Scooby-Doo (TV seriál)

The Scooby-Doo/Dynomutt Hour

Scooby-Doo

Rodinný / Animovaný

USA, 1976, 24 min

Scooby byl kdysi mou častou ranní podívanou, před tím, než jsem musel jít do školy, a to i přes dosti podobný děj většiny dílů; jízda někam (např. na dovolenou, výlet, apod.), děvědění se o nějakém strašidle či monstru, pátrání, finále, past (která i přes svou neprohlédnutelnost skoro nikdy nevyjde :), rozuzlení, zatčení, tradiční hláška: "Bylo by se mi to podařilo, nebýt vás, prašivých děcek!", vděční obyvatelé postiženého místa, šťastný Scooby s Shaggym (obvykle díky jídlu), konečná hláška: "Skúby důby důů!", KONEC). Seriálu dávám čtyřy *, protože i přesto, že se mi líbil, jsou podle mě i větší pohádkové legendy mého dětství.(8.8.2011)

Za tie staré časy, keď som sa na tento seriál každú sobotu tešil, jednoducho musím dať plný počet, pretože si skutočne vážim, že pred tými tridsiatimi rokmi robili ľudia rozprávky ( hlavne tie televízne ) úprimne, a nie na úkor toho, aby to všetko malo nefalšovanú auru braku, ktorý tlačia súčasným deťom ( ale aj dospelým ľuďom ) do pozornosti. A to hovorím, prosím pekne, ako človek, ktorý si bez televízie nedokáže predstaviť deň. Možno som trochu odbočil, ale nedalo mi to, chýbajú mi takéto veci v telke.(11.12.2009)

Prší nebo je jinak temně a Parta jede autem. Potom zabloudí nebo dojedou na správné místo. Potom se něco stane a Parta narazí na Monstrum. První honička. Uniknou mu a rozdělí se. Scooby a Shaggy jako první narazí na Monstrum. Pak se převlečou, udělají Monstrum trapas a rychle utečou. Mezitím Fred Daphne a Velma najdou stopu a když se se Scoobym a Shaggym znovu potkají, Velma řekne: "Pokud si myslíš to, co já, Frede, tak už víme, kdo je Monstrum." Fred odpoví: "Uspořádáme na něj past." A Scooby se Shaggym jsou návnada. Ptom Monstrum chytí, počasí se uklidní, zjistí, kdo je monstrum a někdo se zeptá jak na to přišli. Velma s Fredem jim odpoví, zatímco porzrazené Mostrum řekne: "A kdyby mi to tito mladíci nepřekazili, má lumpárna by se mi krásně podařila." Nakonec je Parta v restauraci a Scooby pomocí lsti, vezme Shaggymu jeho sendvič a pronese "Scoby - Dooby Doo!" Ani nevím, proč ten seriál mám rád, ale od prvního dílu ho opět sleduji, nově na Smíchově.(20.2.2013)

• MFloyd

Strašně rád jsem tenhle seriál sledoval. Nepamatuji si podobný seriál, který by řešil různé záhady a přitom tam byli i docela dobré hlášky. Jenže jak jsem tenhle seriál sledoval skoro furt, zjistil jsem, jak strašně se ten děj opakuje. Vlastně v něm nebyl skoro žádný rozdíl. Pokaždé, když se objevila nějaká záhada, předem jste věděli, že půjde o někoho, kdo se jen přestrojil za někoho jiného. Beru to, že jako pohádka pro děti to vystačí, ale mně to prostě připadalo, že je to všechno na jedno brdo.(16.5.2014)

Jestli ste se dívali na tento seriál jako díťě měli ste krásné děctví jako já ,doteď se na něho občas kouknu a pořád mě baví i když sem větší.Každý má rád Scoobyho,každý si ho zamiluje ho nejde nemilovat.Jako malá sem chtěla toho psa :) Ale teď ty novější verze Scoobyho už nic do sebe nemají.Staré díly=klasika.(24.7.2013)

• - Během úvodního intra poté, co se objevuje Merlin, je možné zahlédnout Shaggyho po dobu 1 až 2 vteřin bez rukou. (helloween93)