V pořadí 16 bondovka! Poslední film s 007, který točil John Glen. Jeho styl byl vkusný a veškerá akce dokonalá. Považuji ho za jednoho z nejlepších režisérů bondovek. Děj filmu je o pomstě. "Včera večer jste měl být v Istanbulu. Obávám se, že vám ta příhoda s Leiterem zkalila úsudek. Máte svou práci. Odpoledne budete v letadle." - "Ještě jsem tu neskončil." - "Nechte to Američanům. Ať si svoje trable vyřeší sami." - "Oni s tím nic neudělají. Dlužím to Leiterovi. Mockrát kvůli mě riskoval život." Dalton ztvárňuje stejného Bonda jako v Dechu života, což znamená, že je chladný a bez emocí. Záporák Robert Davi je výborný a má dost prostoru, což je taky dobré. Bondgirl: Jedna tu má účes na kluka a druhá není můj tip, což znamená, že se mi nelíbila ani jedna. Shrnutí: Vše je dokonalé až na šťabajzny! - 90%.(29.1.2018)

Ted mne muzou vsichni fanousci Bondovek presvedcovat ze nemam pravdu ale neni tu sila ktera by se mnou hnula jak uz sem napsal u Dechu zivota Dalton je pro mne nejdrsnejsim a ted jeste na ferovku dodam nejlepsim predstavitelem agenta 007 vsech dob! to co dneska vsichni ocenuji u Craiga uz tu jednou bylo a jenom slepy si toho nevsimne opravdu smula ze Timothy mel jenom dva filmy ovsem stali za to a ted dalsi nekompromisni resume tenhle film je nejlepsi Bondovka vsech dob! a ted vam vysvetlim proc tvurci se rozhodli ze pro jednou vynechaji genialni padouchy z genialnimy plany na ovladnuti sveta a vrhnou Bonda do syrove nekompromisni reality tady nejde o nic jineho a prostciho nez nekompromisni pomstu ty hajzlove co Daltona nasrali si brzo uvedomi jak tvrdy orisek pred nimy stoji on totiz kasle na loajalitu kasle na rozkazy nezna nic jako ohledy proste je vsechny nekompromisne ztresta jak proste a jak ucine film je tim nejvetsim masakrem jaky sem doposud na poli Bondovek videl a agent jejiho velicenstva se tu s tim opravdu nesere akce je drsna krvava a realisticka k hlavnimu predstaviteli uz sem se vyjadril dost tak ted jeste musim dodat ze uroven filmu zvedaji i skvely zaporaci zadni geniove zlocinu proste odporni a bezcharakterni prekupnici drog co si koupi klidne celou zemi i z prezidentem skvely je mlady Benicio Del Toro ktery i za tu zhruba 15 minutovou roli zanecha nesmazatelnou stopu jako ambiciozni psychopat co rad vyrezava srdce a dopadne opravdu velmi neprijemne stejne jako jeho sef ultraparchant Robert Davi opet naprosto znepokojive presvedcivy vykon Bond girl mne tentokrat moc nezaujala ale to je detail chapu ze tahle Bondovka nemusi kazdymu svym extremnim zpracovanim sednout ale ja vsechny tyto argumenty nemilosrdne shazuji ze stolu tenhle film uz zustane neprekonan a ja jako celozivotni milovnik Bondovek nemam jinou moznost nez si ho svihnout do topky PS Timothy zbohem pane rezisere Glene rovnez v mych ocich zustanete az na veky veku neprekonani amen(19.10.2012)

Daltonovkám jsem původně docela křivdil. Ale měl jsem k tomu své důvody. Timothy Dalton se svým úsměvem a charizmatem do role Bonda absolutně nepasuje, stejně poloha Bonda jako emocemi ovládaného romantika, navíc beze smyslu pro humor. V tomhle díle je vůbec všechno postaveno tak trochu na hlavu. Soupeřem mu jsou "obyčejní" drogový dealeři (podruhé, po těch neobyčejných z "Live and Let Die"), motivem osobní msta, která se střetává se zájmy CIA i azijské rozvědky, jedná mimo MI6, o Bonda soupeří obě Bond-Girl a do skutečné akce se dostává i Q, který tu má asi nejvíc prostoru ze všech dílů. A tou skutečnou akcí myslím akci, za kterou by se nemusely stydět ani thrillery let '90. Jako film to rozhodně špatné není, ale osobně mám problém s tím, že když zazní bondovské téma, přijde mi to trochu jako omylem. Jsem na trochu jinou stylizaci a skloubit bondovský feeling s moderním thrillerem se povedlo až následovníkům jak Daltona, tak Johna Glenna.(15.2.2007)

Staré bondovky nemusím, ale usoudil jsem, že ty z 80. let by mohly obsahovat slušnou akci a obstaral si POVOLENÍ ZABÍJET. Bohužel, s výjimkou podařeného truckového finále jsem byl dost zklamán. Timothy Dalton se zhostil role 007 krajně nešťastně, nemá ani potřebné charizma ani sexappeal, zato je tu skvadra kvalitních padoušských xichtů Davi, Del Toro a McGill a exotické eye candy Talia Soto. Také potěšilo, že Desmond Llewelyn dostal větší prostor než obvykle, i když jeho koště s ukrytou vysílačkou už bylo moc. Jde o první bondovku, která dostala ve Spojených státech vyšší rating než PG a faktem je, že je dost brutální, i když se vše (vyříznutí srdce, ukousnutí nohy žralokem, rozmašírování Del Tora v drtičce) odehrává mimo obraz.(5.10.2006)

Trošku zmatečný Bondovka kde mi přišlo všechno děsně na oko. Jako kdyby prostě režisér rozehrál scénu a nevěděl jak jí ukončit. Navíc Daltona nepovažuju za nejlepšího Bonda. Není sice špatnej ale nijak extra mi neseděl. Co mě potěšilo byla role McGilla a Del Tora, kterej skončil dost špatně:-) Ale jinak tohle považuju za průměrnou Bondovku s pár světlýma chvilkama.(5.10.2011)

• - Film měl také původně nést titul “Licence Revoked”. Použitý titulní název je první, který nepochází od Iana Fleminga. (WolfR)

• - Spoiler: Scéna s přetlakovou komorou je z fyziologického hlediska naprostý nesmysl. Ani při šokovém ukončení velmi velkého přetlaku by v žádném případě nedošlo k výbuchu tkání těla, tak jak je „efektně“ předvedeno ve filmu (takto se tělo nezachová dokonce ani při nulovém tlaku, např. ve vesmíru). Maximálně by při delším působení podtlaku mohlo dojít k dekompresní nemoci, popř. při úmyslném zadržování dechu by vlivem náhlé expanze rovněž mohlo dojít k vnitřnímu krvácení tkáně plicních sklípků. Navíc, během rychlého zvyšování tlaku v komoře by kdokoliv, kdo neovládá patřičné techniky pro zamezení tohoto jevu, by se ihned chytal za hlavu, a to kvůli nesnesitelné bolesti v uších, způsobené tlakovými změnami v Eustachově trubici/středoušní dutině v důsledku dysbarismu. Další „nezanedbatelnou“ chybou je, že během zvyšování tlaku se též vůbec nijak neměnil tón hlasu zloducha žadonícího o milost. (Lasskoun)

• - Posledná bondovka natočená s Timothym Daltonom a zároveň prvá, ktorá začala sériu filmov natočených nie podľa Flemingovej predlohy. (stOKYi)