Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 902 10
  *****

  nejvetsi experiment v dejinach bondovek, ktery se sice moc nevyvedl (hlavne co se tyce vydelku), ale narozdil od pozdejsich brosnanovek licence to kill urcite nezapomenete. kultovni je nejen napis, ktery vytahne dalton z pytle s leiterem, ale i debut benicia del tora (ktery z bad guys vyfasoval jednu z vubec nejhorsich smrti) a male cameo branscombe richmonda (bobby sixkiller z odpadlika), jako jednoho z bitkaru v klubu, btw uz ma to svoje typicke haro. serie s daltonem se zacala vyvijet hodne zajimave, nebyt tech financi (coz bylo zpusobene hlavne spatnym nacasovanim premiery) by mozna v dalsim dile bond na vylete v safari spolu s Q, M a moneypenny zachranoval Qho vnoucata. od te doby se bondovky drzi stale toho stejneho schematu - hlavne hodne akce, aby se prekryl pribeh a nemusely se vymyslet slozite dialogy, navic se nekam podela atmosfera. skoda.(31.8.2005)

 • Chlupis
  *****

  Po 20 letech a průkopnickém, přesto též nedoceněném On Her Majesty's Secret Service, se Bond s jeho představitelem opět loučí v čistě osobním stylu. Nebýt Licence to Kill, možná bychom dnes vůbec neznali hrdiny typu Jasona Bournea. Daltonovo rozervané a agresivní pojetí agenta 007 je mimochodem fascinující a Craig na něj svými bondovkami skvěle navazuje, obzvláště pak v Quantum of Solace s podobným motivem pomsty.(5.1.2015)

 • Zeebonk
  *****

  Dalton převálcoval Moorea na plné čáře. Charismatem srší, že dámičky padají v mdlobách a po fyzické stránce konečně někdo od dob Lazenbyho předvádí uvěřitelné kaskadérské kousky. Licence to Kill se řadí k nejlepším Bondovkám a zdatně mu k tomu dopomohla pekelně nadupaná akce, nekompromisní Bond, sexy Bondgirl a důstojný záporák v podání Roberta Daviho.(2.1.2012)

 • Lima
  *****

  Po mnohaletém odstupu a opakovaném shlédnutí je to snadný verdikt. Tohle je jedna z nejlepších bondovek, společně s prvními filmy se Seanem Connerym, kdy Bond působí civilně a ne jako nezničitelný Superman, kdy se nehraje na praštěné a ještě praštěnější bondovské hračky a celá ta atmosféra příběhu, motivací (Bonda pohání obyčejná vendeta za smrt kamaráda) působí uvěřitelným dojmem. Chápu, že tohle vybočení z bondovského univerza pro diváky, odkojené bezstarostnými špionskými pohádkami, musel být velký šok, a proto asi ten komerční neúspěch (který Daltonovi zlomil vaz), ale s po filmech s Craigem, který se o něco podobného pokoušel ve Skyfall, tahle „daltonovka“ najednou získává na ceně a zraje. Jedinou výtku bych měl, že Dalton samotný pořád v mých očích nedisponuje tím potřebným charismatem, kterým by Bond měl oplývat.(5.7.2015)

 • Arachneuss
  ***

  Bond bez povolení zabíjet, hodinek s vodotryskem, létajícího auta a neprůstřelných spoďárů. Bond s emocemi. Bond prahnoucí po pomstě. Bond ignorující všechny předpisy a jdoucí za svým cílem klidně i přes mrtvoly. Bond, kterého se snaží dostat i jeho vlastní lidé. Bond v mnoha ohledech jedinečný, dá-li se říci, tak i revoluční. Bond nepřijatý jak fanoušky, tak ani kritiky. O dvacet let později vstupuje do kin Quantum of Solace... a přesto divák chce stále pouze naivní sci-fi o uhlazeném děvkaři. (pozn. první nulasedmičky s Connerym nejsou započítány)(28.9.2010)

 • - Přestože film není točen podle žádného Flemingova románu, objevuje se zde scéna z knihy "Žít a nechat zemřít". Konkrétně se jedná o předhození Felixe Leitera (David Hedison) žralokovi. (Žralok)

 • - Jedná se o první film ze série o agentu Bondovi, který dostal pro svou násilné a temné provedení hodnocení PG-13. Některé scény, které byly vystřiženy, aby se snímek vyhnul ohodnocení R-18, jsou k nahlédnutí na Ultimate Edition DVD. (Terva)

 • - Kvůli stávce Svazu amerických scénáristů, která se roku 1989 odehrála, nemohl jeho člen Richard Maibaum svou práci na filmu dokončit. Scénář tak musel dopsat spoluautor Michael G. Wilson sám. (WolfR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace