťan zabije dva lidi, orálně znásilní jednu ženu a ta pak porodí dospělého muže. A série bizarností pokračuje dále - oživlé vraždící hračky v nadživotní velkosti, syn okusující břicho vychovatelky a proměna ženy v jakýsi kokon na plození vajec. Celé to nedává moc smysl, ale dobře se na to kouká i díky povedeným maskám a efektům. Naopak obrovské mínus je naprosto příšerná osmibitová hudba jak ze starých videoher. ()