Místo odlehčené komedie plné nadsázky a vysněných dobrodružství přišel vážný akční snímek. Místo hláškujícího svůdníka se dostavil agent s minulostí a touhou po pomstě. A já trvám na tom, že je to zatraceně dobře. Sice bych v hlavní roli ještě o něco raději viděla původně zvažovaného Lewise Collinse, ale Timothyho Daltona mi můžete podávat kdykoli, a není třeba ho protřepávat, natož míchat. Protože co svede, když se namíchne, tady ukázal dost výmluvně.(18.11.2007)

Dalton bol najlepší Bond, minimálne ak zoberieme do úvahy kvalitu jeho filmov - natočil iba dve bondovky, ale zato imho jedne z tých úplne najlepších. Skvelá dynamická akcia, výborný prepracovaný príbeh, kvalitní záporáci a bondgirls, akurátna dávka násilia, grandiózne výbuchy a hlavne úžasný, úžasný, úžasný Bond. Skvelý súlad zmyslu pre humor, elegancie a akčnosti. Na Daltonovi sa mi páči jedná vec - vec, ktorá ide presne v kontraste s Mooreom v posledných dieloch (keď sa stál paródiou sám na seba) - Dalton nerieši všetko s úsmevom, vie sa správne nasrať, vidieť vážnosť situácie a že jeho Bond je človek a nie Boh - len taký poloboh ;).(6.1.2008)

Ted mne muzou vsichni fanousci Bondovek presvedcovat ze nemam pravdu ale neni tu sila ktera by se mnou hnula jak uz sem napsal u Dechu zivota Dalton je pro mne nejdrsnejsim a ted jeste na ferovku dodam nejlepsim predstavitelem agenta 007 vsech dob! to co dneska vsichni ocenuji u Craiga uz tu jednou bylo a jenom slepy si toho nevsimne opravdu smula ze Timothy mel jenom dva filmy ovsem stali za to a ted dalsi nekompromisni resume tenhle film je nejlepsi Bondovka vsech dob! a ted vam vysvetlim proc tvurci se rozhodli ze pro jednou vynechaji genialni padouchy z genialnimy plany na ovladnuti sveta a vrhnou Bonda do syrove nekompromisni reality tady nejde o nic jineho a prostciho nez nekompromisni pomstu ty hajzlove co Daltona nasrali si brzo uvedomi jak tvrdy orisek pred nimy stoji on totiz kasle na loajalitu kasle na rozkazy nezna nic jako ohledy proste je vsechny nekompromisne ztresta jak proste a jak ucine film je tim nejvetsim masakrem jaky sem doposud na poli Bondovek videl a agent jejiho velicenstva se tu s tim opravdu nesere akce je drsna krvava a realisticka k hlavnimu predstaviteli uz sem se vyjadril dost tak ted jeste musim dodat ze uroven filmu zvedaji i skvely zaporaci zadni geniove zlocinu proste odporni a bezcharakterni prekupnici drog co si koupi klidne celou zemi i z prezidentem skvely je mlady Benicio Del Toro ktery i za tu zhruba 15 minutovou roli zanecha nesmazatelnou stopu jako ambiciozni psychopat co rad vyrezava srdce a dopadne opravdu velmi neprijemne stejne jako jeho sef ultraparchant Robert Davi opet naprosto znepokojive presvedcivy vykon Bond girl mne tentokrat moc nezaujala ale to je detail chapu ze tahle Bondovka nemusi kazdymu svym extremnim zpracovanim sednout ale ja vsechny tyto argumenty nemilosrdne shazuji ze stolu tenhle film uz zustane neprekonan a ja jako celozivotni milovnik Bondovek nemam jinou moznost nez si ho svihnout do topky PS Timothy zbohem pane rezisere Glene rovnez v mych ocich zustanete az na veky veku neprekonani amen(19.10.2012)

Timothy Dalton sa po Rogeru Mooreovi stal oživeným tejto série a konečne filmu nechýba ani nápaditá až nadupaná akcia, aj keď miestamy to opäť trošku ako že prehnali - minimálne s tým kamiónom čo sa zdvihol na zadné kolesá aspoň že to vyčaruje úsmev na tvary. Bondové dievčatká sú sympatické Carey Lewell a Telisa Soto. V mini úlohe zabijaka sa tu objaví aj Benicio Del Toro. A režisér John Glen natočil asi svoju najpodarenejšiu Bondovku a to chcelo len zmenu herca na hlavnom poste. ║Rozpočet $40miliónovTržby USA $34,667,015Tržby Celosvetovo $156,167,015(30.12.2007)

Co si tak pamatuji, tak tohle je asi nejslabší film celé bondovské série. Timothy Dalton je ze všech představitelů Bonda ten nejhorší. Typově se hodí spíše do romantických filmů, než do akce. Na zabíjení lidí a svádění žen má moc něžný pohled a divák mu prostě nevěří. Natáčení filmu navíc spadlo do tuhých osumdesátých let, kdy vrcholil úpadek hudby, módy a kultury celkově. A tak bond-grils, jejich obludné účesy, šaty, písně jsou bohužel poplatné této temně kulturní etapě. Také herci film moc nezachraňují. Carey Lowell i Talisa Soto jsou herecky doslova tragické. A Benicio Del Toro má projev herců z podřadných jihoamerických telenovel, člověk by nevěřil jakých výkonů bude tento herec o deset let později schopen. Naštěstí film od úplného debaklu zachraňují slušné akční scény a tak se nejedná o úplný propadák.(10.2.2010)

• - Když se James Bond (Timothy Dalton) setká s M (Robert Brown), můžeme si u domu všimnout cedulky označující, že se jedná o dům Ernesta Hemingwaye. Poté, když M odebere agentu 007 jeho povolení zabíjet, Bond na to odpoví "Sbohem, armádo", což je název jednoho z nejslavnějších Hemingweyových děl. (vyfuk)

• - Původně se měl odehrávat v Číně. Vzhledem k tamní politické situaci té doby se místo děje muselo přesunout. (WolfR)

• - Posledná bondovka natočená s Timothym Daltonom a zároveň prvá, ktorá začala sériu filmov natočených nie podľa Flemingovej predlohy. (stOKYi)