Front Row Center

všechny plakáty
USA, 1955, 60 min

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (kniha)

Scénář:

Hagar Wilde (divadelní hra), Eugene O'Neill (divadelní hra) (více)

Hudba:

David Raksin

Fletcher Markle (průvodce), Eddie Albert, Dewey Martin, John McIntire, Gower Champion, Bob LeMond, Joseph Sweeney, Glenda Farrell, Everett Sloane, Mary Beth Hughes, Howard Duff, Mona Freeman (více)

NinadeL

Front Row Center býval zaštiťují název pro televizní cykly původních dramatizací, často vysílaných živě. První verze byla vysílána od roku 1949 na DuMont Television Network (z této éry se dochovala jen jedna epizoda), na CBS začal podobný program v roce 1955. V této éře televize vysílala úpravy broadwayských dramatizací z té doby a býval to slavnostní vrchol víkendové televize. Já jsem viděla epizodu věnovanou poslednímu románu F. Scotta Fitzgeralda Tender is the Night (10. díl 1. série vysílaný 7. září 1955) a překvapivě jsem dostala zajímavější divácký zážitek, než který jsem si odnesla z problematické celovečerní verze Tender is the Night z roku 1962. Drama bylo zkráceno na hodinu, postavy se musely stát čitelnějšími, atmosféru se podařilo vystavit vysloveně dusnou tak, že by se dala krájet. V americké televizi se v 50. letech odehrával zajímavý zápas o formu. ()